User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Aveo 1.3 D Chip Tuning ve diğer uygulamalar hakkında

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leventim isim Timur ve kesinlikle abi vs demek zorunda değilsin,

...
    Estf. abi olur mu öyle şey, abimizsin yani 3-4 yaş olsa neyse de aradaki fark azımsanmaz

Bana kalırsa da sadece yazılım ile (düzgün hazırlanan) bırakmak daha mantıklı, ne kadar çok içine girersen sorun çıkarmasa bile çıkarma potansiyeli artıyor.

Ben yazılım sonrası hiç sorun yaşamadım açıkçası, sadece bir defaya mahsus mecburen Total'den aldığım mazotla babamın kullanımı ile (ev iş arası yürüyerek 10 dk) "yani kısa mesafede ısınmadan ki dizel ısınmak ister verimli kullanım açısından aksi taktirde kurum oluşumu kaçınılmaz" katalizör tıkandı, onu da gittiğim vakit bir gece gazlayarak çözdüm Genel motor / turbo ömrü düşsün %10.. 400 bin km de motor yapacak olsam 350 bin km de yaparım ki 10 yılda 130 bin oldu araba, o kadar kullanmayacağım yani sonuçta. Turbo desen 250 yerine 200 de gitsin, ama bana 100km de 0.5 lt gibi ortalama kazancı oldu yazılımın, ordan yapılan ekonomi bunu bir nebze örter, örtmese bile aldığım keyif hayli hayli yeterli.

1364cc benim araba da tam anlamıyla 1.4 bile değil.. diğer 1.4 lerden 34cc eksiğim var. Ama performans getirisini şöyle özetliyim. Yazılımın en soft hali (ilk hali) ile 08 Focus 1.6 tdci a 3 boy atıyordu 50-160 aralığında. Km lerimiz hemen hemen denk, arkadaşımın arabası. Plazadan beraber teslim aldık o zaman onu da. Bakımı vs zamanında yapılan hırpalanmamış bir araç.

Şuan benim Corolla o ilk halinden bir 3 boy daha hızlıdır.. Şuanki hali ile de Golf 7 1.6 tdi 110hp manuele 50-140 aralığında 2.5 boy atıyorum, ki 100 km/h den sonra fark açılmaya başlıyor, 170-180 denemelik şansımız olsa daha da artar fark..

Kısacası superchips vs marka olmasına gerek yok, adam akıllı yapılmış yazılım ile araç sahibi üzülmez, eğer öncesinde sorun çıkarmaya hazır durumda bi aksaklık yoksa. Ha varsa da yazılım bahanesi olur, dayanmadı diyip geçmeli.

Ki günümüzde TR deki bir çok markalaşmış firma/isim de superchips ten kat ve kat düzgün, randımanlı yazılımlar hazırlamakta bana kalırsa. Superchips bundan 10 yıl önce bu sektör bu kadar gelişmemiş halde iken iyiydi. Ama şuan bence ortalama bi yazılımdan fazlasını veremiyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.1 crdi ile yaptıklarımı anlatsam.mevzu çıkar demekki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.1 crdi ile yaptıklarımı anlatsam.mevzu çıkar demekki
    1.1 araba yürümez çöpe at abi

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focustan çok bahsedilmiş tahrik oldum bişeler diyim ben arabayı 130 küsür binde aldım 50 bin civarı yazılımsız bindim. kat egr iptal ettim orta susturucudan sonra boru çapını büyüttüm Y çift çıkış yaptım. usta kuruntusundan ötürü kapak açıldı. orjinalden daha ince contayla (???) kapattık. sonra 3-4 farklı yazılım denedim en son dumana da razı gelerek hard yazılım yaptırdım. pişman olduğum tek şey cahillime gelen contadır bi zararını görmedim sadece sesini çirkinleştirdi ama 230binde aracımı sattığımda kompresyon değerleri gayet yerindeydi.

karadenizi bilirsiniz dağlar denize paralel uzanır yollarımız in çık viraj in çık viraj şeklinde inanın o yollarda otomatik araba kullanıyomuş gibi vites düşür yükselt derdi olmadan gitmek bile yazılım yaptırmak için yeterli sebep. alt devirlerdeki ekonomiymiş gazlayınca gitmesiymiş verdiği zevkmiş hiç saymıyorum bile.

