User Tag List

Sayfa 52/116 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon
2192 sonuçtan 970 ile 988 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varex e gere yok ya.ortaya bı 30 cm lık susturucu gerısı düz boru guzel oluyor.ne altlar ölüyor ne de üstler sıkıyor.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KMR2-GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varex e gere yok ya.ortaya bı 30 cm lık susturucu gerısı düz boru guzel oluyor.ne altlar ölüyor ne de üstler sıkıyor.
    abi hem ailece binmem sebebiyle hemde istedğimde egzozu kapatmam gerekiyor. O sebeple varex istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hem ailece binmem sebebiyle hemde istedğimde egzozu kapatmam gerekiyor. O sebeple varex istiyorum.
    bende aılemle kullandım korkma ses hıc sıkıntı olmuyor.uzun yolda falan oem gıbı anlamıyorsun egzos oldugunu.gazı diplemediğin sürece egzos sesını duymuyorsun neredeyse

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6tdi'da egzoz yaptıran oldu mu ? Benim krom dp var gerisi oem. Biraz ses istiyorum polislerle uğraşmak istemediğim için çakma varex düşünüyorum. Kullanan oldu mu varex ? back pressure kaybı oluyor mu ?
    Kendi aracımdaki egzoz sistemini (cut out) tavsiye ederim, şahinci işi gibi olsada, varexim saçma sapan sıkıntılarını yaşamıyorsun, yok ısındı aç kapa yapmıyor, kapalı gazladım şu cortladı, uzun yolda kapatamazsın,kapalıyken gitmiyor şu. bu vs vsvsvs

Aracımın sadece orta susturucusu iptal, son susturucu üstünde, ortanın yerine bi vana sistemi yapıldı
    Vana açıkken arkaya gitmeden komple düz boruymuş gibi alttan atıyorum egzoz gazını, sesini, kapalıyken tamamen oem gibi son susturucudan 0 ses ile çıkıyor.

Tek dezavantajı içeride biraz daha fazla harala gürele oluyor, onun içinde şöyle birşey yapılabilir, son susturucudan hemen geriye yapılır vana sistemi, ses olabildiğince egzoz ucuna yakın, çıkışta ha keza öyle olur.

Fiyat olarakta replica varexlerden bile uyguna geliyor.Ama dumanlı bi dizelde alttan duman ata ata gitmek nasıl olur bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum senin isteğine göre yapılan birşey bu kimi insan var düz boru sesinden hoşlanır kimi insan sesi bir miktar terbiye etmesi için kısmi filtreli yaptırıyor varex i
    bu orjinal varex ler gibi tekdüze birşey değil yada minimal değişkenli bir egsoz sistemi değil, senin telabine göre hazırlanan birşey
    big turbo tarzı aracalarda dp veya wastegate sonrası direk çıkış her zaman daha faydalı fakat bizim bunu şehiriçi kullanamayacımızdan varex yada qtp aç-kapa kullanıyoruz mecburen
    varex in kazanının içinden gecen boru düz oldugu vakit cut out sistem oluyor ki bu durumda varex likten cıkıp bildiğimiz cut out sistem oluyor
    ben araclarımda her zaman varex kullandım polo hariç hiçbir sıkıntı yaşamadım zaman zaman açıp kapama durumlarında sorun oluyordu fakat bu defa poloda, dizel oldugundan(şu an krom dp var) düz boru ve 1 tane ortaya veya sona susturucu kullanacam cat back sistem şeklinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mqb 'lerde dp olayı yaptırmaya değermi bilemiyorum. Zahmetli, riskli bir iş. Güzel ayarlanmış bir yazılım ekstra birşeye gerek kalmadan gayet tadında oluyor. kendi aracımda 145-150 hplik chiptuning var. Egzos sistemim tamamen orjinal, dpf ayda yılda 1 rejenerasyon yapıyor, stock'dan pek bir fark yok. tabiki ses isteniyorsa başka bir hikaye
    Golf MKVII 1.6 Tdi

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi polomda borg warner turbo var, garrett olmaması şanssızlık, büyük turboya geçmek istesem bu aktüatör dönüşümü nasıl oluyor bilgisi olan var mı? Araştırdım internette sadece bir yabancı forumda bahsedilmiş, o da sonucu yazmamış.

