User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
92 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: dpf temizliği sökülerekmi , gazlayarak mı?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı guwen_ar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acikcasi kimse ugrasmiyor accent le ugrasmak isteyen 1200 den aciyor kapiyi Daha once yapilmisi yok gibi bisey.

Yani bende ugrasmayim dpf yi kirdirayim icinden bi duz boru ohh mis
    Bidaha yok dpf dolucak yok temizlencek diye aklima bile getirmem
    128hp lik ceed,i30 ların downpipe ıda sana uyar.2.el belki bulunur.

ama bende yaptıran duymadım.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazıldımı bakmadım ama bir detayı açıklamak lazım

gazlayarak DPF tkanmış temizlemeniz biraz zor, mümkün tabi ama zor.
    normalde üreticinin ecu içerisinde tanımladığı "DPF rejenerasyon" modu var
    bunu servislerde orjinal test cihazı ile aktif edebilirsiniz
    araç 15-20 dakika 3000-4000 rpm devir bandında sabit olarak kendi kendine gaz vererek temizlik yapıyor.

demek istediğim şu
    gazlayarak uzun yol kat etmek ile o aynı şey değil
    rejenerasyon modunda ecu eksoz gazını aşırı sıcak tutuyor
    dizelde nasıl oluyor tam bilmiyorum ama benzinliye göre extra rötard vaziyette ateşleme zamanı gibi birşey
    egt çok yükseliyor olmalı ve o halde 15-20 dk sabit gaz çeviriyor motor
    Hakan abi ya post injection yapıyor yani egzoz sübabı açıldığı zaman yakıt püskürtüyor, bazı arabalarda egzoza direk yakıt püskürtüyor, bazı arabalarda yüksek hacimlilerde özellikle ad-blue ile egzotermik kimyasal reaksiyona sokarak egt yi yükseltip yakıyor, bu olayı bazı yüksek hacimli arabalarda sürekli yapıyor bazı arabalardada dpf tıkandığında yapıyor özellikle 1,6tdci motorlarda.

Özetle çeşitli yöntemler mevcut. Servis cihazıyla yapılan veya yolda giderken arabanın kendi kendine yaptığı yöntemler bunlar.

Emisyon olayını geçersek, dpf-katalitik-egr-evap(fuel canister)-yağ buharı vakumunu direk iptal ediyorum, motorun içini kurum ve carbon depositlerini doldurmakdan başka işe yaramıyor yakıtıda arttırıyor hepsi, yüzlerde üniversite raporu, konrollü deneyi var

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki özel kimyasallar ile temizleyenler var, yakarak kendi temizlemesi bence bi yere kadar etkili oluyor illa tıkanacak yakıp atamadığı kurumu kimyasal daha iyi temizlemez mi ?

Birde söküp attığı kurum gözenekleri tıkar mı acaba?

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksiciler bu konuyla ilgili bayağı sıkıntıdalar..jenerasyon yapıyoruz hemen hemen 2 günde 1. bazen seviye 2 ye geçiyor o zaman program bile yapmıyor.. az gazlayıp dönüyoruz sonrasında yapıyor.. gazlayınca az da olsa etkisi oluyor açılmasına.. ilaç ile sökülüp temizlense dahi mutlaka bi süre sonra tıkanıyor malesef.. en güzeli komple iptal etmek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 dizel(tdcı) volvo s40 aracımız dpf uyarısı verdi.Araba 3bin devri geçmiyor ve 3bin devre kadar ölü.Nasıl bir yol izlemeliyiz?Temizleme mi iptal mi? 500lira civarı istiyorlar temizlemeye kalıcı bir çözüm olur mu temizleme?

