User Tag List

Sayfa 31/49 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
913 sonuçtan 571 ile 589 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı No23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim nasılsın ilk marşta beyaz duman enjektörlerden bir tanesi biraz fazla işiyor olabilir. Lexia ile baktır istersen işeme oranlarına.
    Eyv kardeşim iyyim saol sen nasılsn . Aynen bi baktırmak lazım , havlar düzeldi şimdi pek yapmıyor salladım bende

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Satanael Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genel tekniğede yazdım ama burayada yazayım aynısını belki daha cabuk dönen olur..

Aracım suan stock 1.6 hdi 90 hp motor olan 207. Üzerinde ne marka turbo var vs onu bilmiyorum.Balans sorunundan dolayı ıslık calmaya basladı turbo.Sözün kısası eni sonu bi değişim gercekleşicek.Fakat ilerisi icin yazılım downpipe gibi işlemleride uygulamayı düşündüğüm icin turbo değiştirirken benim aracın üstündeki ile 110 luk modellerinkisi farklı sanırım 110 luklarda geometrik turbo olması lazım. hani diyorum onlardan takılabilirmi? takılabilirse artı ve eksileri ne olur? yada sizlerin bu işlerden anlayan arkadasların tavsiyesi olabilir mi?

işin acıkcası ilk hem turbolu hem dizel ilk aracım.Turbo işinde cok bilgim yok.Aracımıda uzun vadede kullanmayı düşündüğüm icin hem sorunsuz hemde daha performanslı bişiler yapmak istiyorum... Bu durum kafamda hep soru işareti hani diyorum sadece kulaktan dolma edindiğim bilgiler ile sadece turbo pallerini büyütüp icini tornalatıp dısı aynı icindeki palleri daha büyük bi turbomu daha mantıklı olur? yada diyorum bu 110 luklardaki geometrik olanı uyum saglarmı? geometrik ile bizimkiler arasında fark nedir mesela?

Öyle gırtlak dolusu bişi beklemiyorum zaten.yazılım sonrası 120-130 hp bana fazlası ile yeter... aslında yetmez ama olduğu kadarı ile

Başka bi turbo takıldıgında birde orjinal yazılıma dönüldüğünde sıkıntı cıkarmı?

bu işlerden anlayan arkadaslar yardımcı olurlarsa en azından fikir olması icin sevinirim..
    207 1.6 hdi lar üzerindeki turbo kötü bir turbo değil, garrett gt1544 diye hatırlıyorum. bu turbo da senin istediğin bg lerde sıkıntı yaratmaz, dp egzz egr iptali ve güzel bir remap ile istediğini alırsın, sağlıklı olsun istiyorsan oem sıfır turbosunu taktır devam et bence, sonuçta günlük biniyorsun amerikayı tekrar keşfetmenin anlamı yok. ne yapabileceği belli bir motor sonuçta günlük kullanım için.

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207 1.6 hdi lar üzerindeki turbo kötü bir turbo değil, garrett gt1544 diye hatırlıyorum. bu turbo da senin istediğin bg lerde sıkıntı yaratmaz, dp egzz egr iptali ve güzel bir remap ile istediğini alırsın, sağlıklı olsun istiyorsan oem sıfır turbosunu taktır devam et bence, sonuçta günlük biniyorsun amerikayı tekrar keşfetmenin anlamı yok. ne yapabileceği belli bir motor sonuçta günlük kullanım için.
    Kötü bi turbo demedim zaten sadece turbom fıylamaya basladığı icin ileride yazılım vs de düşünüyorum hani değiştirmişken aklıma hep takılıyor işte diyorum su 110 luklardaki turbo olabilirmi dedim kendimce.. Hani diyorum onunla daha saglıklı olmazmı yazılım vs? benim merak ettiğim olay bu.Sonucta günlük kullandıgım bi arac olacak sadece yanlızken denk gelirsem gazlarım... yapmışkende bi kere yapayım diyorum işte.
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 hdi 110 luk la ilgili bir sorum olacak.

Geçen akşam biraz sıkıştırdım 10 km kadar önümdekiyle sağlı sollu gittik, devir de çevirdi , ani ara hızlanma da oldu.

Sorun şu ki, yonca bağlantısında hafif zıpladım ve araç bir anda stop etti. Durdum bir süre bastım çalışmadı.

Marş var kuvvetli basıyor ama sanki yakıt gitmiyor gibi. Böyle bir şey yaşayan var mı ?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 110Luk kullanıcısı olarak Garrett gt1544 bizdeki turbo
    -Fırat

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 hdi 110 luk la ilgili bir sorum olacak.

Geçen akşam biraz sıkıştırdım 10 km kadar önümdekiyle sağlı sollu gittik, devir de çevirdi , ani ara hızlanma da oldu.

Sorun şu ki, yonca bağlantısında hafif zıpladım ve araç bir anda stop etti. Durdum bir süre bastım çalışmadı.

Marş var kuvvetli basıyor ama sanki yakıt gitmiyor gibi. Böyle bir şey yaşayan var mı ?
    Enjektörler çok ısınıdığı için buna izin verilmiyor. Sensör bozuktur muhtemelen bende çok yaşadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektörler çok ısınıdığı için buna izin verilmiyor. Sensör bozuktur muhtemelen bende çok yaşadım.
    Ne sensörü ? nereya bakıcaz ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    95 hplik tdcilere yazilim yaptiran var midir? Ortalama ne kadar guc alinir dersiniz?

ahmetelik60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 fiesta tdci var bendede kasım ayında aldım arabada 3 viteste devir 1800 2500 arası arabada tekleme var bildiğin silkeliyor arada 2 vitestede yapıyor ama 3 vites gibi değil arıza ışığı vs falan yanmıyor sebebini bilen duyan yaşamış olanlar var mı?
    Enjektörlerine bi baktırmanda fayda var araba kaç binde .
    BMW&VAG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar citroen c3 1.4 hdi nasıldır modeli 2008 kronik sorunu var mıdır acaba?? Biraz bilgiye ihtiyacım ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 HDİ da geç çalışma sorunu yaşayan var mı ? Bir de dün araç giderken tak diye durdu, çektim kenara marşa bastım çevirdi çalışmadı.

Kontak kapat / aç yaptım. Akabinde çalıştı. Nokta atışı şudur diyebilecek kimse var mıdır ? Sıcak motor da kızdırma bujisi sorunu yaşıyor olabilir miyim ?

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 HDİ da geç çalışma sorunu yaşayan var mı ? Bir de dün araç giderken tak diye durdu, çektim kenara marşa bastım çevirdi çalışmadı.

Kontak kapat / aç yaptım. Akabinde çalıştı. Nokta atışı şudur diyebilecek kimse var mıdır ? Sıcak motor da kızdırma bujisi sorunu yaşıyor olabilir miyim ?
    Rail müşürü olabilir. Neredeyse her sensörden ayrı sorun yaşamış biri olarak bende aynı durumlar çıktığında rail müşürünü değiştirmiştim ve düzelmişti araba. Kodu 1920.GW

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

nokta atışı form sitesinden biraz zor olur planet 2000 bağlanıp görmek lazım arıza varmı yokmu ama büyük bir ihtimal senin dediğin gibi tahminin doğru olabilir kızdırma bujileri çıkacak diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OscaRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rail müşürü olabilir. Neredeyse her sensörden ayrı sorun yaşamış biri olarak bende aynı durumlar çıktığında rail müşürünü değiştirmiştim ve düzelmişti araba. Kodu 1920.GW
    Cevap için teşekkür ederim. Yarın bırakacağım umarım budur uğraşmam.

Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nokta atışı form sitesinden biraz zor olur planet 2000 bağlanıp görmek lazım arıza varmı yokmu ama büyük bir ihtimal senin dediğin gibi tahminin doğru olabilir kızdırma bujileri çıkacak diye düşünüyorum
    Şuan arıza sürekli yanıyor, araç kendini check ederken bir sürü hata veriyor. 1. Nedeni depo şamandırası arızalı, 1 de maf tan ötürü bir arıza veriyor.

Kızdırma bujilerini de bir değiştirelim bakalım ilk olarak. Sonra bakacağız yavaş yavaş.

OscaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap için teşekkür ederim. Yarın bırakacağım umarım budur uğraşmam.

Şuan arıza sürekli yanıyor, araç kendini check ederken bir sürü hata veriyor. 1. Nedeni depo şamandırası arızalı, 1 de maf tan ötürü bir arıza veriyor.

Kızdırma bujilerini de bir değiştirelim bakalım ilk olarak. Sonra bakacağız yavaş yavaş.
    Piyasadaki mevcut 1.6 Hdi'ların yarıdan fazlasında P1351 kızdırma bujisi arızası vardır. Ya da benim çevremde gördüğüm öyle Tek başına arıza yakmaz ancak başka bir arıza kodu daha düşerse arıza yakar depollution olarak. Psada kızdırma bujisi pek bi sorun göstermiyo Ford'lardaki gibi kesiklik yapmaz belki görece olarak geç çalıştırabilir. Debimetre arızası P0100 ise debi bozuktur P0103-P0104 gibi arıza veriyosa temizlenip belki kurtarılabilir. Ama anlık stop etmesi ve hemen ardından çalışamaması ya da zor çalışması rail müşüründen kaynaklı bence. Kızdırma bujilerini de dikkatli şekilde soğukken çıkarttırın ve takım olarak değiştirin bozuk olmasa bile sonra kapak açmak kapağı tornacıya götürmek vs uğraştırır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OscaRR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki mevcut 1.6 Hdi'ların yarıdan fazlasında P1351 kızdırma bujisi arızası vardır. Ya da benim çevremde gördüğüm öyle Tek başına arıza yakmaz ancak başka bir arıza kodu daha düşerse arıza yakar depollution olarak. Psada kızdırma bujisi pek bi sorun göstermiyo Ford'lardaki gibi kesiklik yapmaz belki görece olarak geç çalıştırabilir. Debimetre arızası P0100 ise debi bozuktur P0103-P0104 gibi arıza veriyosa temizlenip belki kurtarılabilir. Ama anlık stop etmesi ve hemen ardından çalışamaması ya da zor çalışması rail müşüründen kaynaklı bence. Kızdırma bujilerini de dikkatli şekilde soğukken çıkarttırın ve takım olarak değiştirin bozuk olmasa bile sonra kapak açmak kapağı tornacıya götürmek vs uğraştırır.
    Hayati bilgiler teşekkür ederim., elm327 ve tork pro var ama hata kodu alamıyorum araçtan ne hikmetse.

piston diye bir programdan yanılmıyorsam p1003 yazan kodu almıştım.

Yarın bir baktıralım bakalım ne çıkacak. Olduk olmadık yerde stop ediyor kaza yaptıracak :S

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayati bilgiler teşekkür ederim., elm327 ve tork pro var ama hata kodu alamıyorum araçtan ne hikmetse.

piston diye bir programdan yanılmıyorsam p1003 yazan kodu almıştım.

Yarın bir baktıralım bakalım ne çıkacak. Olduk olmadık yerde stop ediyor kaza yaptıracak :S
    Peki arac stop ettigi anda ariza isigi yaniyor mu yaniyorsa ne diyor ?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Her tip pompada olmamakla birlikte, yüksek basınç pompasının girişindeki basınç sensöründen de yapar.

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar/abiler Merhaba,
    Corsadan sonra 1.4tdci fiesta nasip oldu. 2010 yani dpf si model. Orjinalde aşırı ölü olan aracı azıcık canlandırmak istiyorum ancak orjinaliyle de fazla oynamak istemiyorum. Sorularıma gelecek olursak;
    1-) Soft yazılım ile kalsa sadece herhangi bir sorun yaşar mıyım ileride? Yoksa,
    Soft yazılım + kat iptali + egr iptaliyle mi daha iyi olur?
    2-) Soft yazılım + kat iptali + egr iptali + dp olarak bakarsak daha mı mantıklı olur? Gitsin diye bir derdim yok, ses ile de bir derdim yok. Çok az bi tok ses çıksa bile fazla fazla yeter ancak bu kadar oynamak mantıklı mı?
    En mantıklı yol hangisi olur, neden olur bi fikir alışverişi yapabilirsek çok sevinirim. Birde hangisini neden yaptırsam daha mantıklı kalır? Fiyatlar nerelerde birde?
    Sanırım soft yazılım+kat ve egr ile en kolay ve mantıklı yol olacak ama bir de sizlerden fikir bekliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)