User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
75 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: PD 80 Seat İbiza 6L Hakkında Herşey

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar merhaba

Motorda oynama yapmadik ama aracimiza yenilikler kattik
    Cok gorsel birsey degil ama guzel bir calisma oldu bence
    herkese tavsiye ederim

http://www.techturkey.com/forum/do-i...si-yapimi.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün boş yol bulunca bi video çekeyim dedim.Soft yazılım var.Gerisi full stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün boş yol bulunca bi video çekeyim dedim.Soft yazılım var.Gerisi full stock.

Maşallah kardesim guzel gidiyor da arac triptonik mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardesim guzel gidiyor da arac triptonik mi ?
    Manuel hocam.Hiç otomatik gelmedi sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pert etmiştim, oem yayları hala durur kömürlükte çok güzel ve keyifli bir araba. Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manuel hocam.Hiç otomatik gelmedi sanırım.
    Vites geçişlerin sanki triptonik gibi geldi bana
    kat iptali artı hava filitresi ile dahada zevkli olur kardeşim tavsiye ederim.

kazasız belasız kullan inş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bi guncel cekelim.

İnceden tatli bir ses gelsin istiyorum. Kat iptali var hic bir sey degismedi. Yani en azindan iceriden duyulmuyor. Son susturucu iptalinde de cok ses cikiyor. Ne yapsak ki? Sona spor susturucu taksam nasil olur deneyen var mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bi guncel cekelim.

İnceden tatli bir ses gelsin istiyorum. Kat iptali var hic bir sey degismedi. Yani en azindan iceriden duyulmuyor. Son susturucu iptalinde de cok ses cikiyor. Ne yapsak ki? Sona spor susturucu taksam nasil olur deneyen var mi?
    Kardesim yapacagin tek bisey var komple 51duz boru son susturucu orjinal kalacak o zaman cok guzel ses alınıyor. Numarani gonder bana whatsapp tan aracimin sesini atim sana . Duz boru bizim araclarda cok kolay yapiliyor 200 250 tl tutar tutmaz duz boru max. V6 sesi almazsan ben bise bilmiyorum

M.Buhra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abilerim kardeşlerim arkadaşlarım, uzun aradan sonra konuyu hortlatacağım ama. Ben Seat İbiza 1.4 Tdi Pd80 bir motorlu bir araç alıp, motora yapabileceğim değişikliklerle kendime yetim güzel güçler yakalamak istiyorum. Kafama takılan bir konu bu aracın 70,75,80 hp olan motorlarının iç aksanında farklılıklar mevcut mu ? Ve hangi modeller hangi motor kodlarını ve hp özelliğini kapsıyor bilgisi olan var mıdır ? Bu araçlarla ilgili doğru düzgün bir konu yok ya da ben bulamadım. Şimdiden teşekkürler..

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 silindirli , gayet dayanıklı, biraz sesli çalışan bi motor 1.4 Tdı lar dostum, detaylı şekilde arkadaşlar yazar zaten ama yazılım + dp ile çok keyifli olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim hocam verdigin bilgiler icin ama saydigim hp seceneklerindeki motorlarin hepsi ayni sekilde dayaniklimi, buyuk turbo enjektor pompa girildiginde dayanbilecek kapasitedemi ogrenmek istedigim asil olay bu tekrardan tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Oncelikle srider ve stylence modelleri en dolu modeller. ben 2008 stylence BMF motor kodlu 80hp olan modelini kullandım ve yazlım+duz boru+filtre vardı ve yaklaşık 110 hp civarında idi. cok guzel gidiyordu ve sesi cok tatlıydı fakat biraz motor sesi fazlaydı
    şu anda 1.9 pd130 kullanıyorum ve bundeki motorla tek farkı 1 silindir eksik olması ve daha küçük turbo oluşu.

1.4 tdi70 75 hp olanlarında turbo ve yazılım farkı var sadece
    yuklenildiği taktirde 160 hp krankta güç alına biliyor turbo+cooler+yazılım ile
    enjektör işine girersen daha fazlasıda alınır.

samsunda 1.4 tdi cooler+yazılım+düz boru ile cok güzel yürüyen bir araç yaptılar zaten

sana şu kadarını söyleyeyim. motorunu kıramazsın!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Oncelikle srider ve stylence modelleri en dolu modeller. ben 2008 stylence BMF motor kodlu 80hp olan modelini kullandım ve yazlım+duz boru+filtre vardı ve yaklaşık 110 hp civarında idi. cok guzel gidiyordu ve sesi cok tatlıydı fakat biraz motor sesi fazlaydı
    şu anda 1.9 pd130 kullanıyorum ve bundeki motorla tek farkı 1 silindir eksik olması ve daha küçük turbo oluşu.

samsunda 1.4 tdi cooler+yazılım+düz boru ile cok güzel yürüyen bir araç yaptılar zaten

80lik ise motor kodu bnv 75lik ise amf dir abi.Kodlar karışmış gibi

Benim aracım stage 1 idi.105hp civarı yazılım kat iptali ile.Hiç açık değildi arkadaşımda da var 75lik amf.Ciddi atarlı.120hp'ye çok ama çok yakın Cooler falan yok sadece yazılım ve kat iptali.Üstündeki cooler iyi zaten.Değişmesine gerek bile yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Yoğunluktan dolayı foruma dahil olmamıştım ama, almak istediğim cevabı fazlasıyla vermişsiniz. Başta siz olmak üzere yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Var mı hâlâ aydınlatmak isteyen kullanıcılar. Güncel spec kullanım performans öneri neler var Pd80 polo almayı düşünüyorum
    -_-_-_-

jQmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var mı hâlâ aydınlatmak isteyen kullanıcılar. Güncel spec kullanım performans öneri neler var Pd80 polo almayı düşünüyorum
    Bu motordan 200 hp gibi değerler almak hayal değil.
    Kendi aracımda pd80 Ibiza.

Turbo, intercooler, KN filtre ve güzel bir yazılım ile 2.0 bar'da 190 HP 355NM güç aldım. Ve bu güçte bu motordan beklemeyecek şekilde az dumanlı bir sonuç çıktı.
    190 hp gücü aldığımda henüz debriyajım orijinaldi. Ve aşırı derecede kaçırıyordu.
    Daha sonrasında bronz olmayan custom bi debriyaj kiti takıldı. Ardından da büyük enjektör memesi takarak 233HP 420NM güç aldım (duman artık kaçınılmaz ).

Şuanki hedefim 250 üstü güç almak. Ve çıkacağına inanıyorum şuan 2.2 barda 233 HP verebiliyorsa 3.0 barda neler olacağını kestiremiyorum .

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vites geçişlerin sanki triptonik gibi geldi bana
    kat iptali artı hava filitresi ile dahada zevkli olur kardeşim tavsiye ederim.

kazasız belasız kullan inş.
    Bende birşey danışayım 6l kasa bendede var önler için aracınızı nasıl alçalttınız? yay press mi coil mi? coil ise markası nedir yada custom mı? bilgi verebilirmisiniz? konfor sekme nasıl?

jQmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4rd4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende birşey danışayım 6l kasa bendede var önler için aracınızı nasıl alçalttınız? yay press mi coil mi? coil ise markası nedir yada custom mı? bilgi verebilirmisiniz? konfor sekme nasıl?
    Bence en kaliteli çözüm iyi bi marka coilover. Çok tuzlu gelirse custom coiloverda iş görür.

Benimkiler custom, sekmeler yumuşak buda istenmeyen durum. Tabi dalgalı yollarda yumuşak sekmeler yapıyor şehir içinde bişey hissettirmiyor.
    Tabi bam.. güm.. sesler yine aynı sertlikte pek değişme olmadı. İlk başta yay yeni olduğu için yumuşak gibi geldi ancak zaman sonra aynı hissiyatı veriyor.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jQmer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motordan 200 hp gibi değerler almak hayal değil.
    Kendi aracımda pd80 Ibiza.

Turbo, intercooler, KN filtre ve güzel bir yazılım ile 2.0 bar'da 190 HP 355NM güç aldım. Ve bu güçte bu motordan beklemeyecek şekilde az dumanlı bir sonuç çıktı.
    190 hp gücü aldığımda henüz debriyajım orijinaldi. Ve aşırı derecede kaçırıyordu.
    Daha sonrasında bronz olmayan custom bi debriyaj kiti takıldı. Ardından da büyük enjektör memesi takarak 233HP 420NM güç aldım (duman artık kaçınılmaz ).

Şuanki hedefim 250 üstü güç almak. Ve çıkacağına inanıyorum şuan 2.2 barda 233 HP verebiliyorsa 3.0 barda neler olacağını kestiremiyorum .
    Proje setup listesi video fotoğraf var mı hocam bu süre zarfında setup yüzünden bi sıkıntı yaşadınız mı acaba
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler