User Tag List

Sayfa 69/116 İlkİlk ... 1959676869707179 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.293 ile 1.311 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock passat için 247 km hız çok iyi bir değer. Ben egr dpf iptal yazılımlı golf 6 ile düzde 220 yi geçemiyorum.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen kalkışlarda ince bir titreme yapıyor sizde de mi aynı durum vardı.

Yolu Ankaralı arkadaşlar bilir, İncek çıkışından Enka köprü altına kadar basıyorum ve köprü altına gelmeden bu hızları görüyordu teneke jantlarla.
    Hem kalkışta, hem 2 ye geçince ben kullanırken hafif silkeliyordu, yazılımı yaptık devir zıplatmaya başladı 3 te 2400 bandında basınca.

Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stock passat için 247 km hız çok iyi bir değer. Ben egr dpf iptal yazılımlı golf 6 ile düzde 220 yi geçemiyorum.
    Aynı şekil CAY motor Polo ile 17 jantlarla kadranda 230-232 civarı görebildim ben de.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem kalkışta, hem 2 ye geçince ben kullanırken hafif silkeliyordu, yazılımı yaptık devir zıplatmaya başladı 3 te 2400 bandında basınca.

Aynı şekil CAY motor Polo ile 17 jantlarla kadranda 230-232 civarı görebildim ben de.
    benim araç 95 bine geldi. kalkışlarda da hafif titreme ve debriyaj pedalında sertleşme var. acaba son hızın baskı balatanın ömrüyle bir alakası olabilir mi? şu an için kaçırma yok debriyajda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada motor kapağını çıkardığımda enjektörlerden ikisinin dibinde yağ ya da mazot kaçağı olduğunu gördüm dip kısmında baya birikmişti. Diğer iki enjektörde böyle bir sorun yoktu. Neden dolayı böyle bişey olabilir daha önce karşılaşan oldu mu?

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada motor kapağını çıkardığımda enjektörlerden ikisinin dibinde yağ ya da mazot kaçağı olduğunu gördüm dip kısmında baya birikmişti. Diğer iki enjektörde böyle bir sorun yoktu. Neden dolayı böyle bişey olabilir daha önce karşılaşan oldu mu?
    aynı sorun benım araçta da meydana geldi temizledik güzelce kapadık bir daha olursa açalım diye yaklaşık 9 gün oldu daha belirti yok, ama benimki mazot değil yağdi
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Balata masrafı çıkarsa yazılımı yine ertelemek zorunda kalacağım gibi...

Onun dışında dediğim gibi passat 6. vitesten ötürü bu şekilde yüksek süratlere çıkabiliyor zira 190 hp golf tdi var forumda neredeyse aynı süratleri yapıyoruz

Unutmadan bir soru daha, yağ kapağının üstü yağ oluyor yağ buharı sebebiyle sizlerde durum nasıl?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun benım araçta da meydana geldi temizledik güzelce kapadık bir daha olursa açalım diye yaklaşık 9 gün oldu daha belirti yok, ama benimki mazot değil yağdi
    Bende temizlemiştim 10-15 gün takip ettim bişey yoktu ama üzerinden 1.5 ay geçti şu anda tabiri caizse enjektörün dip kısmı akvaryum gibi olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balata masrafı çıkarsa yazılımı yine ertelemek zorunda kalacağım gibi...

Onun dışında dediğim gibi passat 6. vitesten ötürü bu şekilde yüksek süratlere çıkabiliyor zira 190 hp golf tdi var forumda neredeyse aynı süratleri yapıyoruz

Unutmadan bir soru daha, yağ kapağının üstü yağ oluyor yağ buharı sebebiyle sizlerde durum nasıl?
    Benim de benzer şekilde hatta benim motor kapağının üst arka kısmında da yağ lekesi mevcut

