User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Antipollution fault arızası hakkında yardım

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi aklıma geldi, kullanmanız gereken planet2000,

ışık kendiliğinden söndüyse ciddi bir problemin yok demektir, işallah tekrar yanmaz
    würth sabesto katkı olarak nasıl peki

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    planet2000, pejonun kullandığı arayüz programı, araçların verdiği hataları en detayına kadar okuyabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    planet2000, pejonun kullandığı arayüz programı, araçların verdiği hataları en detayına kadar okuyabiliyor.
    oke oke ben yanlış anladım pardon katkı olarak hangisini kullanayım bana önerdiklerini üst postta yazdım ama

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alpeRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de vardı,maf sensöründen tut diğer tüm sensörler'e baktık düzelmedi,sıkıntı krank mili sensöründe çıktı,değiştirdik ve düzeldi.
    sonuç alamazsanız bu yolu da deneyebilirsiniz bende aynı sıkıntıyı c4 de bu şekilde çözmüştüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı playhard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuç alamazsanız bu yolu da deneyebilirsiniz bende aynı sıkıntıyı c4 de bu şekilde çözmüştüm
    Suan isik kendiliginden sondu bir problem yok katki koydum biraz once bakalim eyer tekrar aynisini yapar ise insallah yapmaz dedigin gibi onuda gozden gecirecegim tesekkurler herkese bilgilerinden dolayi

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazot basıncıyla alakalı arıza çıktıysa mazot basınç sensörü ve rail sensörü var onlara bakılacak pis mazottan dolayı aynı sorunu c4de yaşadım. Arıza arada söner kafasına göre yanar araba stop eder tekler vs. Pis mazot konusunda psalar çok hassas maalesef.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot basıncıyla alakalı arıza çıktıysa mazot basınç sensörü ve rail sensörü var onlara bakılacak pis mazottan dolayı aynı sorunu c4de yaşadım. Arıza arada söner kafasına göre yanar araba stop eder tekler vs. Pis mazot konusunda psalar çok hassas maalesef.
    eyvallah teşekkür ederim hata hala devam etmekte sizin söylediğiniz yoluda deneyeceğim bakalım inşallah bu yolda sonuç bulurum

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyvallah teşekkür ederim hata hala devam etmekte sizin söylediğiniz yoluda deneyeceğim bakalım inşallah bu yolda sonuç bulurum
    Bende çok çektim bu tarz hatalardan araba Antepteyken. Şimdi Bursa'ya geldim arabayı abime verdim maşallah hiç bişey yok arabanın bana kastı vardı sanırım sizde sorunu en kısa zamanda çözersiniz umarım.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok çektim bu tarz hatalardan araba Antepteyken. Şimdi Bursa'ya geldim arabayı abime verdim maşallah hiç bişey yok arabanın bana kastı vardı sanırım sizde sorunu en kısa zamanda çözersiniz umarım.
    inşallah bir türlü gidip baktıramadım ama parçaları aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar iyi günler bu hata aracımda hala devam etmekte ve hala bir çözüm bulamadık aracım yüksek basınç arızası p1166 hatası veriyor ve stop ediyor şimdi aracımda yazılım var ama bu hatayı yazılım yapmadan öncede yapıyordu ve değişen parçası olarak sıralar isem enjktör ktüğü ktükten beyne giden kablo koçanı rail müşürü pompa enjktörler sigorta kutusu bunların hepsini değiştirdim ve hala problem devam etmekte kafayı sıyırmak üzereyim

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Engine ECU BOSCH EDC 16C34
    Fault code P1166
    After sales description of the fault code High pressure fuel regulation : Measured rail pressure higher than the maximum pressure
    Description of the diagnostics Measured rail pressure higher than the maximum pressure (for 5 seconds)
    Conditions of activation of the diagnostics Consult the associated contexts for the Pcode forwarding conditions
    Conditions of disappearance of the fault Driving for 5 minutes
    Down-grade modes if fault present Switching off of the engine
    Irreversible cutting of the cruise control
    Change to "easy move" torque invalid (Automatic mode of the electronic parking brake)
    Deactivation of the speed limiter
    Switching on of the warning light and/or warning message Warning lamp MIL
    Main customer complaints likely Lack of power
    Jerking/stalling
    Suspect areas
    Electrical harness
    Wiring
    Fuel flow regulator
    Low pressure fuel circuit
    Fuel filter
    Fuel high pressure sensor
    High pressure fuel pump
    Engine management ECU
    Peugeot'ta açıkmalası bu hata kodunun. Listedeki herşeyi yapmışsınız nerdeyse geriye gördüğüm tek bir şey kalıyor. Pompa basınç regülatörü'nü değiştirdiniz mi hiç? Benim de 1.6 Hdi'da başıma gelmişti tekleme sorunu vardı pompadaki müşürü değiştirince düzelmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OscaRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot'ta açıkmalası bu hata kodunun. Listedeki herşeyi yapmışsınız nerdeyse geriye gördüğüm tek bir şey kalıyor. Pompa basınç regülatörü'nü değiştirdiniz mi hiç? Benim de 1.6 Hdi'da başıma gelmişti tekleme sorunu vardı pompadaki müşürü değiştirince düzelmişti.
    Demin hayır dedim ama pardon değilmiş oda sıfır üstündeki motor elektirik tesisatı elden geçti bakalım şimdi toplanıyor tesisatta bi iki yerde sıyırma ve kırılmalar vardı onlar düzeldi en son beyin kaldı onun harici yapabilceği tüm parçalar sıfırıyla değişti ama bi değişiklik yok maalesef

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot pompasının üzerinde bir müşür var, ara sıra stop etme vs ondan yapıyor 1.4hdi motorlar genelde ama antipollition fault ile alakası varmı bilmiyorum.

