User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Egea Multijet 1,6 Start-Stop devre dışı uyarısı

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Egea Multijet 1,6 Start-Stop devre dışı uyarısı

selamlar
    arkadaşımın babası dün uzun yoldan gelirken araç start stop devre dışı uyarısı veriyor,adam umursamadan devam ediyor ama araç rampalarda 60km/h hıza kadar düşüyor düzde ise zorlanarak 70-80 yapıyormuş araç bir anda sağırlaşmış,varacağı yere kadar gidiyor ama araç yine aynı şekilde sorunlu olduğu için onunla geri dönmüyor,araç bir başka şehirde kaldı ve sanayide tanıdık ustalar yok,arkadaşım da araçtan pek fazla anlamaz yarın sanayiye götürecek fakat otomatik şanzımanla alakalı bir sorun mu ondan korkuyoruz,daha önce başına böyle bir problem gelen oldu mu,teşekkür ederim.

not:araç 2017 90 binde otomatik adblue olmayan versiyon,pek kullanılmayan bi araç olduğu için aküden şüpheleniyorum,diğer forumlara baktığımda oksijen sensörünü değiştirince düzelenler olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Multijet 120hp dct şanzıman

Kronik olarak partikül filtresi tıkanması sorunundan sebep 1. oksijen sönsörünü arızaya geçirir ve çekiş düşer yakıt artar.
    Yeni oksijen sönsörü takılsa dahi bir süre sonra tekrar arızaya geçecektir.

En makul yöntem partikül fitresi iptal edilip (downpipe uygulaması partikül içini sakın kırdırmayın) sensörleri yanıltan yazılım ile devam edilmesidir. Bu yöntemin doğa kirliliğine yol açtığınıda unutmamak gerekiyor.

Eski sensör üstünde iken öncesinde muhakkak partikül temizliği ve ardından rejenerasyon yapılması durumu bazen kurtarabiliyor. Partikül temizliği esnasında 1-2 kutu balata spreyi ile oksijen sönsörü yüzeysel değilde içi dışı olarak şekilde detaylı temizlenmesi gerekli.

Olurda yukarıda bahsettiğim işlemler ile düzelmezse partikül temizlettikten sonra eski sensör takılı iken rejenerasyon yapıldıktan sonra yeni sensör takılması gerekli.

Araç İstanbul'a gelecekse ve partikül iptali düşünülüyorsa sensör yanıltıcı yazılım ve partikül iptal işlemleri için Revelation Performance Ataşehir bayisi olarak yardımcı olabilirim.

Şahsi düşüncem motor beyni yazılımı hatasından kaynaklı aracın kendini düzenli olarak rejenerasyona sokmamasından dolayı oluşuyor bu partikül filtresi tıkanma sorunları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multijet 120hp dct şanzıman

Kronik olarak partikül filtresi tıkanması sorunundan sebep 1. oksijen sönsörünü arızaya geçirir ve çekiş düşer yakıt artar.
    Yeni oksijen sönsörü takılsa dahi bir süre sonra tekrar arızaya geçecektir.

En makul yöntem partikül fitresi iptal edilip (downpipe uygulaması partikül içini sakın kırdırmayın) sensörleri yanıltan yazılım ile devam edilmesidir. Bu yöntemin doğa kirliliğine yol açtığınıda unutmamak gerekiyor.

Eski sensör üstünde iken öncesinde muhakkak partikül temizliği ve ardından rejenerasyon yapılması durumu bazen kurtarabiliyor. Partikül temizliği esnasında 1-2 kutu balata spreyi ile oksijen sönsörü yüzeysel değilde içi dışı olarak şekilde detaylı temizlenmesi gerekli.

Olurda yukarıda bahsettiğim işlemler ile düzelmezse partikül temizlettikten sonra eski sensör takılı iken rejenerasyon yapıldıktan sonra yeni sensör takılması gerekli.

Araç İstanbul'a gelecekse ve partikül iptali düşünülüyorsa sensör yanıltıcı yazılım ve partikül iptal işlemleri için Revelation Performance Ataşehir bayisi olarak yardımcı olabilirim.