benim gözümde turbodizele yazılımsız binmek israf. egr denen illeti iptal ettirmemek israff. kat dpf cart curt zulüm arabaya bunlar tabiki benim fikrim. çevreciler bişey diyecek olursa önce belediyelerimiz kendi bünyesindeki araçları yenilesin sonra biz zevkimizden kısalım.

yani sözün özü 1.3 dizel dahi olsa ufak oynamalar o arabadan daha fazla zevk almanıza sevmenize sebep olacaksa yapın. abartılmadığı ve düzgün ellerde yapıldığı sürece bi yazılım uzun süreler sorun çıkartmaz.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son susturucuyu iptal ettirmeyin derim yazılım felan yaparsanız boru çapını büyütüp kat orta ne varsa sona kadar söküp maks 48-51 civarı yaptıktan sonra sonra spor bir egzoz koyarsanız daha iyi olur ses de azalır hem .
    bu arada @Yarbay . abi yazdığın konularda size katıldığım yerlerde var katılmadığım yerlerde , burdaki birçok insan arabasına aşık denecek kadar ilgi alaka gösteriyor , sürekli bişeyler ekleyip güzelleştirmeye çalışıyor bence aracı satmak istese zaten böyle birşey sormazdı birde arkadaş 14 bin tl diyor aracının piyasasına 15 16 ya üst segment dizel malesef alamaz arkadaş saygılar
    Hakkı Can Eryüzlü...

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yok onun yerine ls7 alacağına :

1) arkaya yemek masası boyunda kanat atın

2) depoya işeyen çocuk

3) 1 kg daha hafif diye 3000tlye jant

4) 20mg daha hafif diye mugen bijon anahtarı

5) carbon kaput ve bagaj kapağı

6) bombastikchips dpf tıkarmatik yazılım

7) düz 100mm boru

8) hybrid transit turbosu

inan böyle daha hızlı olursun ls7 den yukarıdaki arkadaşında yorumu gibi modifiye yapmış üyeliğinin hakkını vermiş olursun

yol açın apachi tuner geliyo
    hacizde tvyi aldılar hatta poyraz karayeli 37 ekran tüplüden izliyorum şuan yani para o derece bitti anca 1.3 doblonun arka camına osmanlı tuğrası yaptırabildim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Timur abiye katılıyorum valla kim ne derse desin.

-DPF'i iptal ettim + üstüne EGR'de iptal,+2.0 TDI Turbosu,Yapmışken son susturucuyu söküp Varex koymamakta olmazdı Sonuç:Bagajı simsiyah duman atan bir Golf7 + Gazladığında deli gibi egzoz sesi çıkartan bir Golf7...320d stock 184hp 120.000deki arabayla dene 4-5 boy attım diye sevin 160hp scirocco + yazılım + DV ile dene bir vites tutunamadım bile.Harcanan para ortada,çekilen dert ortada. Madem çok istiyorsun sat Golf'u al bir Polo GTI yap herkese şakanı

-Neyse şu anda herşey orjinale dönmüş halde + sadece yazılım var arabada.Oda 56mg injection var,DPF için en zararsız olacak limitin bu olduğunu söyledi Saygıdeğer Tunerim.140hp civarı zevkli birazcık.140hp orjinal FR ile denediğimde 3-4 boy arkasından takip ediyor benim için güzel bir sonuç ( video isteyen https://www.youtube.com/watch?v=XBzSJKKhPbA )

-0-100 hiçbir zaman benim kıstasım olmadı,Adananın asfaltında orjinal 105hp dizel bile 1-2 sarıyor.Şu anda yazılımlı en iyi lastik kombinasyonunu bile getirseniz güçlü bir araba tutunamaz.Ama benim arabamın stock TDI DSG ile farkı şu şekilde ( https://www.youtube.com/watch?v=ncAqWLCaKNc )

-Demek isteyeceğim sadece yazılıma okeyim,ama bir arabanın yüklenme potansiyeli yoksa bundan sonra yapılacak herşey gereksiz olacaktır bence

