User Tag List

Sayfa 114/116 İlkİlk ... 1464104112113114115116 SonSon
2192 sonuçtan 2.148 ile 2.166 arası

Konu: VAG 1.6 TDI (Genel Konu )

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Bomberman_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin problemler enjektorden kaynaklaniyor olabilir. volant konusunda da benim aracim jetta 1.6 tdi manuel, bende duz volant cikmisti. bildigim kadariyla cay motorda 6 ileri sanzimanlar oynar volantli 5 ileriler duz volantli.
    2012/6. ay öncesi CAY oynar volanlı.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hareketli volan sabit volana neden çevriliyor + - ne farkediyor

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 mart veya subat cikisli poloda sabit volan vardi benim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 Tdi Cay motor poloyu downpipe komple krom düz boru sona polo gti son susturucu koyup kullanan oldu mu? Ne gibi + - durumu var?
    2011 Opel Astra H 1.3 Cdti - SOLD
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 Tdi Cay motor poloyu downpipe komple krom düz boru sona polo gti son susturucu koyup kullanan oldu mu? Ne gibi + - durumu var?
    Sizin söylediğiniz şekilde kullanıyorum , hybrid turbo var ayrıca araçta. Gti son susturucu ve direk susturucusuz şekilde de kullandım. Hiç bir fark göremedim gidişinde. Düz boru + gti son susturucu ile çevirmelerde çok rahat edersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin söylediğiniz şekilde kullanıyorum , hybrid turbo var ayrıca araçta. Gti son susturucu ve direk susturucusuz şekilde de kullandım. Hiç bir fark göremedim gidişinde. Düz boru + gti son susturucu ile çevirmelerde çok rahat edersiniz.
    Teşekkür ederim abi bende aynı şekilde düşünüyorum, özelden bi sesi soluğunu atma şansın olursa çok sevinirim whatsapptanda yazabilirim numaran mevcut
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

pd130mk4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır konuya yeni mesaj gelmemiş, 114 sayfanın hepsini okudum ancak tam sorularınmın cevaplarını bulamadım. burdaki abilerime göre de oldukça toy olduğum için en iyisi işibilene danışalım dedim. fikrinizi almak için birkaç soru sormak istedim. sorularım yeni aldığım 2013 model 138bin kmdeki 1.6TDI CLH kodlu manuel golf mk7 için. aracı setuplu aldım. setup şu şekilde;
    -dp, düzboru, vanalı egzoz
    -k&n kutu içi hava filtresi
    -gtd1449vz turbo
    -tts fren
    -17 inch replika enkei rpf (fren ve jantları aracın hareketli parça ağırlıgının normal bir golften bir miktar daha ağır olduğunun göz önünde bulundurulması için yazdım.)
    sorularım şu şekilde, ilk olarak bu turboyu 1.6 hacimli motor hangi devirlerde tam spool etmiş oluyor? eski aracımda (1.9 PDTDI) 1900 devirden itibaren dopdolu yürüyordum, bu aracta 2000 den itibaren yarım dolu (tam randımanlı değil) 3200 den sonra dopdolu yürüyor gibi hissediyorum, turbosu oldukça pahalı olduğu için alt devirlerde de tam dolmadığı için sorun yaşamamak adına şehir içinde biraz çekinerek kullanmak zorunda kalıyorum.
    ikinci olarak, bu setuplardaki emsal araçların 100-200 süreleri yaklaşık kaç saniyelerde oluyor? bana beklediğimden yavaş geldi araç, belki benim beklentilerim yüksektir diye soruyorum.
    son olarak, vites değiştirirken 3100 devirin altına düştüğü anda cok ciddi basınç kaybediyorum ve gaz tam açık olmasına rağmen araç turboyu tekrardan doldurana kadar tüm ivmesi kayboluyor aracın.
    hedefim çok ciddi yürüyeni olsun en hızlısı ben olayım değil ancak böyle setuplardaki emsal araçlarla karşılaştırılınca hissiyat olarak daha yavaş gelince acaba aracımda mekanik veya yazılımsal bir sorun mu var gibi sorular geliyor aklıma.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben kullanıcı olarak cevaplayım, teknik bilgisi yüksek arkdaşlar eklemek çıkarmak isterse çıkartır.