Antipollition fault nerdeyse her 1.4hdi araçta görünen bir şey, 135 binde kat tıkandığı için almıştım aynı hatayı ben

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pompayi sokturup tezgahta teste baglatin. Umraniye Emek pompa iyidir. bosch car servise ama delphi vs. bir takim markalarinda yetkili servisi ayni zamanda

pompaysa revize ederler, sensorse tezgahta zaten anlayip yenilerler, bu arada sende pompandan emin olmus olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mazot pompasının üzerinde bir müşür var, ara sıra stop etme vs ondan yapıyor 1.4hdi motorlar genelde ama antipollition fault ile alakası varmı bilmiyorum.

Antipollition fault nerdeyse her 1.4hdi araçta görünen bir şey, 135 binde kat tıkandığı için almıştım aynı hatayı ben
    Sıfır takıldı ama maalesef öyle

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pompayi sokturup tezgahta teste baglatin. Umraniye Emek pompa iyidir. bosch car servise ama delphi vs. bir takim markalarinda yetkili servisi ayni zamanda

pompaysa revize ederler, sensorse tezgahta zaten anlayip yenilerler, bu arada sende pompandan emin olmus olursun.
    Üstündeki pompa sıfır servisten alınıp takıldı
    Aracın o hatayı verebilecek tüm parçalar sıfır takıldı bugüm motor elektirik tesisatı söküldü ve iki üç yerde sıyrıklar ve incelme noktasına gelen yerler vardı onuda bugun sıfır taktık bakalım hatayı verecekmi ama çok sinir bozucu olmaya başladı elden birşey gelmemisi dahada sinir bozucu devamlı bir arıza olmadığı içinde zor oluyor bulması teşekkürler bilgiler için .

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam senin aracında egzoz sistemi olarak ne var? Kat üzerinde duruyor mu? Dpf var mı aracında?

Takipteyim, gelişmeleri yazarsanız faydalı olur herkes için. İnşallah en kısa sürede çözülür böyle belirsiz durumlar insana kafayı yedirir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam senin aracında egzoz sistemi olarak ne var? Kat üzerinde duruyor mu? Dpf var mı aracında?

Takipteyim, gelişmeleri yazarsanız faydalı olur herkes için. İnşallah en kısa sürede çözülür böyle belirsiz durumlar insana kafayı yedirir.

Senin dediğin dpf benim motor euro 4 olduğu için yok euro 5 motorlarda dpf var benim aracımda sadece kat vardı oda yerini DP bıraktı gelişmeleri paylaşıcam ve bu problem ile bizzat kendim sanayide ilgilendiğim için çok tecrübem oldu artık değişmediğim parça kalmadı 😞 bakalım inşallah düzelir deneme aşamasındayız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorun hala devam ediyor yarın beyini kontrol ettireceğim planet 2000 de veren arıza ile ilgili tüm parçalar sıfırıve orj olarak değişti Motor elektirik tesisatına kadar şimdi beyinden şüpheleniyoruz ve beyinle ilgili oluncada benim aklıma sorular takılıyor şu sorular şöyle
    1. Beyinden ve yazılımdan olsa araca yazılım yaptırmadan da bu arıza vardı olabilme ihtimali ?
    2. Beyindeki yollarda bu arızayı verebilcek zarar meydana gelebilirmi ??
    3. Eğer ki beyinde bu arızayı veren yol yada neyse düzelebilirmi tamiri varmı ?

Araçtaki hata kodu p1166 yüksek basınç arızası bu arızaya bağlı dediğim gibi tüm parçalar sıfır ve orj olarak değişitirildi motor elektirik tesisisatına kadar arızanında devamlılığı yok en son yapılan işlem elektirik tesisiatıydı motor ve yaklasık 10 gündür problem yoktu 700 km yol yapıldı bugun yaklasık 100 km yoldan sonra arac yine stop edip bu arızayı verdi

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla benim benzinli vtr de aynı arızayı veriyordu, yakıt hattına baktık ettik birşey cıkmadı, devam etti, en son sigorta kutusu bozuldu, onu değiştirdim geçti
    Kel alaka bir yerdeki elektrik probleminden dolayıda veriyor olabilir, yani aslında arıza yok ama elektriksel bir durumdan dolayı bu hata kodunu varmış gibi gösteriyordu sanırım, anlamadım bende
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)