User Tag List

Sayfa 39/49 İlkİlk ... 293738394041 ... SonSon
913 sonuçtan 723 ile 741 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 tdci mk4 mondeolar dw10 mu? Transit temelli mi yoksa psa grubu c5/407 vs temelli mi? Nasıl güçler çıkar?
    Var mıdır kronik dertleri?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dw10 psa grubu 2012 sonrası 163 hp 2007- 2011 e kadar 140 hp ...

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 ve 109hp bosch enjektörlerin teknik verilerini bulabileceğim bir site, döküman var mıdır?
    Ne mutlu Türküm diyene

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 tdci mk4 mondeolar dw10 mu? Transit temelli mi yoksa psa grubu c5/407 vs temelli mi? Nasıl güçler çıkar?
    Var mıdır kronik dertleri?
    DW10BTED4 olanını 18 ay 34 bin km kadar kullandım. 138 binden 172 bin km ye kadar.

136 hp 340 nm tork. Bendeki araç c5 idi. Yağ filtre bakımı haricinde birşey yapmadım. Kronik bir sıkıntısı yok,

c5 grubunda kullanan arkadaşlarımız var onlardan da kronik bir sorun duymadım.

turbosu arka kısımda ulaşması biraz zor. Antipollution fault hatası verir bol bol yakıttan ötürü.

yazılım, downpipe turbo büyütme ve büyük intercooler ile 180 hp ler rahat alınır diye düşünüyorum. Ben yapamadan satmak zorunda kaldım.

Aşağıya 2 video ekliyorum yürürü hakkında fikir verir. c5 oldukça ağır bir araba bu arada.

Genelde sakin kullanırım bu denemeler harici çok yüklendiğim söylenemez.

YouTube

YouTube

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar selamlar.

citroen c2 p1351 ve p0402 hatasi var. Biraz arastirma yaptim egr ve kizdirma bujisi deniyor cogu yerde ama burada tecrube etmis olan mutlaka vardir.

Bilgi verebiliecek olan var midir?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selamlar.

citroen c2 p1351 ve p0402 hatasi var. Biraz arastirma yaptim egr ve kizdirma bujisi deniyor cogu yerde ama burada tecrube etmis olan mutlaka vardir.

Bilgi verebiliecek olan var midir?
    P1351 Kızdırma bujisi. Özellikle soğuklarda aracın geç çalışmasına neden olabilir. Göstermekte fayda var.
    P0402 1 hafta önce başımıza geldi C2 1.4 HDi'da. Araba stop ediyor ve 1 dakika falan bekledikten sonra çalışıyordu. EGR temizlendi sorun çözüldü.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P1351 Kızdırma bujisi. Özellikle soğuklarda aracın geç çalışmasına neden olabilir. Göstermekte fayda var.
    P0402 1 hafta önce başımıza geldi C2 1.4 HDi'da. Araba stop ediyor ve 1 dakika falan bekledikten sonra çalışıyordu. EGR temizlendi sorun çözüldü.
    tesekkur ettim yetistin yine

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba. C30 1.6 D aracım var son günlerde aracımda ara ara performans kayıpları var ve bu durum gerçekleştiği anlarda zengine çekiyor kendini. Aynı zamanda tam olarak ısındıktan 1-2 dakika sonra fan açmaya başladı. Yakıt sarfiyatı da bariz bir şekilde arttı. Acaba sorun maf ta mıdır? Yaşayan veya fikir verebilecek var mı? MAf sensörünün fişini çekip denemek var aklımda ama pahalı da bir parça sıkıntı yaşamaktan korkuyorum.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. C30 1.6 D aracım var son günlerde aracımda ara ara performans kayıpları var ve bu durum gerçekleştiği anlarda zengine çekiyor kendini. Aynı zamanda tam olarak ısındıktan 1-2 dakika sonra fan açmaya başladı. Yakıt sarfiyatı da bariz bir şekilde arttı. Acaba sorun maf ta mıdır? Yaşayan veya fikir verebilecek var mı? MAf sensörünün fişini çekip denemek var aklımda ama pahalı da bir parça sıkıntı yaşamaktan korkuyorum.
    MAF'ın en kolay anlaşılacak kısmı rampa bir yerde kaldırmaya çalış arabayı eğer düzgün kalkıyor ve hızlanıyorsa sağlamdır. Eğer kalkmıyor hızlanmıyorsa geçmiş olsun. Fişi çekip denemek daha mantıklı gibi ama aracınızı bilmiyorum arıza lambası taktıktan sonra bile sabit kalabilir sildirmeniz gerekebilir bu yüzden son çare olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rampalarda biraz zorlanıyor özellikle klima açıksa baya bir zorlanabiliyor. Sadece anlamadığım kısım neden ara ara yapıyor. Çok sık Beylikdüzü - Ümraniye arası gidip geliyorum. Yolun yarısında gayet normal seyrindeyken yarısında bu şekilde hareket ediyor. Bunun olduğunuda gazda ayağım sabitken hız sabitleme açıkken gazı sanki pompalıyor hissiyatı oluyor verip çekiyor gibi veya anlık tüketim açıksa bu olmadan önce anlık tüketim bir anda fırlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rampalarda biraz zorlanıyor özellikle klima açıksa baya bir zorlanabiliyor. Sadece anlamadığım kısım neden ara ara yapıyor. Çok sık Beylikdüzü - Ümraniye arası gidip geliyorum. Yolun yarısında gayet normal seyrindeyken yarısında bu şekilde hareket ediyor. Bunun olduğunuda gazda ayağım sabitken hız sabitleme açıkken gazı sanki pompalıyor hissiyatı oluyor verip çekiyor gibi veya anlık tüketim açıksa bu olmadan önce anlık tüketim bir anda fırlıyor.
    Bence başka bir yerde sıkıntı var gibi. Cihaza bağlayarak kontrol edilmeli. Çünkü MAF arızalanırsa hep yapar bunu. Ama denemek isterseniz yine fişi çekip deneme yapılabilir.

