User Tag List

Sayfa 82/116 İlkİlk ... 3272808182838492 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.540 ile 1.558 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 2013 A3'te egr dpf iptaldi. Bir fark yoktu belki de standardından daha iyiydi. 110 binde arabadan 50 bindekine geçtim motor gürültüsü arttı

Bu versiyon değişimini nerde yaptırabilirim?
    Yetkili servis ya da yazılım yapan firmalarda yaptırabilirsiniz. Önerilen versiyon da 9971 di yanlış hatırlamıyorsam.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eu5 ile eu6 yani 105 likle 110luklarin enjektorleri farkli, 110luklar delphi ve sesliler 105e gore

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis ya da yazılım yapan firmalarda yaptırabilirsiniz. Önerilen versiyon da 9971 di yanlış hatırlamıyorsam.
    Servis şaseden sorguladı bir güncelleme olmadığını söyledi benim aracım için, fakat performans düşüklüğü, şakırdama, dpf açma, silkelenme gibi sorunlarım var.

özellikle hafif yokuşlarda 3000 devir çevirmeden araba çekmiyor.
    Konu bomonti tarafından (17-12-2018 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis şaseden sorguladı bir güncelleme olmadığını söyledi benim aracım için, fakat performans düşüklüğü, şakırdama, dpf açma, silkelenme gibi sorunlarım var.

@MeRtCaN hocam daha iyi açıklayacaktır ama servisin sorguladığı güncelleme en son güncelleme ,bizim istediğimiz versiyon ise 9971 olan güncelleme. Ayrıca servis sorgulayıp sizin araca güncel dedi ise o zaman üzerinde emisyon düşürmek için olan güncelleme var ki performans düşüklüğünün başlıca sebebi bu olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @MeRtCaN hocam daha iyi açıklayacaktır ama servisin sorguladığı güncelleme en son güncelleme ,bizim istediğimiz versiyon ise 9971 olan güncelleme. Ayrıca servis sorgulayıp sizin araca güncel dedi ise o zaman üzerinde emisyon düşürmek için olan güncelleme var ki performans düşüklüğünün başlıca sebebi bu olabilir.
    Valla üstad sizsiniz sanayiye bu şikayetlerle gitsem arabanın değil benim bile her yerimi parmaklarlar bu sebeple nokta atışı çözüm bulup ona göre gidersem iyi olur benim adıma

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla üstad sizsiniz sanayiye bu şikayetlerle gitsem arabanın değil benim bile her yerimi parmaklarlar bu sebeple nokta atışı çözüm bulup ona göre gidersem iyi olur benim adıma
    cay motor değilse uğraşmayın boşuna yeni tdılarda olmuyor sanırım
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cay motor değilse uğraşmayın boşuna yeni tdılarda olmuyor sanırım
    1.6 tdi 120 hp b8 passat. Motor kodunu bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eu5 ile eu6 yani 105 likle 110luklarin enjektorleri farkli, 110luklar delphi ve sesliler 105e gore
    Enjektörleri bilmiyorum ama bazı araçlarda delphi bazılarında bosch beyin var demişlerdi bana. Şaseden sorguladıklarında 110luk aracımın beyni bosch dediler.
    Savaş MotorSports

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen Mehmetin de dediği gibi asıl ses kaynağı tdı larda gelen farklı marka/versiyon enjektör ler olabilir. Benim arabanın 2013 ünü sürdüm 1.6 tdı aynı şekilde enjektör sesi hic yok ama onunda turbosu daha sesli. İki aracında km leri 50 kusur binlerde bakımlı düzgün araçlar.

Mesela benim 2012 polo 1.6 tdı ın enjektör sesi motor sesini bastırıyodu yolda. Özellikle yüke binince ve alt devirlerde.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ugrayın dukkana bakalım kontrol edelım enjektor degerlerıne bakalım dpf doluluguna bakalım
    gerekırse eskı versıyone cevırebılırım
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ugrayın dukkana bakalım kontrol edelım enjektor degerlerıne bakalım dpf doluluguna bakalım
    gerekırse eskı versıyone cevırebılırım
    Oooo mükemmel olur. Uygun olursa adresi buradan yazın olmuyorsa pm gönderebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro 6 versiyonlar ciddi sesli euro5 e gore. Benim aracim euro 6 baska arabaya binince direk farkediyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro6 lar yani 110 ve 115likler delphi ve sesliler
    Euro5 yani 105hplik golf7 ler bosch enjektörlü

Golf 6 da olan (cay) en sesli emjektöre sahip ama çalışma prensibi öyle onlarında

