User Tag List

Sayfa 46/49 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon
913 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erkut bayındır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel arkadaşlar
    ben bulurumda istanbuldayım aracın bana gelmesi gerekiyor bu makinalar tahmin yürüterek arıza tespitide mümkün değil sebebi çok anlamsız bir şey çıkabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bulurumda istanbuldayım aracın bana gelmesi gerekiyor bu makinalar tahmin yürüterek arıza tespitide mümkün değil sebebi çok anlamsız bir şey çıkabilir
    Hocam maalesef İstanbul'a gelebilmek mümkün değil. Ankara'da önerebilecegin bir usta varsa çok sevinirim.

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtta bir problem yok. Her zaman Shell den aynı istasyondan alırım çeyrek altına çok düşürmemeye bakırım. Yazılımdan olduğunu düşünüyordum @levent abi sağolsun aynı şekilde yazılımdan olduğunu söyledi. En kısa sürede yazılım güncellemesi yaptırıp sonucu tekrar yazarım.
    Kontrol yapıldı. Yazılım ile ilgili bir sorun yok. Duman atmamızın tek sebebi enjektörler ömürlerinin sonuna gelmesinden dolayıymış. Enjektörleri değişirip, bakımını yaptırdım hem yakıt biraz daha azaldı sakin kullanımlarda hem duman kesilip performansta belli olur derecede artış oldu.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaha
    2005 1.4 tdci fiesta aracım var 230k km'de, motor açılmamış hiç. Son 4-5 aydır siyah duman atmaya başladı yavaş yavaş artan şekilde.

Çekişte bir sorun yok, sanki yakıt az bişey arttı.
    Bunun muhtemel sebepleri nelerdir neleri kontrol etmeli?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaha
    2005 1.4 tdci fiesta aracım var 230k km'de, motor açılmamış hiç. Son 4-5 aydır siyah duman atmaya başladı yavaş yavaş artan şekilde.

Tariften anladığım kadarıyla ben olsam enjektörleri kontrol ettirirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tariften anladığım kadarıyla ben olsam enjektörleri kontrol ettirirdim.
    Benim de aklımda o var ancak siyah dumansa elletme diyen de var.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaha

Benzer sıkıntıları 207de yaşadık, 1,4 hdi
    Önce egr temizleyici sonra enjektör temizleyici kullandık ( würth)
    Hem duman epey azaldı, hem araba kendine geldi (210 bin kmde şuan)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaha

Aracın enjektör kontrolü yapıldı, işemeye başladığı anlaşıldı, memeler değişti, egr körlendi.

Çekişte az bir artış var, gaz tepkisi iyileşti buradan yanmanın daha verimli olduğu anlaşılıyor. Yakıtı henüz test edemedim.

Duman yok gibi bir şey, onun da asıl neticesi bir miktar kullanınca anlaşılır. Güncel maliyet 2200 TL, aynı sorunu yaşayan olursa bilgi amaçlı yazıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamun aleyküm iyi forumlar. 46 sayfayı okuyup çıkarttığım sonuç en güçlü ve en stabil setupun hibrit + yazılım + egzoz olduğu şeklinde. Günümüz piyasa şartlarında bu setup kaç liraya mal olur? Aşağı yukarı bir tahmin yapıp beni aydınlatabilecek var mıdır acaba?

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANESTOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamun aleyküm iyi forumlar. 46 sayfayı okuyup çıkarttığım sonuç en güçlü ve en stabil setupun hibrit + yazılım + egzoz olduğu şeklinde. Günümüz piyasa şartlarında bu setup kaç liraya mal olur? Aşağı yukarı bir tahmin yapıp beni aydınlatabilecek var mıdır acaba?
    2000e adanadan komple dp duz boru warex yaptırabilirsin, yazılım 1000, hybrid 2000 civarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah ustam çok teşekkür ederim bilgilendirme için

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Ford Fiesta 1.4 TDCI 2010 araca sahibim. Klima açıkken çekişte bariz olarak çok düşüş yaşıyorum ancak klima kapalıyken en ufak problem yok. Bununla alakalı incelenmesi veya yapılması gereken ince ayarı var mıdır yoksa bu normal mi? yokuşları falan saymıyorum hiç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 TDCi Focus'uma yazılım + downpipe + EGR off (yazılım + mekanik) yapıldı. Daha önce hiç EGR off araca binmemiştim ve EGR yazılım yapıldıktan sonra mekanik olarak kapatıldı. Kapatıldıktan sonra motor tarafından hava kaçırırmış gibi pısss diye ses geliyor 2000 devirden sonra. Bu ses normal midir? Yazılımcım EGR basınç kaçırıyo, mekanik olarak iptal edildikten sonra düzelir demişti fakat EGR'nin çıkardığı hava kaçak sesi normal mi bilmiyorum.

Bunun dışında araba 1-2 ve 3.vites gayet tatminkarken 4 ve 5.viteste kelimenin tam anlamıyla ölüyor. Sanki aracı tıkayan veya yürümesini engelleyen bir şey var. ELM327 ile turbo basıncını takip ediyorum, stabil olarak aynı basıncı basıyor turbo. Geriye tek kalan enjektör gibi geliyor fakat ondan da emin değilim. Sorunu çözmeme yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım.

