User Tag List

Sayfa 30/49 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
913 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok ateşle tatatatatay abim
    Eyv kardeşim bi ara gidicem 6 ya sorucam içimde kaldı

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızdırma bujisine sıkıntı gozuyle bakmıyor servıstekı ler..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracı ilk aldıgımda kızırma arızası veriyordu söktük hepsini 4 üde patlak cıktı ama aracta hic sıkıntı yaratmıyordu ilk calısmada... ilkte alıyordu marş.

benimde şöyle bi sıkıntım var. katı söktük boşalttık düz boru cektik ama sanki arac biraz alt devirlerde öldü gibi kat varken asılan arac daha stabil hızlanmaya basladı bu normalmi dizelde? illa yazılımlamı çözücez bu işi
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydın arkadaşlar,

Hdi 110 luk sahipleri, rica etsem sağ taraftaki taşırma kabına bakabilir mi iç çeperinde yağ ya da benzeri bir tabaka var mıdır ?

Aracın yağına bakayım dedim, taşırma kabının iç çevresi simsiyah olmuş. Aklım gitti dedim contayı aldık elimize, ama içerideki sıvıya (kırmızı) baktığımda herhangi bir bozulma / yağ karışması yok.

Sadece o yuvarlak kabın iç çevresinde yapışmış bir siyah katman var. Söktüm temizledim, suyunu tamamladım biniyorum, hararet yada başka bir sorunum yok.

Böyle bir şey yaşayan var mı ? Bir de bu allahın cezası enjektör diplerimden halen mazot geliyor çözüm ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabahları soğuk havalarda bazen ilk marş ta bazen beyaz duman atıyor kızdırma bujisi mi acaba.
    Valla abi hiç çalıştırdığımda aynaya bakmıyorum çözüm bu :P

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar,

Hdi 110 luk sahipleri, rica etsem sağ taraftaki taşırma kabına bakabilir mi iç çeperinde yağ ya da benzeri bir tabaka var mıdır ?

Aracın yağına bakayım dedim, taşırma kabının iç çevresi simsiyah olmuş. Aklım gitti dedim contayı aldık elimize, ama içerideki sıvıya (kırmızı) baktığımda herhangi bir bozulma / yağ karışması yok.

Sadece o yuvarlak kabın iç çevresinde yapışmış bir siyah katman var. Söktüm temizledim, suyunu tamamladım biniyorum, hararet yada başka bir sorunum yok.

Böyle bir şey yaşayan var mı ? Bir de bu allahın cezası enjektör diplerimden halen mazot geliyor çözüm ?
    Enjektörler sökülüp yenilendiği halde mi mazot geliyor ? ve miktarı ne kadar ?

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydın arkadaşlar,

Enjektör tepelerindeki yeşil geri dönüş oringleri değişti mi?

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydın arkadaşlar,

abi için rahat olsun 110lık hdi aracımda da o kap aynı o şekildeydi. değişik ve kirli gözüküyordu dışardan merak etme. benim arabamda da aynı bahsettigin gibiydi.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @burak sevinmem mi üzülsem mi. Allahtan suya yağ karışmamış. Ama bu yağ nerden gelir oraya onu çözemedim. Enjektörle ilgili soran arkadaşım 1 enjektör revize oldu. Dibindeki pullar keçeler takım olarak değişti. Olmadı gönderdim bir daha değişti. Şimdi baktım yine olmamış. Verdiğim para 450 TL falan bu paraya bu değişim işlemleri yapılır mı? Değişmesi gereken ne ise ben alayım götüreyim değiştirsinler en son. Hdı yazan kapağı sökünce gördüğüm manzara içimi karartıyor.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi mazot olduğuna emin misin? Tam bilmeyerek yazıyorum ama külbütör contasından terleme de yapıyor olabilir

