User Tag List

Sayfa 15/19 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
356 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: 1.5 dci konusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vayyy be e ne cıliyoymuşş
    şaka bi yana benim de merak ettiğim konulardı bilgilendirme yapan arkadaşlara teşekkür edrim elinize saglık
    şantiyelerimizin vazgeçilmezi cefakar cliolar

şakayla karışık cidden iyi araçlar, avrupada Golf'ten sonra en çok satılan araç,segmentine göre filtrelersen en çok satan araç.

bulabilsem linkini paylaşacam ama bulamadım zamanında bir tanesi standart clio4'e rs 5 bijon,arka disk ve megane 4 den çıkma 1.6dci çift turbo 165lik swap projesi başlatmıştı ama ne linki bulabiliyorum nede bitirip bitirmediğini.

düşününce ne manyak makine olur hele birde soft yazılımla tadından yenmez

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam 90lık dediğiniz resimde sol en üstde bir sıvı rezervuarı var bu hiçbir clio 4de yok sanki,hiç göremedim eminmisiniz clio 4den alınma olduğuna?

ayrıca 2012-2013lerde ayırdğınız resimlerde 90lıkta dci yazısı yok 75likte var ama gerçek şuki 2012-2013lerin iconlarda gayetde ikiside mevcut:

dci'sız : Renault / Clio / 1.5 dCi / Icon / İLK SAHİBİNDEN İLK GOZ AĞRISI sahibinden.comda - 690659322

dci'lı : Renault / Clio / 1.5 dCi / Icon / TAŞ OTOMOTİV 2012 Renault Clio 1.5 dCİ Icon sahibinden.comda - 690488616

az önce daha 2dk evvel her ne kadar çocukca olsada vakit ayırıp renault servis müdürü olan arkadaşımı aradımki kendiside otomotiv meraklısı performans tutkunu donanımlı bilgili biri.

aynen dediğimi tekrarladı herşeyin temelinde birebir aynı motorlar, turbo,enjektör,blok,silindi,sıkıştırma oranı,ecu vs

orasında füme boru burasında dci yazısı vs öyle 15hp fark yaratacak şeyler değil takılmayın biri X yerden gelme Z zamanında diğeri Y yerden gelme Q zamanında şimdiye dek neler değişti dedi ve saydı:

1) iconlarda bass reflex yazılı ama 2015sonralarında fiziki anlamda bass reflex gerçekte yok, 2012-2015lerde Faital marka 13cm hoparlör ve borulu sistem (bass reflex) 2016 (hem faz1 hemde faz 2) ve sonralarında boru her ne kadar kapıda olsada ,döşemede nekakadar bass reflex yazsada arkadasında anam babam usulü monteli 16cm nokia marka hoparlör var.

2) 2012-2015 icon dcilarda AGMli Varta var sonrasında EFBliye dönmüş

3) 2012-2015 lerdeki 2 bölmeli ön göğüsün 2inci bölme malmesi ile 2016lar (faz 1) ve 2016 üstü ise dahada farklı (faz 2)

4) 2012-2015 faz 1 lerin arka kampanası düz ,2016 faz 1 tırtılı, 2016 faz2 tırtılı

5) yıllara göre kimisinde başta sabit bagaj kapağı takozu vardı sonrasında megane 3ler gibi ayarlı şimdi tekrar sabit

özetle kurcakayacak olsak çok ama çok daha fazla detay araçtan araca fark edecek ama bunların hiçbiri temel birşey değil el nihayetinde şase,şanzıman ve motor,intercooler hep aynı dedi.

bu arada sanırım aramızda mais çalışanı var en azından bahsi geçen servis müdür öyle dedi olmadı ona danışalım sanırım en doğrusunu o arkadaş bilecektir.
    Clio 4 ten değil ama aynı motor olduğuna adım gibi eminim
    İnternetten karşıma çıkınca koyuverdim.
    Şöyle yapalım
    2013 model kendime ait olan aracım yani sizin burada paylaştığınız 2012 ve 2013 modellerin ICON 90HP lik olanlarıyla aynı motora sahip.
    Hatta kendi aracımın motor fotoğrafını koyuyorum buraya

Bu motoru kesinlikle joy paketlerde veya 75lik diye tabir ettiğimiz 2012 ve 2013 modellerinde göremezsiniz.
    Özellikle dikkat etmenizi istediğin alanı kırmızı kare içerisine aldım
    75lik tabanlı serilerde bu bölümde farklılık mevcuttur.
    İlk başından beridir demek istediğim budur
    Turbosunda da minik bir farklılık vardır.

