User Tag List

Sayfa 95/116 İlkİlk ... 45859394959697105 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.787 ile 1.805 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, Sıfır 1549 turbo alabileceğim fiyatları uçmamış düzgün esnaf tavsiyeniz varmı ?
    1.6tdi.
    Ecutech.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Sıfır 1549 turbo alabileceğim fiyatları uçmamış düzgün esnaf tavsiyeniz varmı ?
    Maslak Turbo Kadir usta da vardı en son sıfır 1549
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 2 gün önce sordum ortak elinde sıfır yokmuş
    1.6tdi.
    Ecutech.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Poloda lastik basınç sensörünün abs nin devreye gitmesinde bir etkisi olabilir mi ? Geçenlerde kontrol için vagcom bağlamışlardı, eleman lastik basınç sensörünün deaktif olduğunu fark etti. Aktif yaptı , şu an Çalışıyor sensör ama sanki araba frende daha çabuk abs devreye girmeye başladı. Belki hava ısındı , yollar tozlandı, belki psikolojik olabilir ama böyle bir izlenim aldım. Daha önce neden deaktif edildiğine dair bilgim de yok. 17 jant takılmıştı araca, bir sebepten iptal edilmiş önceki sahibi tarafından.

Aracı ilk aldığım zamanlarda , sert frende neredeyse abs hiç devreye girmiyordu. Belki lastikler eskidi vs ama durum bu.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bluemotion donanım paketli bunlar. Comfort ya da high degil direk bluemotion olarak gelenler 6 ileri. On panjurdan anlasilir, diger donanimlardan farkli.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Poloda lastik basınç sensörünün abs nin devreye gitmesinde bir etkisi olabilir mi ? Geçenlerde kontrol için vagcom bağlamışlardı, eleman lastik basınç sensörünün deaktif olduğunu fark etti. Aktif yaptı , şu an Çalışıyor sensör ama sanki araba frende daha çabuk abs devreye girmeye başladı. Belki hava ısındı , yollar tozlandı, belki psikolojik olabilir ama böyle bir izlenim aldım. Daha önce neden deaktif edildiğine dair bilgim de yok. 17 jant takılmıştı araca, bir sebepten iptal edilmiş önceki sahibi tarafından.

Aracı ilk aldığım zamanlarda , sert frende neredeyse abs hiç devreye girmiyordu. Belki lastikler eskidi vs ama durum bu.
    Tekrar kapatıp deneyin ama aralarında bağlantı yok. O lastik basınç şeysi lastiklerin tur sayılarına (abs den okur) göre lastik inmiş vs diye hesaplıyor çok da sağlıklı çalışmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul parkta turladığımdan beri 90-100 arası giderken sol önden geldiğini tahmin ettiğim rulman sesi gibi bir ses geliyor. Vuu vuu diye gaz pedalını da gıcıklıyor. Altında veya üstünde ses yok ya da belli olmuyor. Boşa alıyorum yine aynı. Disk eğildi desem frene basınca titreme vs yok. Neden olabilir fikriniz var mı? Lastik böyle bir şey yapar mı?

A3'lerde ambition'lar spor paket ambiente ve attraction konfor. Spor pakette yaylar 1,5 cm alçak. Benim arabam ambiente. Arkadaşımda hb ambition var, süspansiyon sert ve alçak diye şikayetçiydi. Ben de eibach'ın özellikle arkada çok sert olmasından şikayetçiydim. Ben orjinalleri ona verdim ondan da ambition yayını alıp taktım. Araba bariz yükseldi, konfor çok çok iyileşti, ani saçma hareketler dışında yol tutuş çok farketmedi, ps4'ler tutuyor yine. Keşke daha önce geçseymişim dedim. Eibach normalde yumuşaktır ama A3 sedanda aile ile kullanımına kesinlikle uygun değil. Yaris'te de eibach kullanıyorum o gayet normal mesela. Keza kuzenimde 18" jantlı eibach yaylı(arka bağımsız) Golf 7 var, benim arabanın yaylı halinin yanında standart araba gibi yumuşak kalıyordu. Belki bir okuyan olur, faydası olur diye paylaştım.
    Savaş MotorSports

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul parkta turladığımdan beri 90-100 arası giderken sol önden geldiğini tahmin ettiğim rulman sesi gibi bir ses geliyor. Vuu vuu diye gaz pedalını da gıcıklıyor. Altında veya üstünde ses yok ya da belli olmuyor. Boşa alıyorum yine aynı. Disk eğildi desem frene basınca titreme vs yok. Neden olabilir fikriniz var mı? Lastik böyle bir şey yapar mı?

A3'lerde ambition'lar spor paket ambiente ve attraction konfor. Spor pakette yaylar 1,5 cm alçak. Benim arabam ambiente. Arkadaşımda hb ambition var, süspansiyon sert ve alçak diye şikayetçiydi. Ben de eibach'ın özellikle arkada çok sert olmasından şikayetçiydim. Ben orjinalleri ona verdim ondan da ambition yayını alıp taktım. Araba bariz yükseldi, konfor çok çok iyileşti, ani saçma hareketler dışında yol tutuş çok farketmedi, ps4'ler tutuyor yine. Keşke daha önce geçseymişim dedim. Eibach normalde yumuşaktır ama A3 sedanda aile ile kullanımına kesinlikle uygun değil. Yaris'te de eibach kullanıyorum o gayet normal mesela. Keza kuzenimde 18" jantlı eibach yaylı(arka bağımsız) Golf 7 var, benim arabanın yaylı halinin yanında standart araba gibi yumuşak kalıyordu. Belki bir okuyan olur, faydası olur diye paylaştım.
    Eibach yayın üzerindeki kod nedir?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eibach yayın üzerindeki kod nedir?
    Evet, haklı olarak bu sorunun geleceğini biliyordum

Pro-kit E10-15-021-02-22

Bir de bu yaylar görüntü arayan için de doğru adres değil, arka çok sert olduğu için sedanda bile yüksekte kalıyor ön bariz daha düşük. Diğer marka yay takanlara baktığımda bu çirkin görüntü yok.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olabilir.