FET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 tdi polomda borg warner turbo var, garrett olmaması şanssızlık, büyük turboya geçmek istesem bu aktüatör dönüşümü nasıl oluyor bilgisi olan var mı? Araştırdım internette sadece bir yabancı forumda bahsedilmiş, o da sonucu yazmamış.
    Selam,
    Turbo, yağlama borusu ve dönüşüm aparatı bolt on şekilde elimde var.
    TeamPASAOGLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam tersi çok şanslısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Turbo, yağlama borusu ve dönüşüm aparatı bolt on şekilde elimde var.
    Selam, turbo olarak ne kullanabiliyoruz bu aparatla?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam tersi çok şanslısın
    Selam, sebebini de sorayım o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam, sebebini de sorayım o zaman
    şöyle anlatayım bendede polo vardı wg problemlıydı tek satmıyordu servıs. bende dışardan 0 turbo aldım marka falan hiç sormadım.baktım borg warner geldi.gittim servise sordum orjınal dedi sorun yok.bende garrett beklıordum suphelenmedım degıl.
    neyse taktık turboyu sorun yok hatta beklediğimden çok çok iyi gitti araba.80 bın falandtı takıldı 103 bındeydı sanırım sattım.dynoda 170 hp çıktı lımıt değildi.sonra mehmet güli aytar arkadaşımız aldı limit açıldı 190 oldu.(mustang dyno da 165 falan verırı tahmınım)benden 10 kat fazla gazlamıstır hatta defalarca piste çıkmıştır nazar değirmeyim en ufak sıkıntı yok maşallah.şuan 130 bınde falan olması lazım.performans ve sağlamlık konusunda kafan rahat olsun kısaca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle anlatayım bendede polo vardı wg problemlıydı tek satmıyordu servıs. bende dışardan 0 turbo aldım marka falan hiç sormadım.baktım borg warner geldi.gittim servise sordum orjınal dedi sorun yok.bende garrett beklıordum suphelenmedım degıl.
    neyse taktık turboyu sorun yok hatta beklediğimden çok çok iyi gitti araba.80 bın falandtı takıldı 103 bındeydı sanırım sattım.dynoda 170 hp çıktı lımıt değildi.sonra mehmet güli aytar arkadaşımız aldı limit açıldı 190 oldu.(mustang dyno da 165 falan verırı tahmınım)benden 10 kat fazla gazlamıstır hatta defalarca piste çıkmıştır nazar değirmeyim en ufak sıkıntı yok maşallah.şuan 130 bınde falan olması lazım.performans ve sağlamlık konusunda kafan rahat olsun kısaca
    Teşekkürler, ben 60 binde yazılım yaptırdım 80 bin oldu, bir kere turbo hortumu yırttı onun dışında problem yaşamadım bende

Downpipe ile 170 beygir aldınız değil mi? Başka işlem yapıldı mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, ben 60 binde yazılım yaptırdım 80 bin oldu, bir kere turbo hortumu yırttı onun dışında problem yaşamadım bende

Downpipe ile 170 beygir aldınız değil mi? Başka işlem yapıldı mı?
    Turbo hortumu yırtma işi kronik ya zaten

Aynen sadece megachips yazılım dp orta susturucu gerisi duz boruydu.

Sonradan birde Box taktım 9hp fark etti 180 oldu.tabi bunlar serp dyno da çıkan değerler.

FET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam, turbo olarak ne kullanabiliyoruz bu aparatla?
    15/49 kullanılıyor
    TeamPASAOGLU

mrtoncl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 1.6 Tdi s-tronic a3 sahibiyim, 80k km bakımın yapalım dedik. Aracın tüm filtrelerini bir güzel ve tabiki yağıda yeniledik. Yedek parçacıdan gelen yağ filtresinin 2mm yada 3mm kısa olduğunu fark ettik sorduk soruşturduk sorun olmaz dediler taktık. Garajdan çıktım eve geldim yaklaşık 30 km, sabah geç kaldığımdan bindim gittim yaklaşık 25km (normalde arabanın etrafında bir tur atar binerim ). İşlerimi hallettim geri dönerken kadranda yağ lambası işareti yandı hemen sağa çektim. Yağ çubuğunu çektim koyduğumuz yağdan eser kalmamış. Yağ filtresinden yağı kaçırmış. Orjinal diye sattıkları filtrenin gerçekten orjinalini bulduk taktık yağımızı koyduk marş yaptık sorunsuz çalıştı. Belkide psikolojik arabanın çalışma sesi hoşuma gitmiyor. Yataklarda herhangi bir zarar olmuş olabilir mi ?
    BEAUTIFUL THINGS DON'T ASK FOR ATTENTION |

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isik sari yanmissa 1lt falan eksiltmistir o yuzden sorun yoktur bence
    Uyari kirmizi ise endiselenmek lazim amq biranea bisalmayacagi icin sorun yoktur bence

mrtoncl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isik sari yanmissa 1lt falan eksiltmistir o yuzden sorun yoktur bence
    Uyari kirmizi ise endiselenmek lazim amq biranea bisalmayacagi icin sorun yoktur bence
    Uyarı işareti kırmızı geldi. Yaklaşık 10 bin km bindim bu şekilde şuan 90 bin bakımı geldi. Birçok kişiye sordum sorun olmaz diyorlar ama buranın tecrübesi bir başka.
    BEAUTIFUL THINGS DON'T ASK FOR ATTENTION |

ondokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz araştırdım ancak pek net bilgiye ulaşamadım. B8 passat ve superb 1,6tdi de kullanılan 120 hp lik motorun 105 lik ve 110 luk 1,6 tdi lardan başlıca farkları nelerdir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)