User Tag List

Sayfa 92/116 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.730 ile 1.748 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mfk1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 23r7 güncellemesinden sonra Özgün e yazılım yaptıran var mı? Var ise yazılımdan sonra hava filitresinde ki aparat sökülüyor mu ?
    Sökülmez, sökülürse arıza lambası yanar. Aparatı sökmek için dieselgate öncesi bir sw olması gerekiyor ecuda.

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün aradım eski yazılım yüklenip üzerine yazılım yapılabiliyormuş. Aynı araçtan 3. Sü bu biraz fazla geldi titreşim belki eski yazılım ile sorun çözülür umuduyla bu yola girmek istiyorum. Yoksa ha eski yazılım üzerine yapılsın ya da güncel yazılımın üzerine araç sağlıklı yürüdükten sonra sorun değil. Cevap için teşekkür ederim.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef dpf in içini kırdırdım geri dönüşü mümkün değil.
    Çözüldü mü problem?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 23r7 güncellemesinden sonra Özgün e yazılım yaptıran var mı? Var ise yazılımdan sonra hava filitresinde ki aparat sökülüyor mu ?
    Doktorun kendi yerine mi gideceksiniz, bayisine mi? Ben de yaptıracağım ondan soruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorun kendi yerine mi gideceksiniz, bayisine mi? Ben de yaptıracağım ondan soruyorum.
    Valla imkanın varsa kendi yerine git en sağlıklı yazılım mapperin görüp yazdığı yazılımdır ama benim öyle bir imkanım yok custom yazılım için bayi 10 gün araba kalacak dedi öyle de yapamam.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün aradım eski yazılım yüklenip üzerine yazılım yapılabiliyormuş. Aynı araçtan 3. Sü bu biraz fazla geldi titreşim belki eski yazılım ile sorun çözülür umuduyla bu yola girmek istiyorum. Yoksa ha eski yazılım üzerine yapılsın ya da güncel yazılımın üzerine araç sağlıklı yürüdükten sonra sorun değil. Cevap için teşekkür ederim.
    23r7 eski haline çevrilebiliyor önce hava filtresinin ordaki parça sökülmeli sonrasında 9971 güncellemesi atılabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözüldü mü problem?

En son konuştuğumuzda vuruntu sorunu vardı onu diyorsan çözüldü. Tekrardan Ecufast e gittim yazılımla oynandı şu an vuruntu yok ama bunun için aracın gücünü biraz aşağı çektiler eskiye göre biraz daha yavsş anlayacağın.

Benim merak ettiğim sadece yazılımla 140 hp civarı yürüyen araçlarda bahsettiğim düşük devirde iken oluşan vuruntu var mı yani illa güç artınca bu kadar şiddetli vuruntu mu olacak? Benim araçta vuruntu geçti ama şu an taş çatlasın 130 hp civarıdır

Bu arada servis bana 9972 yüklendiğini söylemişti Ecufast e gittiğimde bilgisayara bağlanınca aracın üzerinde 9979 yani emisyon yazılımı olduğu ortaya çıktı. İşin özü 23r7 yi düzeltememişler bana da yalan söylemişler.
    Konu malkoc tarafından (25-03-2019 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son konuştuğumuzda vuruntu sorunu vardı onu diyorsan çözüldü. Tekrardan Ecufast e gittim yazılımla oynandı şu an vuruntu yok ama bunun için aracın gücünü biraz aşağı çektiler eskiye göre biraz daha yavsş anlayacağın.

Benim merak ettiğim sadece yazılımla 140 hp civarı yürüyen araçlarda bahsettiğim düşük devirde iken oluşan vuruntu var mı yani illa güç artınca bu kadar şiddetli vuruntu mu olacak? Benim araçta vuruntu geçti ama şu an taş çatlasın 130 hp civarıdır

Bu arada servis bana 9972 yüklendiğini söylemişti Ecufast e gittiğimde bilgisayara bağlanınca aracın üzerinde 9979 yani emisyon yazılımı olduğu ortaya çıktı. İşin özü 23r7 yi düzeltememişler bana da yalan söylemişler.
    Ya şu servisleri komple ... neyse. En azından hallolmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar,

1.6 tdi manuel yazılımlı aracı olup, debriyaj pedalında tık - tık - tık şeklinde ses gelen varmı ? hem basarken hem bırakırken, araç çalışırken duymak zor. stop ettiğimde kapalı garajda bariz ses var. Sizde neden olabilir ?