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar herkese selamlar
    Şimdi 1.6 tdi dsg jettaya en uygun specler nedir? 105 hp araç
    Dsg de herhangi bir sorun yok sadece geri viteste ilk hareket esnasında ufak bi silkelenme var.
    Yazılım dp ile çok tatminkar olacağını düşünmüyorum o yüzden turbodan başlamak istiyorum direk
    Bolt on 1549 lar oluyor sanırım bilgisiZim biraz bu konuda. Hibrit yapıp 15in bi tık üstüne çıkan firmalarda mevcut ama bilemiyorum. Benim kafamı karıştıran şu dsg. Kavramaya elimden geldiği kadar şehir içi kullanımda dikkat ediyorum
    O yarım devriyaj modunda yürütmüyorum aracı ve ışıklarda boşta bekliyorum. Bunun dışında dsg ye müdahale edilecek pek bişey yok. Kavramayı korumaktan bahsediyorum. Bunlara dikkat ettiğim halde 200 hp 400 nm lerde sıkıntı yaşar mıyım. Dsg şanzımanda bu güçler biZim için hayal mı olur. Detaylıca bilgi veren olursa çok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsg de herhangi bir sorun yok sadece geri viteste ilk hareket esnasında ufak bi silkelenme var.
    Yazılım dp ile çok tatminkar olacağını düşünmüyorum o yüzden turbodan başlamak istiyorum direk
    Bolt on 1549 lar oluyor sanırım bilgisiZim biraz bu konuda. Hibrit yapıp 15in bi tık üstüne çıkan firmalarda mevcut ama bilemiyorum. Benim kafamı karıştıran şu dsg. Kavramaya elimden geldiği kadar şehir içi kullanımda dikkat ediyorum
    O yarım devriyaj modunda yürütmüyorum aracı ve ışıklarda boşta bekliyorum. Bunun dışında dsg ye müdahale edilecek pek bişey yok. Kavramayı korumaktan bahsediyorum. Bunlara dikkat ettiğim halde 200 hp 400 nm lerde sıkıntı yaşar mıyım. Dsg şanzımanda bu güçler biZim için hayal mı olur. Detaylıca bilgi veren olursa çok sevinirim.
    hayal olmaz
    düşük devirlerde, tapagaz yapmadıktan sonra DSG'yi de çok yormazsınız.
    birde DSG için yazılımda yaptırabilirsiniz.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro6 lar yani 110 ve 115likler delphi ve sesliler
    Euro5 yani 105hplik golf7 ler bosch enjektörlü

Golf 6 da olan (cay) en sesli emjektöre sahip ama çalışma prensibi öyle onlarında
    ibiza sw var, cayb motor, enjektörler falan yeni değişti bakım vs yapıldı ona rağmen her bindiğimde sanki enjektörlerde bi sorun var ya da olacakmış gibi bir volumlü çalışıyor, adamı ruh hastası ediyor ya
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denedik,epeyde kullandı arkadaşımız, güzel de oluyor ama dsg dayanmıyor pek,sorunsuzluk beklentiniz varsa tavsiye etmiyorum
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar CAY motorlu 1.6 TDI golf 6 aracım var;

Bugün aracı çalıştırdım, üstünde buğu olduğundan aracı açar açmaz klima ile beraber en sıcakta ve en son kademede kalorifer açtım. Buğu gidince kapattım.

Kısa mesafe(2-3 km) gittikten sonra 90 derece hararet göstergesine geldi, düz yola çıkınca, gaza bile basmadan giderken buğu yaptı araç, klimayı ve kaloriferi tekrar açtım yine 4. kademede hararet 90 seviyelerinen 80 seviyelerine indi. Kaloriferin kademesini 3. kademeye aldım, hararet çok kısa sürede tekrardan olması gerektiği gibi 90 derece seviyelerine geldi.
    Emin olamadığımdan, yolu uzattım, tekrar aynı şekilde açtım klima ile birlikte hararet tekrardan 80'e düştü, bir süre daha gidince tekrar 90'a çıktı. (Bütün bu süreler tahmini 10-12 dk oluyor.)

Dönüş yolunda yine son kademe kalorifer açtım, klima açmadım herhangi bir şekilde hararet göstergesi 90'dan aşağı düşmedi.

Termostat arızası mı? Hava soğukluğu mu, rutin bir durum mu emin olamadım. Şimdi çıkıp tekrar test etmeye üşeniyorum ama, sizlere de bir yazayım dedim.

Araç 85 binde, termostat 73 binde değişti.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CAY motorlu 1.6 TDI golf 6 aracım var;

Bugün aracı çalıştırdım, üstünde buğu olduğundan aracı açar açmaz klima ile beraber en sıcakta ve en son kademede kalorifer açtım. Buğu gidince kapattım.

Kısa mesafe(2-3 km) gittikten sonra 90 derece hararet göstergesine geldi, düz yola çıkınca, gaza bile basmadan giderken buğu yaptı araç, klimayı ve kaloriferi tekrar açtım yine 4. kademede hararet 90 seviyelerinen 80 seviyelerine indi. Kaloriferin kademesini 3. kademeye aldım, hararet çok kısa sürede tekrardan olması gerektiği gibi 90 derece seviyelerine geldi.
    Emin olamadığımdan, yolu uzattım, tekrar aynı şekilde açtım klima ile birlikte hararet tekrardan 80'e düştü, bir süre daha gidince tekrar 90'a çıktı. (Bütün bu süreler tahmini 10-12 dk oluyor.)

Dönüş yolunda yine son kademe kalorifer açtım, klima açmadım herhangi bir şekilde hararet göstergesi 90'dan aşağı düşmedi.

Termostat arızası mı? Hava soğukluğu mu, rutin bir durum mu emin olamadım. Şimdi çıkıp tekrar test etmeye üşeniyorum ama, sizlere de bir yazayım dedim.

Araç 85 binde, termostat 73 binde değişti.
    klima fanı çalıştığında soğutuyordur diye tahmin ediyorum ama
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)