User Tag List

Sayfa 70/116 İlkİlk ... 2060686970717280 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.312 ile 1.330 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet durum bu şekilde ama birşey daha farkettim bu sabah, direksiyonu sağa veya sola tam kırdığım zaman ses daha kesintisiz ve net duyuluyor. Düzleyince bir tık daha azalıyor.
    Tamam sorun trigerden.

Servise ilk başta verdiğimde triger rulmanı mı ne o tarz bir şey değiştirdiler, ses kesilmedi ardından ne var ne yok komple değişikliğe gidildi. Garantiniz varsa servise hemen gidin.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam sorun trigerden.

Servise ilk başta verdiğimde triger rulmanı mı ne o tarz bir şey değiştirdiler, ses kesilmedi ardından ne var ne yok komple değişikliğe gidildi. Garantiniz varsa servise hemen gidin.
    2 yıllık garanti bitti, bakalım iyi niyet garantisinde ne oranda bir rakam çıkaracaklar.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunun kaynağı nedir çözebildiniz mi?
    Baktırmaya fırsatım olmadı şu anda bu şekilde binmeye devam ediyorum. Motor bloğunda, turbo da terleme mevcut inşallah bi sıkıntı yoktur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    68.xxx km de arabanın debriyajında problem olacağını sanmıyorum, umarım öyledir...

Eski aracımdan kalan teneke 215.55.16 jantlarımla soluksuz 247 videosu var uçurum falan da değil araç stok. Ortam yeşillensin diye video ekleyebilirim
    Kullandığın teneke jant ve lastik ölçüsü eski kasaya aittir.
    B8 kasada ölçüler biraz değişti.
    Aradaki orantıya baktığında eksi yönde yüzde dört oranında minimum küçülme var.
    Bu olay senin gösterge panelinede yansıyor.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 A3 1.6 TDI Sportback S tronic aracım var. Araç ilk çalıştırmada (soğukken) gaza basmadan kendi devrinde giderken yada hafif gazla ilerlerken ince bir viyaklama sesi çıkarıyor. Hani bisikletin frenini sıkarsınızda tekerlek donerken jantta ince bi viyaklama sesi gelir ya aynen öyle.

audi forumlarında kavramadan olduğu söylenmiş çoğu kullanıcı tarafından. bizim aramızda başına gelen var mı ?

Araç 30.000 Kmde.
    Sorun balata çıktı. Açık havada korozyona uğrayan disk üzerinde oluşan tabaka hafif bir fren dokunuşundan sonra balata ile arasındaki mesafeyi çok aza indirdiği için ses yapıyormuş. Hatta sağlam bi fren (abs devrede) yapıp sonra yavaş yavaş kalkmayı denersek bu sesi duymacaksınız dedi servis ve hakikatende öyle oldu. balatadaki asbest yasaklandıktan sonra çok fazla müşteri de bu şikayeti almışlar. Disk temizlendi sorun çözüldü. Saçma ama çözülmesi güzel oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vatan78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığın teneke jant ve lastik ölçüsü eski kasaya aittir.
    B8 kasada ölçüler biraz değişti.
    Aradaki orantıya baktığında eksi yönde yüzde dört oranında minimum küçülme var.
    Bu olay senin gösterge panelinede yansıyor.
    Zaten b7 den kalan teneke jantları kullandım geçtiğimiz kış

Tabi gösterge yanılması olmuştur fakat - yönde mi + yönde mi onu bilemiyorum. Fakat benim sorunum 215.55.17 jantlarla 243 basabildiğim yerde 235 de çakılı kalmamdı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten b7 den kalan teneke jantları kullandım geçtiğimiz kış

Tabi gösterge yanılması olmuştur fakat - yönde mi + yönde mi onu bilemiyorum. Fakat benim sorunum 215.55.17 jantlarla 243 basabildiğim yerde 235 de çakılı kalmamdı.
    Çapın eksi yönde küçülmesi, ekranda pozitif yönde bir yanılma yapacaktır.
    Hız konusuna gelince arada çok küçük rakamlar bulunuyor.
    Bu kadar fark için takılmanıza hiç gerek yok.
    Aracınızda bir sorun olsa 235 km-h hıza zaten çıkmazsınız.
    Aradaki fark eğim,mazot kalitesi,rüzgar,lastik basınçları,yük vs gibi aklınıza gelmeyen etkenlerden oluşmuştur.

erhanaytac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşlar bir sorum olcak;

bildiğiniz üzere 1.6 tdi lerde duz boru da olsa egzoz sesi fısır fısır çıkıyor. benim araçta(2013polo) bazen ses yüksek çıkıyor bazen de fısır fısır çıkıyor gözlemlemek için wg yi izledim çalıştığında tamamen yukarı çekiyor ve egzoz sesi az çıkıyor (bazen ilk çalışmada da sesli olarak çalışıyor) ama bir süre sonra wg aşağıya iniyor ve egzoz sesi artıyor. sensörlerden olacağı şüphesi ile emmenin hemen önünde bulunan üzerinde made in usa yazan sensörün fişini cektim wg ilk haline yani en üste cıktı ve egzoz sesi yine fısırdama şekline döndü. arızalı olduğu düşüncesi ile yenisini alıp taktım ama yine aynı sorun devam etti. sorun neden kaynaklanıyor olabilir? başına gelen bilgisi olan varsa yardımlarını beklerim. ses fısırdama şeklinde iken alt devirler daha canlı oluyor ses homurtulu iken alt devirler biraz daha cansız oluyor. arıza ışığı vs yakmıyor araç

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim mk6 Tdi golflerde düz boru yapmak için baya bir yer sökülmesi gerekiyor bunlardan en önemlisi ön 2 traversler bunlar dışından hiç bir şekilde düz boru olmuyor golf 6 lara peki golf 7 dizeller içinde aynısımı geçerli ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanaytac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir sorum olcak;

bildiğiniz üzere 1.6 tdi lerde duz boru da olsa egzoz sesi fısır fısır çıkıyor. benim araçta(2013polo) bazen ses yüksek çıkıyor bazen de fısır fısır çıkıyor gözlemlemek için wg yi izledim çalıştığında tamamen yukarı çekiyor ve egzoz sesi az çıkıyor (bazen ilk çalışmada da sesli olarak çalışıyor) ama bir süre sonra wg aşağıya iniyor ve egzoz sesi artıyor. sensörlerden olacağı şüphesi ile emmenin hemen önünde bulunan üzerinde made in usa yazan sensörün fişini cektim wg ilk haline yani en üste cıktı ve egzoz sesi yine fısırdama şekline döndü. arızalı olduğu düşüncesi ile yenisini alıp taktım ama yine aynı sorun devam etti. sorun neden kaynaklanıyor olabilir? başına gelen bilgisi olan varsa yardımlarını beklerim. ses fısırdama şeklinde iken alt devirler daha canlı oluyor ses homurtulu iken alt devirler biraz daha cansız oluyor. arıza ışığı vs yakmıyor araç
    Fısırtılı zamandayken vnt kanatçıkları kapalı oluyor. Yani turbodaki egzoz çarkına geçiyor tüm egzoz gazı...

Haliyle basınç yüksek, alt devirlerdeki canlılığın sebebi de bu.

Ses homurtuluyken vnt kanatçıkları açık bundan dolayı turbo bastığı hava basıncı düşük haliyle bu durumun yaşandığı devir bandı da cansız oluyor.
    Konu tolga_55 tarafından (23-05-2018 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Epeydir foruma bakmaya fırsat bulamıyordum, konuyu açtığım ilk günler geldi gözüme 3 seneyi geçmiş, nice 70 sayfalara, tdi' o günlerden bugünlere çok değerlendi çok şey değişti gelişti , yeni nesil ucuz hızlı araba oldu, hala tdi'la devam edenlere ve forum ahalisine selamlar olsun
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tdi dsg araçlarda benzinli dsg gibi egzoz yapılınca egzoz patırdaması yapıyormu acaba
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tdi dsg araçlarda benzinli dsg gibi egzoz yapılınca egzoz patırdaması yapıyormu acaba
    Olmaz , ignition cut yapiyor benzinlide.Dizelde atesleme icin buji olmadigindan olmaz )

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlar gibi patırdama yok ama launch control / limiter tarzı uygulama yapılabiliyor.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fısırtılı zamandayken vnt kanatçıkları kapalı oluyor. Yani turbodaki egzoz çarkına geçiyor tüm egzoz gazı...

