User Tag List

Sayfa 99/116 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon
2192 sonuçtan 1.863 ile 1.881 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Eşim ile birlikte kullandığım için açıkçası DP ve Egzoz istemiyorum ona bir çözüm bulmam gerekiyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

c@n77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eşim ile birlikte kullandığım için açıkçası DP ve Egzoz istemiyorum ona bir çözüm bulmam gerekiyor.
    Bende ailem ile kullanıyorum, ortada Golf R susturucusu sonda ise İskender Usta'da yaptırıdığım custom susturucu var. Normal kullanımda ses çok az.

DPF uzun vadede sorun yaratır, ve pahalı bir parça. Ben riske atmadım. Ses olayını susturucular ile çözdüm.

Ayrıca, sadece DP yapıp geri kalan egzozunu stok ta tutabilirsin. Bu da ayrı bir seçenek.
    Seat Leon 1.6 TDI DSG 185 hp...

Instagram: jb_tdifr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Enjektor kaynaklı olabılır
    yazılım verısyona bakmak gerek

aynı sekılde hıc bır hata kodu almadıgımız arabada tıtreme vardı egr den cıktı ılgınc bır sekılde
    üstat merhaba,

enjektörlere baktırayım bi. daha önce yoktu , yazılımdan egr yi iptal ettirmiştim. tekrardan bi kontrol iyi olacak gibi.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 27 bin km oldu. Polo 1.6 tdi ve yazılım var. Şu an bir sorun görünmüyor ama araç sıklıkla yüksek hızlarda tempolu sürüş yapıyor. Belki sadece şehir içinde sakin sürüş yapılsa dpf sorun yaratırdı şimdiye kadar bilemiyorum.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımı yaptırdığım günden beri bu sorunu çözemedim ya da herkeste mi bu şekilde sorun değil mi bilmiyorum. Hangi viteste olduğu önemli değil düşük devirde giderken yani 2000 devir altı diyelim gaza bastığım anda küt diye vuruntu yapıyor sanki aks çıkacak gibi yerinden. Daha sonra yazılım biraz daha kısıldı vuruntu da azaldı ama geçmedi özellikle şehir içinde hala rahatsız ediyor. İlk defa kullanan ayarlayamıyor arabayı silkeleyerek kullanıyor.Aracın gücü tahmini 125 hp civarıdır. Yani 140 hp civarı vuruntu yapmadan yürüme şansımız yok mu? Özellikle yazılımlı kullanan arkadaşlarda durum nasıl paylaşırsanız sevinirim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımı yaptırdığım günden beri bu sorunu çözemedim ya da herkeste mi bu şekilde sorun değil mi bilmiyorum. Hangi viteste olduğu önemli değil düşük devirde giderken yani 2000 devir altı diyelim gaza bastığım anda küt diye vuruntu yapıyor sanki aks çıkacak gibi yerinden. Daha sonra yazılım biraz daha kısıldı vuruntu da azaldı ama geçmedi özellikle şehir içinde hala rahatsız ediyor. İlk defa kullanan ayarlayamıyor arabayı silkeleyerek kullanıyor.Aracın gücü tahmini 125 hp civarıdır. Yani 140 hp civarı vuruntu yapmadan yürüme şansımız yok mu? Özellikle yazılımlı kullanan arkadaşlarda durum nasıl paylaşırsanız sevinirim
    Golf 6 1.6TDI'a ilk yazılım yaptıran 10 arabadan biriyim. Hatta forumda konusu vardı. 15.000km'de yaptırdım, şu an arkadaşımda 120.000km oldu sanırım ne vuruntu ne başka bir durum var. Benim aracım 140hp civarıydı hatta sonra gençlik ile biraz daha açmıştık. Ne DPF problemi yaşadık ne vuruntu ne başka bir durum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuMBar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 6 1.6TDI'a ilk yazılım yaptıran 10 arabadan biriyim. Hatta forumda konusu vardı. 15.000km'de yaptırdım, şu an arkadaşımda 120.000km oldu sanırım ne vuruntu ne başka bir durum var. Benim aracım 140hp civarıydı hatta sonra gençlik ile biraz daha açmıştık. Ne DPF problemi yaşadık ne vuruntu ne başka bir durum.
    Hatırlıyorum hocam bizim eski golf 6 formundan hatta ecufast e yaptırmıştın yanlış hatırlamıyorsam. Benim aracımda ecufast te yapıldı ama bu vuruntu problemini en başından beri çözemedim. Vuruntu yapmasını önlemenin çözümü gücü kısmak olmamalı.