İmzamdaki araç, 30.000km'dir 1449 ile kullanıyorum. 20K DPF'li sonrasında DP gerisi stok olarak biniyorum.

Şu an 2000-2100 arası çekip götürüyor tork o devirde geliyor 2800-3000 arası tam boost gibi.

100-200dp ve yazılım güncellemesinden sonra 20sn civarı şu an. DPF varken 22 civarı idi. Basıncım 2.1bar kısık diyebileceğimiz bir ayarda aracım, sıfır duman ilk oturuşta bile. Top speed eğime göre 265-273 gibi değişiyor.

Not: 1.6TDı hybrid veya büyük turbo eski 1.6TDI pololar gibi gitmesini bekliyorsan 1449 öle yürümüyor ha yürüyen de vardır ama o zaman işin içine duman girer vs vs.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yaklaşık 45.000 km dir kullanıyorum 1449 dp ile. gazladığım zaman bende herhangi bir kayıp olmuyor dolu dolu devam ediyor araç. süre olarakta ben p-gear ile -1,84 eğimde 21,61 süre aldım(aracım octavia combi ). cay ve pd ile ayrı bir motor onlar kadar verimli değil zaten
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

pd130mk4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıcı olarak cevaplayım, teknik bilgisi yüksek arkdaşlar eklemek çıkarmak isterse çıkartır.

İmzamdaki araç, 30.000km'dir 1449 ile kullanıyorum. 20K DPF'li sonrasında DP gerisi stok olarak biniyorum.

Şu an 2000-2100 arası çekip götürüyor tork o devirde geliyor 2800-3000 arası tam boost gibi.

100-200dp ve yazılım güncellemesinden sonra 20sn civarı şu an. DPF varken 22 civarı idi. Basıncım 2.1bar kısık diyebileceğimiz bir ayarda aracım, sıfır duman ilk oturuşta bile. Top speed eğime göre 265-273 gibi değişiyor.

Not: 1.6TDı hybrid veya büyük turbo eski 1.6TDI pololar gibi gitmesini bekliyorsan 1449 öle yürümüyor ha yürüyen de vardır ama o zaman işin içine duman girer vs vs.

İlk olarak cavabın için teşekkür ederim abi,
    aracını hem instagramdan takip ediyorum, hem de CVFİLMS kanalındakı videoyu en az 2-3 kere izlemişimdir.

100-200 süreleri tamamen takılı, ancak depoda az yakıt olarak mı yaptın acaba?

Aracımın yavaş hissettirmesinin diğer sebeplerinden biri de "unsprung" ağırlığın replika jantlardan dolayı ağır olması sanırım.

ben de kendi çapımda gps hızından bir 100-200 aldım 21.8 saniye geldi,
    ancak uygulama eğim göstermiyor ve bana biraz uçurumdan fırlatıyormuşum gibi geldi.

İstenen basınç ve turbonun sağlayabildiği basıncı görebilsem için bir miktar daha rahat edicek,
    o yüzden vagcom edinmeye çalışıcam. geçen gün forumdan bir abi güzelce anlattı nelere ihtiyacım olduğunu ancak uzak şehirlerde olduğumuz için ilgilenemedi ben de kendi imkanlarımla çözmeyi deniycem.

Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yaklaşık 45.000 km dir kullanıyorum 1449 dp ile. gazladığım zaman bende herhangi bir kayıp olmuyor dolu dolu devam ediyor araç. süre olarakta ben p-gear ile -1,84 eğimde 21,61 süre aldım(aracım octavia combi ). cay ve pd ile ayrı bir motor onlar kadar verimli değil zaten
    Sizin zamanınızla oldukça yakın cıktı benim zamanım ancak tahminimce benim eğim çok daha dik.

Tekrardan zaman alıp buraya updatede bulunucam, eğim konusunu p-gearsız nasıl hallederim sıra onu bulmakta.

Bir yandan da vagcom bulursam log'u burda paylaşmak istiyorum.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    octavia combinin 4 çekeri mi?

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pd130mk4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizin zamanınızla oldukça yakın cıktı benim zamanım ancak tahminimce benim eğim çok daha dik.

