User Tag List

Sayfa 24/49 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
913 sonuçtan 438 ile 456 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim duman normal kullanımda rolantide felan yok dıp gaz yapınca attıgı duman ole bole degıl hard yazılım yapılsa bukadar olmaz duman şaka bir yana duman sadece dıp gazda ve gaz tepkisinde gıdısınde,rolantıde calısma sesınde felan bı sıkıntı yok. kat dolu olsa yaparmı yada egr dolu olsa bukadar duman atarmı dıp gazda?olmazsa katı bosalttrıyım dıyorum egr yıde temızllettırıyım dıyorum?
    Ferhatım egr dolmaz kurum oluşunca hareket etmez kalır Eğer ki 3. 4. viteslerde ve 2.de 4000rpm sonrası atıyosa normal Dv6'da zaten dip gaz için. Turbo basıncına vnt pistonuna elektrovanasına bi bak ne olur ne olmaz. Enjektörde şakırtı yoksa mekanikte sıkıntısı yoktur diğer türlü zaten arıza ışığını yakar. Debimetre, Isıtma bujisi de olabilir küçük bi ihtimal onlarda arıza yakmaz bazen ama arıza kodu kesin bırakır.(P1351-ısıtma bujisi P0100-debi hatası P0104-debi eksik okuyo P0488-P04** egr) Ama tahminim mevzu katalizördür çok yatınca bile belli zaman kurumlanıyo zaten sağlamı. Sen en güzeli fordun cihazında bi değerlere baktır oradan çıkar zaten

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen ne konuşuyon tirrek piston falan.
    Ferhat reyiz sen sök bi kat'ı çek oraya bi dp . Egzoza yıkamacıda bas suyu sonra çalıştır kussun egzozdaki bütün kurumu miss..
    Terbiyesiz panda seni sonra da patlayan turboyu gt1752v ile geri toplasın dimi

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 1.6 HDİ 110 luk MCP aldım 3 gün önce. Tüm filtreleri netten aldım, yağı da total öneriliyormuş 5w40 olarak aldım.

Şimdi bunları taktıracağım dikkat etmem gerek birşey var mı arkadaşlar ?

Ayrıca araba yakıtsız kaldı ondan yakıt göstergesi çalışmıyor, sigorta falan fişman dediler.

Nette bakıyorum belli bir lt altı ( 15 gibi yazılmış oha emenike dedim) göstermiyor dediler.

Çok sıkıntı değil aslında ben yakıt aldığımda km sıfırlarım hep. Böyle birşey yaşayan var mıdır ?
    5W-40 Euro4 Psa için doğru tercih Totalin yağı hem yeterli hem uygun. Bakım paketi oem filtre yağ ile ve bi iki ekstrasıyla 150 lira civarıydı 2 kere aldım sıkıntı yaşatmadı. Mutlaka diagbox-pp2000 yani psa servis cihazı olan bi ustaya gidin değerlerine baksın. Yakıt göstergesi 7Lt altı çalışmaz ama 6.5ltde yani 30 liralık alındığında sorun yapmıyo. Eğer 7lt altı koyacaksanız sağ arkada koltuk altında şamandıranın fişini söküp takınca içindeki değeri okur. Sarı ışığı da son 7lt kalınca yakar bu arada uzunda mecbur kalırsanız 180-190 götürüyo

naci özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede aynısı olmuştu,dip gazlarda artan yoğun bir duman vardı.turbo hortumunda kaçak çıktı.yaptırdım düzeldi.katalizörden olmaz kat dolmuş olsa dumanın azalırdı zaten,yeterli dumanı boşaltamıyor.kat iptalinden sora benm aracım hem canlandı hemde duman biraz artmıştı

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynısı olmuştu,dip gazlarda artan yoğun bir duman vardı.turbo hortumunda kaçak çıktı.yaptırdım düzeldi.katalizörden olmaz kat dolmuş olsa dumanın azalırdı zaten,yeterli dumanı boşaltamıyor.kat iptalinden sora benm aracım hem canlandı hemde duman biraz artmıştı
    duman konusunda tam anlamıyla bu olay başıma gelmişti..
    - Bize Her Yer TRABZON

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=OscaRR;7995835]Ferhatım egr dolmaz kurum oluşunca hareket etmez kalır Eğer ki 3. 4. viteslerde ve 2.de 4000rpm sonrası atıyosa normal Dv6'da zaten dip gaz için. Turbo basıncına vnt pistonuna elektrovanasına bi bak ne olur ne olmaz. Enjektörde şakırtı yoksa mekanikte sıkıntısı yoktur diğer türlü zaten arıza ışığını yakar. Debimetre, Isıtma bujisi de olabilir küçük bi ihtimal onlarda arıza yakmaz bazen ama arıza kodu kesin bırakır.(P1351-ısıtma bujisi P0100-debi hatası P0104-debi eksik okuyo P0488-P04** egr) Ama tahminim mevzu katalizördür çok yatınca bile belli zaman kurumlanıyo zaten sağlamı. Sen en güzeli fordun cihazında bi değerlere baktır oradan çıkar zaten

tamamdır dedıklerıne bı baktırıyım enjektorlerde sakırtı felan yok gayet rolantı sesınde gıdıste normal performansta gayet ıyı su katı bı bosalttırıyım egr yıde bı temızlettırıyım ben en ıyısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo hortumunda kacak olsa performans dusuk olmazmı benımkı 110 luk saglıklı bı focus nasıl gıdıyosa ole gıdıyo yanı hortumlarda kacak olsa hem ses olarak hemde performans olarak dusus olmazmı sızce?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    duman konusunda tam anlamıyla bu olay başıma gelmişti..
    sızındemı hrtumlarda kacak vardı ?

