User Tag List

Sayfa 45/49 İlkİlk ... 354344454647 ... SonSon
913 sonuçtan 837 ile 855 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi önceden de yazılım mevcuttu aracımda, sadece yazılım varken 200' de aşırı zorlanırken yaptırdığım işlemlerden sonra 200' de çok daha rahat seyrediyordu. Üstünü denemedim, amacım top speed değildi. 407 ağırlık olarak zaten çok da üstünü vereceğini tahmin etmiyorum.

Siz hangi araca yapacaksınız?

Şu an da bizim grupta yeni kasa 308' i hibritlediler. Aytar' la da bir görüş derim.
    gecmıs donemde focus 2 vardı dp ve yazılımlı tahmını 140 hp cıvarıydı yınede torkdan dolayı zevklı hale gelmıştı suan 2. araç var focus 2 bırde 1.6 multıjet 120 lık bravo var bende ama hıbrıt ve yazılımı focus ıcın dusunuyorum focus bıraz daha zevkli geliyor bana.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 1.6 hdi araç hızlanırken bir anda gaz kesiyor sonra tekrar hızlanmaya devam ediyor. Gaz kestiği anda sanki bir yere vurmuş gibi sert bir şekilde vuruntu yapıyor sonra devirlenmeye devam ediyor. Şu anda değil ama 3-4 ay önce de araç marş alıyor ama çalışmıyordu. Gaz kesme sorunuyla bağlantısı var mı bilmiyorum.
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus 2 1.6 tdci aracımda garip bir ses var öncedende birçok focusa bindiğim için sesini ezberledim suankı focusta ses kalın yani sanki eksoz sesi var sanki araçta orjinal sesinden daha kalın ses geliyor araçta sorun ne olabilir? eksoz manıfoldunda kaçaktan olabilirmi yada eksoz sıstemınde olan bir delikten kacak olabilme ıhtımali varmıdır ?

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar ; 1.6 TDCI 90 hp fiestada
    focus 2 110 hp enjektörü ve hybrid turbo yada big turbo setup yapan var mı ?
    yada en mantıklı çok fazla motoru üzmeyecek bir setup ne olabilir ?
    enjektörlerim değişecek kesin fakat yapmışken focus 2 enjektör takma düşüncem var tabi bunu destekleyecek alt elemanlar sizce neler olmalı ?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar ; 1.6 TDCI 90 hp fiestada
    focus 2 110 hp enjektörü ve hybrid turbo yada big turbo setup yapan var mı ?
    yada en mantıklı çok fazla motoru üzmeyecek bir setup ne olabilir ?
    enjektörlerim değişecek kesin fakat yapmışken focus 2 enjektör takma düşüncem var tabi bunu destekleyecek alt elemanlar sizce neler olmalı ?
    Benim bir kardeşimde 90 lık focus üstüne 110 luk turbosu hybrid şekilde , egzoz , cooler lı setup var. Yazılımını ben yaptım, 165-170hp bandındadır tahminimce ancak enjektörler limitte artık, 2.3 peak atıp 1.9 yürüyor 4500 devir sonrası 1.5 bar yürüyor. Aşırı duman asla söz konusu değil ama yok da değil

184 lük e90 la denediklerinde bmw nin ön kapısında olduğunu söyledi 185*190 km/h hızlara kadar. Enjektör de yapıcak gibi, eğer arabayı değiştirmezse çünkü 90 - 110 luk enjektörleri farklı.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    120'lik BlueHDI turbosuna hibrit yapan var mı ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir kardeşimde 90 lık focus üstüne 110 luk turbosu hybrid şekilde , egzoz , cooler lı setup var. Yazılımını ben yaptım, 165-170hp bandındadır tahminimce ancak enjektörler limitte artık, 2.3 peak atıp 1.9 yürüyor 4500 devir sonrası 1.5 bar yürüyor. Aşırı duman asla söz konusu değil ama yok da değil

184 lük e90 la denediklerinde bmw nin ön kapısında olduğunu söyledi 185*190 km/h hızlara kadar. Enjektör de yapıcak gibi, eğer arabayı değiştirmezse çünkü 90 - 110 luk enjektörleri farklı.
    Merhaba benim aracımda da yaşadığım problemden sonra partikül iptali yaptırmıştım ve madem yazılım için girilecek birazda canlansın diye yazılım yaptırmıştım. Lakin duman meselesi tahminimden çok daha fazla oldu. Çok fazla kullanmadığım için sorun etmemiştim başlarda. Lakin her hafta cilayla silmekten bıktım. 5. viteste 96-100 arası giderken 2000 devirde oluyor. Ölü devirlerde olmuyorum yani. Gazı çok hafif (çeyrekten belki biraz daha fazla) yokladığım zaman ince ince başlıyor duman atmaya. Bunun çaresi yazılımı yenilemek mi yoksa başka bir yolu var mı? Biliyoum partikül iptal duman atacak yazılımda var ama bu kadarı gerçekten fazla gelmeye başladı. Açıkçası bazı hybrid setuplı pololardan fazla duman var.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim aracımda da yaşadığım problemden sonra partikül iptali yaptırmıştım ve madem yazılım için girilecek birazda canlansın diye yazılım yaptırmıştım. Lakin duman meselesi tahminimden çok daha fazla oldu. Çok fazla kullanmadığım için sorun etmemiştim başlarda. Lakin her hafta cilayla silmekten bıktım. 5. viteste 96-100 arası giderken 2000 devirde oluyor. Ölü devirlerde olmuyorum yani. Gazı çok hafif (çeyrekten belki biraz daha fazla) yokladığım zaman ince ince başlıyor duman atmaya. Bunun çaresi yazılımı yenilemek mi yoksa başka bir yolu var mı? Biliyoum partikül iptal duman atacak yazılımda var ama bu kadarı gerçekten fazla gelmeye başladı. Açıkçası bazı hybrid setuplı pololardan fazla duman var.
    110' luk 407' mde downpipe+ hibrit vardı. Benimkinde yüke binmedikçe duman olmuyordu. Yakıt ne durumda?