Tekrardan zaman alıp buraya updatede bulunucam, eğim konusunu p-gearsız nasıl hallederim sıra onu bulmakta.

bursada yazılım yaptırdığın yerde vardır ölçüm aleti diye tahmin ediyorum. ben -2,83 de 19,54 aldım mesela yine p gear ile ve 2 kişi olarak aracım full dolu depom bagajım ve 18 jantlarım vs vs (her iki denemede aynı ağırlıkta aynı saatte denedim zaten )

Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    octavia combinin 4 çekeri mi?
    hayır önden çekişli dsg
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi dsg ddy motor kodlu leonda 1449 turbo, dp ile kullanıyorum yaklaşık 10 bin kmdir. 2600 2700 devir üzeri tam dolu şekilde yürüyor aracım. 2000 devir üzeri dolmaya başlıyor. Eğer turboyu doldurmadan basarsam hafiften dumanım var doluyken bastığımda duman yok. süre olarak 20 sn civarlarında 100-200 sürem var. Ancak 123 bin km oldu orjinal kavrama sebebiyle tekli viteslerde kaçırmalar mevcut o yüzden son hız olarak 240 250 den sonra tıkanıyor yürümüyor daha fazla.

45 bin km den 114 bin km ye kadar yazılımlı DPF üzerinde kullandım. son zamanlar dpf doluluğu yüzünden araç yazılımsız gibi yürüyordu. Pandemi başladıktan sonra yakıt kalitesinden dolayı mıdır nedir 5 10 bin km içinde partikül filtresi birden doldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır konuya yeni mesaj gelmemiş, 114 sayfanın hepsini okudum ancak tam sorularınmın cevaplarını bulamadım. burdaki abilerime göre de oldukça toy olduğum için en iyisi işibilene danışalım dedim. fikrinizi almak için birkaç soru sormak istedim. sorularım yeni aldığım 2013 model 138bin kmdeki 1.6TDI CLH kodlu manuel golf mk7 için. aracı setuplu aldım. setup şu şekilde;
    -dp, düzboru, vanalı egzoz
    -k&n kutu içi hava filtresi
    -gtd1449vz turbo
    -tts fren
    -17 inch replika enkei rpf (fren ve jantları aracın hareketli parça ağırlıgının normal bir golften bir miktar daha ağır olduğunun göz önünde bulundurulması için yazdım.)
    sorularım şu şekilde, ilk olarak bu turboyu 1.6 hacimli motor hangi devirlerde tam spool etmiş oluyor? eski aracımda (1.9 PDTDI) 1900 devirden itibaren dopdolu yürüyordum, bu aracta 2000 den itibaren yarım dolu (tam randımanlı değil) 3200 den sonra dopdolu yürüyor gibi hissediyorum, turbosu oldukça pahalı olduğu için alt devirlerde de tam dolmadığı için sorun yaşamamak adına şehir içinde biraz çekinerek kullanmak zorunda kalıyorum.
    ikinci olarak, bu setuplardaki emsal araçların 100-200 süreleri yaklaşık kaç saniyelerde oluyor? bana beklediğimden yavaş geldi araç, belki benim beklentilerim yüksektir diye soruyorum.
    son olarak, vites değiştirirken 3100 devirin altına düştüğü anda cok ciddi basınç kaybediyorum ve gaz tam açık olmasına rağmen araç turboyu tekrardan doldurana kadar tüm ivmesi kayboluyor aracın.
    hedefim çok ciddi yürüyeni olsun en hızlısı ben olayım değil ancak böyle setuplardaki emsal araçlarla karşılaştırılınca hissiyat olarak daha yavaş gelince acaba aracımda mekanik veya yazılımsal bir sorun mu var gibi sorular geliyor aklıma.
    Öncelikle selamlar.. DGT Motor 1.6 tdi polo gtd1449vz, downpipe , orta susturucu iptal olarak kullandık. Bu motorlardan bir PD,CAY gibi patlama beklemek çok mantıklı değil. Komple düz boru olduğu için alt devirleriniz haliyle bi miktar ölü, bizde son susturucu takılıydı falan altlar haliyle ölüydü ama o kadar değildi. Basınç olarak 2.1 basıyorduk aldığımız süreler yaklaşık 20-21 saniye civarlarıydı. Zaten bu CLH motorlarda daha altını almak istiyorsan ya enjektör ya da duman işin içine girecek. Stabil 2.1 basınc bence en makul olanı bu turboda üstü elbette açılabilir ama risk olabilir gibi geliyor nedense. Vag-com ile çözmek yerine kendine mekanik bir basınç saati pakkens marka edinip kaç bar bastığını, vites attıktan sonra basıncın ne durumda olduğunu, hangi viteste ne kadar basınç geliyor, hangi devirde kaç bar basıyorsun en net o şekilde görebilirsin.. Yazılımsal sorun varsa eğer en doğru çözüm bence bu. Tam boost olduğu devir 2 de 60 civarı yaklaşık 3000 devir gibi olması lazım.. Daha sonrasında mekanik mi yazılımsal mı olduğuna karar verirsin.
    2012 Polo 1.6 TDI - SOLD
    2011 Polo 1.4 - SOLD

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    İlk olarak cavabın için teşekkür ederim abi,
    aracını hem instagramdan takip ediyorum, hem de CVFİLMS kanalındakı videoyu en az 2-3 kere izlemişimdir.

100-200 süreleri tamamen takılı, ancak depoda az yakıt olarak mı yaptın acaba?

Aracımın yavaş hissettirmesinin diğer sebeplerinden biri de "unsprung" ağırlığın replika jantlardan dolayı ağır olması sanırım.

ben de kendi çapımda gps hızından bir 100-200 aldım 21.8 saniye geldi,
    ancak uygulama eğim göstermiyor ve bana biraz uçurumdan fırlatıyormuşum gibi geldi.

İstenen basınç ve turbonun sağlayabildiği basıncı görebilsem için bir miktar daha rahat edicek,
    o yüzden vagcom edinmeye çalışıcam. geçen gün forumdan bir abi güzelce anlattı nelere ihtiyacım olduğunu ancak uzak şehirlerde olduğumuz için ilgilenemedi ben de kendi imkanlarımla çözmeyi deniycem.

Selamlar, log alıp burda dosya olarak paylaşabilirsen yorumlayalım.

Yazılımın daha önce kimlerce yapıldığına dair net bir bilgi yok ise elinde, önerim şu olur yazılım işi içinde olan birisi olarak da.

Düzgünce log alacak, vnt pozisyon ayarı nedir bilecek, dosya kalibrasyonu yapabilecek kalitede bir yer bul kontrol ettir gerekiyorsa yeniden yazdır.

3200 1449 için çok geç bence. En azından 2000 rpm son viteste vites küçültmeden cruise control ile uzun yolda hafif rampaları çıkabiliyor olman gerek.

Şöyle örnek verebilirim,

gtd1449 dan çok daha yavaş tepkisi olan daha eski nesil gtb1549 var benim 1.6 jtdm Giulietta da şuan. 2500 de 2.4 bar basmış oluyor.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fraps34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 2009 golf6 tdi 5 ileri manuel araç var. son aylarda, yolda giderken gaz verip çekince bir boşluk bir vuruntu hissediyorum. Salıncak burçlarını yeni değiştirdim sizce neden olabilir. Araç 280.000 kmde.

SAnırım bu araçta oynar volan var , bazı yıllarda vw sabit volana dönmüş. Yada karışık çıkıyormuş, volanda boşluk oluşursa bunu yapar mı ?

Diğer sorum ise sabah motor soğukkken , ilk kalkışta 20 metre silkeleme yapıyor. Araç gaz kesiyor anlık olarak , cay motorda sizce neden olabilir. Maf sensöründen şüphelendim, çıkma maf taktım değişme olmadı.
    Volant dan olsa her zaman yapar sıcak soğuk fark etmez.

Ayrıca da volant seste yapar hocam
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah ekrana uyarı geldi yağ değişimi için 20gün diye, şu an KM 149.000..
    Yetkili servise gideceğim sanırım, harici bir yere gitmedi araç, 150.000 Bakımında neler oluyor? 1.6TDI DSG Leon ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 1.6 tdi a3 aracım yokuşlarda park ederken vs ayağımı frenden çekince geri kaydırmaya başladı dikkat çekici bir şekilde neden olabilir 195k kmde araç

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı twin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 1.6 tdi a3 aracım yokuşlarda park ederken vs ayağımı frenden çekince geri kaydırmaya başladı dikkat çekici bir şekilde neden olabilir 195k kmde araç
    hill holder

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)