User Tag List

Sayfa 43/49 İlkİlk ... 334142434445 ... SonSon
913 sonuçtan 799 ile 817 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı değiştirememin verdiği surumdan dolayı kaşıntım arttı sanırsam. Stage 1 yazılım sonrası 1.4 HDI 207'im için İntercooler ve downpipe düşünüyorum. Aşağıdaki konuda arkadaşlar baya güzel işler çıkarmışlar ama son mesaj 2014.

http://www.techturkey.com/forum/dize...gulamasi_.html

Intercooler olarak C3 1.4 HDI 92hp lik olanların ve 1.6 HDI radyatörü kullanılmış. Daha az kesip biçme olacağı için 0384G2 kodlu intercoolerı alacağım. piyasada valeo, supsan ve oris marka var var. Valeo fiyatları yüksek supsan veya oris tercih edeceğim. Hangisini önerirsiniz marka olarak ?

İşin önemli kısmı ise borulama olayı. Interccoler hortumlarını 45lik yapmayı düşünüyorum. Turbo basınç sensörü ve aşağıdaki resimde doğru mu bağlanmış? Motora giren silikon boru üzerinde konumlanmış ve krom boru ile Intercoolera bağlanmış. Downpipe ölçüsü için 51 mm uygun olur zannedersem.

Son olarak işçiliği temiz fiyatta çok uçmayan İstanbul Avrupa yakasında usta tavsiye edecek olan var mı ? Dizayn egzos savaş ustaya yaptırmış paylaştığım konudaki arkadaşlar. Kınalı Mustafa Usta var yine avrupa yakasında. Radyotör dahil 1.500 civarı bütçe ayırabilirim. Çözebilir miyiz bu rakamlara ?
    - Turbo basınç sensorunün olduğu boru zaten orijinal boru. Cooler öncesinde turbodan çıkıp emmeye giden plastikle emme arasındaki boru.
    - Downpipe 51lik yapma 60lık yap ilerde yazılımı açacaksın ondan eminim o yüzden 51lik yetmez. Yazılımı açmasan da 60lık geri düşürmez arabayı daha rahat olur.
    - O krom borular baya maliyetli olur senin için. Çok yüksek basınç basmayacağın için de bence gerek yok aşağıya kendi yaptığım şekli paylaşıyım hiç sıkıntı çıkmadı.
    - Eğer cooler lazımsa elimizde bi tane ikinci el temiz olacaktı ikinci el düşünürsen özelden yaz baktırıyım.
    - Downpipe eksozcu arkadaşım yapıyor 500 tl düşürsen yaptırır yollatırım onu da.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizayn egzoz savaş usta ile görüştüm. dediğin gibi krom boru olayı biraz pahalı geldi şu an için. Komple krom boru ve intercoolerın yerine montajına 1200 verdi. Yine de piyasanın altında diyebilirim.

Downpipe için uygun bir rakam verdi. Dediğin rakama Adanadan gönder montajla aynı fiyata gelir.

Seninkine benzer bir çözüm üreteceğim intercooler için. Aşağıdaki videoda adamlar kendisi yapmış kafayı kırıp bu şekilde girişebilirim. İntercooler için bana özelden mesaj at hem rakam hem foto var ise gönder konuşalım. Silikon hortumlar ford connect hortumu o boğumlu olanlar galiba. o konu da yardımcı olur musun ?

Boğumlu silikon hortum :

Ford Connect Intercooler Boğumlu Hortum Focus Citroen Peugeot - n11.com

'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @RSX bu arada aracın maşallahı var.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizayn egzoz savaş usta ile görüştüm. dediğin gibi krom boru olayı biraz pahalı geldi şu an için. Komple krom boru ve intercoolerın yerine montajına 1200 verdi. Yine de piyasanın altında diyebilirim.

Downpipe için uygun bir rakam verdi. Dediğin rakama Adanadan gönder montajla aynı fiyata gelir.

Seninkine benzer bir çözüm üreteceğim intercooler için. Aşağıdaki videoda adamlar kendisi yapmış kafayı kırıp bu şekilde girişebilirim. İntercooler için bana özelden mesaj at hem rakam hem foto var ise gönder konuşalım. Silikon hortumlar ford connect hortumu o boğumlu olanlar galiba. o konu da yardımcı olur musun ?

