User Tag List

Sayfa 91/116 İlkİlk ... 41818990919293101 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.711 ile 1.729 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkansozen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel insan, sanki başka biriyle konuşmuşuz gibi hissediyorum..? Senin aracında daha önce yapılmış yazılımımız olduğu ve ona ilave olarak işlem yapılacağı için yazılım yapılan versiyon hangisi ise onun üzerine işlem yapılacağını izah ettim.. Evet müşterilerimize güler yüzlü hizmet vermeye çalışıyoruz.. Özel bir isteğin varsa uğra ne gerekiyorsa yaparım.. Saygılar Serkan..
    Serkan bey merhaba; hem yanan dpf ışığına çözüm bulmak hem de bu konuda haberdar olduğum 9971 meselesi için yanınıza gelmiştim. Konuya bakarsanız son birkaç sayfadır 9971 versiyonu muhabbeti dönüyor. Sizde yaptırdığım yazılım zaten vardı, DPF ve Egr iptal ettirdim. Yazılım versiyonu mevzusunu söylediğimde zaten versiyonlar arası bir fark yok dediniz diye hatırlıyorum. Ayrıca yanınızda çalışan arkadaşa da versiyonu değiştirebilir miyiz sordum, benim araç 9228 imiş ve üzerindeki hangi versiyonsa ona göre yazılım yapıyoruz dedi.

9971 versiyonu burada bu işlemi yapan/yaptıran arkadaşlarca da çokça tavsiye edildiği için yaptıramamak içime dert oldu. Esasında bir memnuniyetsizlik söz konusu değil. Megachips Ataşehir'de yapılan 3. aracım ve hep memnun kaldım.

Özel istek derken, 9971 yapıyorsan geleyim
    Savaş MotorSports

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Versiyonlar arasi fark yoksa versiyonlar niye var? 100 kusur guncelleme gelmis. Hic birseyi ellemeden sadece versiyon numarasi mi degisiyor? Bilmedigimden soruyorum.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta aracıma istemediğim halde yüklenen 23r7 güncellemesinden bahsetmiştim. Daha sonra yine servis tarafından 9972 güncellemesi yüklenmişti. Ama araçta hem motor arıza ışığı hem de yay şeklindeki arıza ışığı yanmıştı. Araçta dpf in içi boş bu yüzden yaktığını düşünmüştüm servisteki usta da öyle demişti. Pazartesi akşamı Ecufast te yazılımım yapıldı eskisi gibi dpf-egr iptal şekilde. Performans eski haline döndü herhangi bir sıkıntı yok. Sorun hala arıza ışıkları yanıyor. Serviste 23r7 sonrası hava filtresine takılan parçayı taktırmamıştım. Ecufast ise bundan dolayı arıza ışığı yaktığını bu parça takılırsa söneceğini söyledi. Cumartesi servise gidip o parçayı taktıracağım performansa eksi yönde bi yansıması olur mu arıza ışıkları gerçekten söner mi yorumlarınızı bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta aracıma istemediğim halde yüklenen 23r7 güncellemesinden bahsetmiştim. Daha sonra yine servis tarafından 9972 güncellemesi yüklenmişti. Ama araçta hem motor arıza ışığı hem de yay şeklindeki arıza ışığı yanmıştı. Araçta dpf in içi boş bu yüzden yaktığını düşünmüştüm servisteki usta da öyle demişti. Pazartesi akşamı Ecufast te yazılımım yapıldı eskisi gibi dpf-egr iptal şekilde. Performans eski haline döndü herhangi bir sıkıntı yok. Sorun hala arıza ışıkları yanıyor. Serviste 23r7 sonrası hava filtresine takılan parçayı taktırmamıştım. Ecufast ise bundan dolayı arıza ışığı yaktığını bu parça takılırsa söneceğini söyledi. Cumartesi servise gidip o parçayı taktıracağım performansa eksi yönde bi yansıması olur mu arıza ışıkları gerçekten söner mi yorumlarınızı bekliyorum.
    Hava filtresine takılan parça neden ışık yaktırsın, debimetre hatası filan mi veriyor acaba?

9972 sonrası enjektör sesi durumu nasıl, eski versiyona göre farklılık var mı?
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hava filtresine takılan parça neden ışık yaktırsın, debimetre hatası filan mi veriyor acaba?

