User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Antipollution fault arızası hakkında yardım

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Antipollution fault arızası hakkında yardım

iyi günler aracım peugeot 207 1.4 hdi dün akşam yolda giderken 4 viteste sıkıştırmam sonucu 4,000 devir kadar birden gaz bütün fonksiyonunu kaybetti boşa çıktı araç hiç bir şekilde gaz yemedi ve motor arıza ışığı ile (Antipollution fault) hatasını verdi dün akşam biraz araştırdım ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım bu hata motorda olan çeşitli arızalardan sebep yakabiliyor muş ama benim yaşadığım bu gaz yememesi ve birden kesmesi egr vanası mı egr valfi ile alakalıymış sanırsam bu parça ne işe yarar yada ne gibi sorunlar yaratır bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkürler

[IMG][/IMG]

resim temsilidir.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt tam yanmadığı zamanlarda olan bir hata bi PSA grubunda. aracın bi bilgisayara bağlanması lazım orada tam arıza nedeni çıkacaktır.

Bende aynı hata Buji çatladığında vermişti. Bir çok benzinli PSA araçta LPG takıldığı zaman verebiliyor. Aracıma Header aldığımda yanıltıcı taktırmadan önce aynı hatayı alıyordum yine. yani tamamen yanma ve yakıtla ilgili şeylerde dikkat edersen.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediginiz gibi bugun servise gidip pc baglanacak gorucez artik dun aksamda arastirdim iste net bir bilgi yok yakittan diyen var gaz kelebeginden diyen var cok karisik bilgiler vardi o sebepten konu acip bilgilenmek istedim araci servise goturmeden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka yardımcı olabilecek var mı

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hata cok genel bir hata tipi. Emisyondan yapar yakit sisteminden yapar vs vs.

Bende 2.0 hdi var. Bendeki problem yakit sistemindendi. Tum sistemi yenileyerek kurtuldum acikcasi. Baya tuzlu oldu ama kurtuldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu hata cok genel bir hata tipi. Emisyondan yapar yakit sisteminden yapar vs vs.

Bende 2.0 hdi var. Bendeki problem yakit sistemindendi. Tum sistemi yenileyerek kurtuldum acikcasi. Baya tuzlu oldu ama kurtuldum

araçtan şimdi haber geldi egr arızası değilmiş pc de çıkan arıza aralıklarla mazot basınç arızasıymış yakıtın pis olacağı yönünden yaptığı söylendi ve katkı atıldı böyle bir gaz kesintisini pis yakıt yapar mı ?

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazot filtresi tıkanmış. 3000 rpm yi geçmiyor mu araç ? Basınçta epey düşüktür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçtan şimdi haber geldi egr arızası değilmiş pc de çıkan arıza aralıklarla mazot basınç arızasıymış yakıtın pis olacağı yönünden yaptığı söylendi ve katkı atıldı böyle bir gaz kesintisini pis yakıt yapar mı ?
    Yakit filtresini degistirip enjektorleri temizletin derim. Olmazsa yakit basinc musuru ile baslayan macera on pompaya kadar uzanabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot filtresi tıkanmış. 3000 rpm yi geçmiyor mu araç ? Basınçta epey düşüktür.
    mazot fitresi değişti bundan bir hafta önce 3000 rpm yi geçiyor dün akşam 4,000 rpm geçtikten sonra gaz kesti

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakit filtresini degistirip enjektorleri temizletin derim. Olmazsa yakit basinc musuru ile baslayan macera on pompaya kadar uzanabilir
    şuan bir bakalım eğer tekrar aynı sorunu yaparsa bu dediklerine bakacağız benim anlamadığım olay bu problem neden bir kerede bulunamıyor pc den deneme yanılma yöntemi kullanılıyor bu şekilde hem zaman hemde maddi yönden sarsar insanı çok saçma bir arıza ayrıca kronik galiba bu 1,4 hdi motorlarda

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpf var mı aracında?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot fitresi değişti bundan bir hafta önce 3000 rpm yi geçiyor dün akşam 4,000 rpm geçtikten sonra gaz kesti

şuan bir bakalım eğer tekrar aynı sorunu yaparsa bu dediklerine bakacağız benim anlamadığım olay bu problem neden bir kerede bulunamıyor pc den deneme yanılma yöntemi kullanılıyor bu şekilde hem zaman hemde maddi yönden sarsar insanı çok saçma bir arıza ayrıca kronik galiba bu 1,4 hdi motorlarda
    Kroniklik konusunda fikir yurutemem. Hic 1.4 hdi sahibi olmadim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpf var mı aracında?
    inan ki bilmiyorum var mı yok mu diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı dün akşam aldım ve aynı problemi tekrarladı şimdide depoda pislik olacağı ve sıkıştırmada kurum enjektörlere geldiğinde arızaya alındığı söyleniyor yardım edebilecek olan yok mu başından böyle bir durum geçen. Çok can sıkıcı bir arıza .

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de bir cok kisinin basına geldı bu durum ya hdi ler baya mazot seciyor sanırım

full depo 2 kutu katkı sürekli dip gaz sorun cozuluyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce de bir cok kisinin basına geldı bu durum ya hdi ler baya mazot seciyor sanırım

full depo 2 kutu katkı sürekli dip gaz sorun cozuluyo
    anladım şimdi birazdan tekrar götürüp deposuna baktıracağım eğer depoda pislik var ise depoyu temizletmeyi düşünüyorum ondan sonra full leyip ondan sonra katkı ve bakacağız ama gerçekten çok can sıkıcı bir olay

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynı problemi debimetre arızası ile yaşamıştım. Çok genel bir hata kodu, kesin bir sebebi yok. Aracı pcye bağlarken herhangi bir cihaz ile değilde, pejo için olan pcye bağlayın. Daha derin arıza kodlarını verebiliyor, diğerleri daha yüzeysel veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı problemi debimetre arızası ile yaşamıştım. Çok genel bir hata kodu, kesin bir sebebi yok. Aracı pcye bağlarken herhangi bir cihaz ile değilde, pejo için olan pcye bağlayın. Daha derin arıza kodlarını verebiliyor, diğerleri daha yüzeysel veriyor.
    bağlattım servis'e gitti araba herhalde onların kullandığı program pejo içindir ama bu gün kendiliğinden arıza ışığını söndürdü bu sebepten dolayı da servise tekrardan gitmedim inşallah yakıttan dır pislik ada kurum dan gaz kesmesi yapmıştır mazotu opetten aldım bakalım hayırlısı teşekkürler bilgi için

alpeRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorun bende de vardı,maf sensöründen tut diğer tüm sensörler'e baktık düzelmedi,sıkıntı krank mili sensöründe çıktı,değiştirdik ve düzeldi.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bağlattım servis'e gitti araba herhalde onların kullandığı program pejo içindir ama bu gün kendiliğinden arıza ışığını söndürdü bu sebepten dolayı da servise tekrardan gitmedim inşallah yakıttan dır pislik ada kurum dan gaz kesmesi yapmıştır mazotu opetten aldım bakalım hayırlısı teşekkürler bilgi için
    şimdi aklıma geldi, kullanmanız gereken planet2000,

ışık kendiliğinden söndüyse ciddi bir problemin yok demektir, işallah tekrar yanmaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)