Boğumlu silikon hortum :

Ford Connect Intercooler Boğumlu Hortum Focus Citroen Peugeot - n11.com

O ford connect borusu kısa gelebilir. 1.6 HDİ borusu sor yada fotoğrafını gösterip aynısından isteyebilirsin peugeot yada citreon parçacılarından, cooler arkadaşın dükkanda cumartesi gidince foto çeker atarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba

2006 model 1.6hdi C3 üm var. 136 bin kmde. aracı 96 bin km de 2 yıl önce aldım. aracı aldığımda motor soğukken ilk çalıştırmada hafif tekleme yapıyordu. 2-3 depoda bir wurth kullanırım ve yakıtı opetten alırım. genel olarak sorunum düzelmişti ama yaklaşık 1 aydır hem soğukken çalıştırmada hem de trafikte rolantideyken hafif tekleme mevcut. kızdırma bujisi yada enjektörden şüpheleniyorum. sizce bunların dışında olabilecek problem var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hag99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba

2006 model 1.6hdi C3 üm var. 136 bin kmde. aracı 96 bin km de 2 yıl önce aldım. aracı aldığımda motor soğukken ilk çalıştırmada hafif tekleme yapıyordu. 2-3 depoda bir wurth kullanırım ve yakıtı opetten alırım. genel olarak sorunum düzelmişti ama yaklaşık 1 aydır hem soğukken çalıştırmada hem de trafikte rolantideyken hafif tekleme mevcut. kızdırma bujisi yada enjektörden şüpheleniyorum. sizce bunların dışında olabilecek problem var mı?
    Kizdirma bujilerinde patlak olani varsa sadece ilk calistirmada 3-5 saniye gec ve tekleyerek calisir toplam 10 15 saniyede normale biner. Eger titreme trafikte rolantida devam ediyorsa maf sensorunu yagsiz kontak spreyi ile temizleyin bi deneyin eger gecmesse enjektorlere bi temizlik ve kalibrasyon yapilmasi lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kizdirma bujilerinde patlak olani varsa sadece ilk calistirmada 3-5 saniye gec ve tekleyerek calisir toplam 10 15 saniyede normale biner. Eger titreme trafikte rolantida devam ediyorsa maf sensorunu yagsiz kontak spreyi ile temizleyin bi deneyin eger gecmesse enjektorlere bi temizlik ve kalibrasyon yapilmasi lazim
    cevabınız için teşekkürler.maf sensörünü temizledikten sonra kalibrasyonu bozulurmu? birde maf da problem olsa devirde de dalgalanması olması gerekmez mi? benim devirde problem yok.
    Konu hag99 tarafından (19-02-2020 Saat 09:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba.

2005 1.6 tdci focus için egr iptali düşünüyorum. Egr yi contalayıp beyinden iptal ettiricem ama sadece bu iptal işlemi yapılıyor mu? Normal yazılım ile beraber yaptırmak mı mantıklı? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Aracım 205k da.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.2 HDI tecrübesi olan var mı aramızda ?

Aşağıdaki video benim arabaya ait 607 2.2 HDI manuel. ***** araba çok ağır 1610 KG.

Bundan önce 1.6 hdi c4 ve 2.0 hdi c5 kullandım (c5 136 hp idi) iki motor da oldukça istekliydi, özellikle c5 çok iyiydi o konuda.

Kat ve DPF iptali yapıp Downpipe+yazılım ile taçlandırmayı düşünüyorum.

Gel gelelim stok halinde bi kasıntı var gibi, bunu video dan yorumlayacak bir arkadaşım var mıdır ?

Bunları yapmadan önce şurayı kontrol et falan diye öneri varsa işe yarayabilir.

c5 i de koyalım aradaki dağlar belli olsun,

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bariz devir çeviremiyor. Turbo'da falan problem olabilir mi? Ne kadar güç veriyor araba bir dyno'da bakma şansın oldu mu? Ciddi isteksiz çünkü araç.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bariz devir çeviremiyor. Turbo'da falan problem olabilir mi? Ne kadar güç veriyor araba bir dyno'da bakma şansın oldu mu? Ciddi isteksiz çünkü araç.
    Dyno adapazarında sanmıyorum olsun @mikelazi ile biraz konuştuk, dpf ve kat dan şüpheleniyoruz.

Oldukça isteksiz gerçekten, c5 de benzer güçteydi ama çok farklı gidiyordu. Turbo da bir sorun olabilir mi emin değilim söküp bakmak lazım.

Müsait zamanda bir kontrol ettirsem iyi olacak. 4 bin devir üzeri bırak ben gitmem diyor çünkü.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dyno adapazarında sanmıyorum olsun @mikelazi ile biraz konuştuk, dpf ve kat dan şüpheleniyoruz.

Oldukça isteksiz gerçekten, c5 de benzer güçteydi ama çok farklı gidiyordu. Turbo da bir sorun olabilir mi emin değilim söküp bakmak lazım.