-Mesela 500 liraya sadece yazılımla 75 hpden 105 hpye 30 hp artışını sağlayabilirsiniz.Ama 105 hpnin üstüne bir 30 daha koyup 135 yapmak için 4-5 katını harcamanız lazım.Timur abide bundan bahsediyor zaten,sadece yazılım okey ama uçup kaçmasını bekleme diyor.Hybrid turbo,cooler,bozulacak herşeyide iptal edip(DPF-EGR) harcanacak miktar yanında gereksiz kalıcak demek istiyor.Genede tercih sizin yaptırmış biri olarak bence hiç gerek yok

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -0-100 hiçbir zaman benim kıstasım olmadı,Adananın asfaltında orjinal 105hp dizel bile 1-2 sarıyor.Şu anda yazılımlı en iyi lastik kombinasyonunu bile getirseniz güçlü bir araba tutunamaz.Ama benim arabamın stock TDI DSG ile farkı şu şekilde ( https://www.youtube.com/watch?v=ncAqWLCaKNc )

-Demek isteyeceğim sadece yazılıma okeyim,ama bir arabanın yüklenme potansiyeli yoksa bundan sonra yapılacak herşey gereksiz olacaktır bence

-Mesela 500 liraya sadece yazılımla 75 hpden 105 hpye 30 hp artışını sağlayabilirsiniz.Ama 105 hpnin üstüne bir 30 daha koyup 135 yapmak için 4-5 katını harcamanız lazım.Timur abide bundan bahsediyor zaten,sadece yazılım okey ama uçup kaçmasını bekleme diyor.Hybrid turbo,cooler,bozulacak herşeyide iptal edip(DPF-EGR) harcanacak miktar yanında gereksiz kalıcak demek istiyor.Genede tercih sizin yaptırmış biri olarak bence hiç gerek yok
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bana kalırsa da sadece yazılım ile (düzgün hazırlanan) bırakmak daha mantıklı, ne kadar çok içine girersen sorun çıkarmasa bile çıkarma potansiyeli artıyor.
    Aklın yolu bir.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3D gibi hacimsiz dizel motora yazılımdan fazlası boşa kürek çekmek olur.Yapılır mı yapılır lakin F/P çerçevesinden son derece uzak olur.

KP35 turbo PSA grubunun 1.4 HDI,TDCI gibi ünitelerinden de çıkıyor diye biliyorum.Limitleri öğrenmek için 206,C3,Fiesta forumlarını gezebilirsiniz.Hatta forumdan Sadık arkadaşımız 1.4 HDI 206 ile uğraştı baya ondan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca orta şeker yazılımlı 1.3 Mjet'in stock 110 luk Focus'u geçebileceğini hiç sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana verdiğin verileri tekrar inceleyelim Kabaca bmw 320d 80-180 arası 3 saniye hızlanmış
    yine aynı şekil BMW 116d kabaca 7 saniye hızlanmış ve sen değişim olmadığından bahsediyorsun yani yazılımın fiyatı 1000-2000 lira bu paraya daha nasıl bir değişim olması gerekiyor yeterli olması için bunu anlayamadım ? Yazılım öncesi 9 saniye olan 0-100 hızlanmanın yazılım sonrası 4 sanıye olması gibi bir mantık mı var ?

Ve bu arada yazılım attığımda bir (2008) 1.6 tdci focus beni geçsin arabayı ertesi gün ilana koyarım.

abicim yanlış anlama ama çok çok dar görüşlü bakıyorsun biraz karşısındakide haklı olabilir diyebil içinden çünkü sadece savunma/defans yapmak adına saçmalamaktan öteye gitmiyorsun.

al sana birebir aynı araçlarda , birebir aynı şase ve motorlarda hatta şanzımanda iki araç

biri fabrikasyon tuning adam gibi ayarlanmış edilmiş diğeri sizin savunduğunuz chiptuning

bakalım bakalım 320d o bastıra bastıra tadından yenmiyor dediğiniz ara hızlanmada yazılım sonrası 218hp ve 455tq ile napmış

0-100 : 7.2sn

80-180 : 18.2sn

buyrun kendiniz bakın: Details AC Schnitzer performance upgrate

şimdi birde adam gibi fabrikasyona bakalım: burda az araba bilgisi olan bunun 525d deki 218hp 2litre makine olduğunu bilir