Baskı balata değişimi 1.5 sene önce yapıldı, eğer balatadan ise, alt devirlerde yazılımı kıstıracağım.
    Golf MKVII 1.6 Tdi

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

1.6 tdi manuel yazılımlı aracı olup, debriyaj pedalında tık - tık - tık şeklinde ses gelen varmı ? hem basarken hem bırakırken, araç çalışırken duymak zor. stop ettiğimde kapalı garajda bariz ses var. Sizde neden olabilir ?

Baskı balata değişimi 1.5 sene önce yapıldı, eğer balatadan ise, alt devirlerde yazılımı kıstıracağım.
    Bence baskı balata şemsiyesinde sorun var, şemsiyeler yamulmuştur
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence baskı balata şemsiyesinde sorun var, şemsiyeler yamulmuştur
    Hmm..araştıracağım.. Isındıkça dahada artıyor ses tabi. baskı değişirken şemsiye değişmiyor mu acaba ?
    Golf MKVII 1.6 Tdi

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hmm..araştıracağım.. Isındıkça dahada artıyor ses tabi. baskı değişirken şemsiye değişmiyor mu acaba ?
    Eski aracımdada vardı, daha yeni değişmiş baskı balata pamuk gibiydi 3000 km falan olmuş ben aldığımda sesi farkettim. hızlı vites atmaktan, debriyajı birden bırakmaktan oluyor. baskı balata değişince tabiki oda üzerinde yıldız şeklinde çubuk çubuk gelir. yinede yanlış yönlendirmeyim bilen arkadaşlar yazarlar
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski aracımdada vardı, daha yeni değişmiş baskı balata pamuk gibiydi 3000 km falan olmuş ben aldığımda sesi farkettim. hızlı vites atmaktan, debriyajı birden bırakmaktan oluyor. baskı balata değişince tabiki oda üzerinde yıldız şeklinde çubuk çubuk gelir. yinede yanlış yönlendirmeyim bilen arkadaşlar yazarlar
    Merhaba,

Arabayla bir kere patinaj çekmişliğim yok. Sanırım bu yazılımdan, alt devirlerdeki yüksek tork yıpratıyor .. 2 yılda 1 balata değişemem sonuçta... İlginç olan yazılımlı çok kullanan var internette kimse bahsetmemiş.... Ya kimse umusamıyor , yada kronik sorunlu parçalar..

Sachs gözüküyor aracıma uygun balata...daha önce yine sesten dolayı değiştirmiştim...

Volkswagen Golf 7 1.6 TDI Debriyaj Seti Manuel Vites Sachs Marka Fiyatı
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim A3'te yazılıma rağmen egsozumun içi genelde temiz dururdu. Geçen Bursa'ya gidip geldim egsozun içi kapkara olmuş. Temizledim, şimdi yine kararmış. Ne yapıyor arabanın içi kurumdan mı temizleniyor anlamadım
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Arabayla bir kere patinaj çekmişliğim yok. Sanırım bu yazılımdan, alt devirlerdeki yüksek tork yıpratıyor .. 2 yılda 1 balata değişemem sonuçta... İlginç olan yazılımlı çok kullanan var internette kimse bahsetmemiş.... Ya kimse umusamıyor , yada kronik sorunlu parçalar..

Sachs gözüküyor aracıma uygun balata...daha önce yine sesten dolayı değiştirmiştim...

Volkswagen Golf 7 1.6 TDI Debriyaj Seti Manuel Vites Sachs Marka Fiyatı
    Alt devirde gelen tork zorluyor olabilir. Benzer bi sorun değil ama benim araçta da alt devirden hızlanmaya çalışınca sert bir şekilde vuruntu yapıyordu gücü biraz kısınca o vuruntu azalmıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan ya da yazılımcıdan da kaynaklanabilir. Dizel araç da baskı Balata torktan dolayı biraz erken sertleşir onun haricinde ben sorun yaşamadım. Birde ışıklarda ayağınızı debriyajdan çekin öyle bekleyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan ya da yazılımcıdan da kaynaklanabilir. Dizel araç da baskı Balata torktan dolayı biraz erken sertleşir onun haricinde ben sorun yaşamadım. Birde ışıklarda ayağınızı debriyajdan çekin öyle bekleyin.
    teşekkürler cevap için. Sizdede golf 7 manuel mi var ?
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki tane Polo bir tane de mk6 golf vardı arkadaşta da mk7 golf vardı mk7 6 ya göre çok daha iyi gidiyordu hafif olması artı ama Polo gibi atik di mk7 yazılımı 4 ünüde aynı kişi yapmıştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar kaput keçesi sartktı aracınızdan keçeyi çıkartıp kullanan var mı? Boyaya zarar verme ihtimali var mı keçe olmaz ise?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)