Daha önce 2 aracımda da MAF arızası yaşadım biri 1.4 hdi c3 diğeri 1.3 multijet dobloydu kesinlikle kavradıktan sonra tam gazda bile araba yokuşta kalkımıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektörler kızdırmalar orjinalleriyle yeni değişti. Turbo en son 2 ay önce kontrol edildiğinde gayet sıkıntısız durumdaydı. Partikül ise yine aynı bakımda bakıldı durumu iyiydi. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Hortumların durumuda iyiydi. Haftaya bakıma girecek maf ı temizleticem yine yaparsa başka bir yol bakıcam.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son günlerde havalar soğumaya başladı.Soğukların başlamasıyla dikkatimi çeken bi durum oldu.Aracım 307 1.6 hdi 90 hp 73 bin km de.Sabahları ilk çalıştırmada 1 dk boyunca çok yoğun olmamakla beraber beyaz duman atıyor aynı zamanda hafif bi egzoz kokusu da var ısınınca kesiyor. 2 ay önce kontrol amaçlı bosch serviste cihaza bağlatmıştım p1351 kızdırma bujisi hata kodu verdi onun haricinde herhangi arıza kaydı yoktu. Bu arada antifirizde ve yağda gram eksilme yok. Sebebi ne olabilir?
    Konu malkoc tarafından (03-12-2019 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son günlerde havalar soğumaya başladı.Soğukların başlamasıyla dikkatimi çeken bi durum oldu.Aracım 307 1.6 hdi 90 hp 73 bin km de.Sabahları ilk çalıştırmada 1 dk boyunca çok yoğun olmamakla beraber beyaz duman atıyor aynı zamanda hafif bi egzoz kokusu da var ısınınca kesiyor. 2 ay önce kontrol amaçlı bosch serviste cihaza bağlatmıştım p1351 kızdırma bujisi hata kodu verdi onun haricinde herhangi arıza kaydı yoktu. Bu arada antifirizde ve yağda gram eksilme yok. Sebebi ne olabilir?
    Kızdırmadan dolayı beyaz duman atabiliyor. Bizim kamyonette de uzun marş ve çalışma anında beyaz duman basıyor. Ama 1 dk falan değil marş anında basıyor sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızdırmadan dolayı beyaz duman atabiliyor. Bizim kamyonette de uzun marş ve çalışma anında beyaz duman basıyor. Ama 1 dk falan değil marş anında basıyor sadece.
    İnşallah kızdırmadandır hocam enjektör ya da egr ise daha pahalıya patlayacak gibi.

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar
    2005 1.4 dizel fiestam var.Rolantide bosta durur vaziyette iken motordan titreme sesi gelmeye basladi gaz pedalina hafif dokunca titreme kayboluyor gazdan ayagimi cekince tekrar basliyor ve bu ses sadece arabanin icinden duyuluyor yardimci olabilecek varmidir
    Konu sweap07 tarafından (04-12-2019 Saat 10:48 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah kızdırmadandır hocam enjektör ya da egr ise daha pahalıya patlayacak gibi.
    Sizin kızdırmalar ne kadar bilmiyorum ama bizim kamyonette 600 700'lü rakamlar dönüyordu 2 yada 4 taneydi tam hatırlamıyorum, o şekil kullanıyoruz malesef. Dizelde parçalar ciddi pahalı malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin kızdırmalar ne kadar bilmiyorum ama bizim kamyonette 600 700'lü rakamlar dönüyordu 2 yada 4 taneydi tam hatırlamıyorum, o şekil kullanıyoruz malesef. Dizelde parçalar ciddi pahalı malesef.
    Orjinal parça tanesi 50 tl hocam ama araçta kaç tane ısıtma bujisi var açıkçası bilmiyorum.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sana en küçükten en büyüğe beyaz dumana neden olabilecekleri sıralayım

1.kızdırma bujilerini değiştir geçmesse
    2.Enjektörün fazla işiyor olabilir eğer memelerinde büyük sıkıntı yoksa temizleme ve kalibrasyonla kurtarılabilir. Eğer yine geçmesse
    3. Arabanın yağını en az 1000 km kontrol et eksilme olacak mı az da olsa eksilme olursa, subap lastikleri gevremiş ve pistona yağ indiriyor olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)