User Tag List

Sayfa 44/116 İlkİlk ... 3442434445465494 ... SonSon
2192 sonuçtan 818 ile 836 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaslar 2007 model touran 2.0 TDI araca sahibim aracim 234.xxx km de suana kadar problemsiz kullandim ancak son siralarda gitmeme problemi yasiyorum elimden geldigince anlatmaya calisicam ;

arac ilk calismada herhangi bir vurma titreme v.s problemlerle calismiyor hersey yolunda 1.2.3 viteslerim dip gazdada herhangi bi problemi yok normal gitmesi gerektigi gibi gidiyor ama 4.5.6 viteslerde normal yada yarim gaz ile hafif tirmanmada tork bindigi vakit yigilip gitmiyor 100bg kaybediyor resmen arac anca durup tekrar calistirdigim zaman eski haline donuyorkarinca adimi bile bassam gaza autobahn da kesilip gitmiyor 90kmh ile gidiyorsam ne iniyor ne cikiyor turkiyedeki gibi emniyet seridine cekip calistiramadigimdan dolayida tirlarin arkasindan gitmek mecburuyetinde kaliyorum araca daha baktirma firsatim olmadi benim aklima gelen enjektor ve kat. oldu ama biraz alakasiz geliyor daha once boyle sorunlar yasiyan yada duyan varmi ?

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JayVTEC! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar 2007 model touran 2.0 TDI araca sahibim aracim 234.xxx km de suana kadar problemsiz kullandim ancak son siralarda gitmeme problemi yasiyorum elimden geldigince anlatmaya calisicam ;

arac ilk calismada herhangi bir vurma titreme v.s problemlerle calismiyor hersey yolunda 1.2.3 viteslerim dip gazdada herhangi bi problemi yok normal gitmesi gerektigi gibi gidiyor ama 4.5.6 viteslerde normal yada yarim gaz ile hafif tirmanmada tork bindigi vakit yigilip gitmiyor 100bg kaybediyor resmen arac anca durup tekrar calistirdigim zaman eski haline donuyorkarinca adimi bile bassam gaza autobahn da kesilip gitmiyor 90kmh ile gidiyorsam ne iniyor ne cikiyor turkiyedeki gibi emniyet seridine cekip calistiramadigimdan dolayida tirlarin arkasindan gitmek mecburuyetinde kaliyorum araca daha baktirma firsatim olmadi benim aklima gelen enjektor ve kat. oldu ama biraz alakasiz geliyor daha once boyle sorunlar yasiyan yada duyan varmi ?
    Bir cihaza baglatin ne sorunu veriyor gorun kor dovusu olur simdi ne dense.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DPF temizlemeye başladığını nasıl anlıyoruz ?
    Rolantin normalde oldugundan biraz daha yuksek calisir gaz tepkisi iyi olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar mk6 golf üm var yazılımlı k.maras da ikamet ediyorum güncel yakıt değerim şehir içi 295 kuruş bana fazla geldi neden bu kadar fazla yakıyor bir fikir yürütebilir misiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar daha önce arabasında bozuk Turbo sesine benzer kaçak sesi duyan ve tamirini yaptıran var mi aranız da? Özellikle motor soğukken ses geliyor ısınınca kaçak kapanıyor sanırım tamamen olmasada duman atma ve fazla yakmaya başladı.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Clh kodlu garret gtd serisi turbolarin su an isin tamiri yok...
    -Cay kodlu motorun ise turbolarinin sifiri 1000-1500 lira civarinda bulunabiliyor.Cikma temizleri 800-1000 arasinda.Tamirden ziyade boyle sifirlamak daha mantikli bence.
    -Cay ise cooler hortumlarinida kontrol etmek lazim,clh ise zaten watercooler onde gelen havanin yeride belli kacak falan varsa yaglanma seklinde gorebilirsiniz.
    -Ben bir tane gtd1244 turbo yedim,bildigimiz islik sesi geliyor motor sicak/soguk farketmiyor.Zaten balansi bozulduysa islik sesi hergecen gun artarak gidicektir.Ben bak duyuyormusumuz falan diye zorla dinletiyorduk baslarda.Sonda iceriye kadar senfonu geliyordu

