User Tag List

Sayfa 84/116 İlkİlk ... 3474828384858694 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.578 ile 1.596 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun fark ettim abi bende kalorifer acikken 1 e cikiyormus
    Durduğunda kaloriferi kapat. Ufak bi gaz ver bırak 0.8 konumuna döner
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durduğunda kaloriferi kapat. Ufak bi gaz ver bırak 0.8 konumuna döner
    Sadece kalorifer açıkken değil, kapali iken de devam ediyorsa, EGR rejenaritif temizlemeye girmiştir. Gaz vermeden, kontak kapatmadan durmanız halinde kendiliğinden inecektir. İçinize sinmez ise, 2000 Devir 4. vites 15-20 dk kullanım sonucunda da düzelecektir.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun fark ettim abi bende kalorifer acikken 1 e cikiyormus
    Kalorifer açıkten ziyade en sıcak konuma alırsanız öyle yapıyor. Bir tık yukarı alın sıcaklık ayarını. Bir daha 1000 devirde sabitlemez. Başlarda ben de kıllanmıştım sonradan fark ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar vag 1.6tdi için wp grubu vs varmı ? Herhangi bir tedarik ya da yardımlaşma için..
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aramızda 2cr firmasının yazılımını kullanan var mı? Bazı gruplarda takip ediyorum önceden x yazılım vardı 2cr ye geçtim çok fark varmış gibi yorumlara denk geliyorum. Kendilerinin paylaşımlarını da gördüm diğer firmalara göre biraz fazla iddialı davranıyorlar. Mazileri diğer bu işi yapanlara göre yeni sayılır. Benim aracımda ecufast yazılım var sizce tekrardan yazılım yaptırmaya değecek bir fark oluşur mu? Amacım tartışma ya da polemik yaratmak değil gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar vag 1.6tdi için wp grubu vs varmı ? Herhangi bir tedarik ya da yardımlaşma için..
    facede bi kaç grup var ama kimse yanlış anlamazsa eski bir japoncu olarak malesef arıza,yardımlaşma,işe yarar ürün satımındaki fırsatçılık genel olarak berbat,
    ama içinde illa adam yokmu var onlarda çok aktif olmuyor boş muhabbetlerden dolayı.
    mesela Mertcan Ankara paşaoğlu elinde duracana bana usb hediye etmişti rcd 510 için başkası olsa sıfır fiyatı çeker olmadı evde boş boş durmasına razı olurdu.
    artık corc-i zamanı cdti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    facede bi kaç grup var ama kimse yanlış anlamazsa eski bir japoncu olarak malesef arıza,yardımlaşma,işe yarar ürün satımındaki fırsatçılık genel olarak berbat,
    ama içinde illa adam yokmu var onlarda çok aktif olmuyor boş muhabbetlerden dolayı.
    mesela Mertcan Ankara paşaoğlu elinde duracana bana usb hediye etmişti rcd 510 için başkası olsa sıfır fiyatı çeker olmadı evde boş boş durmasına razı olurdu.
    açıkçası facebook grupları teknik bilgi konusunda biraz zayıf oluyorlar benim gözlemlerim bu şekilde. Belki doğru gruba denk gelmedim bilemiyorum. Yani burada öğrendiğim bilgilere göre o gruplarda ordinaryus falan kalıyorum hahahaah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramızda 2cr firmasının yazılımını kullanan var mı? Bazı gruplarda takip ediyorum önceden x yazılım vardı 2cr ye geçtim çok fark varmış gibi yorumlara denk geliyorum. Kendilerinin paylaşımlarını da gördüm diğer firmalara göre biraz fazla iddialı davranıyorlar. Mazileri diğer bu işi yapanlara göre yeni sayılır. Benim aracımda ecufast yazılım var sizce tekrardan yazılım yaptırmaya değecek bir fark oluşur mu? Amacım tartışma ya da polemik yaratmak değil gerçekten merak ettiğim için soruyorum.
    2CR firmasının iddasını fazlaca duyanlardan biriyim ama gel görki herkes yaparım açarım basıncı der fakat bunlar stok turbo ile olacak iş değil he olmuyor mu olur.. Ama belli bi süre sonra kırılırda Bence reklamların gazına gelip ''Biz beygir çiftliği'' kuruyoruz tarzında konuşan firmalardan uzak dur. Ha gidersin stok turboya uygun bi soft yazılım istersin o başka. Bildiğim kadarıyla parça ve bakım hizmetide veriyorlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2CR firmasının iddasını fazlaca duyanlardan biriyim ama gel görki herkes yaparım açarım basıncı der fakat bunlar stok turbo ile olacak iş değil he olmuyor mu olur.. Ama belli bi süre sonra kırılırda Bence reklamların gazına gelip ''Biz beygir çiftliği'' kuruyoruz tarzında konuşan firmalardan uzak dur. Ha gidersin stok turboya uygun bi soft yazılım istersin o başka. Bildiğim kadarıyla parça ve bakım hizmetide veriyorlar..
    40 bin km yi geçti ben ecufast te yazılım yaptıralı çok şükür bi sıkıntı yaşamadım. 2cr Dpf üstünde dumansız 150-160 hp leri telafuz edince şaşırdım açıkçası. Bu değerleri sadece soft yazılımla görmek mümkün değil diye düşünüyorum. Üstüne x firmasından bize gelen aracı dyno ya çıkarttık çoğu 125 hp civarı çıkıyo deyince içime şüphe düşmedi değil Ben de merak ettim aramızda kullanan varsa tecrübelerini dinlemek isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 bin km yi geçti ben ecufast te yazılım yaptıralı çok şükür bi sıkıntı yaşamadım. 2cr Dpf üstünde dumansız 150-160 hp leri telafuz edince şaşırdım açıkçası. Bu değerleri sadece soft yazılımla görmek mümkün değil diye düşünüyorum. Üstüne x firmasından bize gelen aracı dyno ya çıkarttık çoğu 125 hp civarı çıkıyo deyince içime şüphe düşmedi değil Ben de merak ettim aramızda kullanan varsa tecrübelerini dinlemek isterim
    hızlı giden atın boku diyorum başka bişi demiyorum