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

ozozuysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar başka bir forumda detaylı olarak DPF tecrübelerimi, bilinmeyenleri ve yapılması gerekenleri yazdım. Burada da paylaşıyorum;

Değişiminin, onarmaya çalışmanın veya iptalinin masraflı veya sakıncalı ama neredeyse her dizel kullanıcısının kabusu olan meşhur DPF ile ilgili yaklaşık 6 aydır yerli ve yabancı forumlarda arştırma yapıyorum. Dpf nedir zaten detaylı anlatılmış. Benimkisi bir "dpf'e sahip araç kullanım rehberi" detaylı sonuçlar aşağıdadır, bilginize

Marşa ilk bastığımız andan itibaren motorda yanma oluşur. Yanma sonucunda mutlaka kurum oluşacağından, motor çalışmaya başladığı andan itibaren kurum üreterek filtreyi tıkamaya başlar.

DPF i en çabuk dolduracak kullanım şekli, motor tam ısınmadan veya tam da ısınmışken varış yerine ulaşıp kontağı kapatmak ve tekrar tekrar bunu devam ettirmek. Örneğin çalıştırdınız motoru 2 kilometre ileri gittiniz. Yarım saat işiniz vardı hallettiniz, tekrar çalıştırdınız motoru 2 kilometre ileri gittiniz. Yarım saat işiniz vardı hallettiniz geldiniz. 5 kilometre ileri gittiniz bunu tekrar ettiniz. 3 km sonra eve döndünüz ve günü tamamladınız. Bunu yaparken motor hiçbir zaman ısınmadığı ve egzos kurumları yakarak atamadığı için filtreniz kısa sürede dolar.

DPF i dolduran şey şehir için dur-kalk kullanım değil, motoru uzun süre çalışma sıcaklığında tutacak şekilde kullanım yapılmayan tarzdır. Yani bütün gün sabahtan akşama dur-kalk yaptınız büyük ihtimalle filtreniz dolmaz.

Nasıl ki DGG şanzıman "attım D ye gerisine karışmam" şeklinde bir kullanımı affetmiyor, dururken frene tam basıp kavramayı ayırmak, çok yavaş giderken D2 de ısrar etmeyip manuel 1 e almak gerekiyor gibi sürekli tetikte olup kendisine kulak vermemizi istiyorsa DPF de aynı. Örneğin motor çalışma sıcaklığında klima-rezistans gibi yük bindirecek bir donanım açık değilken vitesi boşa aldık veya viteste dururken frene tam bastık. Bu durumda eğer rölanti 1.000 devir civarındaysa ve tüketim 0.6lt/h ve üzeri değerlerdeyse araç beyni kendini filtre temizleme moduna almış olabilir. İnip arabadan egzos dumanının sıcaklığını elle kontrol etmeliyiz. 2-3 saniye tutunca elimizi yakacak kadar sıcaksa ve pis bir koku varsa motoru durdurmamalıyız. Gezinmeye devam etmeli veya zaman zaman rölantiyi 2.000 devire çıkartarak kurum atılmasına yardımcı olmalıyız. Ne kadar elimizi egzosa tutarsak tutalım elimiz sıcaktan yanmıyorsa temizleme işlemi yapılmıyor demektir. Bu durumda araç durdurulabilir.

Bazı durumlarda DPF ışığı yanmıyorken de yukarıdaki gibi araç kendini temizleme moduna almış olabilir. Arkamızdan pis dumanlar çıkabilir. Bu gibi durumlarda aracı durdurmamalısınız. Bu, DPF ışığı yanacak kadar (%80 civarı doluluk) tıkanma olmamış ama belli seviyeye ulaştığı için temizleme gerektiği durumlarda karşılaşılır. Yukarıdaki kontroller yapılıp rölanti tüketimi 0.5-0.6lt/h durumuna gelene kadar ve devir 700 devir/dakika olana kadar beklenmelidir.

"Şöyle arada bir çevre yoluna çıkayım da bir gazlayıp kurumları temizleyeyim" demenin kurum temizliğine bir faydası yoktur. O an kurum oluşması engellenebilir ama mevcut kurumlar yukarıda belirttiğim gibi "araç beyni kendini temizleme moduna alıp egzos sıcaklığını artırmasıyla" oluşur. DPF ışığı yanarken veya ışık henüz yanmıyor ama ön temizleme moduna geçildiğinde "çevre yoluna çıkıp gazlama" yapılabilir.

