User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: 1.3 dizel linea yakıt

mstfcn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama hızınız çok düşük muhtemelen dur kalk trafiği, yoğunluk olarak hep şehir içi gittiniz o yüzden ortalamanız 8.8 bence normal gibi.
    Aracı sürerken anlık tüketimi açarsanız zaten 1 2 3. viteste hep 10 11 litre civarı yakıyor anlık özellikle 1 ve 2 yüksek baya yani ortalama hızınızdan hesap ederek söylüyorum normal gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtı opet'ten almamanı öneren oldu mu? bir arkadaşım enjektörlerini temizletti ve orası da dahil olmak üzere çoğu yer opet alma diyor. bu arada enjektörleri temizletince yakıtı ciddi denebilecek bir şekilde düştü.

öte yandan kışlık lastikler ve soğuk hava yakıt artışını sağlam tetikler ama zaten neredeyse hep dur kalk yapıyorsun anladığım kadarıyla. yaptır demiyorum. bence bir enjektör temizletmeyi araştır. kafana yatarsa yaptırır sonuçları buraya yazarsın belki.

bence 1.3 dizeller için en güzeli katkısız euro dizel yakıt kullanmak. ne de olsa performansı aman aman etkilemiyor katkı. ekonomik sürüş en ideali de normal euro dizel. zaten şu da var euro dizel yakıt her yerde aynı yakıt. aynı rafineriden alınıyor. en ucuzu ile en pahalısı arasında bir kalite farkı olmamalı.

CanAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2 hafta önce kiralamıştım 1.3 linea 4 kişi full depo ile çıkıp 300 km(ş.içi) yaptıktan sonra depoyu tekrar doldurduk ve 66 tl yakıt aldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıtım 9 oldu mutluyuz sımdılık 10nun uzerine cıkana kadar bosch servisi bakılması lazım dedı enjektörlere ama debimetrede degisssen once bi kontrol etsen iyi olur dedi bakalım 10 gordugum gun komple yaptırcam

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal

Benim punto şuan kullandığım benzinli araba kadar yakıyordu tek farkı haftasonu gezmeleri o zaman az yakıyordu onun dışında 7.5 altına pek inmezdim fiat500 benzinli bunda 7 litre ortalamam var
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek moral bozucu nokta çok gezdiğimden devamlı depo bitiyor sanırım azıcık ufak puntoya göre
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)