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi mazot olduğuna emin misin? Tam bilmeyerek yazıyorum ama külbütör contasından terleme de yapıyor olabilir
    Kulbutorden terleme olsa, bloga doğru bi terleme olur. Enjektör dibinde olan şey mazottur
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şehir ici yoğun trafikte ve uzun yolda hararetiniz hangi sıcaklık değerinde geziyor takip eden var mı?
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir ici yoğun trafikte ve uzun yolda hararetiniz hangi sıcaklık değerinde geziyor takip eden var mı?
    sıkışık trafikte 3 çizgi yani 90
    trafik yokken rahat hava alıyorken 1 veya 2 çizgi o da 70-80 gibi

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkışık trafikte 3 çizgi yani 90
    trafik yokken rahat hava alıyorken 1 veya 2 çizgi o da 70-80 gibi
    aynen bendede öyle, şehir içi ortalamamda 4.6 lt

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206 2.0 hdi

Uzunda yada araba nefes alabiliyorsa 80, nefes alamaz trafikte dur kalkta 90

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazot olduğuna eminim çünkü sıvı çok yoğun değil. Bildiğin parlıyor ve dokunduğunda mazot olduğunu anlıyorsun.
    Bir de arabada son zamanda terleme dediğiniz şey oldu sanırım. Turbo nun solundaki intercooler a giden borular üzerinde yağ gibi kalıntı var nerden yapar nasıl çözülür.

No23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabahları soğuk havalarda bazen ilk marş ta bazen beyaz duman atıyor kızdırma bujisi mi acaba.
    Kardeşim nasılsın ilk marşta beyaz duman enjektörlerden bir tanesi biraz fazla işiyor olabilir. Lexia ile baktır istersen işeme oranlarına.
    Beni satmayan tek dostum arabam...

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genel tekniğede yazdım ama burayada yazayım aynısını belki daha cabuk dönen olur..

Aracım suan stock 1.6 hdi 90 hp motor olan 207. Üzerinde ne marka turbo var vs onu bilmiyorum.Balans sorunundan dolayı ıslık calmaya basladı turbo.Sözün kısası eni sonu bi değişim gercekleşicek.Fakat ilerisi icin yazılım downpipe gibi işlemleride uygulamayı düşündüğüm icin turbo değiştirirken benim aracın üstündeki ile 110 luk modellerinkisi farklı sanırım 110 luklarda geometrik turbo olması lazım. hani diyorum onlardan takılabilirmi? takılabilirse artı ve eksileri ne olur? yada sizlerin bu işlerden anlayan arkadasların tavsiyesi olabilir mi?

işin acıkcası ilk hem turbolu hem dizel ilk aracım.Turbo işinde cok bilgim yok.Aracımıda uzun vadede kullanmayı düşündüğüm icin hem sorunsuz hemde daha performanslı bişiler yapmak istiyorum... Bu durum kafamda hep soru işareti hani diyorum sadece kulaktan dolma edindiğim bilgiler ile sadece turbo pallerini büyütüp icini tornalatıp dısı aynı icindeki palleri daha büyük bi turbomu daha mantıklı olur? yada diyorum bu 110 luklardaki geometrik olanı uyum saglarmı? geometrik ile bizimkiler arasında fark nedir mesela?

Öyle gırtlak dolusu bişi beklemiyorum zaten.yazılım sonrası 120-130 hp bana fazlası ile yeter... aslında yetmez ama olduğu kadarı ile

Başka bi turbo takıldıgında birde orjinal yazılıma dönüldüğünde sıkıntı cıkarmı?

bu işlerden anlayan arkadaslar yardımcı olurlarsa en azından fikir olması icin sevinirim..
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

No23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Satanael bence hiç hibrit turbo işine girme. aracını günlük kullanıyorsun sonuçta. 110lukta ki turbo olur mu olmaz mı bilen arkadaşlar mutlaka vardır. 120-130 hp sana yetiyorsa bence orjinal turbona güvenmiyorsan revize ettir. Yada sıfır tak. hatırladığım kadarıyla zaten katalizör yoktu sende. yazılımı da yaptırdın mı tadından yenmez. 120 hp rahatlıkla olur zaten. Daha fazla da yüklenirsen bu sefer baskı balata isteyecek.
    Beni satmayan tek dostum arabam...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)