User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Fiesta 1.5 tdci upgrade

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiesta 1.5 tdci upgrade

Fiesta 1.5 tdci için neler yapılabileceğine dair pek örnek bulamıyorum. hep box yada 95 hplik fiestaya yazılım örnekleri çıkıyor.Belki tecrübe etmiş araştırmış arkadaşlar vardır. Almanyada 95 hp olan serisi satılıyor ama motorları birebir aynı mıdır, sadece yazılım farkı mı vardır?. Focusta da artık 1.5 tdci kullanılıyor 120 hp. Motor altyapıları ne kadar farklıdır? Sadece yazılım egzos dp falan kaç hp sağlıklı olur? Motor alt yapısı vw nin 1.6 tdi gibi big turbo + cooler vs ile 150+ hp leri kaldırır mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiesta 1.5 tdci için neler yapılabileceğine dair pek örnek bulamıyorum. hep box yada 95 hplik fiestaya yazılım örnekleri çıkıyor.Belki tecrübe etmiş araştırmış arkadaşlar vardır. Almanyada 95 hp olan serisi satılıyor ama motorları birebir aynı mıdır, sadece yazılım farkı mı vardır?. Focusta da artık 1.5 tdci kullanılıyor 120 hp. Motor altyapıları ne kadar farklıdır? Sadece yazılım egzos dp falan kaç hp sağlıklı olur? Motor alt yapısı vw nin 1.6 tdi gibi big turbo + cooler vs ile 150+ hp leri kaldırır mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler
    big turbo setup ile 150 hp hayal değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüm fiestalar şirket arabası herhalde Forumda hiç 1.5 fiesta ile uğraşan olmadı mı?

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiesta 1.5 TDCI'larda intercooler bulunmuyor, bu yüzden fazla yüklenebilecek bir yapıya sahip değil.

Yeni çıkacak olan Euro 6 motorların ise hem 75 hem de 95 PS versiyonları birebir aynı motordur. 20 hp lik fark sadece yazılımdan geliyor ve ikisinde de intercooler mevcut.

Sizdeki Euro 5 motora aynı cooler'dan takmak mümkün, ancak klima radyatörü ve borularının 1.6 TDCI olanları ile değiştirilmesi gerekli.

1.6 115 PS ve 1.5 120 PS olanlarda VNT turbolar var sizdekiler ise wastegate ile çalışıyor dolayısıyla direk bir dönüşüm mümkün değil.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiesta 1.5 TDCI'larda intercooler bulunmuyor, bu yüzden fazla yüklenebilecek bir yapıya sahip değil.

Yeni çıkacak olan Euro 6 motorların ise hem 75 hem de 95 PS versiyonları birebir aynı motordur. 20 hp lik fark sadece yazılımdan geliyor ve ikisinde de intercooler mevcut.

Sizdeki Euro 5 motora aynı cooler'dan takmak mümkün, ancak klima radyatörü ve borularının 1.6 TDCI olanları ile değiştirilmesi gerekli.

1.6 115 PS ve 1.5 120 PS olanlarda VNT turbolar var sizdekiler ise wastegate ile çalışıyor dolayısıyla direk bir dönüşüm mümkün değil.
    Teşekkürler cevabınız için, çok faydalı oldu. Yazılım firmaları yazılım sonrası 100 hp diyor, sağlıklı mıdır acaba coolersız? Downpipe+egzos+cooler+yazılım işine girersek turbo büyütmeden 120 hp ler zorlanır gibi o zaman.

Ko®ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo büyütmeden 120 hp civarı bi güç mümkün, ben mk6 kasada yani 1.4 euro 4 motorda yazılım cooler ve dp ile 115 hp güç elde etmiştim

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hort.

Bahsedilen araca inter+yazılım yaptırmak istiyorum, kafamdaki rakam 105psi fakat endişem motor bu güçleri kaldırır alt yapıda mı? Değilse alt yapı olarak neler yapmak gerekir.

Atıyorum yağ pompası güçlendirme falan gibi vesaireler yapılabiliyor mu?
    Ya da bu tarz bi işlem yapılabiliyorsa daha iyi olmaz mı?

Kısacası hem verim alıp aynı zamanda daha sağlam olması için ne yapılabilir?

Esasında aracı değiştirip ecoboost almak istiyordum fakat 105psi’ları sorunsuz şekilde kullanabilirsem gerek duymuyorum doğrusu.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hdi ve tdci motora bulaşmayın. Yaparsanız en fazla soft yazılım devam. Sonu gelmiyor gelse de ettiğiniz emeğe değmiyor. 1.4 hdi 68liğe 1.6 hdi pali ile Hybrid +1.6 hdi cooler + dp + emülatör(1.5 bardan sonra korumaya aldığı için) + bronz baskı (120 hp sonrası orj set sıyırıyor) elde edeceğin güç 130 taş çatlasın basıncı dip aç max 140 hp. Adam poloya dp yazılım yapıyor 160 170 alıyor içinden geçiyor senin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni çıkan focuslardaki 1.5 120 beygir 300 tork motorlarla aynı ise turbo örnek veriyorum 1544+hybrid +6-8 litre arası cooler , enjektörlerin pompacıda büyüyorsa büyüttür yada 120lik uyuyosa bak çaresine bütçene göre , güzel bi krom egzoz ve hdi tdci yükleme konusunda iyi olan bir yazılımcıyla 150 beygirler hayal değil daha fazlası bile belki gelir İstanbul maslak sanayide bu işi iyi yapan iki turbocu var onları ara sor istersen isimleri ferhat abiyle kadir abi. Youtubeda yükleyen 1.5 tdci yapan birilerini görmüştüm bi bak ulaş konuş istersen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)