naci özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo hortumunda kacak olsa performans dusuk olmazmı benımkı 110 luk saglıklı bı focus nasıl gıdıyosa ole gıdıyo yanı hortumlarda kacak olsa hem ses olarak hemde performans olarak dusus olmazmı sızce?
    benimkide aynı motor.performansta düşüklük olur ama çok az bir kaçak olsa bile yanma odasına yeterli yakıt girdiği halde yeterli hava giremeyince mazotu yakamaz duman olarak atar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OscaRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5W-40 Euro4 Psa için doğru tercih Totalin yağı hem yeterli hem uygun. Bakım paketi oem filtre yağ ile ve bi iki ekstrasıyla 150 lira civarıydı 2 kere aldım sıkıntı yaşatmadı. Mutlaka diagbox-pp2000 yani psa servis cihazı olan bi ustaya gidin değerlerine baksın. Yakıt göstergesi 7Lt altı çalışmaz ama 6.5ltde yani 30 liralık alındığında sorun yapmıyo. Eğer 7lt altı koyacaksanız sağ arkada koltuk altında şamandıranın fişini söküp takınca içindeki değeri okur. Sarı ışığı da son 7lt kalınca yakar bu arada uzunda mecbur kalırsanız 180-190 götürüyo
    Cevap için teşekkürler, ben tüm filtreleri (bosch marka) ve yağıda total 9000 olarak 145 TL ye aldım.

100 km arayla 50 +50 olmak üzere yakıt aldım. Buna rağmen hareket etmedi. Bakım sırasında cihaza bağlamışlar bırakmak lazım dediği için usta,

(cihazları var) baktıramadım. Şamandıra sigorta, koltuk altı fiş olayına bir bakalım neler çıkacak.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtreleri nerden aliyosunuz hocam
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 2011 1.4dizel citroen c3 aldım 68hp gündelik kullanım için, yakıtı şehir içi 5.2 gösteriyor gayet memnunum.
    Bu aracın üstündeki motor nedir , ne üretimidir, yakıt ne kullanalım yağ ne kullanalım, tecrübelerinizi ve egr ,yazılım,kat Hakkında reçetelerinizi yazarmısınız hem daha ekonomik hem daha canlı olabilmek için.
    Teşekkürler şimdiden hepinize
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sızındemı hrtumlarda kacak vardı ?
    geç gördüm biraz ama

evet, hortumu direk değiştirdik sıkıntı kalmadı canavar gibi.
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor dışında ama 2006 model 307imde uzun farlar takılı kalıyor. Gösterge panelinde kapalı gözükmesine rağmen farlar açık kalıyor bunun nedeni nedir? nasıl tamir edilir? maliyeti nedir?
    Romeo <3 Giulietta

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 90lık hdi'cılar ışık yandığında 50 tl shell mazot alıyorum şehir içi 200 km gidiyor ışık yanıyor sizde durumlar nasıl ? Araçta yazılım yok kat içi boş sadece

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 90lık hdi'cılar ışık yandığında 50 tl shell mazot alıyorum şehir içi 200 km gidiyor ışık yanıyor sizde durumlar nasıl ? Araçta yazılım yok kat içi boş sadece

2.0 hdi 206 kullanıyorum. İzmit merkezde ş.i. 50 tl motorine 220-230 km yapıyorum. ***** havalar soğudu yakıt tüketimi arttı. Birde timer kullanıyorum. Rölantide çalışma durumu fazla.

Fitre yazılım vs standart. Kat vs. yok. Sadece 1 tane susturucu var.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreleri nerden aliyosunuz hocam
    Soru sanırım bana. Ben n11 üzerinden bir firmadan aldım. İsmini hatırlamıyorum şuan. Hafta içi bakar yazarım eğer istersen.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek soru bakım ve debriyajı geldi, yağ olarak 5 40 motul koysam mı diye düşünüyorum motorun daha sağlıklı ve sessiz çalışması açısından faydası olur mu ? Deneyen bilen gören duyan var mı ?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek soru bakım ve debriyajı geldi, yağ olarak 5 40 motul koysam mı diye düşünüyorum motorun daha sağlıklı ve sessiz çalışması açısından faydası olur mu ? Deneyen bilen gören duyan var mı ?
    Debriyaj seninde bildiğin gibi yakıtı olumsuz etkiler. Yağ konusunda std. motor için tavsiye edilen yağ dışına çıkma derim ben.

güneşbalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    70 hplik 1.4hdi c2'yi 120-130 hplere getirmek için neler yapmak gerekir tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum
    El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)