Geri kalan piston krank blok kapak egzantrik subap gibi hareketli veya hareketlik elemanların hepsi bire bir aynıdır.
    DCİ yazılı külbütör motorun karakterine etki etmez
    O anda elinde yazısız vardır onu koyar fabrika
    Diğer hafta DCI yazılı olanı vardır stokta onu takar.

Ben sıfırdan beridir kullanıcısıyım hem 90 lıgın hem de 75 liğin.
    Sıfır alıp 2000 km de 5000 km de bir yağını değiştirip rodajını gerçekletirdim.
    Diğer 90 lık aynı tip motora sahip clio 4 lü olup rodajını renaultun dediğini gibi 20 bin km beklemiş akabininde yağ bakımını yapmış arkadaşlarımla çok denemeler yaptık.
    Diğer 2 araç naparsa yapsın 4. vites - sürücülerin vites atışları etkisiz eleman olacak şekilde 1500 devirden başlayıp 4300 devire kadar olan süreçte benim aracım diğer 2 araca 5-6 boy en aşağı fark atıyordu.
    Dilerseniz özelden o ana ait videoları mevcuttur. Yollayabilirim

Kısacası bakım önemli dediğiniz gibi fakat değinmek istediğim konu 2 tip motor olduğu ve 75lik olarak zamanında satılmış olan motorun artık genele sirayet etmesidir.
    Saygılarımla.
    Selçuk AYIK
    Konu Cliosportve tarafından (08-05-2019 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clio 4 ten değil ama aynı motor olduğuna adım gibi eminim
    İnternetten karşıma çıkınca koyuverdim.
    Şöyle yapalım
    2013 model kendime ait olan aracım yani sizin burada paylaştığınız 2012 ve 2013 modellerin ICON 90HP lik olanlarıyla aynı motora sahip.
    Hatta kendi aracımın motor fotoğrafını koyuyorum buraya

Bu motoru kesinlikle joy paketlerde veya 75lik diye tabir ettiğimiz 2012 ve 2013 modellerinde göremezsiniz.
    Özellikle dikkat etmenizi istediğin alanı kırmızı kare içerisine aldım
    75lik tabanlı serilerde bu bölümde farklılık mevcuttur.
    İlk başından beridir demek istediğim budur
    Turbosunda da minik bir farklılık vardır.

Geri kalan piston krank blok kapak egzantrik subap gibi hareketli veya hareketlik elemanların hepsi bire bir aynıdır.
    DCİ yazılı külbütör motorun karakterine etki etmez
    O anda elinde yazısız vardır onu koyar fabrika
    Diğer hafta DCI yazılı olanı vardır stokta onu takar.

Ben sıfırdan beridir kullanıcısıyım hem 90 lıgın hem de 75 liğin.
    Sıfır alıp 2000 km de 5000 km de bir yağını değiştirip rodajını gerçekletirdim.
    Diğer 90 lık aynı tip motora sahip clio 4 lü olup rodajını renaultun dediğini gibi 20 bin km beklemiş akabininde yağ bakımını yapmış arkadaşlarımla çok denemeler yaptık.
    Diğer 2 araç naparsa yapsın 4. vites - sürücülerin vites atışları etkisiz eleman olacak şekilde 1500 devirden başlayıp 4300 devire kadar olan süreçte benim aracım diğer 2 araca 5-6 boy en aşağı fark atıyordu.
    Dilerseniz özelden o ana ait videoları mevcuttur. Yollayabilirim

Kısacası bakım önemli dediğiniz gibi fakat değinmek istediğim konu 2 tip motor olduğu ve 75lik olarak zamanında satılmış olan motorun artık genele sirayet etmesidir.
    Saygılarımla.
    Selçuk AYIK

selçuk kardeşim slmlar benimde ismim Timur,

hocam elimden 4 adet clio 4 geçti,2012,2014,2015 ve 2016 bunun 4üde 90hp 1i manuel 3ü edcli emin ol aracı gayet ciddi anlamda tanıyorum 4 aracın 1i basit racechip 3ü totalde 4 ayrı firma tarafından yazılımlı (son olanı samimi arkadaşımca)

diyeceğim şu bana kalır ise sizin en detayını kaçırdığını en mühim nokta motoların yılı ve farkları, motorlar joy ve icon yada gt line olarak farklı değik yıl olarak farklı.

bu motorların ilk seneleri euro 5 daha sonraları ise euro 6dır

ve yine tekrarlıyorum 1 araç ile 2inci bir araç arasında o geçti ondan dolayı şöyle,yada onda 128hp çıktı demeki 75likler daha iyi gibi tümevarımlar çok profosyonelce yorumlar değil.

sizin araç geçti ama yakıt kaliteniz,yakıt miktarı (ağırlık),sizin ağırlığınız, motorun kim tarafından nasıl rodajlandığı, lastik basıncı, motorun yağının,filtrelerin tazeliği, bunlar hep etken.

birebir aynı kişi tarafından açılmış yada her ikiside sıfır olan tamamen aynı koşullarda 2 aracı denersiniz ondada insan hatasını ortadan kaldırırsınız (rolling gibi) ozaman bir nebze belki olur ama bu şekilde bence çok anlamsız.