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benım aracımda şuan EGR-DPF off ve yazılımda var duman 0 a yakın derecede bence yazılımla alakalı bir sorun olabilir

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni kugalarda bulunan 1.5 ecoblue hakkında yorumlarınız nelerdir? 120hp 300nm olan motor. 8 ileri tam otomatiko kasada biraz hantal kalıyor. var mı yazılım yaptıran vs o motora?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    olay tamamen yazılımsal. yazılımcınla görüşüp onunla yada yazılımını değiştirerek çözebilirsin olayı
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim. Bulabildiğim ilk fırsatta gidip güncelleme yaptıracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    110' luk 407' mde downpipe+ hibrit vardı. Benimkinde yüke binmedikçe duman olmuyordu. Yakıt ne durumda?
    Yakıtta bir problem yok. Her zaman Shell den aynı istasyondan alırım çeyrek altına çok düşürmemeye bakırım. Yazılımdan olduğunu düşünüyordum @levent abi sağolsun aynı şekilde yazılımdan olduğunu söyledi. En kısa sürede yazılım güncellemesi yaptırıp sonucu tekrar yazarım.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıtta bir problem yok. Her zaman Shell den aynı istasyondan alırım çeyrek altına çok düşürmemeye bakırım. Yazılımdan olduğunu düşünüyordum @levent abi sağolsun aynı şekilde yazılımdan olduğunu söyledi. En kısa sürede yazılım güncellemesi yaptırıp sonucu tekrar yazarım.
    Yakıt ne durumda derken yakıt tüketiminden bahsetmiş sanırım. Artış varsa enjektörlere baktırman iyi olurdu. Enjektör problemleri de duman yapıyor *****.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt ne durumda derken yakıt tüketiminden bahsetmiş sanırım. Artış varsa enjektörlere baktırman iyi olurdu. Enjektör problemleri de duman yapıyor *****.
    Yakıt tüketiminde herhangi bir problem yok. Ortalamam 5.2-6 lt arası değişiyor şehiriçi. Şehir dışı 4.6-5.5 arası oynuyor kullanıma bağlı. O konuda bir şikayetim yok çok şükür. Ben yakıt kalitesi diye algıladım.

FT106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 1/6 hd' 90 hp icinn dp yaptirabilecegim bir yer onerisi olan varmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focus 2 1.6 tdci aracımda garip bir ses var öncedende birçok focusa bindiğim için sesini ezberledim suankı focusta ses kalın yani sanki eksoz sesi var sanki araçta orjinal sesinden daha kalın ses geliyor araçta sorun ne olabilir? eksoz manıfoldunda kaçaktan olabilirmi yada eksoz sıstemınde olan bir delikten kacak olabilme ıhtımali varmıdır ?
    Güncell..10krktr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 yıldır 2005 C4 1.6 HDI 110 arac kullanıyorum. Aldığımda duman atma problemi vardı . Turbo ve enjektör bakımını yaptırdım ama kesilmedi. Neredeyse bütün devirlerde var fakat özellikle hafif rampada 1 den 2 ye veya 2 den 3 e çektiğimde çok yoğun duman oluyor. Bazen performansta çok düşüklük oluyor ve arıza lambası yanıyor. 2 3 günde bir tam gaz yaptığımda egzozdan yoğun siyah toz atıyor ve araba bir nebze rahatlıyor performansta da artış oluyor. 3 ay önce turbo üst borusu patladı parçanın yenisi taktırdım bariz performans artışı oldu fakat yalnızca 2 hafta falan sürdü. Şuan emme manifoldu ve egr üzerinde yoğunlaştım. Sizce sorun ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erkut bayındır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 yıldır 2005 C4 1.6 HDI 110 arac kullanıyorum. Aldığımda duman atma problemi vardı . Turbo ve enjektör bakımını yaptırdım ama kesilmedi. Neredeyse bütün devirlerde var fakat özellikle hafif rampada 1 den 2 ye veya 2 den 3 e çektiğimde çok yoğun duman oluyor. Bazen performansta çok düşüklük oluyor ve arıza lambası yanıyor. 2 3 günde bir tam gaz yaptığımda egzozdan yoğun siyah toz atıyor ve araba bir nebze rahatlıyor performansta da artış oluyor. 3 ay önce turbo üst borusu patladı parçanın yenisi taktırdım bariz performans artışı oldu fakat yalnızca 2 hafta falan sürdü. Şuan emme manifoldu ve egr üzerinde yoğunlaştım. Sizce sorun ne olabilir ? Şimdiden teşekkürler.
    Güncel arkadaşlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)