Details AC Schnitzer performance upgrate

nasıl oldu şimdi bu harbuki ikiside aynı şanzıman,aynı şase,aynı motor ve ikiside 218hp hatta ilk örnekteki 455tq bu 450tq

ama değerller 0-100 6.6sn o çok övdüğünüz 80-180 ara hızlanma 15.3sn

arkadaşlar benim burada savunduğum şey basit oda şudur soft bir yazılım haricinde sidik yarışına girip hybrid turbolar, yok egr,dpf iptalleri, düz borular, hard yazılımlar ile sağlıklı bir çalışma beklemeyin aracın tüm düzeni bozuluyor, maddi anlamdada (araca göre) eğer bir üst cc deki güçteki marka model aracı alabiliyorsanz daha mantıklı bir seçim olacaktırı savunuyorum.

ve kardeşim aracını kesinlikle ilana koy çünkü 0-100ü 14.5sn olacak 1.3 70 hp bir araçla değil yazılım twin turbolasan 10.9sn de hızlanan bunuda yaparken kıçından dumanlar atmayan bir araçla ancak hayali kapışırsın reale geçersende üzülürsün açık söylim ara hızlanma flnda hikaye .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim savunduğum duruma bir örnek vereyim,

elimizde 207 1.4 hdi yada fiesta 1.4tdci olsun fabrikasyon 68-70hpmidir? 0-100? 15.1sn buna intercooler takcanda,egr iptal etcende, yok kat iptal etcende, hard yazılım atacaksında olcak 105-110hp doğrumuyuz?

o durumda 0-100 3 aşağı 5 yukarı 12snlere vs iner herhalde (oda taş çatlasın)

peki bunları yaparken kaç kuruş harcadı arkadaş? intercooler alcak,boru yatırcak,yazılımlar yok düz borular vs vs hesabını siz yapın.

peki ya kondisyon, ya bende hiçbirşey olmadı diyenlerin %80i oldu ama yazılımdan değildiyi savunup duruyor, naptın be arkadaş motora fısıldayan adammısın nasıl eminsin?

yazılım sonrası turbo peaklerde geziyor,enjektör ve pompa resmen ağlıyor, egsozdan duman atılıyor sensörler köreliyor, atılan duman kurumla emmeyi dolduruyor vs vs vs.

ha diyelimki hakketden olmadı peki sizce 2-3 bilemedin 4-5bin tl harcayıp onca zaman ayırıp orijinaliği bozup arkadan lokomotifmiş gibi gezip 12snleri elde etmekmi mantıklı.

yoksa zaten arasında 4-5bin olan, o harcadığınız 4-5binide satarken geri alabileceğiniz bir 4-5bin olan (ha tabi modifyeli 1.4ünde yaptığın masrafı bekle alırsın )
    dahada önemlisi orijinal vede orasında burasından pat kut,vız pıs ses çıkarmadan,duman atmadan 11.5snde 0-100 çeken bir araç almakmı?

Peugeot - 207 - 1.4 HDi (70) - Teknik
    Peugeot - 207 - 1.6 HDi (90 Hp) - Teknik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son susturucuyu iptal ettirmeyin derim yazılım felan yaparsanız boru çapını büyütüp kat orta ne varsa sona kadar söküp maks 48-51 civarı yaptıktan sonra sonra spor bir egzoz koyarsanız daha iyi olur ses de azalır hem .
    bu arada @Yarbay . abi yazdığın konularda size katıldığım yerlerde var katılmadığım yerlerde , burdaki birçok insan arabasına aşık denecek kadar ilgi alaka gösteriyor , sürekli bişeyler ekleyip güzelleştirmeye çalışıyor bence aracı satmak istese zaten böyle birşey sormazdı birde arkadaş 14 bin tl diyor aracının piyasasına 15 16 ya üst segment dizel malesef alamaz arkadaş saygılar
    Aracın piyasası 30-36 arasında değişiyor 14 bin tl falan değil 2012 model 40 binde.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaygeldec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın piyasası 30-36 arasında değişiyor 14 bin tl falan değil 2012 model 40 binde.
    pardon yukarda @Mpower 14000 diyince konuyu başlatan kişi sanmıştım
    Hakkı Can Eryüzlü...

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motora sahip corsa için konuda geçen yorumların hepsini düşünüyordum. Hafif bir yazılımlamı devam edeyim? Yoksa EGR vs iptal ettirip mi yazilim ile destekleyeyim? ya da hiç ellemesemmi gibisinden çok düşündüm hala düşünüyorum..