Müsait zamanda bir kontrol ettirsem iyi olacak. 4 bin devir üzeri bırak ben gitmem diyor çünkü.
    biraz araştırdımda turbon gt1549p vnt li.

devir dönememe egr-yakıt filtresi-maf-enjektör-turbo,emme arası kaçak-selenoid-vnt açılıp kapanmıyorda olabilir.sağlam bir temizlik şart derim.

tolga bide coolera bak yağlanma varmı,belki onun içide kurumlanmış olabilir.

tq dan basıncı görebilsek iyi olucaktı.

bariz fark var. YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz araştırdımda turbon gt1549p vnt li.

devir dönememe egr-yakıt filtresi-maf-enjektör-turbo,emme arası kaçak-selenoid-vnt açılıp kapanmıyorda olabilir.sağlam bir temizlik şart derim.

tolga bide coolera bak yağlanma varmı,belki onun içide kurumlanmış olabilir.

tq dan basıncı görebilsek iyi olucaktı.

bariz fark var. YouTube
    Abi tüm filtreler yeni, yağ bakımı vs tamam. Aldığımda zaten 3000 devri hiç geçmiyordu, bir yerde kaçak var dedi usta yaptım dedi, gerçekten arabayı aldığığımda ustadan ciddi fark vardı, videodakinin yarısı kadar bile gitmiyordu.

Maf vs için bi söküp temizleyeceğim. Egr borusunda bir conta gördüm körleme amaçlı olabilir yoksa bile ben körleyeceğim.

Egsoz ile ilgili kısmıda en kısa sürede halledeceğim. Geriye sanırım bi turbo kalıyor onu da en kötü revize ettiririz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bir sorunum var. Genellikle soğukken yapıyor. Rölantide ufak ufak titreme,tekleme var. Haricinde arabayı 1.vitese takıp yola çıktığımda kerkinme diyorlar sanayi tabiriyle, tekleme yapıyor alt devirlerde. 2000 devire doğru düzeliyor. Sıcakken herhangi bişey yok. Yakıt aldığım yeri değiştirdim,2 tane 2 depo için enjektör temizleyici attım ama halen az da olsa var bu sorun. Neden yapar bilgisi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzhandincel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bir sorunum var. Genellikle soğukken yapıyor. Rölantide ufak ufak titreme,tekleme var. Haricinde arabayı 1.vitese takıp yola çıktığımda kerkinme diyorlar sanayi tabiriyle, tekleme yapıyor alt devirlerde. 2000 devire doğru düzeliyor. Sıcakken herhangi bişey yok. Yakıt aldığım yeri değiştirdim,2 tane 2 depo için enjektör temizleyici attım ama halen az da olsa var bu sorun. Neden yapar bilgisi olan var mı?
    ilk olarak kızdırma bujisilerinde patlak olanı olabilir, ikinci olarak enjektör

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk olarak kızdırma bujisilerinde patlak olanı olabilir, ikinci olarak enjektör
    Geç oldu biraz da. Şuan genel olarak düzeldi. 2 kutu enjektör temizleyici attım ama birini uzun yolda kullandım. Sonrasında enjektör temizleyici mi fayda etti havalar ısındı ondan mı bilmiyorum ama şuan sorun yok.

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam. Yazılımcılar ile konuşmadan önce buradan tecrübe etmiş arkadaşlar var ise onlardan fikir almak için önce buraya yazıyorum.
    Aracım 2011 C4 150 bin km e-hdi MCP şanzuman 114 bg falan standart hali. Araca yazılım yaptırmak istiyorum. Fakat internette örnek videoya falan hiç rastlayamadım. Benim tereddüt ettiğim nokta motor tarafı değil ama şu MCP şanzumanı var ya işte o korkutuyor beni. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar var mı? MCP şanzumanlı araca yazılım yaptıran? Ya da internette videoya falan rastlayan arkadaşlar var ise beni aydınlatırsa sevinirim.
    2011-2019-- W124 E200
    2019-202x-- C4 1.6 e-hdi
    2023-202x-- C5 AirCross

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdci 110 luk için intercoolar a krom boru uygulaması yapan var mı? Faydası olur mu?

CanAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam, 2017 1.6hdi 92hp berlingo maxi aracımı biraz daha kuvvetlendirmek istiyorum ama yazılım harici ne yapabilirim 110lukların turbo bolt on şekilde oluyor mu? bunu intercoolerla taçlandırsak nasıl olur? Aracı hem günlük şahsi hem de ticari kullanıyorum alt devirler benim için önemli.
    KA9583 ==> GCH83 ==> AR3346 ==> AG3079 {A4 1.8T Quattro }

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)