User Tag List

Sayfa 2/116 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
2192 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EGR iptalini mümkünse bu şekilde giriş borusunu manifolddan ayırarak yapın .. zaten incecik mianifold girişi var, yarısını egr sacı kapatıyor..

Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 TDI ı Ekonomik bi şehir içi arabasından yırtıcı bi otoban faresine dönüştüren ilk uygulama Eksoz dur.

60mm komple arkaya kadar düz boru, Ortaya hırıltı alsın diye küçük bi kazan.. Seside harika çıkar.

en çok sorulan soruydu.. Yazalım biliinsin..

https://www.youtube.com/watch?v=5Az_aBA8Pr4

biraz cins bir soru olacak ama diyelimki extra gücü ve egsoz sesini seviyoruz fakar kara dumandanda nefret ediyoruz o durumda 1.6 tdi 90lık içim düz boru kullanılmış ise duman atmadan kaç hpye ve tq alınabilir tahminen.

özetle düz boru olduğundan dpf olmayacak duman çok daha belirgin ve rahat olacaktır bu sebeble normalde yüklenildiği kadar yüklenemeyiz yazılım ile diye düşünüyorum, bu durumda daha soft bir yazılım atılsa kurtarırmı? benim istediğim duman olmasın yada normal bir araba seviyesinde olsun ama yazılım ile extra güç olsun düz boru ve egsoz sesi olsun bu mümkünmüdür, mümkünse söz ettiğim araçta düz boru ve o seviyede bir yazılım ile kaç hp,tq alınabilir, araç 2012 1.6 tdi polo ve henüz 32,000kmde oldukça temiz ve sağlıklı

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz cins bir soru olacak ama diyelimki extra gücü ve egsoz sesini seviyoruz fakar kara dumandanda nefret ediyoruz o durumda 1.6 tdi 90lık içim düz boru kullanılmış ise duman atmadan kaç hpye ve tq alınabilir tahminen.

özetle düz boru olduğundan dpf olmayacak duman çok daha belirgin ve rahat olacaktır bu sebeble normalde yüklenildiği kadar yüklenemeyiz yazılım ile diye düşünüyorum, bu durumda daha soft bir yazılım atılsa kurtarırmı? benim istediğim duman olmasın yada normal bir araba seviyesinde olsun ama yazılım ile extra güç olsun düz boru ve egsoz sesi olsun bu mümkünmüdür, mümkünse söz ettiğim araçta düz boru ve o seviyede bir yazılım ile kaç hp,tq alınabilir, araç 2012 1.6 tdi polo ve henüz 32,000kmde oldukça temiz ve sağlıklı
    dpf yi sökmezseniz duman vs atmazsanız, jetta da dynamics 142hp almıştık,ve sıfır duman, atsın diye zorlamalarıma ragmen atmıyor , konusu burda

http://www.techturkey.com/forum/show...471&highlight=
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

ahmet_xy
    Misafir
    polo tdi'larda turbo basıncını ölçen oldu mu? stok hali ve agresif yazılım sonrası hali ile; turbo kaç bar basınç basıyor?

EmrahERKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1.6 bar basınç görmüştüm Yazılımlı halimde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpf yi sökmezseniz duman vs atmazsanız, jetta da dynamics 142hp almıştık,ve sıfır duman, atsın diye zorlamalarıma ragmen atmıyor , konusu burda

http://www.techturkey.com/forum/show...471&highlight=
    cevap için çok teşekkür ederim.

abi benim sıkıntım biraz korkak olmam bu konuda, Euro 5 motorlar çıktı çıkalı dpf iyiden iyiye süzgeç hali görür oldu ve millet yazımlarda eskiden %20 güçler alırken artık bu rakamlar %35-40lara bile ulaştı, şahsen 2007deki bir 1.5 dci 86hp megane ile 2013 de satılan 1.5 dci 90lık clio4 motorunun arasında pek teknik fark göremiyorum evet mutlaka vardır ama eski 86lıklar yazılım ile 105hp olurken ve duman atarken artık 90lıklardan 124hp alınabiliniyor yani neredeyse iki katı kadar zorlanıyor.

benim korkum bunun sadece olan dumanı görememizden öte olmaması ve zamanla dpf nin tıkanma riski, yani kafamdaki düşünce hem dpf iptal edilsin zamanı gelince geri takarım ve temiz temiz kenarda dursun hem atılacak yazılım çok abartı yüklenilmesin soft olsunki çok zorlamayalım.