şöyle örnek vereyim ciddi ciddi aynı yıl aynı firma ve yerden yakıt alınmış 2 araç (ben ve meslekdaşım) haftanın bir gününde ben onu fenaaaa tokatlarken başka gününde yırtındım ama tatlı tatlı o geçti ki aynı haftadan bahsediyorum ve 2iside otomatik araçlar vites atma vs de yok.

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi bunca veriden vs den sonra gidip 75 lik bi 1.5 dci alsak dp+yazilimlasak 90 liktan aldigimiz verimi aliyoruz yani?
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Satanael Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi bunca veriden vs den sonra gidip 75 lik bi 1.5 dci alsak dp+yazilimlasak 90 liktan aldigimiz verimi aliyoruz yani?
    aynen öyle hocam üzerine basa basa anlatılmak istenilen bu, açıkcası seçilecek araç bütçe meselesi.

mesela yapabilecekleriniz:

1) Joy faz 2 makyajlı kasa araç al uyguna
    Gt Line sis farı çerçevesi eklet (orijinal apachi işi değil) 80tl + isçilik
    Gt line marşpiyel eklet (orijinal apachi işi değil) 450tl+ işçilik
    Çıkma çok temiz OEM 17 jant yada O.Z vs 2500-3000tl
    Eibach helezon 750-1000tl
    ayna ve arka tampon folyo 500tl

yani görünüm olarak GT line resmen kopyası olup üstüne alçaltıp jant bile atsanız 5000tl civarı bir tutar çıkar buna ek yazılım, double din bir teyp ile 2500tlye tamamlasanız joy + 7500tl ye ciddi anlamda başarılı bir araç almış olursunuz hem görünüm hem performans açısından

2) yada ulan napim sadece görüntüyü deyip zaten 7.5 kağıt üzerine bayılacaksam alırım GT line sonuçta helezon ve yazılım hariç saydığımız herşey zaten araçta hazır alırım GT line atarım bir helezon ve yazılım 1500tlye 6 kağıtda cebime kalır işlem tamamda diyebilirsiniz (sonuçta ikinci el satarkende gt line daha pahalıya satılacak)

birde GT line'nın bir çok extrası var joy pakete kıyasla (özel jant, multimedya,arka otomatik cam,arka hoparlör, geri görüş ve sensör, özel koltuklar,kapı çıtası,egsoz ucu,tampon ve eminim dahasıda)

ben muhtemelen 2inci seçeneği alırdım ama dediğim gibi bütçe meselesi

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault a clio için 1.6 dci bi turbo edc sormuştum gelir mi diye talep olursa neden olmasın denildi 1.5 dci tam bir ekonomi motoru devir çevirmeyi çok seven bir motor değil bu yüzden 75 lik alnıp dp yaazılım cooler filtre taraftarıyım

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt katkısı kullanan var mı ? Ya da enjektör temizleten ?
    imzasız..

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane 3'ü şirket aracı olarak sıfır alıp 172.000 km kullandım. Opet mazotu haricinde hiç ama hiç birşey görmedi araba motoru harika durumda teslim ettim ( kiralıktı )

Şimdi Megane 4 geldi sıfır onlada 115.000 km oldu aynı şekil sadece opet mazotu ne katkı ne enjektör temizliği gibi şeyler..

Genelde devirli süratli kullanırım arabaları

Bi kaç kez şanzuman güncellemeri hariç ikisindende bi sorunum olmadı
    - Bize Her Yer TRABZON

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 bin kmde falan würth kullanıyoruz, enjektör temizleyici katkı. 1.5 dci 105lik araba, ciddi kurum atıyor. 90 bin kmde şuan

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın arkadaşım megane 3 1.5 dci 105 hp araç aldı yalnız araçta çözemediğimiz bir problem var. Hangi viteste olursa olsun örneğin 2000 devirde gaza oturdunuz araç sanki algılamıyor ancak 3000 devir civarına gelince turbo açıyor geri yaslıyor. Bilgisayara bağlandı herhangi bir sorun yok baskı balatası iyi durumda. Yokuşlarda keçi gibi giden 1.5 dci bu araçta vites küçültmek zorunda bırakıyor. Gaz tepkisi H kasa 1.3 dizel astralara benziyor 2500 devir altı araç ölü. Turbocuya gittik basınç değerleri bozulmuş olabilir söküp bakmamız lazım dedi km 105 binde bakımları yeni yapıldı. Sizlerin fikri varsa dinlemek isterim