Araç kitapçığında ve yurtdışında bazı sertifikalı ustaların videolarında dpf temizlemek için aracı 60 km saate çıkarın, otomatikse S moduna -ki o durumda S4 oluyor- manuelse 3 vitese alın deniyor. Hiçbir güvenilir teknik kaynakta aracın ciğerini sökercesine "çevreyolunda gazlama" durumuna geçin diye bir ibare görmedim. Yok. Araç zaten çok hızlanırsa alttan geçen hava da çok olacağından zaten egzos ısınamıyor. Biraz yavaş gitmek şart. Belirttiğim viteslerde de araç 2.200-2.500 devirde oluyor. 3.000-4.000 devire çıkartmaya dair hiçbir kaynakta bilgi yok. (Yerli forumlarda apaçi tavsiyeler hariç)

Güvenilir ve bilindik markaların dpf temizleyici katkıları var. Kendilerinin yayınları haricinde hiçbir kaynakta bu katkıların işe yaradığına dair somut bilgi bulamadım. Bazı videolarda temizlendiği gösteriliyor ama birden fazla araçta bağımsız kuruluş gözetiminde hiçbir delil yok. Hiçbir üretici de bunları tavsiye ediyorum dememiş. Yok.

Yine de bu katkılar kullanılacaksa akıl yürütürsek yakıt katkısı olanlar "bence" tercih edilmemeli. Ölçüyü tam tuttursak bile yanma odasından gaz halinde egzosa giden bir katkının dpf temizlemesi pek olası değil. Doğrudan dpf içine enjekte edilebilen ürünler var. (Tamam söyleyeyim würth marka) Bu ürün de kullanılırken, "araç bilgisayara bağlanılıp, beyin dpf temizleme moduna getirilmelidir" Yoksa bir işe yaramıyor. Yaramaz. Yarayamaz. Bu şekilde kullanmayacaksanız boşa almayın. Zaten bu ürünü yapanlar da bu şekilde kullanın diye üzerine yazmış.

Kurumlar yanarken bol miktarda yakıt kullanılarak egzos sıcaklığı artırılması hedeflenir. Temizleme sırasında (kafanıza göre değil araç bu moddayken) düşük viteste dik yokuş çıkmak işe yarayabilir düşüncesindeyim.

Kendi ve üreticilerin tavsiyesi tüm bunlara rağmen dpf ışığınız yanmışsa kesinlikle aracınızı durdurmamanız yönündedir. Dpf temizlenme ışığı yanarken eve varıp kontağı kapattıysan kendini camdan at. Ha annesini hastaneye götüreceği için arabayı başka arkadaşıma verdiğim bir gün (nadir bir durumdur oysa) adam yolda aradı ışık yandı diye, kullanması gereken şartları belirttim, sakın durma dedim. Hastaneye varınca 5 dakka daha gezeyim sonra kapatacam dedi, annesiyle beraber arabada kendisini engellemek vicdansızlık olduğu için kapat in ziyanı yok dedim. Başka bir durum olsa yapmazdım.

Dediklerime inanın ve güvenin arkadaşlar. Araştırdım, sonuçları yazdım. Başka bilgi hatırlarsam ilave ederim.

Yukarıda önceden yazdığım yazıma yeni öğrendiğim bir bilgiyi eklemek isterim;
    Geçen gün uyarı ışığım yandı. Arabada yaklaşık 50 km lik mazot vardı ve ben de mazot bitene kadar zaten rejenerasyon işlemi tamamlanır diye düşündüm. Uyarı ışığı yanarken gezmeye başladım. Ara ara inip egzosun duman sıcaklığını elle kontrol ettim. Normalde ciddi manada el yakan egzos dumanı az bir sıcaklıktaydı. Araba rölantisi 1.000 devir değil normal 700 devirde falan çalışıyordu. 1 saat 20 dakikada İstanbul içinde 55 km yol yaptım. Yok arkadaş ışık sönmedi. Nerelere nerelere gittim. Yok. Sinirlendim kapattım motoru eve geldim.
    Yine gözümüzün bebeği yabancı forumlarından birinde adam videoya çekmiş ve yakıt deposunun en az çeyrek depo olması gerektiğini söylemiş. Eve gidip puanlarla beraber 130 liralık mazot aldım. Tekrar çıktım yollara ve 30 km civarı bir kullanımdan sonra ışık söndü.
    DPF temizlenirken fazlaca mazot harcanacağından eğer yakıt azsa rejenerasyon işlemi başlatılmıyormuş. Tekrardan dumanlar, arkadan sellektör, yanımdan geçerken el kol derken DPF ışığı söndü. Bu bilgiyi de hizmete sunarım. Önemli bir ayrıntı. Yakıt yokken boş yere dolandım durdum.