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz Sinan arkadaşımız ile VAG gurubunu oluşturduk. Fikir alışverişi adına yararlı olacağını düşünüyoruz.

Katılmak isteyen arkadaşlar numaralarını bizimle paylaşabilir..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan soft ile 140 beygir olduğu iddia ediliyor bizim 1.6 tdi larin ama 1.0 tsi fabia 110 ile kafa kafa gidiyor araba. Ben anlamadım bu işi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan soft ile 140 beygir olduğu iddia ediliyor bizim 1.6 tdi larin ama 1.0 tsi fabia 110 ile kafa kafa gidiyor araba. Ben anlamadım bu işi.
    aslında bunun üzerine orada gidip dyno verisi almak lazım.. sonuçta ortada gerçek olmayan bi veri söz konusu

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    dpf sökmeden 140 hp üzeri hayalden öteye geçemez bence realistik doğru ölçen bi dyno üzerinde. ha geçse bile ya dpf patlatır, ya manifold, ya da turbo..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı anlattığın olayın benzerini bende bi kaç defa yaşadım. Audi a3 sedan 1.6 tdi ile 100 km hızda peş peşe giderken aynı anda bastık 180 km ye kadar tampon tampona gittik cidden moralim bozulmuştu. Bunun gibi 2-3 örnek daha yaşadım. Böyle olunca acaba adamlar haklı mı gerçekten diyosun? Gruptan bi arkadaşla da konuştum benim ki gibi ecufast yazılımlı aracını 2cr de yük tipi dyno ya çıkarmışlar 125 hp çıktı diyor. Aynı dyno da 2cr nin yapılan aracı 146 hp çıkmış dpf üstünde. Burda marka vererek kesinlikle polemik yaratmak istemiyorum yanlış anlaşılmasın ama bu tip durumlar olunca insanın kafası karışıyor.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpf sökmeden 140 hp üzeri hayalden öteye geçemez bence realistik doğru ölçen bi dyno üzerinde. ha geçse bile ya dpf patlatır, ya manifold, ya da turbo..
    Katılıyorum bizim araçlarda standart bi yazılımla alınacak güçler yıllardan beri belli o da 140 hp civarı. Ama soru şu gerçekten her firma vaat ettiği bu değerleri görebiliyor mu? En sağlıklısı güvenilir bi dyno ya çıkmak ama maalesef bulunduğumuz şehirlerden dolayı hepimizin böyle imkanı yok.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Whatsapp güncel VAG gurubu oluşturuldu katılmak isteyenlar özelden numaralarını yazabilir arkadaşlar.

1: Murat Özcan
    2: Sinan Adalı
    3: DBK34
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Whatsapp güncel VAG gurubu oluşturuldu katılmak isteyenlar özelden numaralarını yazabilir arkadaşlar.

1: Murat Özcan
    2: Sinan Adalı
    3: DBK34

YAZ Benide
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dpf üzerinde ama yersen modeli onlar

dpf ıcıne delık açanlar mı dersın

Dpf ıcınden boru geçirenlermi dersin neler gorduk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş postlarda vardı yapmak ugrasmak ısteyen

Vw polo 1.6 tdi aracıma
    2014 Model amarok MFA+ Kadranı swap yaptım foruma konu açtım ama onaylanmadı.
    Egerkı dusunen olursa yardımcı olurum fikir konusunda.

Biraz daha değişiklik yapayım dedim ve Polo R Mavi ibreleri getirip montajını yaptım

Kadran olarak Analog yakıt ve su sıcaklık gostergesı ve benım ıcın onemlı olan yag sıcaklık gostergesı eklendı.
    Aracımda RNS510 unıte oldugu ıcın navıgasyon / dvd / radyo bılgılerı Mfa gostergesıne geldı
    Konu MeRtCaN tarafından (26-01-2019 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)