User Tag List

Sayfa 112/116 İlkİlk ... 1262102110111112113114 ... SonSon
2192 sonuçtan 2.110 ile 2.128 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar, iki tane sorum olacak.

A3 Sedan kullanıcısıyım, ön takımdan tümsek geçişlerinde yatak gıcırtısı gibi ses geliyor. bi ara golflerde de vardı bu problem servis bi yağlama ile geçici çözüm üretiyordu sanki yanlış hatırlamıyorsam.
    aracı doğuşa götürdüm yağladılar ama 3 gün sonra yine başladı. bunun kesin bir çözümü var mıdır ?

İkinci sorum ise orjinal bi-xenon sistemli olan aracımın ampulleri; Bozuk yolda, paket taşlı yolda v.s. titreme yapıyor. Sanki mercek içindeki ampul sabit değil gibi. Ama göz kırpma şeklinde değil, hareket etmiyorken ve düz zeminde bir sorun yok. Buna nasıl bir çözüm üretebilirim?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

A3 Sedan kullanıcısıyım, ön takımdan tümsek geçişlerinde yatak gıcırtısı gibi ses geliyor. bi ara golflerde de vardı bu problem servis bi yağlama ile geçici çözüm üretiyordu sanki yanlış hatırlamıyorsam.
    aracı doğuşa götürdüm yağladılar ama 3 gün sonra yine başladı. bunun kesin bir çözümü var mıdır ?

İkinci sorum ise orjinal bi-xenon sistemli olan aracımın ampulleri; Bozuk yolda, paket taşlı yolda v.s. titreme yapıyor. Sanki mercek içindeki ampul sabit değil gibi. Ama göz kırpma şeklinde değil, hareket etmiyorken ve düz zeminde bir sorun yok. Buna nasıl bir çözüm üretebilirim?
    İkinci sorun bende yok bişey diyemeyeceğim bunun için ancak, ilk belirttin ses yay varken vardı bende, ST coil taktım geçti Hatta durduğun yerde direksiyonu çevirdiğinde gelen loklok ses te gitti.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci sorun bende yok bişey diyemeyeceğim bunun için ancak, ilk belirttin ses yay varken vardı bende, ST coil taktım geçti Hatta durduğun yerde direksiyonu çevirdiğinde gelen loklok ses te gitti.
    Ben stock devam edeyim istiyorum ama arac sanki 90 model gibi ses cikariyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis bakımlı bir 1.6 TDI DSG leon var rölantide titreme oluyor..
    Bazen çok hissettiriyor devir saati oynamıyor sadece silkelenme gibi bir titreme sanki bir tıkanmışlık var gibi..
    Artık EGR midir, rejenerasyon kaynaklı bir silkeleme mi oluyor anlamadım.. Bu ara canımı sıkmaya başladı..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben stock devam edeyim istiyorum ama arac sanki 90 model gibi ses cikariyor
    Bu arada stockken de bende ses yoktu. Dururken loklok ses geliyorsa amortisör üst takozu ki bu yaydan sonra oluyor genelde çoğu kişide, sendeki durum Leonlarda var genelde o da kaliteli bir yağlama ile geçiyor çok uzun süre diye biliyorum ama A3 te pek duymadım.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sağ sola değilde kasisten yavaş geçerken falan geliyorsa burçlar değişecek. Amortisör üst rulmanı sesi araç dururken direksiyon kırıldığında yapar eğer öyle ise.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis bakımlı bir 1.6 TDI DSG leon var rölantide titreme oluyor..
    Bazen çok hissettiriyor devir saati oynamıyor sadece silkelenme gibi bir titreme sanki bir tıkanmışlık var gibi..
    Artık EGR midir, rejenerasyon kaynaklı bir silkeleme mi oluyor anlamadım.. Bu ara canımı sıkmaya başladı..
    Aslında titremede değilde, motorun sesi sanki devir artıyormuş gibi oluyor ama sabitse buda normal. Araçta bazen klima devereye giriyor, alternatör devreye giriyor...vs tüketim aşırı fazla değilse motora ekstra yük biniyor ve sesi değişiyor. Rolanti dalgalanıyor gibi olur ama dalgalanmaz sadece ses o şekilde kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ sola değilde kasisten yavaş geçerken falan geliyorsa burçlar değişecek. Amortisör üst rulmanı sesi araç dururken direksiyon kırıldığında yapar eğer öyle ise.
    Aynen öyle kasisten yavaş geçerken dahi geliyor.
    Direksiyonu durduk yere sağa sola çevirdiğimde ses yok. Bu işten anlayan güzel bir yer bulmak lazım istanbul ' da. Bu iş için doğuşta fena itelerler sanırım, ortalama fiyat ne kadar baz almalıyım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle kasisten yavaş geçerken dahi geliyor.
    Direksiyonu durduk yere sağa sola çevirdiğimde ses yok. Bu işten anlayan güzel bir yer bulmak lazım istanbul ' da. Bu iş için doğuşta fena itelerler
    VW Golf 7 | Alt Takımdan Gelen Sesler ve Çözümü | Burçlar | Rulman | Askı Kolu | Aks Kafası - YouTube

2.5 yıl önce serviste deiştirmiştim ben, şu an fiyatlar ne oldu bilmiyorum tabi ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW Golf 7 | Alt Takımdan Gelen Sesler ve Çözümü | Burçlar | Rulman | Askı Kolu | Aks Kafası - YouTube

2.5 yıl önce serviste deiştirmiştim ben, şu an fiyatlar ne oldu bilmiyorum tabi ki
    Servis; 900 parça 800 işçilik diyor şaka gibiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MQB lerin ön salıncakları eski pq35 lere göre farklı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan Merhaba arkadaşlar , İşlerimin yoğunluğundan bir türlü araca vakit ayıramamıştım.

