User Tag List

Sayfa 94/116 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.768 ile 1.786 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    audi hafif jantlarda 195-55-15 ebatlarında flash vs gerekirmi bastımızda yada bagaj vs yılda bir de olsa uzun yolda sürtme sıkıntı vs
    205/45/17 ölçü ve oem süspansiyonda sürtme olmuyor hiç. Ama leylek gibi alet.

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackMamba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal yükseklikteyse zaten sürtme vs olmuyor, 195/55/15te de basınca bence arkalara 1.5 veya 2 cm kullanılabilir daha tatlı duruyor sürtme yapacağını da zannetmiyorum ben 215/40/17lerle 2cm spacer kullanıyorum
    şuan araçta polo gti amortisör ve 35mm h&r yay mevcut aile olarak kullanıyoruz çoluk çocuk şuan sıkıntı yok iyi ama 195-55-15 de araç yüklü iken sürtme olurmu
    artık corc-i zamanı cdti

BlackMamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan araçta polo gti amortisör ve 35mm h&r yay mevcut aile olarak kullanıyoruz çoluk çocuk şuan sıkıntı yok iyi ama 195-55-15 de araç yüklü iken sürtme olurmu
    Hiçbir sıkıntı olmaz
    BGC Online

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polo 1.6 tdi larda yağ sıcaklığını yol bilgisayarında görebiliyor muyuz? ayarlanabiliyor mu ?

Bir de fikirlerinizi alayım. Geçen istanbulpark'a girdim bir seans . 2 kişiydik (90kg ek) araçta sadece yazılım var , 17 jant replika rs6 ve yol lastiği

Bu hali ile 2,47 döndü.

1- Şimdi durum şu , araç üst üste tur atmaya kalkınca doğal olarak isteksizleşiyor, yazılım gücünü arttırmadan , kesinlikle duman sorunu ve ses sorunu olmadan bunu çözüp bir seans boyunca ısınmadan kullanmayı başarabilir miyiz ?
    2- Semi slick lastik ve hafif jant takımı almayı düşünüyorum piste giderken kullanmak için. Audi hafif jant 15 inç 195/50/15 ölçü mü ? yoksa 17 polo wrc jant 215/40/17 ölçü mü daha iyi olur?

Aracı şirkete kullanılsın diye aldım, personel sağa sola gidiyor. Bu sebepten egzoz gürültüsü , yay , duman ve aşırı güç istemiyorum. Amacım istanbulpark'ta antrenman yapabilecek kıvama getirmek. Hedefte 2:40 olsun
    Selamlar. yağ sıcaklığı ölçecek sensör yok, ama luqui moly pist için iyi bitercih olur. Ben senelerdir piste çıkarım polo ile, yağ dan ötürü sorun yaşamadım. Kanalımda bir kaç video paylaşmıştım, size de fikir olması açısından ekliyorum.
    polo yu istanbul parkta keyifli hale getirmek için gti frene geçmek, cooler ve güzel bir cooler takmak şart, yoksa hep bir yanı eksik kalıyor

2 kişi ( yanımdaki forumdan levent ) benzer süre yapmışız.

Burada nankang ns2r semi slicklerle 2.44.10 gelmişti, ama ciddi bir debriyaj kaçırması yaşamıştım o gün pistte.

Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @63owen63

Bilgiler için teşekkür ederim. Şu an yağımız luqy molly . Dün öne ve arkaya ATE performans diskleri ve ATE balatalar taktırdım. Yine hidrolik yağını Ate Süper 200 dot4+ yağ ile değiştirdim.

Lastikler ve jantlar da değişti, 6,8 kg ağırlığında 15 jant + Yokohama Advan Semi 7,7 kg . Totalde hava basılmış balans yapılmış şekilde 14,9 KG oldu. Önceki replika jant ve 17 inç lastiklerle 19,2 KG idi .

Fakat şöyle bir durum oluşuyor. Lastik ölçüsü 205/45/17 den 195/50/15 e düşünce çap küçüldüğü için aracın hızlanmasındaki o tork hissi azaldı. Bisikleti küçük viteste sürmek gibi bir his oluyor. Devir daha çabuk bitiyor ve hız göstergesi de %10 üzerinde bir sapma yapıyor.