Konu ise yarar bilgilerle dolmuş hakikaten ana mantalite çok doğru bende aşırı beklenti içinde değilim. Tek psikolojik sorunum EGR şuan. Elm ile takip ettiğimde genelde %50 gibi degerlerde çalışıyor. araçta 130bin KMde. İptal ettirsem daha sağlıklı bi emiş, daha sağlıklı bir motor elde edermiyim diye düşünüyorum. Fikir verebilirseniz sevinirim.
    dinamomotorsport.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jnrjames Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı motora sahip corsa için konuda geçen yorumların hepsini düşünüyordum. Hafif bir yazılımlamı devam edeyim? Yoksa EGR vs iptal ettirip mi yazilim ile destekleyeyim? ya da hiç ellemesemmi gibisinden çok düşündüm hala düşünüyorum..

Konu ise yarar bilgilerle dolmuş hakikaten ana mantalite çok doğru bende aşırı beklenti içinde değilim. Tek psikolojik sorunum EGR şuan. Elm ile takip ettiğimde genelde %50 gibi degerlerde çalışıyor. araçta 130bin KMde. İptal ettirsem daha sağlıklı bi emiş, daha sağlıklı bir motor elde edermiyim diye düşünüyorum. Fikir verebilirseniz sevinirim.
    Egr nin motora bi faydası var mı kışın biraz erken ısıtmaktan başka ? Varsa ben bilmiyorum ki olsa bile getirdiği götürdüğünün onda biri olamaz. (şahsi fikir)

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk yazilim yaptirdigimda arabada hic fark hissetmemistim orjinalde 1-2 vitesler patideydi yazilimdan sonra yazilimci araban vtec oldu 2 sariyor 3 sariyor dedi oncedende sariyor dedim Sonra araclarla denedigimizde fark belli oldu hizlanma konusunda farki varmis. sonra guncelleme var dedi guncelledik hard acilmis geriledik. log alalim da bakalim.dedim o makineden yok dedi iyi dedik sonra baska bir firmaya gectim anlayacaginiz isini iyi yapan yazilimci lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MEGFB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk yazilim yaptirdigimda arabada hic fark hissetmemistim orjinalde 1-2 vitesler patideydi yazilimdan sonra yazilimci araban vtec oldu 2 sariyor 3 sariyor dedi oncedende sariyor dedim Sonra araclarla denedigimizde fark belli oldu hizlanma konusunda farki varmis. sonra guncelleme var dedi guncelledik hard acilmis geriledik. log alalim da bakalim.dedim o makineden yok dedi iyi dedik sonra baska bir firmaya gectim anlayacaginiz isini iyi yapan yazilimci lazim
    bendeki f2 makyajsız olan arkadaşımda makyajlı vardı 1.5-2boy boy geçiliyodum yazılım kat egr vs abartmadan 2 boy geçtiğim arabayı bi direk geçebiliyodum. timur abimiz bi çok konuda haklı ama insanın heveslerini, arabasına araç denince sevdiğine laf atılmış gibi hissedenleri aşkı sevgiyi romantizmi düşünmemiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün itibariyle araca başladık Ada'na Kasım usta tarafından turbo büyütüldü ve şu anda Korhan ustadan hava filtresi, dpf ve turbo borusu için boruları ve flanşları bekliyoruz. Yarın araç tam anlamıyla çıkacak tabiki de bununla bitmiyor şimdilik bunlar yapıldı tam anlamıyla tamamlandıktan sonra araç ile ilgili yapılanların tam listesini bu süreç boyunca karşılaştığımız sorunları vs. Hepsini bir konuda paylaşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaygeldec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle araca başladık Ada'na Kasım usta tarafından turbo büyütüldü ve şu anda Korhan ustadan hava filtresi, dpf ve turbo borusu için boruları ve flanşları bekliyoruz. Yarın araç tam anlamıyla çıkacak tabiki de bununla bitmiyor şimdilik bunlar yapıldı tam anlamıyla tamamlandıktan sonra araç ile ilgili yapılanların tam listesini bu süreç boyunca karşılaştığımız sorunları vs. Hepsini bir konuda paylaşacağım.
    ne oldu akıbeti ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)