User Tag List

Sayfa 113/116 İlkİlk ... 1363103111112113114115 ... SonSon
2192 sonuçtan 2.129 ile 2.147 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar; serviste kullanılan yağ markası castrol' mü? yağ değişimini servis dışında yaptırsam motor yağı ve filtrelerini ne marka ve özellikte önerirsiniz..

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; serviste kullanılan yağ markası castrol' mü? yağ değişimini servis dışında yaptırsam motor yağı ve filtrelerini ne marka ve özellikte önerirsiniz..
    Yetkili Servis Castrol Edge Professional 5w30 tam sentetik

fakat yeni araçlarda benzinli (dizel euro 6.1 , euro 6.2 temp emisyonu) olan benzinli OPF filtreli benzinli araçlarda dahil Castrol Edge Professional 0w20 tam sentetik
    Konu bilalMW tarafından (02-01-2022 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar herkese, golf7 1.6 tdi clh motor aracım var. Araç ara ara özellikle sogukken çalıştırdığımda anlık beyaz duman veriyor sis gibi. Normal zamanda herhangi bir sorun yok varmıdır başına gelen? misal şöyle söyleyim kontağı açıp 40 sn civarı bekleyip calıstırdığımda sıkıntı yok . Akü yeni değişti, bide aldığıdma bakımını yaptırmıştım mazot filtresi değişmi acaba ondanmı değilmi bilemiyorum. Başına gelen ve çözüm bulan varsa yardımcı olursa sevinirim Km: 166.000
    AP Type-R

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, golf7 1.6 tdi clh motor aracım var. Araç ara ara özellikle sogukken çalıştırdığımda anlık beyaz duman veriyor sis gibi. Normal zamanda herhangi bir sorun yok varmıdır başına gelen? misal şöyle söyleyim kontağı açıp 40 sn civarı bekleyip calıstırdığımda sıkıntı yok . Akü yeni değişti, bide aldığıdma bakımını yaptırmıştım mazot filtresi değişmi acaba ondanmı değilmi bilemiyorum. Başına gelen ve çözüm bulan varsa yardımcı olursa sevinirim Km: 166.000
    Downpipe ile kullandığım aracımda bu durum vardı kışın artarken yazın azalıyordu araç ısındığında kestiği için önemsemedim. Kilometre:170.000 civarı video aracıma ait beyaz dumanı görebilirsin. GOLF7 1.6 TDI RSA STAGE 1+ EXHAUST (COLD-START+REV) - YouTube

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreler hengst ya da mann, yag size kalmis ama liqui moly iyidir

VW6R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 1.6TDİ GOLF aracım var 50K da alırken servis tarafından castrol 0w30 konulmuştu. Geçen 65k da liqui moly 0w30 koydum. (Önce lm motor clean sonrasında lm ceratec koydum). Aracın sesi ciddi oranda düştü. Motor performansının yükseldiğini hissediyorum. En önemlisi limitsiz otobanda gazladığım zaman yağ sıcaklığı 115lere kadar çıkarken şimdi max 98 görüyorum. Yakıt tüketiminde bir fark yok.
    07 DCS 35 2011 Polo 6R 1.2 TDI
    07 DDR 89 2012 Polo 6R 1.4
    07 DBT 98 2013 Polo 6R 1.4
    07 DDZ 05 2014 Polo 6R 1.2 TSI
    07 DJJ 87 2017 TIGUAN 1.4 TSI

suhade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

Aracım 1.6 tdi değil ama çalışma mantığı aynı yapıda olduğundan ötürübu başlığa yazıyorum. Aracı 2012 caddy 2.0tdi 140ps. Dp ve yazılım bulunmakta. Sorunuma gelince, tam gaz yapınca 4-5-6. Viteslerde devir 3500 ü geçince p0234 overboost arızası alıyorum. Bu arızanın çözümü için turboyu temizlettim ve wg ayarı yaptırdım düzelmedi, sonra başka bir turbo ile değiştirdim yine düzelmedi. Map sensörü değişti düzelmedi. Egr hem mekanik hemde yazılımdan iptal. N75 değişimi de yapıldı malesef sonuç yine hüsran. Bu durum hakkında yardımcı olabilecek arkadaşları merakla bekliyorum
    Not: Araca 103 bin km de yazılım yapıldı ben bu arızayı 136 bin km de aldım.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı suhade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Aracım 1.6 tdi değil ama çalışma mantığı aynı yapıda olduğundan ötürübu başlığa yazıyorum. Aracı 2012 caddy 2.0tdi 140ps. Dp ve yazılım bulunmakta. Sorunuma gelince, tam gaz yapınca 4-5-6. Viteslerde devir 3500 ü geçince p0234 overboost arızası alıyorum. Bu arızanın çözümü için turboyu temizlettim ve wg ayarı yaptırdım düzelmedi, sonra başka bir turbo ile değiştirdim yine düzelmedi. Map sensörü değişti düzelmedi. Egr hem mekanik hemde yazılımdan iptal. N75 değişimi de yapıldı malesef sonuç yine hüsran. Bu durum hakkında yardımcı olabilecek arkadaşları merakla bekliyorum
    Not: Araca 103 bin km de yazılım yapıldı ben bu arızayı 136 bin km de aldım.
    n75 i kontrol edin. turbo selenoid valfi yani, ve hattını tabiki
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anadolu yakasi, bu motordan anlayan, periyodik bakim yaptiracagimiz iyi bir usta var mi bildiginiz?

