User Tag List

Sayfa 87/116 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.635 ile 1.653 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen lm kullanmadim daha önce. Bakalım değişiklik hissedilir derecede olucak mi. Km oldu 180k...

Ceratec araştırdım ama çok kötü yorumla karşılaştım o yüzden çekiniyorum
    180 bın km de kullanmayın zaten ceratec

100 bın km oncesı araclar ıcın onerıyorlar
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    180 bın km de kullanmayın zaten ceratec

100 bın km oncesı araclar ıcın onerıyorlar
    engine flush için bir sıkıntı olmaz ama sanırım ?

Bu arada engine flush ve motor clean olarak farklı ürünler var. Engine flush olanı tercih ediyoruz değil mi ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen lm kullanmadim daha önce. Bakalım değişiklik hissedilir derecede olucak mi. Km oldu 180k...

Ceratec araştırdım ama çok kötü yorumla karşılaştım o yüzden çekiniyorum
    Mobil 1 esp den sonra liqui moly toptec 4200 e geçtim. Geçerken engine flush da kullandım. Hiçbir fark hissedemedim. Motor sesi mobil e göre biraz daha artmıştı ya da bana öyle geldi. Motor sessizleşti çalışması daha iyi diyenlere kulak asma tamamen psikolojik öyle bi durum yok. Şu anda tekrar mobil e döndüm bence lm ye göre daha sessiz ve yağ sıcaklığını takip ediyorum herhangi bir fark yok. Diğer bakımda sırf merakımdan motul x clean+ deneyeceğim bakalım onda durum nasıl.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdci aracımda mobil1 den sonra lm leıchtlauf specıal'a geçtim ben de hiç bir fark gözlemlemedim,
    üzerine ceratec atıp yine takip ettim ama o ürün sitelerinde yazan yorumların etkisini hiç göremedim.
    (araç 105k km'de)
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 tdci aracımda mobil1 den sonra lm leıchtlauf specıal'a geçtim ben de hiç bir fark gözlemlemedim,
    üzerine ceratec atıp yine takip ettim ama o ürün sitelerinde yazan yorumların etkisini hiç göremedim.
    (araç 105k km'de)
    ceratec ı zaten 100 bın km ustu araçlar ıcın Önermıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ değişimi yapacağım. Soğuk motorda şıkır şıkır ses geliyor. Devirdaim değişti, triger seti değişti ses yine duruyor :/. Araç CRK motor 70.000de.

Liqui Moly 4200 mü tavsiye ediyorsunuz? 4200 sadece 5lt ambalajla satılıyor galiba. Bizim araçlar 4.3lt alıyor. 4 litre alınca bir de üzerine katkı eklediğimde işim çözülür diye düşünüyorum. Eğer 4200 sadece 5lt satılıyorsa ya motul alacağım ya da 4600'ün 4ltsi var. 4600 4200 farkını bilen var mı?

LM'in lifler katkısı diye bir ürünü var, hidrolik iticilere yönelik. Böyle bir şey kullanmaya gerek var mı?
    Ceratec 100 lira, az para da değil, bir şeye yaramıyor diyen yorumları görünce açıkçası kullanıp kullanmamakta arada kaldım.
    Konu AlwaysFast tarafından (09-02-2019 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba yeni konu açmak istemedim, 2010 model 1.6 tdi cay motor golf aldım. Araç 120.000'de düz vites Biraz öneriye ihtiyacım var.
    Araç baskı balata değişimi yaptıracağım hangi markayı önerirsiniz Luk - Sachs veya farklı bir marka

Bakıma 1800 km kalmış ama ben onuda yaptırmak istiyorum filtreler ve yağ konusunda öneriniz ne olur

Birde triger setini değiştirmek istiyorum daha önce değiştirilip değiştirilmediği konusunda önceki sahibine hiç soramadım.

Birde arada bir yay şeklinde sarı bir ışık yanıp sönüyor daha sonra aracı park ettiğimde 4-5 saat sonra geçmiş oluyor şuana kadar 2 kere oldu internetten lambaya baktığımda motor arızası diye yazıyor.

Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum
    Konu miNNic tarafından (13-02-2019 Saat 18:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: Araç km ve vites bilgisi

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miNNic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yeni konu açmak istemedim, 2010 model 1.6 tdi cay motor golf aldım. Araç 120.000'de düz vites Biraz öneriye ihtiyacım var.
    Araç baskı balata değişimi yaptıracağım hangi markayı önerirsiniz Luk - Sachs veya farklı bir marka

Bakıma 1800 km kalmış ama ben onuda yaptırmak istiyorum filtreler ve yağ konusunda öneriniz ne olur

Birde triger setini değiştirmek istiyorum daha önce değiştirilip değiştirilmediği konusunda önceki sahibine hiç soramadım.

Birde arada bir yay şeklinde sarı bir ışık yanıp sönüyor daha sonra aracı park ettiğimde 4-5 saat sonra geçmiş oluyor şuana kadar 2 kere oldu internetten lambaya baktığımda motor arızası diye yazıyor.