9972 sonrası enjektör sesi durumu nasıl, eski versiyona göre farklılık var mı?
    Bende anlamadım valla hava akışıyla alakalı bi durum mu var bilmiyorum.

Son yazılımdan sonra enjektör sesi eğer psikolojik değilse azaldı diye düşünüyorum. Daha sessiz ve sarsıntısız çalışıyor artık

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mertcan arkadaşımız önceden yazmıştı, o parça olmazsa lamba yakıyor maalesef
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mertcan arkadaşımız önceden yazmıştı, o parça olmazsa lamba yakıyor maalesef
    Parça takıldığında arıza ışığı sönecekse sorun değil hocam ben sönmez diye tedirgin olmuştum.

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o parçayı aslında kendinizde takabilirsiniz. varsa cihazınız arıza silin galiba düzelmesi lazım. bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
    AmcaPolo

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 3000 devirden 5000 devire kadar enjektörlerimden şakırtı geliyor sizde bir ses var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mfk1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3000 devirden 5000 devire kadar enjektörlerimden şakırtı geliyor sizde bir ses var mı?
    Bahsettiğiniz gibi bir ses yok bende hocam. Enjektör bozulmuştur diyeceğim ama hatırladığım kadarıyla aracınızın km si düşüktü bu kadar çabuk bozulamaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevis ısrarla bir şey yok diyor bakalım hayırlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecufast yeni yazılım mı yaptı? Bu yüklediğiniz sürümün üstüne?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ecufast yeni yazılım mı yaptı? Bu yüklediğiniz sürümün üstüne?
    Evet sıfırdan yeni yazılım yapıldı ben önceki yazılımı yükleyecekler sandım ama farklı bir sürüm yüklendiği için olmuyormuş.

Şimdi yeni bi sorun oluştu araç düşük devirde giderken gaza bastığımda aksı koparacak gibi vuruntu yaparak hızlanıyor. Şehir içinde kullanmak çileye döndü gaza ne kadar yumuşak bassam da çok şiddetli bi vuruntu yaparak hızlanıyor bıktım artık arabayla uğraşmaktan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitede 1.6 tdi için hava filtre kiti satılıyor, ilgilenen olur belki.

http://www.techturkey.com/forum/modi...on_intake.html
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sıfırdan yeni yazılım yapıldı ben önceki yazılımı yükleyecekler sandım ama farklı bir sürüm yüklendiği için olmuyormuş.

Şimdi yeni bi sorun oluştu araç düşük devirde giderken gaza bastığımda aksı koparacak gibi vuruntu yaparak hızlanıyor. Şehir içinde kullanmak çileye döndü gaza ne kadar yumuşak bassam da çok şiddetli bi vuruntu yaparak hızlanıyor bıktım artık arabayla uğraşmaktan.
    DPF in içini kırdırmadıysanız takın dpf i serviste de yükletin orjinal yazılımı tekrar devam edin. Servisin attığı yazılımda vurma vs yok oldu demiştiniz. Yazık o anlattığınız şekilde eziyete döner arabayı kullanmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DPF in içini kırdırmadıysanız takın dpf i serviste de yükletin orjinal yazılımı tekrar devam edin. Servisin attığı yazılımda vurma vs yok oldu demiştiniz. Yazık o anlattığınız şekilde eziyete döner arabayı kullanmak.
    Maalesef dpf in içini kırdırdım geri dönüşü mümkün değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim araçlarda vagcom üzerinden xds elektronik diferansiyel kilidi oranını arttıran oldu mu acaba? Viraj içlerinde ufak bir gaz ayarsızlığında kafa hemen açılıyor, xds işe yarasa iyi olurdu.
    Savaş MotorSports

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim araçlarda vagcom üzerinden xds elektronik diferansiyel kilidi oranını arttıran oldu mu acaba? Viraj içlerinde ufak bir gaz ayarsızlığında kafa hemen açılıyor, xds işe yarasa iyi olurdu.
    çok ciddi bir fark yaratmıyor.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 23r7 güncellemesinden sonra Özgün e yazılım yaptıran var mı? Var ise yazılımdan sonra hava filitresinde ki aparat sökülüyor mu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)