User Tag List

Sayfa 38/116 İlkİlk ... 2836373839404888 ... SonSon
2192 sonuçtan 704 ile 722 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhansaler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mâlum araçlarımız debriyaja basmadan çalışmıyor çalıştırdıktan sonra ayağı debriyajdan çekerken sende de devir çıkıp iniyor mu? aynen ilk bir süre çok ince bir sarsıntı var (coldstart) sonra standart dizel
    yok devir oynamıyor bende ama hala anlamıs değilim neden böyle oldugunu.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

gokhansaler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok devir oynamıyor bende ama hala anlamıs değilim neden böyle oldugunu.
    2 gün çalıştırmıyorum mesala arabaya biniyorum çalıştırıyorum debriyajdan ayağımı çekince sapıtıyor rpm yükseliyor geri düşüyor sesli çalışıyor 20 saniye sonra düzeliyor kendine geliyor egr temizlendi acaba hava filtresindeki sensör de değişmeli veya temizlenmeli mi :/

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kodu o degil, bende orda cayw yaziyor, kapidaki etiketlerin birinde yaziyor ve yol bilgisayarina yaziyor

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Runaway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 2011 polo tdi ruhsatta ve motor bölümünde motor kodu CAYD yazıyor.. CAYB olması lazım değil mi bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
    Bagaj halısını kaldırınca stepnenin solunda kalan kısımda etiket var. O etikette ne yazıyorsa odur motor kodu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi polo kullanıyorum açık filtre yapmak ne derece artı sağlar?sensör,arıza yakma vs olurmu? Sorun yaşarmıyım?
    Aracımda dp ve yazılım var 140 hp civarında suan.

gokhansaler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 tdi polo kullanıyorum açık filtre yapmak ne derece artı sağlar?sensör,arıza yakma vs olurmu? Sorun yaşarmıyım?
    kaliteli bir hava filtre kiti almalısın veya aynı hava filtre kutusunun içine orijinal dışında daha kaliteli bir hava filtresi eklemelisin tavsiyem

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gün çalıştırmıyorum mesala arabaya biniyorum çalıştırıyorum debriyajdan ayağımı çekince sapıtıyor rpm yükseliyor geri düşüyor sesli çalışıyor 20 saniye sonra düzeliyor kendine geliyor egr temizlendi acaba hava filtresindeki sensör de değişmeli veya temizlenmeli mi :/
    bende EGR iptali var bide ama alıstım sanki anlamadım bende.. Benzinliden dizel'e geçince çalısmasını yadırgar gibi oluyor insan.. Tabi yinede müsait bi zamanda baktırıcam.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaliteli bir hava filtre kiti almalısın veya aynı hava filtre kutusunun içine orijinal dışında daha kaliteli bir hava filtresi eklemelisin tavsiyem
    sorulara cvp alamadım fakat saol yinede

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Abi yağsız kuru filtre almaya dikkat et çünkü yağlılar sensörü bozuyor ilerleyen zamanlarda.Arıza yakma durumu olmuyor ne takarsan tak(anında taktığında yani)
    -Ama arabanın gücü belli çok ekstram yüklü değilse bence gerek yok,giren hava kütlesinin logunu aldığımda bende +-5gr civarında fark oluyordu(aem açık filtre aynı yerde azda çokta çektiği oluyordu kısaca farkı yoktu yani).
    -Sadece orjinal filtreler yüksek akışlarda biraz esniyorlar geçirgenliği azalıyor üst devirlerde o kadar onuda hissetmesi çok zor.
    -Birde polonun filtre gıcık bir yerde açık koyunca o lokasyondan sıcak havayı çeker bence...

Kabaca bence hiç gerek yok 30 liraya orjinal filtre değiştir değiştir tak.Adam akıllı birşey almaya kalksan 300-350 lira...5000kmde bir değiştirsen 50.000kmnin parasını peşin vermek anlamsız Bakım kitleride 80-100 lira birde filtrelerin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Abi yağsız kuru filtre almaya dikkat et çünkü yağlılar sensörü bozuyor ilerleyen zamanlarda.Arıza yakma durumu olmuyor ne takarsan tak(anında taktığında yani)
    -Ama arabanın gücü belli çok ekstram yüklü değilse bence gerek yok,giren hava kütlesinin logunu aldığımda bende +-5gr civarında fark oluyordu(aem açık filtre aynı yerde azda çokta çektiği oluyordu kısaca farkı yoktu yani).
    -Sadece orjinal filtreler yüksek akışlarda biraz esniyorlar geçirgenliği azalıyor üst devirlerde o kadar onuda hissetmesi çok zor.
    -Birde polonun filtre gıcık bir yerde açık koyunca o lokasyondan sıcak havayı çeker bence...