90lık bir polodan soft bir yazılım ile tahminimce 110-115hp alınır herhalde dumansız, buna ek egr iptali,dpf iptali ve düz boru ile bu rakam 120-125hp olur ve bence o araca fazlasıyla yeter be ya

egrnin iptal edilmesi aracı rahatlatır,aynı şekilde dpf nin, birde düz boru ile desteklersek araç motor ömrü açısından daha sağlıklı olur ve atılacak yazılımda soft olursa bu şekilde sıkıntı yaşanmazdı benim kafamdaki düşünce ama çokta tecrübeli değilim bakınız gülmeyin yani bana

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazilim isine girince 120hp bile olsa o partikulu oyle yada boyle iptal etmek zorunda kaliyosun.doluyor cunku hemen.en guzeli iptal.et bastan bi defada yap yazilimini

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpf'nin dolup dolmadığını nasıl anlarız peki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpf'nin dolup dolmadığını nasıl anlarız peki?
    rolantın 1000 devıre yakınsa duman ata ata gezıosan partıkul dolmustur araba temızlemeye calısıodur cogu zaman lambasını da yakar

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lamba yanmıyo da rölanti ve yakıt arttı ondan şüphelenmiştim, dsg yükleyen var mı diye ondan sorup duruyorum dpf iptal ediyim yazılımı da açayım ona göre diye düşündüm ama kafa kurcalıyo dsg işi. Bu şekilde de tıkanacak mı ışık yakacak mı derdi oldu..

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpf güzel bir icat aslında mazotun yandıktan sonra katalizörde indirgediği çevreye zararlı maddeleri yakarak zararsız hale getiriyor dpf dolduğu zaman dpf simgesi şeklinde uyarı veriyor ben daha karşılaşmadım ama dolmaya yakın veya temizleme işlemine girdiği zaman rölanti hafif yükseliyor ve araç fan açıyor izlenimlerim bu şekilde. kış günlerinde olduğumuz içinde araç ısınmadan fazla sıkıştırma yapmadan ısınmasını bekleyip öyle kullanırsanız daha geç doldurursunuz bir de motor yağları etkenmiş dpf nin dolmasıına yağın teknik özelliklerinden sülfat oranı düşük yağ tercih edersiniz dolmamasına yardımcı olursunuz

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel konu olmuş, dsg/s-tronic kullananlar olarak hepimizin kafasında "5-10 beygir az olsun torku fazla olmasında şanzıma bir şey olmasın" düşüncesi var galiba

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynadan farkedebileceğiniz , duman atıyor bu dedirten seviyede duman 150+ güçlerde çıkmaya başlar..
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynadan farkedebileceğiniz , duman atıyor bu dedirten seviyede duman 150+ güçlerde çıkmaya başlar..
    istesen yapıyosun valla bak dolu dolu 160 hp

çıkan duman bu

https://www.youtube.com/watch?v=CVWXk46PIsg

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istesen yapıyosun valla bak dolu dolu 160 hp

çıkan duman bu

https://www.youtube.com/watch?v=CVWXk46PIsg
    bu araçta dpf iptali varmı ?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler, CLH ve CAY motor arasında watercool harici farklar nelerdir, ek olarak 105hp olarak sunulan 110hp olarak sunulmaya başlandı nasıl bir iyileştirmeler yapıldı?
    Turbo,enjektör,soğutma sistemleri,Egzoz sitemi...vs herşey farklı
    CLH Serisinde 90-105-110-120 tamamen aynılardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu araçta dpf iptali varmı ?
    iptal evet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iptal evet.
    fiziken orda ama yazılımsal olarakmı iptal yoksa baya fizikende çıkartılmış haldemi peki videodan pekte fiziken çıkartılmış ve 160hp alınmış bir 1.6tdi 90lık gibi duman atmıyorda ondan şaşırdım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)