1- kendi aracıma sachs taktım memnunum luk a göre fiyatı uygun
    2- liqu 4200 long life 3 güzel yağ mann filtreleri de taktınız mı kafanız ağrımaz
    3- triger setini direk sevisten alıp dışarda değiştirdim, devirdaimi kesin değiştirin 1.6 tdı da sorun çıkarabiliyor
    4- o işaretin bir sürü anlamı var en mantıklısı egr olabilir cihaza bağlamadan bişey demek zor
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

aracınız hayırlı olsun. o sarı ışık yüksek ihtimal kızdırma bujisi olabilir.
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Debriyah balata fiyatları ne kadar?

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyah balata fiyatları ne kadar?
    golf 6 1.6tdi 2010 öncesi sachs 850 tl, luk 1350tl olarak var parçacılarda.. tabi fiyat +50 -50 olarak değişebilir.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf 6 1.6tdi 2010 öncesi sachs 850 tl, luk 1350tl olarak var parçacılarda.. tabi fiyat +50 -50 olarak değişebilir.
    Luku toptancı gibi bieşyden 930 liraya almıştım. Fiyatlar o zaman da böyleydi. Zam gelmedi demekki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Luku toptancı gibi bieşyden 930 liraya almıştım. Fiyatlar o zaman da böyleydi. Zam gelmedi demekki.
    bakımlar bile aldı başını gidiyor.. 400e çıktığım yer şimdi 600-650 diyor.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakımlar bile aldı başını gidiyor.. 400e çıktığım yer şimdi 600-650 diyor.
    Araba da haram olcak millete, yok abi keyif bu millete kısmet değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba da haram olcak millete, yok abi keyif bu millete kısmet değil
    scooter e bınecegız gıbı gozukuyor artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scooter e bınecegız gıbı gozukuyor artık
    elektrikli scooter yazılımla iyi yürürmü

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3-4 sayfa önce konuşmuştuk 9971 güncellemesi hakkında. Bu hafta servise gittim durumu belirttim hem burada hem de yabancı forumlarda bu güncellemenin en sessiz ve verimli güncelleme olduğundan bahsettim. Kendilerine böyle bir bülten gelmediğini daha önce de hiç duymadıklarını söylediler. Hem yapmaya çalışsalar bile sistemin ilk önce 23r7 emisyon güncellemesini otomatik olarak yükleyeceğini belirttiler. Bu arada araç bilgisayara bağlandı benim araçta 9633 sürümü mevcut. Daha sonra aracıma yazılım yaptırdığım Ecufast le görüştüm onlarda böyle bi güncellemeden haberleri olmadığını ve yapmadıklarını söylediler. Bende daha üstelemedim o şekilde kaldı. Yaptırdın mı diye soran arkadaşlar vardı maslesef yaptıramadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 sayfa önce konuşmuştuk 9971 güncellemesi hakkında. Bu hafta servise gittim durumu belirttim hem burada hem de yabancı forumlarda bu güncellemenin en sessiz ve verimli güncelleme olduğundan bahsettim. Kendilerine böyle bir bülten gelmediğini daha önce de hiç duymadıklarını söylediler. Hem yapmaya çalışsalar bile sistemin ilk önce 23r7 emisyon güncellemesini otomatik olarak yükleyeceğini belirttiler. Bu arada araç bilgisayara bağlandı benim araçta 9633 sürümü mevcut. Daha sonra aracıma yazılım yaptırdığım Ecufast le görüştüm onlarda böyle bi güncellemeden haberleri olmadığını ve yapmadıklarını söylediler. Bende daha üstelemedim o şekilde kaldı. Yaptırdın mı diye soran arkadaşlar vardı maslesef yaptıramadım
    Servisin cevabı normal. 9978 emisyon olan içini yükleyebilirler.

Ecufastın cevabı ilginç ama. 9971 frf dosyası bende bile var yahu. İki üç forum dolandım buldum benim araca uygun olanı. ODIS olsa elinde yüklersin. Sıradan vatandaşım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sürüm değiştiğinde yazılım gidicek, yazılımı attırdığınız firma frf atabiliyorsa direk orda sürümü 9971 yapıp üstüne yazılım yaparsanız güzel olur bu arada kesiciyi kesin isteyin harika oluyor
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız benim araçta yazılım var. 9971 güncellemesini yaptıktan sonra üzerine tekrardan yazılım yapılsa gürültülü çalışma devam eder mi?
    cmd de yapıyor

Ank de arzu eden varsa ben yardımcı olurum en ıyı versiyona cevırebılırım
    en guncel versıyonda sadece yazılım degıl hava fıltresının ucundakı maf sensoru onune parca da takılıyor araba cıddı anllamda yurumuyor cok gerılıyor.

ama enjketor sesı vs kesıldıgını soyluyorlar. genellıkle ben 9971 e cevırıp yazılım yapıyorum en ıyı en ıdeal versıyon o cunku
    Aha bu adam nasıl çeviriyor ise o ecufast de çevirebilir. Bayiden bayiye değişir tabi. Adam daha önce tecrübe etmediyse aklına gelmez bilgisi yoktur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)