Yakitin fazla olmasida dpf dolulugu ile alakali olabilir dolduysa,bence en buyuk etken...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Cay kodlu motorun ise turbolarinin sifiri 1000-1500 lira civarinda bulunabiliyor.Cikma temizleri 800-1000 arasinda.Tamirden ziyade boyle sifirlamak daha mantikli bence.
    -Cay ise cooler hortumlarinida kontrol etmek lazim,clh ise zaten watercooler onde gelen havanin yeride belli kacak falan varsa yaglanma seklinde gorebilirsiniz.
    -Ben bir tane gtd1244 turbo yedim,bildigimiz islik sesi geliyor motor sicak/soguk farketmiyor.Zaten balansi bozulduysa islik sesi hergecen gun artarak gidicektir.Ben bak duyuyormusumuz falan diye zorla dinletiyorduk baslarda.Sonda iceriye kadar senfonu geliyordu

Yakitin fazla olmasida dpf dolulugu ile alakali olabilir dolduysa,bence en buyuk etken...
    cevap için teseşşkür ederim. cayb serisi motor sıkıntı turbodan değil sanırım bundan öncede 3 tne turbolu araca bindim ısınınca ses azalıyor.hava kaçağı yok araçta maf sensörünün ordan hava verdim.manifold contasından süpelenmeye başladım.bakalım cuma verecem arabayı inşallah çok uğraştırmaz. bu arada dpf nin içi de boşaltılmış halde.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor yağı tazeleme evresindeyim. Bi önceki sahibi Liqui Moly 5 30 koymuş devamlı. Sizce bundan devam etmelimi yoksa mobil-motul bunlara bakmalımı ? 1.6Tdi Bluemotion Mk6 Golf
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dediğin fiyatlara yok hiç. Sıfırı 1000tl'ye ben hiç bulamadım. Distribütör bile 1800diyor orj turbo için.
    Geçen sana pm attım gtc sormak için. Nereden aldın bu fiyatları ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6tdi icin konustum ben konu basligi 1.6TDI Oldugu icin.Ayrica 1.6TDI motorlarin cikmasi 800-1000tl arasinda dedim,sifirlarida 1000-1500 arasinda dedim... 2.0TDI icin konusmadim,ha onun sifir fiyatlarida 1350-1700 civarinda degisiyor..6ay once gtc1549a 1350 lira fiyat almistim ben.Acin sorun fiyat,Burak otoda kesin var zaten,belki Adana simsek otomotivdede kalmistir bitirmedilerse ellerindekileri:
    Burak Oto: (besyuzotuziki) yuzotuzsekiz sifirsekiz 75
    Adana Simsek otomotiv: +90 (322) 429 41 51

Edit:Pmde 2.0TDI sormusunuz o yuzden oyle dedim,1.6TDI ariyorsaniz is kolay.Mesela ben burak otodan 800liraya aldim kendi turbomu ve 30.000kmdir kullaniyorum yazilimli sifir sorun (buyuk turboya gecince orjinali vermistim,geri orjinale donmek zorunda olunca tekrar burak otodan almistim)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6tdi icin konustum ben konu basligi 1.6TDI Oldugu icin.Ayrica 1.6TDI motorlarin cikmasi 800-1000tl arasinda dedim,sifirlarida 1000-1500 arasinda dedim... 2.0TDI icin konusmadim,ha onun sifir fiyatlarida 1350-1700 civarinda degisiyor..6ay once gtc1549a 1350 lira fiyat almistim ben.Acin sorun fiyat,Burak otoda kesin var zaten,belki Adana simsek otomotivdede kalmistir bitirmedilerse ellerindekileri:

Edit:Pmde 2.0TDI sormusunuz o yuzden oyle dedim,1.6TDI ariyorsaniz is kolay.Mesela ben burak otodan 800liraya aldim kendi turbomu ve 30.000kmdir kullaniyorum yazilimli sifir sorun (buyuk turboya gecince orjinali vermistim,geri orjinale donmek zorunda olunca tekrar burak otodan almistim)
    Bende 1800lira 1.6nın orj turbosu için aldım. 800liraya sıfır olduğunu idda edip 2.el revizyonluyu soba boyası ile boyadıklarını satıyorlar genelde. Eminmisin sıfır olduklarına ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Kardesim bak anlatamiyorum sanirim mesajimi iyi okurmusun.800-1000liraya temiz cikma bulunabiliyor diyorum.Ayrica...

-GTD1244 turboyu revizyon edebilen varsa,Tamir kiti varsa benle paylasabilirsem sevinirim...

