User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: jetta 1.6 tdi rolantide sallantı ve titreme

lider-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

jetta 1.6 tdi rolantide sallantı ve titreme

arkadaşlar tüm foruma merhaba tekrardan .

ilk mesaj veya açılan konuda genelde bir şikayet veya istek olur ben biraz tersten işleteceğim olayı ve yakın zamanda yaşadığım sorun ve ulaştığım çözüm yolunu paylaşacağım ..

2010 1.6 tdi jetta , araç dönem dönem rolantide sallantı ve farklı bir çalışma tutumu sergiliyor bazen hiç yapmıyor bazende aracın içinde resmen hissediliyor kırmızı ışıkta beklerken sanki biri aracı eliyle sallıyor gibi aynı zamanda rolantide kaputu açıp baktığımda sanki düzensiz yakıt hava karışımı varmış gibi motor sallanıyordu .

bir gün tesadüfen aracı bosch servise götürdüm kadosan oto sanayide milyonluk dizel tesisatları olan bir servis ancak onlarda siemens yakıt sisteminden anlamadıklarını fakat görüntünün iyi olmadığını pompa veya enjektör takımında kesin arıza olabileceğini söyleyip içime kurt düşürmeden bırakmadılar beni oradan ayrıldım ve tanıdık vesilesi pompa enjektör işi yapan bir işletme ile görüştüm oradaki arkadaşta beni özel bir vw servisine yönlendirdi

gittiğim usta arkadaş önce kendisi kontrol etti sonra vagcom yardımı ile enjektörleri kontrol etti ve bir tanıdığı ile telefonda görüşüp değerleri konuştular telefonda konuştuğu şahıs aracın yazılım versiyonunun kaç olduğunu sordu , aracın versiyonunun düşük olduğu ve öncelikle serviste yazılımının güncellenmesi gerektiğini söyledi.

bunun üzerine vw diyalog hattı aracılığı ile özön vw ile görüştüm servis sorumlusu arkadaştan ertesi gün sabah için randevu aldım servis sorumlusuna durumu anlattım oda yazılımdanda kaynaklanabileceğini ancak görmek gerektiğini söyledi ve ertesi gün o pskolojik korku ile yetkili servisin yolunu tuttuk :-)

23/05/2015 tarihi itibari ile sorun yazılım güncellenerek çözüldü , aracın hem gidişi değişti biraz rahatladı hemde rolanti eski haline göre bir miktar yükseldi ve tüm sallantı kesildi , başına gelecek arkadaşlar için naçizane tavsiyem aracın pompa , enjektör gibi önemli elemanlarına dışarıda yetersiz ekipmanları ve yetersiz bilgisi olan sorsan herşeyin en iyisini bilen sözde servislere elletmemeleri , düşününki bosch gibi kendini marka olarak pazarlayan ve sadece dizel araç bakan bir servis bile gayri ciddi bakıp aracın pompa veya enjektörleri arızalı diyebiliyor ve onun arızalı dediği işlemlerin yaklaşık maliyeti 3.000 tl ile 10.000 tl aralığında

ve bu durum yetkili serviste 100 tl karşılığında yazılım güncellenerek hallolabiliyor , normalde yazılım güncellemeye alınan paraya bile itiraz etmem gerekirken sırf ucuza halloldu diye sesimi çıkartamadım , sonuçta kendi yaptıkları hataları düzeltmek için güncelleme yayınlamışlar aslında para ödememem gerekiyor

tabi bunada şükür dedik

saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk mesaj genelde http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/ formunda kendini tanıtma mesajı olur.
    Size de geçmiş olsun.....
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mesaj genelde http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/ formunda kendini tanıtma mesajı olur.
    Size de geçmiş olsun.....
    kendini tanıtma konusu bir forum kuralı olduğu için onu yerine getirdim orada sıkıntı yok.

bu konuyu yazmamdaki amaç belki birilerine faydası olacağını düşündüğüm için

ilgine teşekkürler..

b.yasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor yazılımınız güncellendiğinde partikül filtre rejenerasyonu uygulandımı peki.Yakıtınıza dikkat edin.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.yasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor yazılımınız güncellendiğinde partikül filtre rejenerasyonu uygulandımı peki.Yakıtınıza dikkat edin.
    segman kirilmis olmasin ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.yasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın yakıtında bir sorun yoktu şimdide olacağını düşünmüyorum güncellemenin üzerinden yaklaşık 400 km geçti

rejenerasyonu araç kendiside yapıyor yaptığı zaman zaten stop etmiyorum bekliyorum rolantinin normale inmesini , aracı servise götürdüğümde tecrübeye çıkıldı aracı servis şefi kullandı ve biraz sıkıştırdı dönüşte servisin önüne çektiğimizde araç rejenerasyon yapmaya başlamıştı ve normale dönmesini bekledik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    segman kirilmis olmasin ?
    segman kırılması derken ?

ykavcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klima açıkken yapıyordu bende, 2010 Jetta dsg tdi
    Seyyar Tayyar

cusse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende konu açmayı düşünüyorduk;

Merak ettiğimiz araç çalışırken yağ çubuğunu çektiğimizde aşırı bir duman çıkıyor üfleme gibi,acaba sadece bizdemi ustalardan tatmin edilecek bir cevap alamadık,cevaplarsanız seviriz?Araç golf 7 40k'de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cusse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende konu açmayı düşünüyorduk;

Merak ettiğimiz araç çalışırken yağ çubuğunu çektiğimizde aşırı bir duman çıkıyor üfleme gibi,acaba sadece bizdemi ustalardan tatmin edilecek bir cevap alamadık,cevaplarsanız seviriz?Araç golf 7 40k'de.
    tdi motorlarda duman değil buhar vardır özellikle kış aylarında belirginleşir bu normaldir bende ilk aldığımda görünce şok geçirdim ancak daha sonra 3000 km de 1.6 tdi incelediğimde durumun normal olduğunu gördüm

mrh77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu tekrar canlandırdık.
    Bu sorunu bende yaşıyorum. 2016 dsg dizel leon aracımda 30 bin bakımında belirttim. İlk başta normal diyip geçiştirmeye çalıştılar 100 binlik arabada bu sallantı normal mi dedim sonra başka bir arkadaş grubun araçlarında böyle bir sorun olduğunu soyledı. Almanya'dan haber beklediklerini söyledi. Üzerine gitmelimiyim yoksa eyw. Diyip kullanmalımıyım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)