MuraT19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar emulatorsuz 1549 setup kullananan ve 2 bar ustu acabilen varmi? Birkac sorum olacak.
    MuraT GÜLEN
    207 RC
    0 507 207 00 27

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuraT19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar emulatorsuz 1549 setup kullananan ve 2 bar ustu acabilen varmi? Birkac sorum olacak.
    Var nedir problem ?
    1.6tdi.
    Ecutech.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım işi iyi güzelde bu hakkıyla yapılıyor mu? Dikkat edilmesi gereken donanımlar var.

O kadar yazı okudum 1.6 tdi 5 vites Manual vites baskı-balatanın ne kadar torka dayandığını yazan teknik veri göremedim. Kaç nm torktan sonra sonra kaçırmaya başlıyor.

Şanzıman dişlileri dayanımı nedir? Şanzımanın modeli nedir?

Aks kafaları ve ön salıncak tork dayanımı nedir?

Forumda tek bir teknik veri paylaşan olmamış. Varsa uçtum kaçtım eline verdim diyen kişiler var. İşin ilginçi ben yazılım yapıyorum diyen kişilerde bunları bilmiyor

Motorun ayarlarıyla oynayıp ben chip tuningciyim diye geziyorlar. Aracın teknik detayına hakim değiller. Yollarda siyah duman atan yazılımlı araçlar geziyor, Bir aracın kara duman atarak gitmesi günümüzde bir utançtır. 1900 yılların başında değiliz, üstünde onlarca sensör olan gelişmiş bir bilgisayar tarafından yönlendirilen motora duman attırmak ancak beceriksiz bir yazılımcının işi olmalı.
    Konu fraps34 tarafından (28-07-2019 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklasik 50.000kmdir 1449 setupla kullanam birisi olarak cevap vereyim.Bunun yaklasik 30.000kmsini dpfli ve su an son 20.000dirde dpf iptalli kullaniyorum (aracim 130bine yaklaştı).Bende duman kimse gormemistir, goremezde bile o konuda ustume alinmiyorum yazinizi Elimden geldiggincede dpfli kullanmaya calistim.

Oncelikle golf7 icin konusuyorum, yaklasik olarak 190-200hp arasinda guc ve 400-430nm arasinda torkum var diye dusunuyoruz.Adam akilli dyno olmadigi icin cikmadim.Bu setuplarda ben baski balatadan yana bir sorun yasamadim hic.90.000de degistim ve su anda 130.000e yaklastim.Tabi benim basincim 1.9 bar(ona gore yakit) , 2.5 bar basanlarda durum nedir bilmiyorim orninal balata ile

Aks kafalari 2.0 tdi ile ayni, salincaklardan yana zaten sorun yok.Moduler oldugu icin cogu sey ayni. Kara duman olayiniza katiliyorum, normalde dpfi sokunce herkes hizlanir ben ayni sekilde kaldim.Dpf dostu bir yazilim vardi ustunde ve sokuncede oyle devam ettim.Ha kesinlikle emisyonum cok daha fazla dpf olmadigi icin ama elimden geleni bu, sifir dpf pahali Ama bir sport kat ekleme projem var egzoza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizi tebrik ediyorum bu emisyon konusundaki hassasiyetiniz için. Bende var olan gücü en iyi şekilde kullanmak beygiri olabildiğince artırmak isterim. Bunlar zevkli şeyler zaten hoşlanmasak bu forumda ne işimiz var )