Daha önceki 80-160 gps verilerime yakın bir süre çıktı, normalde daha hızlı olması gerekiyordu çünkü 4,5 kg lastik başı döner parçadan ağırlık atıldı *****. Vites devir bandı ile alakalı bu durum çünkü 160km hıza geldiğinde 17 jant 4. viteste max tork bandında kalırken 15 jant tork bandını çoktan geçmiş ve boşa dönmeye başlamış oluyor neredeyse. Bu sebepten 70-170 hızlanma verisi alacağım bu akşam. 17 Jantı ölçtüm 15 e i bu akşam.

Kısaca pist içerisinde ne nasıl olacak hep beraber göreceğiz, 15 jant lastik ile devir bandı İstanbulpark için daha mı iyi olacak daha mı kötü olacak göreceğiz. Rampa çıkışlarında avantaj olacağını düşünüyorum , bunun yanında 5. vitesi görmeye başlayacağıma da eminim pist içinde. Aracın son hızı yükseldi ( gps olarak) . Kadrandan bakarsak 230-240 gittikçe gidiyor tabi 125-130 hp araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @63owen63

Bilgiler için teşekkür ederim. Şu an yağımız luqy molly . Dün öne ve arkaya ATE performans diskleri ve ATE balatalar taktırdım. Yine hidrolik yağını Ate Süper 200 dot4+ yağ ile değiştirdim.

Lastikler ve jantlar da değişti, 6,8 kg ağırlığında 15 jant + Yokohama Advan Semi 7,7 kg . Totalde hava basılmış balans yapılmış şekilde 14,9 KG oldu. Önceki replika jant ve 17 inç lastiklerle 19,2 KG idi .

Fakat şöyle bir durum oluşuyor. Lastik ölçüsü 205/45/17 den 195/50/15 e düşünce çap küçüldüğü için aracın hızlanmasındaki o tork hissi azaldı. Bisikleti küçük viteste sürmek gibi bir his oluyor. Devir daha çabuk bitiyor ve hız göstergesi de %10 üzerinde bir sapma yapıyor.

Daha önceki 80-160 gps verilerime yakın bir süre çıktı, normalde daha hızlı olması gerekiyordu çünkü 4,5 kg lastik başı döner parçadan ağırlık atıldı *****. Vites devir bandı ile alakalı bu durum çünkü 160km hıza geldiğinde 17 jant 4. viteste max tork bandında kalırken 15 jant tork bandını çoktan geçmiş ve boşa dönmeye başlamış oluyor neredeyse. Bu sebepten 70-170 hızlanma verisi alacağım bu akşam. 17 Jantı ölçtüm 15 e i bu akşam.

Kısaca pist içerisinde ne nasıl olacak hep beraber göreceğiz, 15 jant lastik ile devir bandı İstanbulpark için daha mı iyi olacak daha mı kötü olacak göreceğiz. Rampa çıkışlarında avantaj olacağını düşünüyorum , bunun yanında 5. vitesi görmeye başlayacağıma da eminim pist içinde. Aracın son hızı yükseldi ( gps olarak) . Kadrandan bakarsak 230-240 gittikçe gidiyor tabi 125-130 hp araba
    Açıkçası tecrübelerime dayanarak, 15 in piste uygun olmadığını söyleyebilirim,ama takmışsınız madem deneyin kendiniz de test edin,ama imkan varsa hiç çıkmayın derim. 16 ebatta hafif 205 45 16 bir lastik en optimumu olurdu düşük güçler için, 15 lerle ne lastik ve jant olursa olsun bi yere kadar..

Hızlanma olarak mutlaka aynı yerde alıyorsunuzdur ama, yine de 70 çok alt bir hız.. Güvenilir veri vermez, tavsiyem 100-180, 100- 200 gibi biraz daha üst bir aralıkta süreler almanız.
    Normal şartlarda hafif lastik ve jantla 1- 1.5 saniye arasında fark oluştuğunu test ettik daha evvelden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası tecrübelerime dayanarak, 15 in piste uygun olmadığını söyleyebilirim,ama takmışsınız madem deneyin kendiniz de test edin,ama imkan varsa hiç çıkmayın derim. 16 ebatta hafif 205 45 16 bir lastik en optimumu olurdu düşük güçler için, 15 lerle ne lastik ve jant olursa olsun bi yere kadar..

Hızlanma olarak mutlaka aynı yerde alıyorsunuzdur ama, yine de 70 çok alt bir hız.. Güvenilir veri vermez, tavsiyem 100-180, 100- 200 gibi biraz daha üst bir aralıkta süreler almanız.
    Normal şartlarda hafif lastik ve jantla 1- 1.5 saniye arasında fark oluştuğunu test ettik daha evvelden.
    15 i de ölçtüm. Tahmin ettiğim gibi bir sonuç var.

