User Tag List

Sayfa 14/19 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
356 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: 1.5 dci konusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiyanf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların yanı sıra aracınızın turbosu vnt/vgt değil. Yani erken dolma gibi bir fonksiyonu yok. Yani en yüksek verimini 3300devirde vermeye başlıyor.

hocam yanlış anlamazsanız siz realite yani pratik yerine çok fazla teorik bakıyorsunuz sonuçlara.

evet VNT yani geometrik turbonun hem alt hem üstlerinin daha dolu dolu olması bir gerçek ama bu bir genelleme, işin aslı renault 1.5dci lar için konuşuyor isek 90lık sabit turbo 110luk vnt'den baya daha hızlı dolan ve altları çok daha tok olan bir turbo.

kağıt üzerinde bile fark not edilmiş ama gerçekte his olarak dahada belirgin bu, şöyle 2 örnek vereyim direk superchips sitesinden alınma:

90lık: https://www.superchips.co.uk/curves/...90PS%20EU5.pdf

110luk: https://www.superchips.co.uk/curves/...i%20110bhp.pdf

gördüğünüz gibi yazılım önceside sonrasıda 90lık daha seri şekilde doluyor, mesela hangisi ilk 50kw ve 200tq yakalıyor not alın 90lık 1650rpm civarıyken 110lukta bu 1950rpm gibi.

bir sürü farklı data görürsünüz ama işin aslı superchips her ne kadar geri planda kalınmış bir firma olsada (satış anlamında) bence profosyonellikte gece ile gündüz kadar fark ile ilerde çoğu yazılımcıdan.

ben firmaya neden 90lığı 108hp ile sınırladınız dediğimde öylesinde detaylı ve gerçekten önemli bilgiler verdiki eminin geriye kalanların aklının ucundan geçmez zaten memleketdeki yazılımcıların %99.99u anca X -Y ülkelerdeki anlaşmalı firmalardan hazır harita (yazılım) al kopyala indir araca şeklinde.

1000 tanesine gitseniz 5inde dyno aleti çıkmaz, çıkanlardan 3-4üne gittim adam SAE uyuyormusunuz soruna SAE nedir dedi, ne zaman en son kalibre ettirdin belgen nerde dediğimde aldığımda kalibre geldi dedi (adam alalı 13 sene olmuş ve senede 1 kalibre edilmesi gereken aygıtdan bahsediyoruz) özetle bizimkiler profosyonellikten biraz değil ciddi anlamda uzak.

siz cidden istese superchips basacağı 2 tuş ile parametrelerle oynayıp püskürtme süresini,basıncını,turbo basıncını artırıp istese kendide 120hp yapamazmı sanıyorsunuz bal gibi yapar ama adamın bildiği bir sürü daha kritik uzun vadeli noktalar var ve kurumsal,profosonel.

aynı firma bakınız 1.6tdi 90lıklar için ne yapıyor : https://www.superchips.co.uk/curves/16tdi%2090PS.pdf

aynı bizimkiler gibi 145hp-295tq hani öyle kısmış fln değil diyorum ya adam aracına göre yapıyor ve bilinçli yapıyor.

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    90lık clio stock turbo basınçını bilen varmı???
    peak-cont ne basıyor.
    Std 90 lıklar 1.2 peak atıp kademeli şekilde 1.0 - 0.9 lara düşer

75 ile 90 lık farkı nedir

bir yazılım firması sadece yazılım farkı olduğunu 75liğinde 90lığında yazılım sonrası 120hp olacağını idda ediyor.

aslı varmı bu işin
    90 lık motor kodu k9k 608
    75 lik motor kodu k9k 612 dir
    EGR sistemleri farklı
    Turboda da ufak farklılıklar vardır.
    75 lik olanlar yurtdışı verilerinde limit 128 hp alabiliyorken 90 lık seri şaşırtıcı şekilde limit124 hp alabiliyor
    Kısacası 75lik alt yapısı olanlar daha seri ve sanzıman olarak 90 lıklara göre bir tık uzun olduğu için 90lıklar bir yerde tıkanıyorken 75 likler 210 lara kadar çıkabiliyor
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