Dpf_egr tıkandığı veya sorun çıkarttığı için sökülüyor ona takılmıyorum ( bu parçalar sorundan başka birşey değil, emisyon getiriside az) ama Katalizörü sökenlere ne demeli. Katalizörü sökülmüş araba direkt trafikten men edilmeli.Şuan şehirde o kadar aracın arasında nefes alabiliyorsak o katalizör sayesindedir.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 tdi 110luk leonumuz var. Araç 30 binde daha. Sizce egr iptali yapmalı mıyız? Uzun yıllar sorunsuz binmek adına
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 tdi 110luk leonumuz var. Araç 30 binde daha. Sizce egr iptali yapmalı mıyız? Uzun yıllar sorunsuz binmek adına
    bozulmadığı sürece dursun yerinde sorun çıkarınca körlenir
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı uzun süre kullanma niyetin varsa iptal etmen faydalı olur.Bellirli bür süre sonra egr,emme manifoldu vs kurumdan tıkanıyor sorunlar başlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bozulmadığı sürece dursun yerinde sorun çıkarınca körlenir
    Sorun çıkarmadan halletmek mantıklı geliyor benim tek merak ettiğim egr nin iptalinin zararı olup olmadığı.

Bu haliyle turkishpower ında dediği gibi emmeyi ve supapları tıkıyor.

1.6 hdi da çok vahim durum. Bunun önüne geçmek mantıklı geliyor. İptalinden kaynaklı farklı bir arıza yaşayan var mıdır öğrenmek istedim.

Alıntı turkishpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı uzun süre kullanma niyetin varsa iptal etmen faydalı olur.Bellirli bür süre sonra egr,emme manifoldu vs kurumdan tıkanıyor sorunlar başlıyor.
    Kesinlikle katılıyorum. İptali nasıl oluyor. Egr yi söküp kör tapa mı yapmam gerekiyor. Yoksa yazılımdan iptal yeterli mi?

turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun çıkarmadan halletmek mantıklı geliyor benim tek merak ettiğim egr nin iptalinin zararı olup olmadığı.

Bu haliyle turkishpower ında dediği gibi emmeyi ve supapları tıkıyor.

1.6 hdi da çok vahim durum. Bunun önüne geçmek mantıklı geliyor. İptalinden kaynaklı farklı bir arıza yaşayan var mıdır öğrenmek istedim.

Kesinlikle katılıyorum. İptali nasıl oluyor. Egr yi söküp kör tapa mı yapmam gerekiyor. Yoksa yazılımdan iptal yeterli mi?
    en iyisi mekanik kapatma + yazılım dan kapatma , ama sadece yazılımdan kapanırsada olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turkishpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi mekanik kapatma + yazılım dan kapatma , ama sadece yazılımdan kapanırsada olur.
    psa 1.6 hdi larda yazılımdan kapatılsada araç stop edilip kontak kapatınca egr ve flapler referans alıyor aç kapa yapıyor. Eğer bu tdi larda da varsa girişi kurum dolan egrnin açması kapaması sıkıntı olur. Mekanik kapatma için hazır ürün var mı bildiğiniz?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clh ve ustu motorlarda dpf-kat-egr birlesik.Altta ki low pressure egr valfi(egzozdai) kapandiginda egr de isin icine girer.

Yani bu motorlarda egryi iptal edip, dpf-kat kalsin diyemezsiniz.Ya hepsini iptal edeceksiniz yada egryi yazilimsal/mekanik kapatsaniz bile low pressure egr dongusune girdiginde ve rejenerasyona hoş seyler olmayabilir.

Yazilimsal kapattigini soyleyende evet kapatabilir ama dpf rejendr ve low pressure egr dongusunde ne olacagini anlatsin birisi bana sevinirim Egr bozulana kadar devam, sonra yazilimsal arizasi kapatilir devam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)