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde enjektör diplerinde ıslaklık vardı. Yağ yada mazot bilmiyorum fazla da üstünde durmadım. Enjektör oring'inden mazot kaçırmasıdır dedim geçtim ama bilemiyorum. Ama son bakımdan önce yağ ışığı yakmıştı 1lt eksiltmişti 10.000km'de.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde enjektör diplerinde ıslaklık vardı. Yağ yada mazot bilmiyorum fazla da üstünde durmadım. Enjektör oring'inden mazot kaçırmasıdır dedim geçtim ama bilemiyorum. Ama son bakımdan önce yağ ışığı yakmıştı 1lt eksiltmişti 10.000km'de.
    Bende de vardı o enjektör dibi ıslaklığı ama ordaki karter havalandırması sanırım oradan terleme yapınca enjektör dibine süzülüyor. Yani benim tahminim öyle.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 A3 1.6 TDI Sportback S tronic aracım var. Araç ilk çalıştırmada (soğukken) gaza basmadan kendi devrinde giderken yada hafif gazla ilerlerken ince bir viyaklama sesi çıkarıyor. Hani bisikletin frenini sıkarsınızda tekerlek donerken jantta ince bi viyaklama sesi gelir ya aynen öyle.

audi forumlarında kavramadan olduğu söylenmiş çoğu kullanıcı tarafından. bizim aramızda başına gelen var mı ?

Araç 30.000 Kmde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 A3 1.6 TDI Sportback S tronic aracım var. Araç ilk çalıştırmada (soğukken) gaza basmadan kendi devrinde giderken yada hafif gazla ilerlerken ince bir viyaklama sesi çıkarıyor. Hani bisikletin frenini sıkarsınızda tekerlek donerken jantta ince bi viyaklama sesi gelir ya aynen öyle.

audi forumlarında kavramadan olduğu söylenmiş çoğu kullanıcı tarafından. bizim aramızda başına gelen var mı ?

Araç 30.000 Kmde.
    egr yapıyor olmasın
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egr yapıyor olmasın
    egr olsa başka belirtilerde olması lazım, tek başına sesin egr ile bağlantısını kuramıyorum. Şanzımanda da titreme, vuruntu v.s. hiç bir şey yok keza.

yağlama yapıldı geçti diyende var, kavrama değişti hala aynı diyende. anlamadım hiç bir şey
    Konu Sezgin tarafından (03-05-2018 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egr olsa başka belirtilerde olması lazım, tek başına sesin egr ile bağlantısını kuramıyorum. Şanzımanda da titreme, vuruntu v.s. hiç bir şey yok keza.

yağlama yapıldı geçti diyende var, kavrama değişti hala aynı diyende. anlamadım hiç bir şey
    hiç başıma gelmedi birşey diyemem abi de ilk aklıma egr geldi çekiş düşmediyse egr değildir tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç 30.000 Kmde.
    Aynı araç benzer sorun arkadaşımda vardı servis fren balatasından yaptığını değişmesi gerektiğini söylemiş. Arkadaşımda geri geri gelip frene basınca da duyuluyo o ses

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stop ederken motora cır cır böceği kaçmış gibi 3 defa cık cık cık sesi çıkıyordu. Artık çıkmıyor. Neyi bozmuşuzdur? Araç cay motor jetta. Arkadaşımın arabası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç 30.000 Kmde.
    Aynısı yaşadım, o sırada araç garantideydi triger setini komple değiştirdiler.

İlk çalıştırmada kedi viyaklaması gibi yapıp motor ısındığında gidiyor değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de benzer şekilde hatta benim motor kapağının üst arka kısmında da yağ lekesi mevcut
    Sorunun kaynağı nedir çözebildiniz mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısı yaşadım, o sırada araç garantideydi triger setini komple değiştirdiler.

İlk çalıştırmada kedi viyaklaması gibi yapıp motor ısındığında gidiyor değil mi?
    Evet durum bu şekilde ama birşey daha farkettim bu sabah, direksiyonu sağa veya sola tam kırdığım zaman ses daha kesintisiz ve net duyuluyor. Düzleyince bir tık daha azalıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)