17 jant ile 70-170 süresi 22,90
    15 jant ile 70-170 süresi 19,50

Hedefim yay - coil kullanmadan oem yürüyen ile , katalitiği Egr yi iptal etmeden oem egzoz sistemi ile , sadece yazılım + lastik + basit fren modifikasyonu ile maksimum süreyi görebilmek.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu VAG grubu 1.6 dizellerde rolantide yağ çubuğunu çekince üfleme biraz fazla gibi geldi bize. Ustalar ve ekspertiz yapanlar normal diyor. 30.000 km deki araçta bile öyleymiş. Bizim baktığımız araç 61.000 km de olmasına rağmen Peugeot gurubu dizellerde görmediğim şekilde duman var yağ çubuğunda rolantide iken.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu VAG grubu 1.6 dizellerde rolantide yağ çubuğunu çekince üfleme biraz fazla gibi geldi bize. Ustalar ve ekspertiz yapanlar normal diyor. 30.000 km deki araçta bile öyleymiş. Bizim baktığımız araç 61.000 km de olmasına rağmen Peugeot gurubu dizellerde görmediğim şekilde duman var yağ çubuğunda rolantide iken.
    Aynen abı 10 bındekı arabada kı uflemede aynı 100 bındekı de

hangı arabaya baksam aynı sekılde cıkıyor kımse sorduysam normal dedıler
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @63owen63 Polo da yağ sıcaklık sensöru var Vagcom dan takıp edebılırsınız ama tabı pıst ıcınde yanda laptop sıkıntı olur. Onun harıcınde Amarok kadran takılınca yağ sıcaklık gostergesı aktıf oluyor ben kendı aracıma yaptım. Pıste 3 tur gazladım LM Toptec 4200 ceratec var aracımda (yag 6000-7000 km deydı ) Max 120 derece gordum 10- 15 dk soguttum arabayı 98 lere dustu.

Gundelık kullanımda sehır ıcı 95 lerde gıdıyor yag sıcaklıgı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de yağ aynı. Zaten istanbulpark Peşpeşe max 2 tur. Sonra 1 tur soğutma 1 tur gazlama şeklinde yapıyorum. Sadece ilk 2 tur peşpeşe.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla o dumanı başka arabada görmedim. Motor bitmek üzere derdim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla o dumanı başka arabada görmedim. Motor bitmek üzere derdim.
    50 bın km dır o sekıl kullanıyorum daha bıtmedı motor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Welcome to VAG Sıkıntı yok başkan, Common Rail'e geçildi geçileli var ve normal,piston ve segman aşınması, dekompresyon vs kaynaklı değil.

Üfleme değil aslında o, buhar atımı. Sadece genel olarak üflemeye işaret olduğundan üfleme diye yorumlanıyor,ama vw 'deki durum farklı.

@63owen63 Polo da yağ sıcaklık sensöru var Vagcom dan takıp edebılırsınız ama tabı pıst ıcınde yanda laptop sıkıntı olur. Onun harıcınde Amarok kadran takılınca yağ sıcaklık gostergesı aktıf oluyor ben kendı aracıma yaptım. Pıste 3 tur gazladım LM Toptec 4200 ceratec var aracımda (yag 6000-7000 km deydı ) Max 120 derece gordum 10- 15 dk soguttum arabayı 98 lere dustu.

Gundelık kullanımda sehır ıcı 95 lerde gıdıyor yag sıcaklıgı

Var da o, kendine hayrı yok Bazı 2012 ve öncesi modellerde onu destekleyecek bcm ,ünite olmadıktan sonra , ama insanın gözüm var demesinden farksız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Welcome to VAG Sıkıntı yok başkan, Common Rail'e geçildi geçileli var ve normal,piston ve segman aşınması, dekompresyon vs kaynaklı değil.
    Aman kendime almadım. Kayınbiradere aldık. Ben almazdım.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aman kendime almadım. Kayınbiradere aldık. Ben almazdım.
    Senin ya da Özgür'ün vag'lanacağı günü merakla bekliyorum,elbet bir gün :P

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Gerek yok yahu sürüş zevki arayan insana Fransız/İtalyan lazım öncelikle
    @Schumi @Low-Rider
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Senin PSA'landığın gün biz de VAG'lanacağız bebeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam tdi motorlarda öyledir, benim golf 7'dede aynı. Motor karakteristiği o şekilde, normaldir, bir sorun yoktur.
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)