User Tag List

Sayfa 37/49 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
913 sonuçtan 685 ile 703 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    145 de kaldiginda kac devirde oluyor. 1.4 hdi'in saglikli baski balata ile 100 km'de 2100-2200 devir civari olmasi lazim
    bende de bu sıkıntı var 1.4 hdi 3 binde devirde 120yle gidiyor 170 180 dedimi bitiyor 1.6 hdi 5. vites dişlisini takabilir miyiz deneyen oldu mu bilgisi olan ?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de bu sıkıntı var 1.4 hdi 3 binde devirde 120yle gidiyor 170 180 dedimi bitiyor 1.6 hdi 5. vites dişlisini takabilir miyiz deneyen oldu mu bilgisi olan ?
    Tahminen takılıyordur fakat şehir içi yakıt tüketimi artacaktır. Ayrıca 170-180 yeter 1.4 hdi için daha ne istiyorsun
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahminen takılıyordur fakat şehir içi yakıt tüketimi artacaktır. Ayrıca 170-180 yeter 1.4 hdi için daha ne istiyorsun
    ben uzun yolda yakıtı düşüreceğini düşünüyorum. Sehir neden artsın ki

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vitesler uzayacagi icin hizlanirken arac daha cok enerji ihtiyaci duyacaktir. uzun yolda sabit hizda ekonomi saglasa da sehir ici dur kalk ve ara hizlanmalarda sarfiyat artar.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Realwest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 hdi 110 luk manuel C5 imiz var, 155.000 km de ...

Yazilim haricinde daha iyi gitmesi icin ne yapilabilir ...

Ornegin 2.0 hdi 163 luk turbosu bolt on takilir mi ?

Ve takilirsa istanbul icinde hsngi servis yardimci olur ?
    1.5tdci 120HP CV6Q9F593A9A enjektörü,gtd1244vz turbosu,200lük thp rcz intercooler daha iyi yürütür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Realwest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, herkese iyi forumlar öncelikle.

P.S.A grubunun gözde motorlarından olan ford,peugeot,volvo gibi markalarda kullanılan bu motorun dayanımı nedir tam olarak yükleme açısından çünkü çok farklı ve değişik farklı projelerim var bu motor ile ilgili

ben ise burda enjektör, pompa, yazılım, intercooler vs şeklinde büyütme ve değişim düşündüm bu yüzden motor P.S.A sınıfı olduğu için

2.0HDİ olarak DW10CTED4 kodlu motorun pompa enjektrönü kullanmayı düşünüyorum akabinde, durum böyle olunca motorun stok internalleri ne kadar dayanır veya bloğu şimdiden naçizane bilgileriniz için teşekkürler...
    2.0 hdi veya tdci enjektörlerini pompasını ilk başta blok üzerine montaj yapamazsınız bunu bilin baktığınız resimlerle olmaz o iş ayrıca enjektör çalışma voltajları farklı 1.6 dizelde yapabileceğiniz yakıt iyiyleştirmesi nozzle değişiminden ileriye gitmez oda şanslı iseniz bulduğunuz nozzlen delik sayısı orjinal nozzledan fazla püskürtme açısı aynı olmak zorunda ...

FOCUS CITROEN PEGEOUT 1.6 DİZEL 115 HP GT1449 BİG TURBO SETUP - Yedek Parca ve Aksesuarlar sahibinden.com'da - 630784312

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda bir 6. vites dişlisi olsa iyi olurmuş ama 5 i büyütmek cok da kafama yatmadı
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda bir 6. vites dişlisi olsa iyi olurmuş ama 5 i büyütmek cok da kafama yatmadı
    ne gibi bir dezavantajı olur ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne gibi bir dezavantajı olur ki
    Teknik olarak takılabilir mi onu bilmiyorum takilan 5. vites degilde esasen 6. vites gibi olacağından 4>6 gibi vites yukselecek 5 in yeri bos kalacak 4 de iyice devirlendirmek gerekir. o hadi şimdilik çok önemli bir sorun degil dersek. Yüksek hizlardaki rüzgar direnci isin icine girince 1.6 dislisini 1.4 hdi motor tolere edebilir mi buyuk bir soru işareti. Benim arac 1.4hdi 69hp ona binayen konusuyorum. bu arada sizin arac kaç hp. Denemeden net bisey soylemek zor. iyi olursa bende degistiririm 5. vites dişlisini. Benim 1.4 hdi 206 da gördüğüm tamamen yakıt ekonomisi uzerine üretilmiş o nedenle azami yakit tasarrufu dusunulerek 5. vites dislisi boyutlari hesaplanmistir diye tahmin ediyorum
    Konu E46 tarafından (04-04-2019 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teknik olarak takılabilir mi onu bilmiyorum takilan 5. vites degilde esasen 6. vites gibi olacağından 4>6 gibi vites yukselecek 5 in yeri bos kalacak 4 de iyice devirlendirmek gerekir. o hadi şimdilik çok önemli bir sorun degil dersek. Yüksek hizlardaki rüzgar direnci isin icine girince 1.6 dislisini 1.4 hdi motor tolere edebilir mi buyuk bir soru işareti. Benim arac 1.4hdi 69hp ona binayen konusuyorum. bu arada sizin arac kaç hp. Denemeden net bisey soylemek zor. iyi olursa bende degistiririm 5. vites dişlisini. Benim 1.4 hdi 206 da gördüğüm tamamen yakıt ekonomisi uzerine üretilmiş o nedenle azami yakit tasarrufu dusunulerek 5. vites dislisi boyutlari hesaplanmistir diye tahmin ediyorum
    benimki suan 110 hp civarı, benim büyültmeyi istemem uzun yolda mesela 3 bin devirle 120de gidiyosun. 1.6 hdilarda sanırım 2 bin devirde 120 yapıyordu. Ekonomik olarak bence daha avantajlı olur büyültmek. Birde son hız normal şartlarda 160da bitiyor biraz da bunu arttırmak roll yaparken

