User Tag List

Sayfa 42/49 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon
913 sonuçtan 780 ile 798 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüklemeyi mi düşünüyosun abi
    benzin mmt. C1 im var.kafama göre mod.layıp,soyup soğana çevirip piste giriyorum.gayette zevkli araba.ama düzde 68hp az kalıyor.acaba temiz hdi bulursam ufaktan yüklesem 95-105hp arası pistin tozunu atar gibime geliyor.ama 54-68hp farkı çözemedim.beyin-enjektör-turbo-yazılım.yabancı sitelerde sadece yazılımla 75-85hp arası oluyorlar.tek fark yazılımdaysa iş kolay dicem )

biraz araştırdım turbosu kp35 miş.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin mmt. C1 im var.kafama göre mod.layıp,soyup soğana çevirip piste giriyorum.gayette zevkli araba.ama düzde 68hp az kalıyor.acaba temiz hdi bulursam ufaktan yüklesem 95-105hp arası pistin tozunu atar gibime geliyor.ama 54-68hp farkı çözemedim.beyin-enjektör-turbo-yazılım.yabancı sitelerde sadece yazılımla 75-85hp arası oluyorlar.tek fark yazılımdaysa iş kolay dicem )

biraz araştırdım turbosu kp35 miş.
    Turbon 68likle aynı, ama 1.4 hdi yazılımdan fazlasını haketmiyor yaparsam haram valla Ben baya bi yükledim benim arabayı 2.2 sınır var ama 2.0 açacaz eğer güzel olursa paylaşırım seninle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbon 68likle aynı, ama 1.4 hdi yazılımdan fazlasını haketmiyor yaparsam haram valla Ben baya bi yükledim benim arabayı 2.2 sınır var ama 2.0 açacaz eğer güzel olursa paylaşırım seninle
    hibridlesemde duman kesinlikle istemiyorum.yani az olur ama,kapkara dumanlasın istemem.o yüzden 95-100-105hp civarı kalsa bana yeter.motordan çok üst bir güç derdimde yok sonuçta dizel C1-107 850kg civarı çok zevkli olurlar bence.

850kg de 95hp kağıt üzerinde ciddi güzel duruyor.

1.1crdi picantoda yazılım-dp-düz boru ile ciddi güç almıştım(sıfır duman-110hp) ama yol tutuşu bir C1 değildi ve 1050kg civarıydı
    Konu mikelazi tarafından (18-01-2020 Saat 08:17 ) değiştirilmiştir.

ONURRBAKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    06 1.6 HDI 110 bg 407'm var, her uzun yola çıktığımda arıza ışığını yakıyor, depollution system faulty yazısı çıkıyor, önce belli bi zaman motor kendini korumaya alıyor, sonra arıza lambası yanmaya devam ederken koruma kaldırıyor ve 3000 devirin üzerine çıkmaya başlıyor.
    1.6 Peugeotlarda bu sorunun kronik olduğunu okudum, başına gelen çözümünü bulan var mı acaba?

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ONURRBAKI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    06 1.6 HDI 110 bg 407'm var, her uzun yola çıktığımda arıza ışığını yakıyor, depollution system faulty yazısı çıkıyor, önce belli bi zaman motor kendini korumaya alıyor, sonra arıza lambası yanmaya devam ederken koruma kaldırıyor ve 3000 devirin üzerine çıkmaya başlıyor.
    1.6 Peugeotlarda bu sorunun kronik olduğunu okudum, başına gelen çözümünü bulan var mı acaba?
    Yardımcı olayım kalıcı olarak

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzhandincel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aynı motor Focus 2, 2005 model, 110 luk. Bugün ısıtma bujilerini değiştirelim dedik,1. söktük sorunsuz taktık. 2. sökerken ucu kırıldı,kaldı içinde. Bi kaç yere sordum, silindir kapağı sökülmesi lazım dediler. Akrabam olan bi ustaya bıraktım,daha önce crdi,hdi ve multijet motordan sökmüşler tornacıyla. Uğraşıp bakacaklar haber verecek. Benzer durum başına gelen oldu mu?
    Onları sökerken çok dikkatli olmak gerekli kırılma riskinden dolayı. Ankara'da olanlar için yardımcı olabiliriz kırılmadan çıkarmak için.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hibridlesemde duman kesinlikle istemiyorum.yani az olur ama,kapkara dumanlasın istemem.o yüzden 95-100-105hp civarı kalsa bana yeter.motordan çok üst bir güç derdimde yok sonuçta dizel C1-107 850kg civarı çok zevkli olurlar bence.

850kg de 95hp kağıt üzerinde ciddi güzel duruyor.

1.1crdi picantoda yazılım-dp-düz boru ile ciddi güç almıştım(sıfır duman-110hp) ama yol tutuşu bir C1 değildi ve 1050kg civarıydı
    Zaten duman istemiyosan basincla yuruteceksin bu durumda da enjektorlerin 68likle ayni olup olmama durumu bisey farkettirmicek. Turboyu hybridlemeden 1.4 basinca kadar actirirsin, bi cooler + downpipe ve yazilimla 110 hp olur. Baskin iyi degilse kacirir ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten duman istemiyosan basincla yuruteceksin bu durumda da enjektorlerin 68likle ayni olup olmama durumu bisey farkettirmicek. Turboyu hybridlemeden 1.4 basinca kadar actirirsin, bi cooler + downpipe ve yazilimla 110 hp olur. Baskin iyi degilse kacirir ama
    turbosu sağlıklı olursa hibrid işine girmem zaten...fikirlerin için teşekkürler.

ONURRBAKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olayım kalıcı olarak
    Nasıl olacak acaba???

FT106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 307 1.6 hdi 90 lık . daha zevkli hale getirmek için neler yapabiliriz ? şu an sadece yazılım egr off ve son susturucu iptali yaparak üstündeki hantallığı biraz yendik. bu motorlarda intercooler varmı ?yoksa daha sonradan takılabilir mi ? hibrit cooler dp ile ne kadar güç alabiliriz ? bu motorla uğraşmış arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

CBT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206 1.4 hdi Van aracım var. Motor yatak sardı komple motor yapılacak. Birkaç sorum olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 1.4 8v üst kapak olarak 1.6 8v üst kapak uyumlu diye okudum bazı yerlerde doğru mudur doğruysa hangi araçtan çıkma bakmak lazım? Bir de 1.6 110luk turbosu takmayı düşünüyorum. Motoru bozmadan önce üzerinde oem turbo cooler dp ve yazılım vardı. 1544 takmak mantıklı mıdır? Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CBT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    206 1.4 hdi Van aracım var. Motor yatak sardı komple motor yapılacak. Birkaç sorum olacak bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 1.4 8v üst kapak olarak 1.6 8v üst kapak uyumlu diye okudum bazı yerlerde doğru mudur doğruysa hangi araçtan çıkma bakmak lazım? Bir de 1.6 110luk turbosu takmayı düşünüyorum. Motoru bozmadan önce üzerinde oem turbo cooler dp ve yazılım vardı. 1544 takmak mantıklı mıdır? Teşekkürler
    eski nesil audilerde çıkan 1549 takmışlardı adanada, enjektörde 110luk yada nemolarınki ayarlanabiliyor diye biliyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.2 hdi 133 hp olanından kullanan, bilgi sahibi olan var mı aramızda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.2 hdi 133 hp olanından kullanan, bilgi sahibi olan var mı aramızda ?
    çok yakar ))))))))))

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok yakar ))))))))))
    yazılım la 8 lere inse şehir içi kafi, az binicez abi.

160 hp 400 nm oluyor diyorlar.

dp - filtre vs yok ortada daha.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım la 8 lere inse şehir içi kafi, az binicez abi.

160 hp 400 nm oluyor diyorlar.

dp - filtre vs yok ortada daha.
    filtre değilde DP yazılım ile efso.olur

temiz 160+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onları sökerken çok dikkatli olmak gerekli kırılma riskinden dolayı. Ankara'da olanlar için yardımcı olabiliriz kırılmadan çıkarmak için.
    Hyundai ustası var akrabam,ona bıraktım o gün. Kalan 2 taneyi de sökebilirsen sök demiştim,3. de kırılmış içinde. 2 tanesinin ucu içerdeydi yani, tornacı uğraşmış çıkarmış. Sanırım bu yılan kameralar var,enjektörleri söküp ordan bakıp işlem yapıyormuş. Tornacı 300 aldı, usta da yağ değişimiyle 200 lira aldı. Teşekkür ederim ilginize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RsSeko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada tanesini 150 tlye söküyor tornacı sadece bu işi yapıyorvatandaş...
    Bir önceki cevapta yazdım,aynı fiyata yaptı burdaki tornacı da. Bu tornacı da bu işle ilgiliymiş. Teşekkürler.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı değiştirememin verdiği surumdan dolayı kaşıntım arttı sanırsam. Stage 1 yazılım sonrası 1.4 HDI 207'im için İntercooler ve downpipe düşünüyorum. Aşağıdaki konuda arkadaşlar baya güzel işler çıkarmışlar ama son mesaj 2014.

http://www.techturkey.com/forum/dize...gulamasi_.html

Intercooler olarak C3 1.4 HDI 92hp lik olanların ve 1.6 HDI radyatörü kullanılmış. Daha az kesip biçme olacağı için 0384G2 kodlu intercoolerı alacağım. piyasada valeo, supsan ve oris marka var var. Valeo fiyatları yüksek supsan veya oris tercih edeceğim. Hangisini önerirsiniz marka olarak ?

İşin önemli kısmı ise borulama olayı. Interccoler hortumlarını 45lik yapmayı düşünüyorum. Turbo basınç sensörü ve aşağıdaki resimde doğru mu bağlanmış? Motora giren silikon boru üzerinde konumlanmış ve krom boru ile Intercoolera bağlanmış. Downpipe ölçüsü için 51 mm uygun olur zannedersem.

Son olarak işçiliği temiz fiyatta çok uçmayan İstanbul Avrupa yakasında usta tavsiye edecek olan var mı ? Dizayn egzos savaş ustaya yaptırmış paylaştığım konudaki arkadaşlar. Kınalı Mustafa Usta var yine avrupa yakasında. Radyotör dahil 1.500 civarı bütçe ayırabilirim. Çözebilir miyiz bu rakamlara ?
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)