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşım megane 3 1.5 dci 105 hp araç aldı yalnız araçta çözemediğimiz bir problem var. Hangi viteste olursa olsun örneğin 2000 devirde gaza oturdunuz araç sanki algılamıyor ancak 3000 devir civarına gelince turbo açıyor geri yaslıyor. Bilgisayara bağlandı herhangi bir sorun yok baskı balatası iyi durumda. Yokuşlarda keçi gibi giden 1.5 dci bu araçta vites küçültmek zorunda bırakıyor. Gaz tepkisi H kasa 1.3 dizel astralara benziyor 2500 devir altı araç ölü. Turbocuya gittik basınç değerleri bozulmuş olabilir söküp bakmamız lazım dedi km 105 binde bakımları yeni yapıldı. Sizlerin fikri varsa dinlemek isterim
    MAF yada MAP sorunu gibi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAF yada MAP sorunu gibi duruyor.
    Peki sorun bunlardan biriyse bilgisayara bağlandığında hata olarak gözükmez miydi acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sorun bunlardan biriyse bilgisayara bağlandığında hata olarak gözükmez miydi acaba?
    1.5 dci'lerde gözüküyor mu bilmiyorum ama başımıza 1.3 doblo, 1.4 c3 ve en son 2.5 kia bongoda geldi hiç biri ne arıza lambası ne de bilgisayarda gösteriyordu kendini.

MAF ise kolay fişi çek araç eşekten at mevkisine yükseliyorsa sıkıntılıdır. Bazı araçlarda fişi sökünce arıza yakar bazısında yakmaz.

MAP ise emme üstünde küçük bir sensör sökmesi bazen kolay bazen zor tek çaresi söküp temizleyip denemek ya da direk yenisini almak. EGR sağolsun MAP sensörünü kurum bağlatınca doğru ölçüm yapamıyor araç yakıt hava karıştıramıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 dci'lerde gözüküyor mu bilmiyorum ama başımıza 1.3 doblo, 1.4 c3 ve en son 2.5 kia bongoda geldi hiç biri ne arıza lambası ne de bilgisayarda gösteriyordu kendini.

MAF ise kolay fişi çek araç eşekten at mevkisine yükseliyorsa sıkıntılıdır. Bazı araçlarda fişi sökünce arıza yakar bazısında yakmaz.

MAP ise emme üstünde küçük bir sensör sökmesi bazen kolay bazen zor tek çaresi söküp temizleyip denemek ya da direk yenisini almak. EGR sağolsun MAP sensörünü kurum bağlatınca doğru ölçüm yapamıyor araç yakıt hava karıştıramıyor.
    Anladım ikisini de sırayla denemek lazım o zaman teşekkür ederim.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar. 2011 megane 3 coupe 1.5 dci sahibiyim.

yazılım&dp yapmayı düşünüyorum. Pistonların çok narin olduğunu duydum,yazılımda sıkıntı yaşanıyor mu ?
    imzasız..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yazılım&dp yapmayı düşünüyorum. Pistonların çok narin olduğunu duydum,yazılımda sıkıntı yaşanıyor mu ?
    yaptıran çok hiç sıkıntı yaşayan duymadım ben. benim eski 65 liğede 100 binden sonra sat sıkıntı çıkartır diyolardı 100 binde yazılım yaptırdım şuan 220 binde falan dün sattığım arkadaş geldi sürdüm hala mermi gibi (kendi çapında)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

K9K motorların pistonları dövme çeliktir. Alüminyum pistonlara göre daha sağlamdır. Ama kol olarak ne var bilmiyorum sıkıntı çıkarsa koldan çıkar.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar A180 Cdı araç sahibiyim 109 beygir. Aracımın hızlanması cliolara göre sanki bir tık daha yavaş (gaza basınca 2 sn sonra hızlanıyor) bunun sebebi sizce nedir? Ayrıca motoru gürültülü çalışıyor (aracımın bakımları, ağır bakımlar tam ve km henüz 100k oldu) bu normal mi? Gürültülü çalışması için yalıtım dışında öneriniz var mıdır?
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar A180 Cdı araç sahibiyim 109 beygir. Aracımın hızlanması cliolara göre sanki bir tık daha yavaş (gaza basınca 2 sn sonra hızlanıyor) bunun sebebi sizce nedir? Ayrıca motoru gürültülü çalışıyor (aracımın bakımları, ağır bakımlar tam ve km henüz 100k oldu) bu normal mi? Gürültülü çalışması için yalıtım dışında öneriniz var mıdır?
    aracınız kaç kilo ?
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)