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 1.5 hacime geçmeden önceki son 1.6 120 hp hdi makinaların turbosu nedir ne değildir ? Bunları DPF felan sökmeden dumansız yazılım yapan oldu mu ? 308 olsun C4 olsun.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimki suan 110 hp civarı, benim büyültmeyi istemem uzun yolda mesela 3 bin devirle 120de gidiyosun. 1.6 hdilarda sanırım 2 bin devirde 120 yapıyordu. Ekonomik olarak bence daha avantajlı olur büyültmek. Birde son hız normal şartlarda 160da bitiyor biraz da bunu arttırmak roll yaparken
    Uzatılan 5. vites dişlisi, inişli çıkışlı uzun düzlüklerin olduğu uzun yolda güç düşüşü olarak geri dönecek ve muhtemelen 4. vitese düşmek zorunda kalacaksınız. Bunun dışında diğer aktarma organlarında olan farklar nedeniyle 1.6 hdi o vites dişlisi ile 2000 devirde 120 gidiyor ise sizin aracınız belki 130 gidecek. Bilmiyorum bu benim kendi çapımda düşüncelerim, daha iyi anlayan abilerim vardır elbette.
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzatılan 5. vites dişlisi, inişli çıkışlı uzun düzlüklerin olduğu uzun yolda güç düşüşü olarak geri dönecek ve muhtemelen 4. vitese düşmek zorunda kalacaksınız. Bunun dışında diğer aktarma organlarında olan farklar nedeniyle 1.6 hdi o vites dişlisi ile 2000 devirde 120 gidiyor ise sizin aracınız belki 130 gidecek. Bilmiyorum bu benim kendi çapımda düşüncelerim, daha iyi anlayan abilerim vardır elbette.
    denemek lazım işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım 1.4 hdi icin 110 hp oldukça iyi. 110 hp olunca uzerindeki dişler gerçekten rahatsiz edici olabilir. Mantik guzel aslında. Peki direk şanzımanı değiştirip 109 hp lik 6 ileri 1.6tdci focuslarda bulunan şanzıman takılabilir mi. En büyük disli 1750 devir civarlari yakit tasarrufuna olumlu etki edeceği kesin. 3000 devir 5. vites 128km gosteriyor gercek hizin 125km civarlarinda olduğunu tahmin ediyorum. Yüklenmiş bir 1.4hdi motorun surekli 3000 devir ve üzerinde kullanilmasi hem yakit ekonomisini hemde motorun ömrünü olumsuz etkilecektir. Bu çerçevede disli büyütmek mantikli görünüyor
    Konu E46 tarafından (04-04-2019 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım 1.4 hdi icin 110 hp oldukça iyi. 110 hp olunca uzerindeki dişler gerçekten rahatsiz edici olabilir. Mantik guzel aslında. Peki direk şanzımanı değiştirip 109 hp lik 6 ileri 1.6tdci focuslarda bulunan şanzıman takılabilir mi. En büyük disli 1750 devir civarlari yakit tasarrufuna olumlu etki edeceği kesin. 3000 devir 5. vites 128km gosteriyor gercek hizin 125km civarlarinda olduğunu tahmin ediyorum. Yüklenmiş bir 1.4hdi motorun surekli 3000 devir ve üzerinde kullanilmasi hem yakit ekonomisini hemde motorun ömrünü olumsuz etkilecektir. Bu çerçevede disli büyütmek mantikli görünüyor
    6 ilerinin uyacağını sanmıyorum da 5 ileri uzun şanzıman uydurulabilir. Ben bunu deneme yanılma yoluyla yapmak değilde yapan varsa ona göre alıp yapmak istedim. Yapan yok sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot grubunda 5 ileri vites kutusu hepsi aynı aileden gelme, daha uzun oranlı bir ayna/mahruti değişimi yapılabilir. Tek 5.vites dişlisi değiştirmek sürüş akıcılığını bozacağını düşünüyorum.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 hdi 207de partner ayna-mahruti ve son dişli değişimi 5. viteste tüketimi düşürdüğünü son hızıda arttırdığını görmüştüm bi yerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 HDi 110 bg Peugeot 307 ye 6 ileri başka bir şanzımanın montajlandığını peugeot forumlarından birinde görmüştüm. Muhtemelen 308 şanzımanıydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emp:) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peugeot grubunda 5 ileri vites kutusu hepsi aynı aileden gelme, daha uzun oranlı bir ayna/mahruti değişimi yapılabilir. Tek 5.vites dişlisi değiştirmek sürüş akıcılığını bozacağını düşünüyorum.
    6 ilerinin uyacağını sanmıyorum da 5 ileri uzun şanzıman uydurulabilir. Ben bunu deneme yanılma yoluyla yapmak değilde yapan varsa ona göre alıp yapmak istedim. Yapan yok sanırım.
    Yabancı forumları araştırmak lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)