Kötü araba insanı usta yapar lafı boşuna değil demek ki. Epey bir DPF bilgisini hatmettim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özetle VAG Grubu TDI motorlar için konuşuyorum.

-Rolantide 1000 devirde çalışıyorsa , rejenerasyon yapıyordur(kadranda herhangi bir ibare belirmez).Egzozu falan koklamaya gerek yok yani.Kontağı kapatırsanız iptal olur , sorun değil.Bir sonraki marşta uygun şartlar sağlanırsa temizliğe kaldığı yerden devam eder.

-Siz bu temizlik tamamlanmadan gideceğiniz yere varıp , sürekli kontak kapattığınızda dolayısıyla temizlik tamamlanamayacaktır.Buda sorun değil , bu şekilde sürekli yarım kesildiğinde belli bir doluluk oranına ulaştığında ekranda DPF uyarı ışığı yanıp , kullanma kılavuzunu okuyun diyecektir.Bu çöp olduğu anlamına gelmez DPF'in , Işık sönene kadar sürdüğünüzde sorun çözülecektir.

-DPF temizliği yapmıyorken araç , otobana çıkıp gazlamanız DPF'i temizlemez.Hatta üstüne doldurursunuzda , DPF'in temizlenmesi için rejenerasyon modunda olması gerekli aracın.

-Birde yakıt ışığı yanınca DPF rejenerasyonu gerçekleştirmez araç , Yada rejenerasyon yaparken ışık yanarsa iptal eder.Sürekli ışık yanarak geziyorsanız(atıyorum 30 lira alıp sürekli) DPF rejenasyona gene geçmeyecektir ama sorun değil gene belli bir doluluğun üstüne ulaştığında ekranda uyarı yakacaktır.Sürünce geçer.Yani çeyrek depo demeyelimde ışık yandığı anda iptal olur , ışık yanarken temizlik olmuyor

-Birde ömrünü tamamlayan DPF vardır , ilk önce sürekli 1000 devir rolantide çalışarak temizlik yapmaya çalışır.Sonrasında kızdırma bujisi işareti ve DPF işaretiyle ömrünü tamamlar.Olay şöyle gerçekleşiyor , rakamları sallıyorum

DPF'in ömrünün tamamlaması için max kül miktarı 40gr diyelim.DPF ışığının yanma limitide 25gr diyelim.Işıksız , 1000 devirde çalışarak temizlenen DPF temizliğinede 17gr diyelim.

*Aracınızı kullandınız içerideki miktar 17gr'ı geçti ve 1000 devirde kadranda ışık yakmadan temizlemeye başladı kendi.Ttemizliğin sonuna kadar araba çalışır kaldı ve temizlik tamamlandı diyelim.İçeride 1 gr atık , temizlenemeyen kül kaldı diyelim.Bir sonraki çevrime kadar temizlik olmayacaktır.
    *Gelelim diğer duruma , 17gr'ı geçtik.Temizlik başladı ama siz gideceğiniz yere vardınız kontağı kapattınız yarım kaldı.Bunu 25gr'a kadar tekrarlarsanız , araç kadranda DPF ışığı yakacaktır.Sönene kadar sürdüğünüzde işlem tamam.
    *Bu döngü sürekli devam edecek , taaki DPF'in içinde temizlenemeyen kül miktarları limite gelene kadar.İlk önce sürekli pasif rejenarasyon limitinde , geri yakılamayan kül kaldığı için sürekli 1000 devirde çalışacaktır.Ardından DPF ışığı seviyesine geldiğinde , ekranda ışıkla belirerek temizlik yapmaya çalışacaktır.Üst limite geldiğinde ise kızdırma bujisi işaretiyle birlikte yanıp , artık korumaya alıp kendini DPF değiştirmenizi isteyecektir.
    *VCDS ile kül oranına rahatlıkla bakılabilir , rejenerasyon cihaz ile başlatılabilir.Araç üstünde temizlenemeyen atık kurumlar için sökülüp , losyonlar ile temizlenmesi gereklidir.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

