User Tag List

Sayfa 19/19 İlkİlk ... 9171819
356 sonuçtan 343 ile 356 arası

Konu: 1.5 dci konusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarıö sorun çözülmüştür. Aynısı Citan da başıma geldi. Kalitesiz yakıt sorunundan dolayı. Sadece yakıt filtresini değil mümkünse depoyuda söküp temizlettirin. Aynı zamanda imkanınız varsa filtre kabınıda değiştirmenizi öneririm. Ben önce filtreyi değiştirdim olmadı. Sonrasında depoyu temizlettim ara ara yakmaya başladı en son filtre kabını da değiştirince sorun çözüldü.
    Güzel detaylar. Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, 2010 model Clio 3 160bin km'de K9K768 (gücünü bilmiyorum) motor kodlu aracım var. Duman atma ve kötü koku sorunu ve yüksek yakıt sarfiyatı var (5,5-6L). Yağ eksiltme sorunu yok. Turbo basıncı iyi galiba ölçtüm 1,7bar civarı çıkıyor. Enjektorlere ve pompaya baktirmadim. Enjektör kontrolünden sonra yazılım önerir misiniz?

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sdttn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2010 model Clio 3 160bin km'de K9K768 (gücünü bilmiyorum) motor kodlu aracım var. Duman atma ve kötü koku sorunu ve yüksek yakıt sarfiyatı var (5,5-6L). Yağ eksiltme sorunu yok. Turbo basıncı iyi galiba ölçtüm 1,7bar civarı çıkıyor. Enjektorlere ve pompaya baktirmadim. Enjektör kontrolünden sonra yazılım önerir misiniz?
    yazlım konusunda bişey diyemem ama kötü koku dpf katalizör tıkanıklığından olabilir sanki,çekiş düşüklüğü yüksek yakıt sarfiyatı da bu yüzden meydana gelebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazlım konusunda bişey diyemem ama kötü koku dpf katalizör tıkanıklığından olabilir sanki,çekiş düşüklüğü yüksek yakıt sarfiyatı da bu yüzden meydana gelebilir.
    Cevap için teşekkürler. Dpf tıkalı olgunda duman da yapar mı?
    Siyah duman bostayken gaza yuklendigimde geliyor.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu Clio 3 1.5 Dci'lerin hararet göstergesi nerde olmalı normal şartlarda?

Nişanlımın 1.5 Clio 3'ü var 85hp Bvr şanzımanlı.Araç satın alındığından beri hararet ibresi sürekli oynuyor zaten termostatta bir sorun olduğu belli ancak değişmeye fırsat olmamıştı, ben aracın hep soğuk çalıştığını düşünüyordum ancak sıkışık trafikte hararet yapıp yapmadığı kafama takıldı şimdi ilanlardaki birkaç aracın ibresini görünce.

Hararet ibresi genelde bu durduğu yerden daha geride soldan sağa doğru 2. Ve 3. Çizgi arasında duruyor.Klima açılınca 3. Çizgiyi geçtiğini hiç görmedim ancak birkaç sefer çok sıkışık trafikte Adana sıcağında 3. Çizgiyi de geçti ama hararet ışığı falan yanmadı.Özetle bu ibrenin normal yeri nerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3. Çizginin tam üzerinde olması lazım. Benim termostatı değiştirdim, 83°C olması lazım. Benim ki dalgalanıyordu şimdi sabit.
    Enjektör ayarı yaptırdım yakıt sarfiyatı düzeldi duman azaldı ancak hala duman var.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım abi, o zaman trafikte bir miktar sıcak çalışıyor.

Ben bu araçta pek duman görmüyorum sıkıştırmadıkça ama bunun da tamponu is yapıyor, araç beyaz renkli olunca kabak gibi direkt göze batıyor.
    Bir pompacıya gidip göstermek lazım aslında, sen baktırdın mı değerler ne alemde belki bir temizlik ister enjektörler?