EGR sistemleri farklı
    75 lik olanlar yurtdışı verilerinde limit 128 hp alabiliyorken 90 lık seri şaşırtıcı şekilde limit124 hp alabiliyor
    Kısacası 75lik alt yapısı olanlar daha seri ve sanzıman olarak 90 lıklara göre bir tık uzun olduğu için 90lıklar bir yerde tıkanıyorken 75 likler 210 lara kadar çıkabiliyor

turbolarının kodu farklı diye bende biliyorum ama sonuçlardanda göreceğiniz gibi elde edilen sonuç aynı (yazılım sonrası) dolayısıyla fabrika sadece ayrı kodlar verilmiş aynı ürün diye akla geliyor.

Hollanda'da bir forum üyesi resimlerle ölçmüş paylaşmıştı bulmaya çalışacam ama hiçbir fark yoktu.

EGR'sni ilk defa duyuyorum hiç konusunda geçmedi ama bana ultra anlamsız geldi, 2 aynı motor, aynı araç, aynı Euro normu neden EGRleri farklı olsunki bu hem anlamsızca hem firmanın kendine ek maaliyet. varsa detay paylaşırsanız sevinirim.

75liğin şanzımanı 90lıktan ayrı olduğu doğrdur ama bu sadece Türkiye'de böyle, yurtdışında 90lık 2 ayrı segmentasyonda var biri 1.5dci 90 diğeri 1.5dci 90 83gr yani emisyonu daha sıkı limitlerde tutulmuş araç bununda elde edilme şekli daha uzun vites daha az rpm.

özetle 1.5dci 90 83gr ın şanzımanını ile bizdeki 75likler aynı şanzıman temelinde.

90lık 2bin devirde hemen hemen 100kmh yaparken 75lik hemen hemen 110km yapıyor yani %10 daha uzun ve bu sebeble son hızı daha yüksek.

clio4 ler ile ilgili datalar:

https://www.carsforum.co.il/cars/Upl...ry/specs-2.pdf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada daha uzun şanzımanın 75lik için son hızda getirisi varken (yazılım sonrasında ve stock ama yokuş aşağı) götürüsü çok daha fazla.

bakınız 90lık bizdeki şanzımanlı aracın 0-100ü renaulta göre 11.7sn ama 75lik şanzımanlı 1.5dci 90 83gr'da bu 12.1sn ve drag'da (400mt) bu fark 0.3sn, sadece şanzıman için çok ciddi farklar bunlar özetle iyi birşeymi tartışılır bence değil.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EGR sistemleri farklı
    yani şunu mu anlıyoruz 90 lık yerine 75 lik alıp daha ucuzamı yürüyen clioya bincez gerçi arada ciddi bi fiyat farkı oldugunu düşünmüyorum ama
    PROSTOCK GARAGE

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EGR sistemleri farklı
    şimdi 75lik daha uzun şanzıman sayesinde daha düşük yakıt,daha yüksek son hız,ama 90lık tan zayıf ara hızlanma o zaman.
    @Yarbay ın hesabına görede
    90lık 4000de 200km/h
    75lik aynı devirde 220km/h
    yapıyor o zaman.tabi 75ligin gücü yetermi oda muamma.

ikisinide dp-yazılım yapıcak olsak hangisini seçmek mantıklı olur.
    turbo-cooler-enjektör farkları nedirki 75lik 128hp lere dayanırken,90 lık 124hp lerde kalıyor.