Kabaca bence hiç gerek yok 30 liraya orjinal filtre değiştir değiştir tak.Adam akıllı birşey almaya kalksan 300-350 lira...5000kmde bir değiştirsen 50.000kmnin parasını peşin vermek anlamsız Bakım kitleride 80-100 lira birde filtrelerin
    kardesim cvplar icin tesekkur ederım, egzosu cat-back yapmak ve cooler eklemek istiyorum bununla birlikte yazılımda güncelletecegimden, filtre de yapsammı sorusu geldi aklıma ondan dolayı konuya yazayım dedim, sanırım cooler ve egzos ile birlikte ihtiyaç olacak ? yoksa yine bu şekilde oem filtre devammı edeyim?

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    1.6 polom var ilk çalıştırıp hafif gazla kalkınca sizin motorlardanda fazla ses geliyomu?
    5-10 saniye sonra geçiyo ses

Runaway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bagaj halısını kaldırınca stepnenin solunda kalan kısımda etiket var. O etikette ne yazıyorsa odur motor kodu
    Eyvallah kardeşim akşam bakıcam

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardesim cvplar icin tesekkur ederım, egzosu cat-back yapmak ve cooler eklemek istiyorum bununla birlikte yazılımda güncelletecegimden, filtre de yapsammı sorusu geldi aklıma ondan dolayı konuya yazayım dedim, sanırım cooler ve egzos ile birlikte ihtiyaç olacak ? yoksa yine bu şekilde oem filtre devammı edeyim?
    ümit bende yapacaktım hava geçirgenliği çok olunca turboya temız hava daha az gıdıyor ömründen gdiyor haliyle diye vazgeçmiştim.gazıhan bana 2.0 tdi ın fıltre kitini takabilirsin demişti öyle hatırlıyorum.en kötü oem e devam et açık takmak + getirmiyor.
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 polom var ilk çalıştırıp hafif gazla kalkınca sizin motorlardanda fazla ses geliyomu?
    5-10 saniye sonra geçiyo ses
    avans vurma sesi gibimi.şakırtılı böyle.

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kamer bahsettiğin ses bende var. soğuk sıcak değilde alt devirlerde bildiğin avans vuruyor gibi şakırtı var. Debriyaj falan değiştirdim geçenlerde düzelir dedim düzelmedi.
    Enjektör pompa falan olabilir mi ?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o şakırdama sesi kronik.
    Çoğu tdi'da var. Alt devirlerde ve rölantide şakırdar,hatta ileri düzeyde olanlar soğuk çalıştırmada devir düzensiz çalışır.

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    aynen avans sesi gibi motor sıcak soğuk farketmiyo hatta uzun yoldan geliim 5 dakka durup devam ediim yine oluyo o ses
    uyuz oluyorum golf 7 lerde yok mesela bu ses

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamer bahsettiğin ses bende var. soğuk sıcak değilde alt devirlerde bildiğin avans vuruyor gibi şakırtı var. Debriyaj falan değiştirdim geçenlerde düzelir dedim düzelmedi.
    Enjektör pompa falan olabilir mi ?
    hepsınde var ya benım arabadada vardı.bir arıza değil ama o anlık yapıyor geçiyor.enjektörden sanırım
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen avans sesi gibi motor sıcak soğuk farketmiyo hatta uzun yoldan geliim 5 dakka durup devam ediim yine oluyo o ses
    uyuz oluyorum golf 7 lerde yok mesela bu ses
    soğukken ilk çalıştığında yapar ama sonra yapmaması lazım.enjektörler sıkıntı çıkarabilir gibi geliyor bana.
    7lerde çözdüler demekki

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben sıfır aldım bende de vardı
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi için kutu içi performans filtre öneriliyormu ? vag grubunun kullandığı ITG hava filtresi kullanan varmı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)