User Tag List

Sayfa 88/116 İlkİlk ... 3878868788899098 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.654 ile 1.672 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aha bu adam nasıl çeviriyor ise o ecufast de çevirebilir. Bayiden bayiye değişir tabi. Adam daha önce tecrübe etmediyse aklına gelmez bilgisi yoktur.
    cmd yapar vag can pro yapar mag pro yapar odis yapar ama bilmiyorsa hiçbiri yapamaz
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 golf tdi comfort ta 135km suratte diiiiiiit diye bir uyari geliyor kadranindan bi yerden sadece ses. Butun uyarilar kapali. Neden oldugunu cozemedim varmi fikri olan

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 golf tdi comfort ta 135km suratte diiiiiiit diye bir uyari geliyor kadranindan bi yerden sadece ses. Butun uyarilar kapali. Neden oldugunu cozemedim varmi fikri olan
    hız limitörü uyarısıdır abi muhtemelen? araç menüsünden kontrol etsene, ben alfada bi ara 130 a kurmuştum, pistte de aktifti sinir bozucu
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hız limitörü uyarısıdır abi muhtemelen? araç menüsünden kontrol etsene, ben alfada bi ara 130 a kurmuştum, pistte de aktifti sinir bozucu
    yavru butun uyarilar kapali, kis kastigi uyarisi dahil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yavru butun uyarilar kapali, kis kastigi uyarisi dahil.
    Yb da 130 olan yeri — hala getirin. Ses kesilir.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisin cevabı normal. 9978 emisyon olan içini yükleyebilirler.

Ecufastın cevabı ilginç ama. 9971 frf dosyası bende bile var yahu. İki üç forum dolandım buldum benim araca uygun olanı. ODIS olsa elinde yüklersin. Sıradan vatandaşım.
    Hatta özellikle yaptırdığım bayiyi değil ana merkezi aradım. Böyle bi güncellemeden haberleri olmadığını yapmadıklarını söylediler. Sizin aracın yazılımıyla ilgili bi güncelleme olduğunda haber veriyoruz dedi. Benim anlatmaya çalıştığım güncellemeyle onların dedikleri farklı bi durum tam olarak anlayamadılar.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sürüm değiştiğinde yazılım gidicek, yazılımı attırdığınız firma frf atabiliyorsa direk orda sürümü 9971 yapıp üstüne yazılım yaparsanız güzel olur bu arada kesiciyi kesin isteyin harika oluyor
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız benim araçta yazılım var. 9971 güncellemesini yaptıktan sonra üzerine tekrardan yazılım yapılsa gürültülü çalışma devam eder mi?
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cmd de yapıyor

Ank de arzu eden varsa ben yardımcı olurum en ıyı versiyona cevırebılırım
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta özellikle yaptırdığım bayiyi değil ana merkezi aradım. Böyle bi güncellemeden haberleri olmadığını yapmadıklarını söylediler. Sizin aracın yazılımıyla ilgili bi güncelleme olduğunda haber veriyoruz dedi. Benim anlatmaya çalıştığım güncellemeyle onların dedikleri farklı bi durum tam olarak anlayamadılar.
    Büyük ihtimal bir iletişim sorunu olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    A3 Tdi motor arıza ışığı yaktı geçen hafta. Dün özel servise götürdüm, cihazda tahmin ettiğim gibi dpf arızası verdi. Usta %15 diyor ama 15 gr gibi bir şey yazıyordu. Geçen sene aldığım würth dpf temizleyiciyi lambda sensöründen sıkıp biraz gaz verdim. Sonra bilgisayardan rejenerasyon yaptırarak değeri 0a kadar düşürdük. Akşam boş yolda biraz süratli kullandım. Gidişi baya rahatlamıştı, sesi de bariz azalmıştı. Sabah trafikte işe geldim sonra akşam dönerken yine arıza ışığı yaktı. Muhtemelen yine dpf. Temizlenmiş dpf 40 kmde tıkanır mı