Araca bağlandığımda yazılımın en güncel sürüm 9978 olduğunu gördüm. Akışmetredeki aparatı söküp 9971 e geri indirdim.
    Bu arada Odis 9978 den 9971 e downgrade işlemini kabul etmiyor. Ben vag can pro ile bu işlemi hallettim.

İlk farkettiklerim maslak sanayide 1.kısım çıkışında 2.viteste alt devirde girince zorlanıyordu. Şimdi daha rahat gidiyor.
    Devirler daha canlı gibi. Vibrasyon azaldı. Motor sesinde aşırı fark göremedim , Cay cidden aşırı gürültülü bir motor. Ama enjektör sesi azaldı.
    Birde odis ile injector quantity ayarlaması yaparsam çok güzel olur.

Gaza bas çeklerde sanki kulak kopuk gibi davranması azaldı ama geçmedi. Sanki kulakların biri biraz boşalmış gibi. Onada bakacam haftaiçi

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan Merhaba arkadaşlar , İşlerimin yoğunluğundan bir türlü araca vakit ayıramamıştım.

Araca bağlandığımda yazılımın en güncel sürüm 9978 olduğunu gördüm. Akışmetredeki aparatı söküp 9971 e geri indirdim.
    Bu arada Odis 9978 den 9971 e downgrade işlemini kabul etmiyor. Ben vag can pro ile bu işlemi hallettim.

İlk farkettiklerim maslak sanayide 1.kısım çıkışında 2.viteste alt devirde girince zorlanıyordu. Şimdi daha rahat gidiyor.
    Devirler daha canlı gibi. Vibrasyon azaldı. Motor sesinde aşırı fark göremedim , Cay cidden aşırı gürültülü bir motor. Ama enjektör sesi azaldı.
    Birde odis ile injector quantity ayarlaması yaparsam çok güzel olur.

Gaza bas çeklerde sanki kulak kopuk gibi davranması azaldı ama geçmedi. Sanki kulakların biri biraz boşalmış gibi. Onada bakacam haftaiçi
    Yolda enjektör adaptasyonu yapmayı deneyebilirsiniz hocam. Enjektör ayarları bazen kaçıyor şakırtılı çalışmaya başlıyor o zaman uyguluyorum ben gerçekten fark ediyor.
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir işlem gerçekten varmı nasıl yapılıyor ?youtubede gördüm clickbait diye bakmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Premios Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir işlem gerçekten varmı nasıl yapılıyor ?youtubede gördüm clickbait diye bakmadım
    Enjektör adaptasyonunu soruyorsanız var hocam. Youtube daki videolardan önce yetkili servisteki usta tavsiye etmişti bana. 4.viteste 60 km hızda iken dip gaz yapıyorsunuz 3000 devire kadar. Daha sonra frene veya debriyaja basmadan 1100 devir civarına kadar düşmesine izin verip tekrar dip gaz yaparak 3000 devire çıkarıyorsunuz. Bu işlemi 3 ya da 4 kez uygulayıp en son yine 1000 devir civarına düştüğünde aracı debriyaja basmadan boşa alın ve fren yapmadan durmasını bekleyin. Durduktan sonra stop edip biraz bekleyin daha sonra yola devam edebilirsiniz. Bu arada usta bu adaptasyon işleminin sadece cay motorlarda uygulandığını söylemişti.
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektör adaptasyonunu soruyorsanız var hocam. Youtube daki videolardan önce yetkili servisteki usta tavsiye etmişti bana. 4.viteste 60 km hızda iken dip gaz yapıyorsunuz 3000 devire kadar. Daha sonra frene veya debriyaja basmadan 1100 devir civarına kadar düşmesine izin verip tekrar dip gaz yaparak 3000 devire çıkarıyorsunuz. Bu işlemi 3 ya da 4 kez uygulayıp en son yine 1000 devir civarına düştüğünde aracı debriyaja basmadan boşa alın ve fren yapmadan durmasını bekleyin. Durduktan sonra stop edip biraz bekleyin daha sonra yola devam edebilirsiniz. Bu arada usta bu adaptasyon işleminin sadece cay motorlarda uygulandığını söylemişti.
    Yüksek viteste bukadar alt devirden basmak çok tehlikeli EGT ne alemde baktınızmı hiç 4 kere peşpeşe yapıp turbo kırmadıysanız şanslısınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek viteste bukadar alt devirden basmak çok tehlikeli EGT ne alemde baktınızmı hiç 4 kere peşpeşe yapıp turbo kırmadıysanız şanslısınız
    Haklısınız egt yi ölçme şansım olmadı ama yüksek dereceleri görmüştür. Bi ara enjektör sesine o kadar takılmıştım ki bu yöntemi denemek zorundaydım
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enjektör adaptasyonunu vcds ile yapabilirsiniz daha sağlıklı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adaptasyon işi hikaye .
    Konu fraps34 tarafından (10-11-2023 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)