bir arkadaşımda 90lık sw var tq dan peak 1.5-1.6 görüyor.onada pek inanmadığım için burda sordum stock basıncı.acaba yazılımlımı aracı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani şunu mu anlıyoruz 90 lık yerine 75 lik alıp daha ucuzamı yürüyen clioya bincez gerçi arada ciddi bi fiyat farkı oldugunu düşünmüyorum ama
    75 likler donanım olarakta zayıflar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    75 likler donanım olarakta zayıflar
    donanım derken ,clioda ki donanım ne olaji
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    donanım derken ,clioda ki donanım ne olaji
    Clio Model Karşılaştırma | Renault Turkiye

deri direksiyon yok,4 cam elk. yok,klima manuel falan filan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi 75lik daha uzun şanzıman sayesinde daha düşük yakıt,daha yüksek son hız,ama 90lık tan zayıf ara hızlanma o zaman.
    90lık 4000de 200km/h

turbo-cooler-enjektör farkları nedirki 75lik 128hp lere dayanırken,90 lık 124hp lerde kalıyor.

bir arkadaşımda 90lık sw var tq dan peak 1.5-1.6 görüyor.onada pek inanmadığım için burda sordum stock basıncı.acaba yazılımlımı aracı

abi 75liğin 128,90lığın 124de kaldığı konusu bence tamamen yanlış ve duruma göre alınmış bir sonuç

bugün 100 tane 90lık çevirin hepside 120hp alacamı? elbetdeki hayır ,etkenler:

1) kullanılan yakıt
    2) aracın son bakımı
    3) motorun kmsi ve /veya kondisyonu
    4) o günkü hava şartları, oksijen oranı,derecesi, nem oranı
    5) rakım

dahası iki araçta aynı şehirde aynı yazılımcı tarafından aynı dynoyama sokuldu? (sanmıyorum)

özetle aradaki 4hp fark öylesine az bir farki şüphem yok sadece araçtan araca fark yani genel bir durum değil diye tahmin ediyorum.

bu arada lokal yazılımcılardan remaps'dede 75lik ile 90lığın yazılımı aynı çıkıyor 115hp/260tq ve şahsi fikrim 10 numara bir seçim tam tadında diğer arkadaşlar gibi 3-5hp daha fazlasını üretecek diye kasmamışlar.

bence gerek manuel gerek edc olsun 90lığın mantıklı noktası 115hp-260tq ötesinde duman üretimi hızla artıyor her ne kadar dpf yüzünden bir göremesekte
    110luk için sadece araç manuel ise yazılım yapardım muhtemelen ondada limiti 135hp tutuyor genelde daha profosyonel davranan firmalar muhakak bildikleri vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbolarının kodu farklı diye bende biliyorum ama sonuçlardanda göreceğiniz gibi elde edilen sonuç aynı (yazılım sonrası) dolayısıyla fabrika sadece ayrı kodlar verilmiş aynı ürün diye akla geliyor.

Hollanda'da bir forum üyesi resimlerle ölçmüş paylaşmıştı bulmaya çalışacam ama hiçbir fark yoktu.

EGR'sni ilk defa duyuyorum hiç konusunda geçmedi ama bana ultra anlamsız geldi, 2 aynı motor, aynı araç, aynı Euro normu neden EGRleri farklı olsunki bu hem anlamsızca hem firmanın kendine ek maaliyet. varsa detay paylaşırsanız sevinirim.

75liğin şanzımanı 90lıktan ayrı olduğu doğrdur ama bu sadece Türkiye'de böyle, yurtdışında 90lık 2 ayrı segmentasyonda var biri 1.5dci 90 diğeri 1.5dci 90 83gr yani emisyonu daha sıkı limitlerde tutulmuş araç bununda elde edilme şekli daha uzun vites daha az rpm.

özetle 1.5dci 90 83gr ın şanzımanını ile bizdeki 75likler aynı şanzıman temelinde.