-Rolantide 1000 devirde çalışıyorsa , rejenerasyon yapıyordur(kadranda herhangi bir ibare belirmez).Egzozu falan koklamaya gerek yok yani.Kontağı kapatırsanız iptal olur , sorun değil.Bir sonraki marşta uygun şartlar sağlanırsa temizliğe kaldığı yerden devam eder.

-Siz bu temizlik tamamlanmadan gideceğiniz yere varıp , sürekli kontak kapattığınızda dolayısıyla temizlik tamamlanamayacaktır.Buda sorun değil , bu şekilde sürekli yarım kesildiğinde belli bir doluluk oranına ulaştığında ekranda DPF uyarı ışığı yanıp , kullanma kılavuzunu okuyun diyecektir.Bu çöp olduğu anlamına gelmez DPF'in , Işık sönene kadar sürdüğünüzde sorun çözülecektir.

-DPF temizliği yapmıyorken araç , otobana çıkıp gazlamanız DPF'i temizlemez.Hatta üstüne doldurursunuzda , DPF'in temizlenmesi için rejenerasyon modunda olması gerekli aracın.

-Birde yakıt ışığı yanınca DPF rejenerasyonu gerçekleştirmez araç , Yada rejenerasyon yaparken ışık yanarsa iptal eder.Sürekli ışık yanarak geziyorsanız(atıyorum 30 lira alıp sürekli) DPF rejenasyona gene geçmeyecektir ama sorun değil gene belli bir doluluğun üstüne ulaştığında ekranda uyarı yakacaktır.Sürünce geçer.Yani çeyrek depo demeyelimde ışık yandığı anda iptal olur , ışık yanarken temizlik olmuyor

-Birde ömrünü tamamlayan DPF vardır , ilk önce sürekli 1000 devir rolantide çalışarak temizlik yapmaya çalışır.Sonrasında kızdırma bujisi işareti ve DPF işaretiyle ömrünü tamamlar.Olay şöyle gerçekleşiyor , rakamları sallıyorum

DPF'in ömrünün tamamlaması için max kül miktarı 40gr diyelim.DPF ışığının yanma limitide 25gr diyelim.Işıksız , 1000 devirde çalışarak temizlenen DPF temizliğinede 17gr diyelim.

*Aracınızı kullandınız içerideki miktar 17gr'ı geçti ve 1000 devirde kadranda ışık yakmadan temizlemeye başladı kendi.Ttemizliğin sonuna kadar araba çalışır kaldı ve temizlik tamamlandı diyelim.İçeride 1 gr atık , temizlenemeyen kül kaldı diyelim.Bir sonraki çevrime kadar temizlik olmayacaktır.
    *Gelelim diğer duruma , 17gr'ı geçtik.Temizlik başladı ama siz gideceğiniz yere vardınız kontağı kapattınız yarım kaldı.Bunu 25gr'a kadar tekrarlarsanız , araç kadranda DPF ışığı yakacaktır.Sönene kadar sürdüğünüzde işlem tamam.
    *Bu döngü sürekli devam edecek , taaki DPF'in içinde temizlenemeyen kül miktarları limite gelene kadar.İlk önce sürekli pasif rejenarasyon limitinde , geri yakılamayan kül kaldığı için sürekli 1000 devirde çalışacaktır.Ardından DPF ışığı seviyesine geldiğinde , ekranda ışıkla belirerek temizlik yapmaya çalışacaktır.Üst limite geldiğinde ise kızdırma bujisi işaretiyle birlikte yanıp , artık korumaya alıp kendini DPF değiştirmenizi isteyecektir.
    *VCDS ile kül oranına rahatlıkla bakılabilir , rejenerasyon cihaz ile başlatılabilir.Araç üstünde temizlenemeyen atık kurumlar için sökülüp , losyonlar ile temizlenmesi gereklidir.
    Otoban kısmına istinaden ; otoyolda sabit devirde atıyorum 3000rpm bir süre gidince, yani dpf iç sıcaklığı 600 dereceye ulaşınca otomatik olarak partikülleri atmıyor mu ? Efsane mi bu ?
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

GOSTIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otoban kısmına istinaden ; otoyolda sabit devirde atıyorum 3000rpm bir süre gidince, yani dpf iç sıcaklığı 600 dereceye ulaşınca otomatik olarak partikülleri atmıyor mu ? Efsane mi bu ?
    Sistem temizlik sicakligina ulasinca post injection yapmadan kendini temizlemeye basliyor. Bircok defa vag dpf programindan gormuslugum var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı crdi lerde tq.dan egt görülüyor.ısıya göre rejenerasyon yaptığını anlıyoruz.devir falan yükselmiyor.

dpf ışığı falanda yakmıyor.eğer doluysa direk yağa mazot karışıyor

özellikle 1.4crdi ler bu olaydan çok muzdaripler

dizelde üst devirler 3000+daha çok kurum demektir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yazdıklarınıza katılıyorum.zaten bu olay aslında kullanma kılavuzunda da yazıyor. Ama kimse okumadiğı için bilmiyor.bende punto var oda hiç ışık yakmadan 500 -1000 km falan olunca yolda salıyor beyaz dumanı. Şuana kadar hiç ışık yakmadı.hatta yazılım yaptırınca dejenerasyonu azaldı arabanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim A3'te 71000de arıza ışığı yaktı. Würth kullandım, pasif rejenerasyon yaptırdım iki gün sonra yine ışık yaktı. Şu an Dpf üstüne yazılımdan kapalı gidiyorum, önümüz ay içini boşalttıracağım.

Şirkette 110-120k'da iki Jetta var, hiç de dikkat edilmez. Onlarda sıkıntı olmadı. Biraz nasip işi gibi.
    Savaş MotorSports

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yaparsanız yapın ne kullanırsanız kullanın hiç biri sökülüp temizlenmiş gibi olmaz en etkili ve zahmetli yöntem söküp temizlemek.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaparsanız yapın ne kullanırsanız kullanın hiç biri sökülüp temizlenmiş gibi olmaz en etkili ve zahmetli yöntem söküp temizlemek.
    Bu kesin de temizlendikten sonra da eskisi gibi uzun ömürlü gitmiyor diyorlar, bilemiyorum.
    Biriyle görüştüm temizlenince bilmem ne sensörü bozulabiliyor 6 ay içinde bozulmazsa bozulmaz dedi.

Bunları duyunca içini boşalttırma yolu daha mantıklı geldi.
    Savaş MotorSports

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temizlenince neden uzun ömürlü olmasın? Temizlenme ihtiyacı olduğunda motorun km side artmış oluyor km si yüksek motor tabikide daha erken pislik dolduracaktır.Ama bu bir kaç bin de bir dolacak anlamına da gelmez.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GOSTIL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem temizlik sicakligina ulasinca post injection yapmadan kendini temizlemeye basliyor. Bircok defa vag dpf programindan gormuslugum var.

ben de böyle biliyordum,teşekkürler.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bilgiler çok teşekkür ederim.

Bende sabah ve akşamları eşimi şirketin servisine götürüyorum (eşimi evimden yaklaşık 1km uzaktan aldığı için servis)
    bu sürede tabi aracı 1 max 2 dk ısınarak hareket edip, stop edip tekrar eve dönüyorum.
    Bu yüzden biraz çabuk doluyor kurum. Bazen bu ses rahatsız edebiliyor dışarıdan tabiki
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpf-egr dizellere zulldür.

5-6 senedir dizel kullanıyorum.iptal ettirir,soft yazdırır sıkıntısız binerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)