Araç lastik basıncını Ford'lardaki gibi sibop üzerindeki sensör ile değil, ABS modülden aldığı data ile çalışıyor. Lastiğin havası inerse çap küçülür, daha çok tur atar, modül de bu farklılıktan uyarı verilmesini sağlar.

Olay ABS modülü üzerinen çalıştığından etkilemesi muhtemel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldıktan sonra HB yayı olduğunu öğrenmiştim ama bir şey farketmiyor ki. Hatta sedanda ağırlık daha fazla olduğu için arkanın bir tık daha konforlu olması bile beklenebilir. Bu arada benim arkadaşımdaki de HB yani aldığım ambition yayı da hb için ve gayet güzel oldu. Sizin linkte de 8V ve 8VS ortak yay farkettiyseniz.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aldıktan sonra HB yayı olduğunu öğrenmiştim ama bir şey farketmiyor ki. Hatta sedanda ağırlık daha fazla olduğu için arkanın bir tık daha konforlu olması bile beklenebilir. Bu arada benim arkadaşımdaki de HB yani aldığım ambition yayı da hb için ve gayet güzel oldu. Sizin linkte de 8V ve 8VS ortak yay farkettiyseniz.
    Kağıt üzerinde ufak farklılıklar gibi gözüksede üreticiler farklı üretim yapıyorlar aynı değil. Zamanında Golf ve Beetle aracımda çok farklı karakterlerde olduğunu gördüm, TDI ve TSI aks ağırlık farklarında aynı marka model yayların. O yüzden doğrusunu almak lazım.

Not: Bu arada kimi marka model araçta HR daha güzel gelirken kiminde Vogland kiminde Eibach yani sizin durum bu sebeple de olabilir üretici tercihlerinden. Mesela Golf 6 da 3cm HR taş gibiyken, Eibach standart halinden bile konforluydu. A3'te de tam tersi olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kağıt üzerinde ufak farklılıklar gibi gözüksede üreticiler farklı üretim yapıyorlar aynı değil. Zamanında Golf ve Beetle aracımda çok farklı karakterlerde olduğunu gördüm, TDI ve TSI aks ağırlık farklarında aynı marka model yayların. O yüzden doğrusunu almak lazım.

Not: Bu arada kimi marka model araçta HR daha güzel gelirken kiminde Vogland kiminde Eibach yani sizin durum bu sebeple de olabilir üretici tercihlerinden. Mesela Golf 6 da 3cm HR taş gibiyken, Eibach standart halinden bile konforluydu. A3'te de tam tersi olabilir.
    TDI TSI farkı ciddi fark. Sedan HB konusunda da tabiki doğrusunu almak lazım, haklısınız.

Benim asıl derdim not kısmında yazdığınızdı. Normalde her aldığım arabaya eibach yay alırım, ilk defa fazla sert geldi bana. Almak isteyenler gözönünde bulundursun En temizi sizdeki sline süspansiyon muhtemelen. Onun amortisörleri de farklı.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bir tık sert bazı kısa geçişlerde ama uzun yolda oldukça yumuşak. Ben yüksekliğinden rahatsızım biraz 3cm yay işimi çözücek gibi ama konfordan kayıp olmasını istemiyorum çok bakalım araştırıyorum.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay vs konusu geçmişken şöyle özet bir mesaj yazayım, işine yarayan kafasında soru işareti olanlar için bulunsun konu da.

1.6 tdi için özellikle polo için, eibach önü güzel basar, arka hafif yüksek gelebilir, yumuşak konforlu ihtiyaç karşılar. H&R da ha keza basma konusunda hemen hemen aynı performansı verir ama ciddi serttir,daha sportif kullanım sevenler için ideal ama konfordan ödün vermek istemeyenler için rahatsız ediidir, coil olarak ta, jom ucuz, performansı cadde için yeterli fakat serttir, xt ya da kw'nun yumuşaklık ayarlı versiyonları tercih edilebilir, ki zaten jom'dan daha iyi yol tutuyorlar. Olayın bir segment üstü ise bilstein. Pist spec düşünenler için tuzlu ama bulunmaz kaftan.. Direk fark hissedilebilir.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    TDI TSI farkı ciddi fark. Sedan HB konusunda da tabiki doğrusunu almak lazım, haklısınız.

Benim asıl derdim not kısmında yazdığınızdı. Normalde her aldığım arabaya eibach yay alırım, ilk defa fazla sert geldi bana. Almak isteyenler gözönünde bulundursun En temizi sizdeki sline süspansiyon muhtemelen. Onun amortisörleri de farklı.
    Eibach yaylı fotoğrafı var mı aracın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach yaylı fotoğrafı var mı aracın?
    Tam yandan yayı gösteren bir foto çekmemişim hiç, ancak bunlar var

Tesadüfen bir ambition görünce çekmiştim, yakınlaştırabilirseniz fark belli oluyor

Savaş MotorSports

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)