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt fiyatları parça fiyatları o bu derken aklın yolu 1 deyip, mantık arabası 2018 clıo 4 1.5 dcı 75 lik aldım, stage1 yazılımla keyifli oldu sanırım 105 hp civarı gelir,son susuturucuyu iptal etsem hafif bi homurtu alırmıyız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar 1.5 dci 110 luk 4*4 dacia dusterımız var buna ne gibi setup uygulanmalı sizce arazide iyi ama biraz daha güçe ihtiyaçı var gibi hybrid turbo yapılırsa ne gibi -/+ olur bize bilgisi olan paylaşırsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler …

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 1.5 dci 110 luk 4*4 dacia dusterımız var buna ne gibi setup uygulanmalı sizce arazide iyi ama biraz daha güçe ihtiyaçı var gibi hybrid turbo yapılırsa ne gibi -/+ olur bize bilgisi olan paylaşırsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler …
    klasik reçete,

dp + cooler + hibrit turbo + remap = 150 hp lere gelir. biraz canlanır bence. k9k güzel makina.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    klasik reçete,

dp + cooler + hibrit turbo + remap = 150 hp lere gelir. biraz canlanır bence. k9k güzel makina.
    cooler olarak kaç litrelik kullanmamız gerekli peki ya da şu marka aracın coolerıda uyar dediğiniz var mı acaba ???

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cooler olarak kaç litrelik kullanmamız gerekli peki ya da şu marka aracın coolerıda uyar dediğiniz var mı acaba ???
    Hatalı bilgi olaibilir, ama 2.0 dci ların ki doğrudan oluyor sanırım. Ya da coolerfrost tarzı yerlerde özel imalat yaptırılabilir.

1.5 dci meg3 varken ona araştırdığımda 2.0 dci ın direk al tak olduğunu öürenmiştim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt fiyatları parça fiyatları o bu derken aklın yolu 1 deyip, mantık arabası 2018 clıo 4 1.5 dcı 75 lik aldım, stage1 yazılımla keyifli oldu sanırım 105 hp civarı gelir,son susuturucuyu iptal etsem hafif bi homurtu alırmıyız ?
    Kendime alıntı yapayım, 1 seneden fazladır sorunsuz kullanıyorum yazılım ve son iptal, bu haliyle stock 1.6 ies vtec2 manuel 1.6 tdı passat b8 1.6 tdı golf7 a3 leon lardan hızlı 75 lik clıonuz varsa stage 1 yazılımı tavsiye ederim kaderi değişiyor.

Bu arada 2018 modeline uyumlu downpipe satan varsa talibim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendime alıntı yapayım, 1 seneden fazladır sorunsuz kullanıyorum yazılım ve son iptal, bu haliyle stock 1.6 ies vtec2 manuel 1.6 tdı passat b8 1.6 tdı golf7 a3 leon lardan hızlı 75 lik clıonuz varsa stage 1 yazılımı tavsiye ederim kaderi değişiyor.

Bu arada 2018 modeline uyumlu downpipe satan varsa talibim.

400hp 2tonluk aracın %30 artışı az buz fark edilebiliyor oluyorken bahsetiğiniz gibi 75hp bir clioda %20 bile çok fark yaratabiliyor.

1) 2 tonluk aracı sabit 120kmhde,klima açık,yolcu vs ile ilerlerken atıyorum 100hp gerekli ise kalan reserve 300hp (400hp için konuşuyorum) bu durumda aracı sabit bulunduğu hızdan ivmelendirmek istediğinizde artışınız olan 120hp 300hpye göre atıyorum %40 lik bir artış.

2) öbür yandan clioda sabit 120kmh gitmek için 60hp gerekli ise size reserve kalan 15hp yi siz 15hp yerine 30hpye çıkarmış oluyorsunuz yani %20lik bir artış ama %100lik bir getirisi var gibi düşünün.

özetle çok düşük güçlere sahip araçlarda özelliklede turbolu araçlarda yazılımlardan çok efektif sonuçlar elde edilebiliyor, 75hp olarak geçen 1.5dci clio 4ler esasında birçok fransız yazılımcının videolarında baz 82hp üretip yazılım sonrası 110hp gibi iş çıkarıyor %35= çok ciddi hissedilen bir fark.

şahsen bende clio 4 75liğe binmek zorunda kalmıştım kısa dönem ve ecufast yazılımlıydı dediğiniz gibi gece ile gündüzdü fark.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)