Edit: ESP kapalıyken 4 ve 5.vitesler de dahil olmak üzere ciddi daha iyi yürüyo. Nedenini bilen var mıdır?
    Konu ANESTOL tarafından (04-09-2021 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANESTOL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 TDCi Focus'uma yazılım + downpipe + EGR off (yazılım + mekanik) yapıldı. Daha önce hiç EGR off araca binmemiştim ve EGR yazılım yapıldıktan sonra mekanik olarak kapatıldı. Kapatıldıktan sonra motor tarafından hava kaçırırmış gibi pısss diye ses geliyor 2000 devirden sonra. Bu ses normal midir? Yazılımcım EGR basınç kaçırıyo, mekanik olarak iptal edildikten sonra düzelir demişti fakat EGR'nin çıkardığı hava kaçak sesi normal mi bilmiyorum.

Bunun dışında araba 1-2 ve 3.vites gayet tatminkarken 4 ve 5.viteste kelimenin tam anlamıyla ölüyor. Sanki aracı tıkayan veya yürümesini engelleyen bir şey var. ELM327 ile turbo basıncını takip ediyorum, stabil olarak aynı basıncı basıyor turbo. Geriye tek kalan enjektör gibi geliyor fakat ondan da emin değilim. Sorunu çözmeme yardımcı olabilecek varsa minnettar kalırım.

Edit: ESP kapalıyken 4 ve 5.vitesler de dahil olmak üzere ciddi daha iyi yürüyo. Nedenini bilen var mıdır?

Daha önce aynı sorunu yaşamış biri olarak aynı araçta dediğin gibi 1 2 3 viteste bomba gibi patlıyor tork gelıyor dıyosun bu uzunda yarar geçer ama ole olmuyor 4 ardında 5 e takıyosun devrını alış şekilde ama 4 e atınca allah canını alıyor aracın. benım deneyımlerıme ve gorduklerıme gore yazılımdan kaynaklanıyor sorun. 4 ve 5 vıteslerde tork bır ışe yaramıyor uzunda güç gorevını yapıyor . sızın yazılımınız torka dayalı yazılım olabılır yanı şöleki 1 23 viteslerde anlık yazılımdan kaynaklı tork patlaması yaşanıyor halıyle araba ucacak sanıyorsunuz her vıteste ama 4 ve 5 vıteslerde tork oranı tamamen dustugu ıcın ılk 3 viteste patlayan arac yok oluyor. bence bı yazılımcınızla gorusun derım. mekanık bır sorun olacagını sanmıyorum kı benım aracımdada mekanık bır sorun yoktu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce aynı sorunu yaşamış biri olarak aynı araçta dediğin gibi 1 2 3 viteste bomba gibi patlıyor tork gelıyor dıyosun bu uzunda yarar geçer ama ole olmuyor 4 ardında 5 e takıyosun devrını alış şekilde ama 4 e atınca allah canını alıyor aracın. benım deneyımlerıme ve gorduklerıme gore yazılımdan kaynaklanıyor sorun. 4 ve 5 vıteslerde tork bır ışe yaramıyor uzunda güç gorevını yapıyor . sızın yazılımınız torka dayalı yazılım olabılır yanı şöleki 1 23 viteslerde anlık yazılımdan kaynaklı tork patlaması yaşanıyor halıyle araba ucacak sanıyorsunuz her vıteste ama 4 ve 5 vıteslerde tork oranı tamamen dustugu ıcın ılk 3 viteste patlayan arac yok oluyor. bence bı yazılımcınızla gorusun derım. mekanık bır sorun olacagını sanmıyorum kı benım aracımdada mekanık bır sorun yoktu
    Eyvallah ustam yardımcı olduğunuz için çok çok teşekkür ederim sağolun.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir 1.4 hdi aracımda egr ile sıkıntı yaşıyorum.Eski tip vakumlu olanlardan.Duman atıp gitmemeye başlamıştı.Sonrasında P0401 hatası verince tıkandığını düşünüp söktürdüm.Aşırı kirli değildi ama temizledik,taktık.Çok daha kötü oldu,inip itilecek kıvama geldi.Lexia egryi %100 okuyordu ve değişmiyordu.Elektrovananın arızalı olduğunu düşünerek parça koduyla yenisini aldım lakin epcde çıkan parçayla üzerindeki farklı.Sıfırdan beri bizde olduğu için iyi biliyorum orijinal parçası.O parcayı iade ettim.Egryi tekrar söktürdüm.Vakum tüpünün içindeki yaylı mekanizmayı iyice güç uygulayarak yerinden oynatabildim.Sıkışmıştı.Bunu görünce herhalde oldu deyip taktık,çok güzel olmuştu.Lakin bir hafta geçti yine eskiye döndük.Burada güvendiğim bir yazılımcı yok.Sadece contayla körlesem kurtulur muyum bu dertten?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 1.4 hdi 207 hangi motor yağı tavsiye edersiniz
    -_-_-_-

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 1.4 hdi 207 hangi motor yağı tavsiye edersiniz
    Fuat 5/30 8100 motül..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faplite, açılır açılmaz log almaya çalışıp mail atmaya uğraşıyor.Ana ekranı kullanamıyorum.Neden böyle oluyor? @tolga_55

Edit:"Desteklenmeyen ECU,üreticiye raporlayayım mı?" diyormuş.
    Konu 220T tarafından (19-09-2021 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)