90lık 2bin devirde hemen hemen 100kmh yaparken 75lik hemen hemen 110km yapıyor yani %10 daha uzun ve bu sebeble son hızı daha yüksek.

clio4 ler ile ilgili datalar:

https://www.carsforum.co.il/cars/Upl...ry/specs-2.pdf
    bu arada daha uzun şanzımanın 75lik için son hızda getirisi varken (yazılım sonrasında ve stock ama yokuş aşağı) götürüsü çok daha fazla.

bakınız 90lık bizdeki şanzımanlı aracın 0-100ü renaulta göre 11.7sn ama 75lik şanzımanlı 1.5dci 90 83gr'da bu 12.1sn ve drag'da (400mt) bu fark 0.3sn, sadece şanzıman için çok ciddi farklar bunlar özetle iyi birşeymi tartışılır bence değil.
    EGR farklılıkları ile ilgili Renaultun yetkili kişilerinden sözlü şekilde farklı olduğunun tespitini bizzat duymuştum.
    Özellikle zaten iki arabayı yan yana getirip kaputunu açtığınızda EGR sensörleri ve EGR ye giden boruların farklılıklarını çıplak gözlede görebilirsiniz.
    Şu an Türkiye'de satılan GTline en dolu modellerinde de 75 lik dediğimiz motoru ve yazılım alt tabanını kulanmaktadır.
    GTline araçlara yazılım yazdığımda 3-4 çeşit tabanı olduğunu bu tabanların çoğunlukla 75 lik tabanla aynı olduğunu tespit ettik
    Şanzıman sadece 5. vites olarak düşünülmemeli.Her viteste 15-20 km kadar farklılıklar bulunmaktadır.
    Şanzıman arasındaki farklılık tahminime göre sadece final drive yüzündedir diye tamhin ediyorum ( ayna mahruti )

Donanım olarak ciddi farklılıklar var
    Joy dediğimiz 75 lik seride neredeyse herşey manuel şekilde görevini yapıyor.
    ICON ile JOY arasında
    -Ses sistemi
    -Navigasyon Müzik çalar
    -Arka camlar otomatik
    -Çelik jantlar ve lastiklerin markası
    -Koltukların rahatlığı
    -Kapanan ve elektrikli aynalar
    -Yağmur sensörü
    -Park sensörü
    -ECO mode

Ben her iki aracada sahibim.
    Hem Icon 90 hem Joy 75 lik.
    Açıkcası haftasonları Iconu kullanmak için sabırsızlanıyorum

90lık 4000de 200km/h

Ben maksimum kendi aracımda 1.45 gördüm ki zaten VNT müdahale ediyor anında
    Zaten anında fön makinesine dönen bir Turbodan bahsediyoruz,VNT müdahale etmese dahi minicik bir turbo o basınçlara daha ne kadar dayanabilecek oda muamma.
    1.6 peak atmasından ziyade aslında cont. olarak ne verdiğini görmek gerekir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EGR farklılıkları ile ilgili Renaultun yetkili kişilerinden sözlü şekilde farklı olduğunun tespitini bizzat duymuştum.
    Özellikle zaten iki arabayı yan yana getirip kaputunu açtığınızda EGR sensörleri ve EGR ye giden boruların farklılıklarını çıplak gözlede görebilirsiniz.
    Şu an Türkiye'de satılan GTline en dolu modellerinde de 75 lik dediğimiz motoru ve yazılım alt tabanını kulanmaktadır.
    GTline araçlara yazılım yazdığımda 3-4 çeşit tabanı olduğunu bu tabanların çoğunlukla 75 lik tabanla aynı olduğunu tespit ettik
    Şanzıman sadece 5. vites olarak düşünülmemeli.Her viteste 15-20 km kadar farklılıklar bulunmaktadır.
    Şanzıman arasındaki farklılık tahminime göre sadece final drive yüzündedir diye tamhin ediyorum ( ayna mahruti )

başta demek istediğinizi anlamadım ama sonradan jeton düştü ve evet haklısınız hava emiş filtresinden tuttun,egr boruları vs farklı görünüyor.

bu farklılıklar nelere etken birşey söylesem atıyor olmuş olurum yorum yapmim ama EGR'nin kendisi ve sensörü bizim şu an şirketde bulunan 75lik joy ve 90lık iconda birebir aynı her ikiside 2016 model onu not geçim.