Haliyle basınç yüksek, alt devirlerdeki canlılığın sebebi de bu.

Ses homurtuluyken vnt kanatçıkları açık bundan dolayı turbo bastığı hava basıncı düşük haliyle bu durumun yaşandığı devir bandı da cansız oluyor.
    Aynen oyle oluyor ama bu fisirti olayi degisken olmasi mi normal olan neden arada bir fisirtili oluyor srada bir de homurtulu oluyor. Neye gore ayarliyor kendini vnt kisacasi.
    Egr ile alakali bir sensor sanirim benim degistirdigim. Ama aracta egr iptal. Anlam veremedim valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen oyle oluyor ama bu fisirti olayi degisken olmasi mi normal olan neden arada bir fisirtili oluyor srada bir de homurtulu oluyor. Neye gore ayarliyor kendini vnt kisacasi.
    Egr ile alakali bir sensor sanirim benim degistirdigim. Ama aracta egr iptal. Anlam veremedim valla
    Egr ile alakalı değildir. Vnt kontrol aktuatörü vakumlu mu tdi larda bilmiyorum. Ama vakumlu ise onun konum sensörüdür. Değilse motorlu tiptir .

Vnt kontrol aktuatörü, vakumlu sistemlerde ecu dan beklenen ve turbonun reelde bastığı hava basınç arasındaki farka göre vakum değerini arttırıp azaltarak vnt kanatçıklarını açıp kapar.

Senin sorunun akışmetre yada map sensörü kaynaklı tahminimce. Akışmetrenin fişini çekince düzeliyor mu? denemekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egr ile alakalı değildir. Vnt kontrol aktuatörü vakumlu mu tdi larda bilmiyorum. Ama vakumlu ise onun konum sensörüdür. Değilse motorlu tiptir .

Vnt kontrol aktuatörü, vakumlu sistemlerde ecu dan beklenen ve turbonun reelde bastığı hava basınç arasındaki farka göre vakum değerini arttırıp azaltarak vnt kanatçıklarını açıp kapar.

Senin sorunun akışmetre yada map sensörü kaynaklı tahminimce. Akışmetrenin fişini çekince düzeliyor mu? denemekte fayda var.
    Hava akisin fisini cekince duzelmiyor ariza isigi yakiyor. Map sensoru intercooler borusu uzerinde olan ise onu degistirdim yeni zaten o arizali olunca arac 2.500 devri gecmiyor korumaya aliyordu. Konu icinde var yazim onunla ilgili. Dedigin gibi vnt kontrolu hava emis ile gerceklesiyor enis yapan boruyu cikariyorum wg uzerinden ses daha da artiyor takinca wg yukari cikiyor ama emis gucunden dolayi tam cikmiyor bu sebeplede ses yuksek cikiyor daha fazla emse en uste cekecek ve sorun ortadan kalkacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hava akisin fisini cekince duzelmiyor ariza isigi yakiyor. Map sensoru intercooler borusu uzerinde olan ise onu degistirdim yeni zaten o arizali olunca arac 2.500 devri gecmiyor korumaya aliyordu. Konu icinde var yazim onunla ilgili. Dedigin gibi vnt kontrolu hava emis ile gerceklesiyor enis yapan boruyu cikariyorum wg uzerinden ses daha da artiyor takinca wg yukari cikiyor ama emis gucunden dolayi tam cikmiyor bu sebeplede ses yuksek cikiyor daha fazla emse en uste cekecek ve sorun ortadan kalkacak.
    Allah sabır versin. Aynı sorunla bende cebelleşiyorum. Kafasına göre takılıyor. Bugün rail müşrü arızalandı. Bakalm belki düzelir değişimden sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin. Aynı sorunla bende cebelleşiyorum. Kafasına göre takılıyor. Bugün rail müşrü arızalandı. Bakalm belki düzelir değişimden sonra.
    hadi ya seninde mi durum aynı allah kolaylık versin sanada, n75 valfi diye geçen valfi de denicem bakalım akünün yanında hava filtresinin orda olan sensör

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)