Bu arada bence sen git 1800liraya disbribitorden al

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tiguan 1.4 tsi cav için biz sorduğumuzda ki kış başı sorduk, borgwarner 1800, garrett 2700 fiyat verdi Tr distribütörleri. Ben ufukla aynı fikirdeyim , 1.6 tdi turbosu da pek farklı değildir fiyat olarak. 800/1000 TL ye yeni turbo varsa hemen alın karla satarsınız
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su ayarda olani 1000liraya alirim
    2013 2014 2015 GOLF 7 TURBO HATASIZ
    İlan No: 229033316
    2013 2014 2015 GOLF 7 TURBO HATASIZ -

Suda temizligine gore 700liraya biter
    volkswagen golf 7 1.6tdı çıkma turbo
    İlan No: 290779477
    Volkswagen golf 7 1.6td

Ha 1350lirayada sifir fiyat aldim,ssler bile elimde.Cok istiyorsaniz satarim 1800e,+2 yilda garanti veririm disbribitorden :P Hatta simdi face konusmalarinda gecmise indimde 1350lirada sifir ege turbodanda fiyat almisim...

Demem o ki herkes istedigini istedigi fiyattan almakta ozgur,yukarida telefonlarini verdigim kisilerlerdende bir kárin yok.Burak otoyla ticaretimiz oldu 1 yil once.Sifir turbo yoktu onda cok temiz 3000kmdeki pert arabadan soktugunu bana 800liraya verdi.Ben kargomu teslim aldigimda 15 tane sifirinin eline geldigini,sana olsugunu onlarida 1200liraya verebilecegini soylemisti.

Bu arada cav tsi motorun turbosu ile tdi motorun turbosunu fiyat olarak kiyaslamakta gereksiz.Ayrica cavda orjinal olarak k03s var,garrette ona uygun oem turbomu varmista fiyat vermisler?Ben cidden bilmiyorum cav motorlarin bazi serilerinde garrettmi kullanildi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

-Kardesim bak anlatamiyorum sanirim mesajimi iyi okurmusun.800-1000liraya temiz cikma bulunabiliyor diyorum.Ayrica...

-GTD1244 turboyu revizyon edebilen varsa,Tamir kiti varsa benle paylasabilirsem sevinirim...

Bu arada bence sen git 1800liraya disbribitorden al
    Estağfurullah ben anlatamadım galiba. Demişsin ki sıfırı 1000-1500 arası. Çıkmış sahibindenden çıkma parça ilanı atıyorsun 1000 ve 1300tl'lik. Hadi geçtik.
    2.0tdi'ın sıfır turbosu 1350-1700 arası diyorsun. Attığın ilan 1.6 ilanı ve çıkma ilanı. Ona rağmen fiyat 1300tl. 50 lira fazlaya sıfır 2.0tdi turbosu olma ihtimali pekte fazla değil. Sıfır,kullanılmamış turboya nasıl ulaşırsın ? Distribütörden ulaşırsın ve adamlar 1800tl fiyat verdi 1.6tdi cay'ın turbosu için.

Kutuda,sıfır,kullanılmamış 2.0tdi gtc1549vz turboyu bul 1350tl'ye ben alacağım. Bunda yapamazsın edemezsin tarzı konuşmuyorum. Ben burada istanbulda aldığım fiyatları söylüyorum. Eğer varsa daha uygun bir seçenek tabiki onu almayı tercih ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim anlamiyorsun herhalde.800liraua cikma aldim diyorum,800e nerde sifir var diyorsun,soba boyasiyla boyayip satiyorlar...vs 800liraya aldigim cikma tamammi

Sahibinden cikma ilanlari atiyorum,sahibindende bile istesen 1000liraya cikma alabiliyormusun demekki degilmi?Ayrica atmamin sebebide o ayardaki turbolari su kadara alabilirsin seklinde soyluyorum.

Kutusunda sifir acilmamis gtc1549vz simsek otomotivde vardi,bir zahmet telefonunu yazdim oraya ara kendisini fiyat al.
    Burak otonunda elinde var,ara bir zahmet ondanda fiyat al olurmu

Gelelim gtc1244une,bak ben 2015 de fiyat aldigimda en yuksek fiyati bana veren ege turbo idi Oda kac demis sifirina Ben bulmasina bulurumda senle ugrasamam,gidin 1800emi 2000emi kaca aliyorsaniz,kimden aliyorsaniz alin.

Bak bana en yuksek verilen fiyat bile buydu Ustunden zaman gevtigi ve telefonumu degistirdigim icin digerlerinin fotosunu bulamadim...Dahada yazmam konuya,ben bulurum o fiyata.Isteyen herkesede bulurum,iddiayada girmeye hazirim varmi benimle iddiaya giricek olan?Neyse uzatmanin banasi yok dahada alinti yapma benden,isine herkes

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim anlamiyorsun herhalde.800liraua cikma aldim diyorum,800e nerde sifir var diyorsun,soba boyasiyla boyayip satiyorlar...vs 800liraya aldigim cikma tamammi

Sahibinden cikma ilanlari atiyorum,sahibindende bile istesen 1000liraya cikma alabiliyormusun demekki degilmi?Ayrica atmamin sebebide o ayardaki turbolari su kadara alabilirsin seklinde soyluyorum.

Kutusunda sifir acilmamis gtc1549vz simsek otomotivde vardi,bir zahmet telefonunu yazdim oraya ara kendisini fiyat al.
    Burak otonunda elinde var,ara bir zahmet ondanda fiyat al olurmu

Gelelim gtc1244une,bak ben 2015 de fiyat aldigimda en yuksek fiyati bana veren ege turbo idi Oda kac demis sifirina Ben bulmasina bulurumda senle ugrasamam,gidin 1800emi 2000emi kaca aliyorsaniz,kimden aliyorsaniz alin.

Bak bana en yuksek verilen fiyat bile buydu Ustunden zaman gevtigi ve telefonumu degistirdigim icin digerlerinin fotosunu bulamadim...Dahada yazmam konuya,ben bulurum o fiyata.Isteyen herkesede bulurum,iddiayada girmeye hazirim varmi benimle iddiaya giricek olan?Neyse uzatmanin banasi yok dahada alinti yapma benden,isine herkes
    http://i.hizliresim.com/[/img]
    Bak yukardaki mesajımda da daha kolay anlayabilesin diye bold yaptım ve yazı boyutunu büyüttüm.
    O kadar yazdığımın içinde 1 kere bile 800e nerede sıfırı demedim. Birkez daha okumanı rica ediyorum. Ben sana 1350ye nerede sıfır gtc1549vz dedim.
    Bul alalım dedim yok senle uğraşamam diye şekillere girdin.
    Ne diyelim. Ben senin, benim dediklerimi anlamadığını kabullendim. Canın sağolsun. Her insan evladı okuduğunu idrak edecek değil ya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar yazdığımın içinde 1 kere bile 800e nerede sıfırı demedim. Birkez daha okumanı rica ediyorum.
    800liraya sıfır olduğunu idda edip 2.el revizyonluyu soba boyası ile boyadıklarını satıyorlar genelde. Eminmisin sıfır olduklarına ?
    buna cevabim bu,tabi sormamisin canim nerede diye.Sadece eminmisin diye sormusun haklisin o sormak sayilmaz.

Ben sana 1350ye nerede sıfır gtc1549vz dedim.Bul alalım dedim yok senle uğraşamam diye şekillere girdin.
    Bak cok basit anlatiyorum

Sorun:1350tlye nerede? Cevabim:Yukaridaki telefonunu verdigim yerlerde

Sorun:Bul alalim? Cevabim:Verdim ya iste dukkan adlariyla telefonu,buldum iste ara yoksa oyle yaz

Sorun:Ugrasamam diye sekillere girdin? Cevabimaha mesajla anlasamiyoruz,birde senin icin teker teker hepsini arayip ayarlayimmi herseyi.Bir zahmet telefonunu eline al ve ara.Hatta o iki yere ekstra olarak Arda Benturk Ege turboyuda ara.

Sorun: Disbtribtor 1800dedi ama? Cevabim:Kardesim git ondan al o zaman,sana yukarida numara vermisim,yer vermisim degilmi?Ben o insanlar turbo satinca komisyonmu alicam?Ya sen 1800 yerine 600-700 daha ucuza al diye numara paylasiyorum.
    -Yok yeaaq soba boyasiyla boyuyorlar,revizyonlu turboyu.Bir kere bilmiyorsunki garretin gtd1244une revizyonu birak balans bile yapamazsin.Ha adana veya nevsehirede yolun duserse 800liralik turboyla denerim tsadece yazilim var.Kendim aldim ya kendim kendim,arabamda takili.Saal degilim herhalde boya olup olmayacagini amlamayacak kadar

Sana gore 1500lira olan mali 800liraya aldim diye yalan soylesem ne olcak?Soylemesem ne olcak?Aldim takili duruyor iste...Vallahi ugrasamam ya kim nerden ne aliyorsa alsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1.6 tdi geçen hafta Dpf iptalini (komple söktük) yaptırdım, üstüne soft yazılım yalnız araba yüke bindiğinde veya dışardan dinlediğimde yukardaki kırmızı polo tarzı sesi mevcut taki ışıklarda veya otoparkda durana kadar böyle fısır fısır tısır tısır garip üflentili sesler çıkıyor normalmidir acaba 60lık dp gerisi orjinal

Vw Golf tdi mk6 dpf delete - YouTube
    Naktınız sorunu cozebildiniz mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)