garip ,belkide olay sadece daha uygun parçalar kullanmaktır bilemedim, joydaki ısı kalkanıda icondan daha küçük hani ordan bile acep maaliyet düşürmekmidir dedim içimden.
    Konu Yarbay tarafından (08-05-2019 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yalnız ben farklıkları göremiyorum? bizde şu an şu sn bana sadece 5mt uzaklıkta olan bolca sayıda 1.5dci joy 75 2016 model ve 1.5dci 90lık icon edc var ne dediğiniz gibi egr sensörü nede borusu farklı? aracın kaput altını çekip atmaya çalışıyorum ama beceremedim birebir kopya iki motor?

siz yıldan yıla farklı olan 2 versiyona bakıyor olmayasınız? 2012den 2014e kadar renault önce varta marka hemde AGMli akü kullandı iconlarda sonrasında döndü Mutlu akü EFB kullandı şimdide Renault imzalı akü kullanıyor.

yani her modeli aynı değilki zaten bu tarz farklıklar gayet normal ama dediğim gibi şu an şimdilik benim önümde var olan 2016 ne joyda nede iconda fark var birebir aynılar
    Şurda yanılıyor olabilirsiniz..
    İlk bu kasa Clio çıktığında 2012 senesi ve 2013 senesi versiyonlarıda ICON serisi ile JOY serisi motorları bariz farklıydı.
    2014 senesine geçtiğimizde bütün ICON ve JOY motorlarını - JOY'a koydukları motor sistemine geçirdiler.
    Yani sen 2014 senesinde ve sonrasında ICON alıyorsan motoru 75'lik sistemde olanlardan oluyor.
    Benim tespitim bu yönde.
    Bu arada çalıştığım şirkette 100 lerce Clio 4 araç kullanıcısı arkadaşlarım var.
    Çevremdeki Cliocularda hatrı sayılır seviyelerdedir.
    Bu durumu kendi aramızda çok konuşuyor Hatta çok makarasını döndürdüğümüz oluyor
    Renault elinde kalan ve yeni ürettiği 75 lik motorları 90 lık diye GTline ve ICON lara koymuştur diye düşünüyorum
    Temelde zaten bu işi sadece Renaultta yapmıyor.Kısık versiyon yükseltilmiş versiyon örnekleri çok.
    Buna en güzel örnek VW grup motorlarını söyleyebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Donanım olarak ciddi farklılıklar var
    Joy dediğimiz 75 lik seride neredeyse herşey manuel şekilde görevini yapıyor.
    ICON ile JOY arasında
    -Ses sistemi
    -Navigasyon Müzik çalar
    -Arka camlar otomatik
    -Çelik jantlar ve lastiklerin markası
    -Koltukların rahatlığı
    -Kapanan ve elektrikli aynalar
    -Yağmur sensörü
    -Park sensörü
    -ECO mode

Ben her iki aracada sahibim.
    Hem Icon 90 hem Joy 75 lik.
    Açıkcası haftasonları Iconu kullanmak için sabırsızlanıyorum

Ben maksimum kendi aracımda 1.45 gördüm ki zaten VNT müdahale ediyor anında
    Zaten anında fön makinesine dönen bir Turbodan bahsediyoruz,VNT müdahale etmese dahi minicik bir turbo o basınçlara daha ne kadar dayanabilecek oda muamma.
    1.6 peak atmasından ziyade aslında cont. olarak ne verdiğini görmek gerekir.
    şimdi 75-90 yazılımı dp ikiside 120hp oluyor.turbo-cooler-enjektör aynı ozaman
    yazılım,egr,şanzıman sistemi farklı sadece doğrumuyum.

1.6tdi lar gibi yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi 75-90 yazılımı dp ikiside 120hp oluyor.turbo-cooler-enjektör aynı ozaman
    yazılım,egr,şanzıman sistemi farklı sadece doğrumuyum.