Şahsi düşüncem motor beyni yazılımı hatasından kaynaklı aracın kendini düzenli olarak rejenerasyona sokmamasından dolayı oluşuyor bu partikül filtresi tıkanma sorunları.
    öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,dediğiniz gibi araç kendini temizleyemediğinden dolayı yeni oksijen sensörü takılsa bile bir süre sonra yine aynı hatayı verecektir diye düşünüyorum,çünkü araç sahibi emekli bi amca ve aşırı devirsiz kullanıyor aracı.araç bulunduğu yerde arıza giderilecek ve istanbula dönünce partikül iptal edilecek,kendisine instagram sayfanızı atıyorum tekrardan teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhtemelen partikül madde sensörü arızası verecek bağlandığında, çünki hepsi aynı can hattını kullandığı için start stop devre dışı bırakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhtemelen partikül madde sensörü arızası verecek bağlandığında, çünki hepsi aynı can hattını kullandığı için start stop devre dışı bırakıyor
    aynı şekilde bilgisayar bağlandı ve bu hatayı vermiş,usta silip 1 saat kadar devirli kullandıktan sonra sensör açıp temizliği yapılmış partiküle baktıklarında da çok fazla kir görememişler araç şuan rejenrasyon yapıyor,aynı hatayı alırlarsa partikül iptal edilecek yardımlarınız için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncelleme:yeni oksijen sensörü de kurtarmadı,araç bir zaman sonra arızayı tekrarlıyor partikül ve dpf temiz,ustalar yağ pompasından veya müşüründen şüpheleniyor

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncelleme:yeni oksijen sensörü de kurtarmadı,araç bir zaman sonra arızayı tekrarlıyor partikül ve dpf temiz,ustalar yağ pompasından veya müşüründen şüpheleniyor
    Bu motoru bilen bir yazılımcıya git göster, oksijen sensörünün çalışma aralığı ile oynuyorlar. Düzeliyor. O arıza yakıyordu ben sildiriyordum. Sonra sensörün çalışma aralığı değişecek dediler yazılımla. Bir kere silindi ve bir daha da yanmadı. Yeni değişmiş sensörde arıza veriyordu hatta. Piste de çıktım, sıcakta trafikte de kullandım, hiç yanöadı bir daha. Yakıt ve performansta da bir kötüleşme olmadı
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motoru bilen bir yazılımcıya git göster, oksijen sensörünün çalışma aralığı ile oynuyorlar. Düzeliyor. O arıza yakıyordu ben sildiriyordum. Sonra sensörün çalışma aralığı değişecek dediler yazılımla. Bir kere silindi ve bir daha da yanmadı. Yeni değişmiş sensörde arıza veriyordu hatta. Piste de çıktım, sıcakta trafikte de kullandım, hiç yanöadı bir daha. Yakıt ve performansta da bir kötüleşme olmadı
    çanakkalede anlayan bir usta bulamadık araç istanbula götürülünce yazılımcıya gidecek artık nokta atışı yapılması lazım ama ustalar hala deneme yanılma yöntemiyle iş yapıyor,dediğinizi iletirim çok teşekkürler.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çanakkalede anlayan bir usta bulamadık araç istanbula götürülünce yazılımcıya gidecek artık nokta atışı yapılması lazım ama ustalar hala deneme yanılma yöntemiyle iş yapıyor,dediğinizi iletirim çok teşekkürler.
    geçmiş olsun
    şuanda çanakkalede iseniz sizi burda da foruma üye olan ışık a a göndereyim o sizin işinizi çözer kendisi paşaoglunun bayisi zaten
    benim de selamımı söyleyin
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    şuanda çanakkalede iseniz sizi burda da foruma üye olan ışık a a göndereyim o sizin işinizi çözer kendisi paşaoglunun bayisi zaten
    benim de selamımı söyleyin
    teşekkür ederim abi,araç bugün çekiciyle istanbula çıkacak,zaten kasko çekici masrafını karşılıyor abimiz de kendi ustasına baktırmak istiyor sağ olun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler