User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: 1.7 DTi için biraz yardıma ihtiyacım var...

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egr Valfiniiptal etmen kolay sök valve i ondan sona araya çelik conta kestiriyiceksin koyucaksın tamamdır EGr İptal birçok arabada bu böyle yapılıyor

EGR sadece emisyon kuralları için üretilmiştir bence fişini çekmeyin arıza vericektir

basınc artttırmak konusunda belirli oranda basıncınız artabilire ama dediğim gibi ömrü kısalıcaktır turbonun, çünkü turboları küçük olan dizel arabaların bazındı arttırmak için pervanenin daha çok dönmesi gerekiyor düz mantık olarak ama aman aman bir şekilde ömründen yemez bence 1-2 bin Km belki
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyw. Oz' kardeşim... Zaten dün yaptım iptali farketti ufak da olsa araç özellikle alt devirlerde...

Hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim...
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BG diye bir şey var dizel arabaların EGR den dolayı Motoru çok aşırı pislenmekte Bostancıda bu uygulamayı yapıyorlar Wv TEch servbisinde eğerki onuda yaptırırsan gerçekten bayağı fark eder

Özgün Yolladı dersen BG yağtırmak istiyorum dersen yardımcı olurlar
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

mustafa aşık
    Misafir
    acaba o egr valfşnden megan dci de varmıdır. iptal etsek sonuc ne olur.

mustafa aşık
    Misafir
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı
    benim aracımda ne katalizör iptali nede başka birşey var ford focus tdci kullanıyorum servisim kendisi isptal etti egr valfini abi işe yaramaz dediler bi tane lastik bişiy ile kapatıldı valf şu an devre dışı. arabam çok azda olsa duman atıyordu o kesildi şu an duman hiç yok gibi benzinde fark edilir derecede azalma oldu. ve performansın umulandan fazla arttı.
    standardı 115 hp oln aracım dynoda 125.5 hp verdi. başka hiç bir işlem olmadan hemde. zaten forumdada benim konum var oradanda dyno sheet e bakabilirsin.
    ford focus 1.8 tdci aracım
    acaba egr valfınden megan dcı de varmıdır. uygalasak sonuç alabılırmıyım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mustafa aşık Nickli Üyeden Alıntı
    acaba egr valfınden megan dcı de varmıdır. uygalasak sonuç alabılırmıyım.
    Tabiki... 2000 sonrası hatta öncesi Benzinli ve Dizel araçların neredeyse %90'nında EGR Valfi vardır... Sen de iptal ettir sen de rahatlat arabanı
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1.7 DTi Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar bugün EGR valfini iptal ettirip K&N filtremi taktım ve gece güzel denemelere şahit olduk
    Kalkıp geçtiğim araç listesi:
    Fiat Palio 1.2 16V 80hp (filtre+headers)
    Fiat Uno Standard
    Şahin 1.4 LPG
    Bora 1.6 8V 103hp

2005 Peugeot Partner 2.0 HDi+SuperChips+Kutuiçi+Kat. iptali... Bu araçla kısa mesafede (200 metre yaklaşık) kafa kafaya gittik...

Sonuçta aracımda SuperChips,K&N kutuiçi,kat. iptali,Steel Sport performans egzosu ve EGR iptali var ve araç şu anda hem çok sağlıklı çalışıyor hem de gayet tatmin edici... Hele 1.6larla yürüdüğünü düşünürsek...

Sonuçlar şimdilik bunlar

Bu arada evet intercooler var ve turbo olayı için başka fikirlerim var onu da Erkin kardeşime anlattım msn'de...

Hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim... Saygılarımla...

HEY DOSTUM 1.7 DTI COK SAGLAM YURUYOR BENIM DEUFAK TEFEK MACERALARIM VAR SENI ANLAYABILIYORUM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı carpediem Nickli Üyeden Alıntı
    HEY DOSTUM 1.7 DTI COK SAGLAM YURUYOR BENIM DEUFAK TEFEK MACERALARIM VAR SENI ANLAYABILIYORUM
    Eyvallah dostum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)