Ayrıca usta aracın iticilerinden ses geliyor dedi. Şu an aracımla aramda çok iyi bir ilişki var
    Savaş MotorSports

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3 Tdi motor arıza ışığı yaktı geçen hafta. Dün özel servise götürdüm, cihazda tahmin ettiğim gibi dpf arızası verdi. Usta %15 diyor ama 15 gr gibi bir şey yazıyordu. Geçen sene aldığım würth dpf temizleyiciyi lambda sensöründen sıkıp biraz gaz verdim. Sonra bilgisayardan rejenerasyon yaptırarak değeri 0a kadar düşürdük. Akşam boş yolda biraz süratli kullandım. Gidişi baya rahatlamıştı, sesi de bariz azalmıştı. Sabah trafikte işe geldim sonra akşam dönerken yine arıza ışığı yaktı. Muhtemelen yine dpf. Temizlenmiş dpf 40 kmde tıkanır mı

Ayrıca usta aracın iticilerinden ses geliyor dedi. Şu an aracımla aramda çok iyi bir ilişki var
    geçmiş olsun aracınıc kac km de ?

Dpf ı katkı ıle temızlemez bazı durumlarda yeterlı kalmıyor.
    ya sokup makınada temızletmenız gereklı
    yada ıptal dıp boşaltmak gereklı

dpf ıcındekı gözenekler cok kucuk
    bunlar zamanla kullanılan mazotun kalıtesızlıgınden dolayı
    gozenekler erıyor ve problem oluşuyor temızletsenız bile hava gecmedıgı ıcın yine arıza verebılıyor
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun aracınıc kac km de ?

Dpf ı katkı ıle temızlemez bazı durumlarda yeterlı kalmıyor.
    ya sokup makınada temızletmenız gereklı
    yada ıptal dıp boşaltmak gereklı

dpf ıcındekı gözenekler cok kucuk
    bunlar zamanla kullanılan mazotun kalıtesızlıgınden dolayı
    gozenekler erıyor ve problem oluşuyor temızletsenız bile hava gecmedıgı ıcın yine arıza verebılıyor
    Aracım henüz 71000'de, megachips yazılım var üzerinde. Yazılımsız Jettalarımız 120 bine geldi dpf sıkıntısı olmadı. Demek ki yazılım dpf ile bu kadar oluyor.
    Temizletme işi zoruma gidiyor açıkçası. Bizim araçlarda sökmesi çok zor, travers iniyor, 300 lira işçilik istiyorlar. Sonra temizleme vs derken 1000i buluyor. Direkt downpipe yapsam ne olur? İçini boşaltsak ne olur? Temizlik işine de güvenemiyorum. Downpipe ile ses artar mı, ailecek biniyorum araca ses olsun istemiyorum.
    Savaş MotorSports

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım henüz 71000'de, megachips yazılım var üzerinde. Yazılımsız Jettalarımız 120 bine geldi dpf sıkıntısı olmadı. Demek ki yazılım dpf ile bu kadar oluyor.
    Temizletme işi zoruma gidiyor açıkçası. Bizim araçlarda sökmesi çok zor, travers iniyor, 300 lira işçilik istiyorlar. Sonra temizleme vs derken 1000i buluyor. Direkt downpipe yapsam ne olur? İçini boşaltsak ne olur? Temizlik işine de güvenemiyorum. Downpipe ile ses artar mı, ailecek biniyorum araca ses olsun istemiyorum.
    Benim de aracımda yazılım var egr-dpf iptal. Yazılımdan önce bir kere bile dpf uyarısı almadım gayet sağlıklı bi dpf im vardı. Ona rağmen iptal ettirdim çünkü yakın çevremde yazılım yaptırıp dpf sıkıntısı çeken çok gördüm. Benim aracım golf 6 dediğin gibi dpf i sökmek bizim vag grubunda zahmetli ama başka çare de yok. Bende dpf in içi boşaltıdı kat duruyor başlarda downpipe yaptırmayı çok düşündüm ama ses bariz arttığı için istemedim. Ayrıca downpipe yapıldıktan sonra egzozdan çıkan koku insanı cidden rahatsız ediyor. Şu an sessiz sedasız dolaşıyorum. Ha dpf in içini kırdırmakla downpipe yaptırmak arasında net olarak performans farkı var mı onu bilemiyorum. Olsa bile minimal düzeyde olur onun içinde o sesi çekmeye değmez. Tabi kimisinin ses hoşuna gider ona bişey diyemem.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece dp ile cıkan ses pek rahatsız etmıyor acıkcası.bence yaptırın

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım yazılımlı 130 binde. DPF uyarısı vermiyor. Rejenerasyon yaparken yarıda kesiyor muydunuz işlemi?

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence direk Dp yaptırın
    ses degışmez orj susturcu yerınde oldugu surece
    kafa rahat kullanırsınız

aynen sok tak temızleme malıyetlı dp yapmak daha mantıklı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım yazılımlı 130 binde. DPF uyarısı vermiyor. Rejenerasyon yaparken yarıda kesiyor muydunuz işlemi?
    Benim araç sık rejenerasyon da yapmıyordu açıkçası. 1 senelik kullanımımda birkaç kere yarıda kestim, bende uyarı vs vermiyor da devirden anlıyordum işlem olduğunu. Ama rejenerasyon devam ediyorsa kapamamak lazımmış demek ki arabayı, tabi uyarı ışığı olmaması bir eksiklik.
    Savaş MotorSports

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hani cok zengin afrli bir yazilim yoksa aracinizda bence sorununuz EGR , dpf olsa yay isigi ile birlikte yanar ve ekranda dpf isareti cikar.

Sadece motor isareti ise egr bence, hatta boyle devam ederseniz (ariza silmeden) atiyorum 5 gun ariza yanmayacak 5 gun yanacaktir...vs seklinde olacak.Tam bir ariza kodu alirsaniz iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cmd yapar vag can pro yapar mag pro yapar odis yapar ama bilmiyorsa hiçbiri yapamaz

Özel servislerin elinde sadece Vagcom mu var yoksa Odis veya üstte diğer yazdıklarınızdan biri de oluyor mu?
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hani cok zengin afrli bir yazilim yoksa aracinizda bence sorununuz EGR , dpf olsa yay isigi ile birlikte yanar ve ekranda dpf isareti cikar.

Sadece motor isareti ise egr bence, hatta boyle devam ederseniz (ariza silmeden) atiyorum 5 gun ariza yanmayacak 5 gun yanacaktir...vs seklinde olacak.Tam bir ariza kodu alirsaniz iyi olur
    Arıza kodu direkt dpf idi. Rejenerasyon yaptık değer sıfırlandı ertesi gün tekrar ışık yandı. Ben de buna şaşırıyorum, 1 günde dpf tıkanmaz ki. Acaba sensörde filan mi bir şey var bilemedim. Temizlettiğim yere bıraktım aracı, zaten triger gergi bilyasından da ses geliyordu, ona da bakacak.

Önceki A3'ümde egryi yazılımla kapattırmıştım, yakıtı çok düşmüştü. Egr arabaya her anlamda zarar. Berlingo 1.9D arabanın emme manifoldunda kurumdan serçe parmağım kadar yer kalmıştı. Temizleyip egryi sacla kapatınca bir daha öyle olmadı.
    Savaş MotorSports

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel servislerin elinde sadece Vagcom mu var yoksa Odis veya üstte diğer yazdıklarınızdan biri de oluyor mu?
    bildiğim kadarıyla vagcom yapmaz bunu odis lazım oda güncel olmalı eski sürümleri yapmıyor
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)