Tsk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 1.6 tdi cxx orjinal turbosunu hibrit yapan var mı ? verimli oluyor mu yoksa gereksiz bir uygulama mı 1449 fiyatları epey uçtu
    Konu ahmetogul tarafından (18-04-2022 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakasi, bu motordan anlayan, periyodik bakim yaptiracagimiz iyi bir usta var mi bildiginiz?

Tsk.
    merhaba ; bostancı sanayi vwtech ilkan usta
    "Wagen"thusiast

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir egr geri dönüş borusundan ve külbütör kapağının arka kısmına bağlanan yağ havalandırma borusundan bu şekilde yağ sızıntısı var. Biraz sıkıştırıp yüksek devir kullanınca içeriye yanık yağ kokusuna benzer bir koku geliyor. Yüksek ihtimalle külbütör kapağına bağlanan yağ havalandırma hortumundaki kaçaktan geliyor diye düşünüyorum. Özellikle iki yeri de temizledim tekrar olacak mı diye kontrol ettiğimde yine yağ sızıntısı vardı. Egr hem mekanik hem de yazılımla şeklinde kullanıyorum. Neden bu şekilde sızıntı ya da terleme yapar ?

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    12 ' GOLF 6 1.6 TDI
    22' MEGANE 4 1.3 TCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar, bir sorum var,

Dun depoyu maalesef ilk defa sifirladim ve uzerine 54 lt mazot aldim, sonrasinda da de 50-60 km yol yaptim.

Bugun tam araci park ederken, kizdirma bujisi lambasi yakti, arac sarsintili calismaya basladi(rejenerasyon gibi). Biraz bekledim, sonrasinda stop ettim araci, 30-40 dk sonra gidip tekrar calistirdim, hic bir sorun yok. Lamba olmasi gerektigi gibi ilk marsta yaniyor ve sonuyor.

Servisten de cuma gunu cikti, ariza kodu, kaydi vs'de yoktu. Basina gelen var midir? Bilgisi olan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar bir sıkıntım var ;
    Akşamdan arabayı stop ediyorum ,Sabah marşa basınca çalışması 3,4 sn gecikiyor. Çalıştıktan sonra hemen stop edeyim tekrar basayım anında marşa basıyor. Hiç bir arıza kaydı yok. Odisle hava alma işlemide yaptım . Sonuç aynı.

(1.6 TDI Cay polo)
    Konu Tdi tarafından (16-06-2022 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşamdan arabayı stop ediyorum ,Sabah marşa basınca çalışması 3,4 sn gecikiyor. Çalıştıktan sonra hemen stop edeyim tekrar basayım anında marşa basıyor. Hiç bir arıza kaydı yok. Odisle hava alma işlemide yaptım . Sonuç aynı.

(1.6 TDI Cay polo)
    Aküne bi baktır.
    "Wagen"thusiast

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

(1.6 TDI Cay polo)
    Kaç km de aracın ? bu problem ıcın şu yolları sırası ıle ızleyebılırsın

enjektorler uzerındekı gerı donüs hortumlarını kontrol et ılk once herhangı bı kacak varmı
    kacak yok ıse enjektor gerı donus uzerınde subap var onda problem olabılır.

mazot fıltresı ne takıldı yan sanayımı
    genellıkle yan sanayı fıltrelerde geç çalısma problemı olabılıyor.

aracın kontagını açtıgınızda arka koltuk altındakı pompadan ses gelıyormu kontrol edın.

butun bu ıslemler duzgun ıse
    enjektorlerınızı kontrol ettırın sokturup degerlerıne bakılsın enjektor kaynaklı olabılır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorunu çözdüm. Kafamda ilk akü vardı ama 2.ye basınca anında basması kafamı karıştırmıştı. Birde enjektörleri daha önce yaptırmıştım oradan bir enjektörden şüphelendim ama sorun aküden çıktı. Takviye ile 2 sabahtır deniyorum anında marşa basıyor. Bugün varta akü alacam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar bende 2009 golf6 tdi 5 ileri manuel araç var. son aylarda, yolda giderken gaz verip çekince bir boşluk bir vuruntu hissediyorum. Salıncak burçlarını yeni değiştirdim sizce neden olabilir. Araç 280.000 kmde.

SAnırım bu araçta oynar volan var , bazı yıllarda vw sabit volana dönmüş. Yada karışık çıkıyormuş, volanda boşluk oluşursa bunu yapar mı ?

Diğer sorum ise sabah motor soğukkken , ilk kalkışta 20 metre silkeleme yapıyor. Araç gaz kesiyor anlık olarak , cay motorda sizce neden olabilir. Maf sensöründen şüphelendim, çıkma maf taktım değişme olmadı.
    Konu fraps34 tarafından (03-08-2022 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.

Bomberman_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fraps34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 2009 golf6 tdi 5 ileri manuel araç var. son aylarda, yolda giderken gaz verip çekince bir boşluk bir vuruntu hissediyorum. Salıncak burçlarını yeni değiştirdim sizce neden olabilir. Araç 280.000 kmde.

SAnırım bu araçta oynar volan var , bazı yıllarda vw sabit volana dönmüş. Yada karışık çıkıyormuş, volanda boşluk oluşursa bunu yapar mı ?

Diğer sorum ise sabah motor soğukkken , ilk kalkışta 20 metre silkeleme yapıyor. Araç gaz kesiyor anlık olarak , cay motorda sizce neden olabilir. Maf sensöründen şüphelendim, çıkma maf taktım değişme olmadı.
    sizin problemler enjektorden kaynaklaniyor olabilir. volant konusunda da benim aracim jetta 1.6 tdi manuel, bende duz volant cikmisti. bildigim kadariyla cay motorda 6 ileri sanzimanlar oynar volantli 5 ileriler duz volantli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)