1.6tdi lar gibi yani
    Kesinlikle.
    Benim ve bu işin içinde olan diğer arkadaşlarımın tespitleri bu yöndedir.
    Hatta dediğim gibi 75lik tabanlı motorlar bir tık ciğerli oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay
    Aşağıdaki resim dediğim durumu özetleyen resimdir.
    Üstteki safkan 90hp'lik 2012-2013 senesinde ICON lara koyulan motordur. K9K608
    Alttaki ise 75 'lik motordur. - 2012-2013 Joylara - 2014-2015-2016-2017-2018 Joy - Touch - Icon - GTline serilerine koyulan motordur. K9K612

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay
    Alttaki ise 75 'lik motordur. - 2012-2013 Joylara - 2014-2015-2016-2017-2018 Joy - Touch - Icon - GTline serilerine koyulan motordur. K9K612

hocam 90lık dediğiniz resimde sol en üstde bir sıvı rezervuarı var bu hiçbir clio 4de yok sanki,hiç göremedim eminmisiniz clio 4den alınma olduğuna?

ayrıca 2012-2013lerde ayırdğınız resimlerde 90lıkta dci yazısı yok 75likte var ama gerçek şuki 2012-2013lerin iconlarda gayetde ikiside mevcut:

dci'sız : Renault / Clio / 1.5 dCi / Icon / İLK SAHİBİNDEN İLK GOZ AĞRISI sahibinden.comda - 690659322

dci'lı : Renault / Clio / 1.5 dCi / Icon / TAŞ OTOMOTİV 2012 Renault Clio 1.5 dCİ Icon sahibinden.comda - 690488616

az önce daha 2dk evvel her ne kadar çocukca olsada vakit ayırıp renault servis müdürü olan arkadaşımı aradımki kendiside otomotiv meraklısı performans tutkunu donanımlı bilgili biri.

aynen dediğimi tekrarladı herşeyin temelinde birebir aynı motorlar, turbo,enjektör,blok,silindi,sıkıştırma oranı,ecu vs

orasında füme boru burasında dci yazısı vs öyle 15hp fark yaratacak şeyler değil takılmayın biri X yerden gelme Z zamanında diğeri Y yerden gelme Q zamanında şimdiye dek neler değişti dedi ve saydı:

1) iconlarda bass reflex yazılı ama 2015sonralarında fiziki anlamda bass reflex gerçekte yok, 2012-2015lerde Faital marka 13cm hoparlör ve borulu sistem (bass reflex) 2016 (hem faz1 hemde faz 2) ve sonralarında boru her ne kadar kapıda olsada ,döşemede nekakadar bass reflex yazsada arkadasında anam babam usulü monteli 16cm nokia marka hoparlör var.

2) 2012-2015 icon dcilarda AGMli Varta var sonrasında EFBliye dönmüş

3) 2012-2015 lerdeki 2 bölmeli ön göğüsün 2inci bölme malmesi ile 2016lar (faz 1) ve 2016 üstü ise dahada farklı (faz 2)

4) 2012-2015 faz 1 lerin arka kampanası düz ,2016 faz 1 tırtılı, 2016 faz2 tırtılı

5) yıllara göre kimisinde başta sabit bagaj kapağı takozu vardı sonrasında megane 3ler gibi ayarlı şimdi tekrar sabit

özetle kurcakayacak olsak çok ama çok daha fazla detay araçtan araca fark edecek ama bunların hiçbiri temel birşey değil el nihayetinde şase,şanzıman ve motor,intercooler hep aynı dedi.

bu arada sanırım aramızda mais çalışanı var en azından bahsi geçen servis müdür öyle dedi olmadı ona danışalım sanırım en doğrusunu o arkadaş bilecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vayyy be e ne cıliyoymuşş
    şaka bi yana benim de merak ettiğim konulardı bilgilendirme yapan arkadaşlara teşekkür edrim elinize saglık
    şantiyelerimizin vazgeçilmezi cefakar cliolar
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay

herşey çözüldü şimdi

2. el alınıcak olsa tavsiyeniz kaç model ve hangi donanımlısı olurdu.

aklımda gtline olsada yorumlarınıza açığım.
    Konu mikelazi tarafından (08-05-2019 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)