User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.3 multijet 75 punto evo için kat iptali yardım dp yapımı

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.3 multijet 75 punto evo için kat iptali yardım dp yapımı

Aracımın turbosunu hybrid yapıyoruz turbo söküldü şuan yapım aşamasında İstanbulda, orjinal cooler yeterli görüldü hybrid ile birlikte kat iptali yapacağız ama Tokatta katı kırmaktan başka birşey bilinmiyor kata zarar vermek istemiyorum kesin kararım aracım 63 bin kilometrede katı alıp dp yapalım diyoruz ama hicbir usta bilmiyor bunun bir inceliği vs varmı yani turbodan sonra çekilen boru gibi biliyorum ben son susturucuyu bırakıcaz alt devirler için boru çapı olarak 60lık düşünüyoruz birde egryi yazılımla kapatıcaz ama mekanik gereklimi birde map 1.5 barın üstüne korumaya alıyor bunu yazılımla aşabilirmiyiz yoksa ekstra yanıltıcımı gerekir şimdiden teşekkürler

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    51 mm düz boru mantıklı olur.downpipe kat.iptal edilip yerine takılan düz boruya verilen addır zaten.bunudamı yapamıyorlar.bu arada kaç modeldi senin araç dpf mi var kat. mı
    egr yi hem yazılım hemde contalasan en saglıklısı olur

std. cooler yetmez düşüncesindeyim.özellikle bu sıcak havalarda 4.-5. viteslerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    51 mm düz boru mantıklı olur.downpipe kat.iptal edilip yerine takılan düz boruya verilen addır zaten.bunudamı yapamıyorlar.bu arada kaç modeldi senin araç dpf mi var kat. mı
    egr yi hem yazılım hemde contalasan en saglıklısı olur

std. cooler yetmez düşüncesindeyim.özellikle bu sıcak havalarda 4.-5. viteslerde
    Arabam 2011 model euro 4 motor dpf yok kat var sadece cooler buyutecektim ama gerek yok dendi bilmiyorum yoksa 1.6 mjet intercooler var halihazırda birde emulator işi olabilir 1.5 bar üstü araba korumaya alıyor yazılımcımızla konuşacağız hallolmazsa birde onu alacağım cooler deneyip göreceğiz artık birazda şimdi direkt büyütüp lag oluşmasından çekiniyorum turbom 2 güne elimizde olacak downpipe işini de hallettik sayılır aile dostum motor ustası var yardımcı olacak sağolsun işlemlerden sonra videoyla sizinde değerlendirmenize sunacağım zaten aracımı

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayenede sıkıntı olmuyor mu kat iptali. Ne yapılabilir sıkıntısız geçmek için muayeneden.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 gp multijet sahibi olarak gelişmeleri takip edeceğim, kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayenem 2018e kadar devam ediyor bu yapılacaklar ile muayeneden geçmez ama muayene zamanı kat geri takılır sıkıntısızca geçer, insallah bu hafta bitecek aracımız

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1.7 dizelle 51' lik düz boru sonda OEM son susturumla geçtim muayeneden. Adam tam sınırda geçti dedi egzos muayenesinden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60 lık büyük olacaktır diye düşünüyorum , egr yazılımsal ve mekanik olarak iptal edilmeli sökün gitsin , katalizör egzoz sisteminin sökülebilen bir parçası vidalarından sökün ve oraya uygun down pipe yaptırın, aracın üzerindeki intercooler 1.8 lt (yanlış bilmiyorsam) yeterli olacaktır büyük turbo takılmadıkça.
    Tokatta yapamadığıniz işlemleri samsunda rahatlıkla yapabilirsiniz cumartesi sabahtan gelseniz akşam olmadan bitmiş olur her şey
    RaceWerks/CTS Turbo/Milltek/Forge

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliberkaytuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 lık büyük olacaktır diye düşünüyorum , egr yazılımsal ve mekanik olarak iptal edilmeli sökün gitsin , katalizör egzoz sisteminin sökülebilen bir parçası vidalarından sökün ve oraya uygun down pipe yaptırın, aracın üzerindeki intercooler 1.8 lt (yanlış bilmiyorsam) yeterli olacaktır büyük turbo takılmadıkça.
    Tokatta yapamadığıniz işlemleri samsunda rahatlıkla yapabilirsiniz cumartesi sabahtan gelseniz akşam olmadan bitmiş olur her şey
    Teşekkürler tokatta herşey hallolucak nasipse turbomuz gelmedi henüz gelsin takılıp yazılım atılacak dp ve boruları 51lik yapacağız heralde 60 diye konuşmuştuk başlarda ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu denli güç artışına geçilecekse baskı balatayıda göz ardı etmemenizi tavsiye ederim, bronz vs destekli bir tip baskı balata doğru seçim olacaktır.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motordan çok sıkılmış biri olarak takipteyim konuyu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tokatta herşey hallolucak nasipse turbomuz gelmedi henüz gelsin takılıp yazılım atılacak dp ve boruları 51lik yapacağız heralde 60 diye konuşmuştuk başlarda ama
    inşallah her şey gönlünce olur sonucu merakla bekliyorum bu arada yarbayında dediği gibi baskı balatanın sınırları zorlanacak ankarada Şahin Binboğa adında (yanlış yazmadıysam) bi usta var baskı balata konusunda sıkıntı çıkarsa kendisine ulaşabilirsin facebook üzerinden
    RaceWerks/CTS Turbo/Milltek/Forge

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aliberkaytuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah her şey gönlünce olur sonucu merakla bekliyorum bu arada yarbayında dediği gibi baskı balatanın sınırları zorlanacak ankarada Şahin Binboğa adında (yanlış yazmadıysam) bi usta var baskı balata konusunda sıkıntı çıkarsa kendisine ulaşabilirsin facebook üzerinden
    Teşekkürler şuan turbomuz gelmedi henüz, istanbulda yaptırmaktan vazgeçtik şuan ankarada ustamız racewerks serdar bey ilgileniyorlar sağolsun gelince montaj işi halledilip yazılım atılacak sonrasında videosuyla birlikte sizlerle paylaşacağım inşallah güzel olacak bir çok kişi yardımcı oluyor bittiğinde hangi işlemler kimler tarafından yapıldı sonuç nasıl sizlerle paylaşacağım, baskı balata konusunda oem kaldırır gibi düşünüyoruz ama olmazsa önerilerinizi dikkate alacağım iyi niyetleriniz için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim OEM baskı balata böyle bir modifiyeli araca olacakmı, dayanırmı sorusu bile olmamalı hani o derece net ve emin ifade ile aşınacağını ve o an değilsede yakın tarih sonra değişmesi gerekeceğini söylim.

bu arada bu işlemleri yapacağın aracın emme manifoldu kurum dolu olmamalı yoksa performansı çoğu çöpe gider turbo basar basar durur emmeden geçmez.

tavsiyem araç 70bin üstü bir araç ise emmeyi söktürüp kurumdan temizletmen olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim OEM baskı balata böyle bir modifiyeli araca olacakmı, dayanırmı sorusu bile olmamalı hani o derece net ve emin ifade ile aşınacağını ve o an değilsede yakın tarih sonra değişmesi gerekeceğini söylim.

bu arada bu işlemleri yapacağın aracın emme manifoldu kurum dolu olmamalı yoksa performansı çoğu çöpe gider turbo basar basar durur emmeden geçmez.

tavsiyem araç 70bin üstü bir araç ise emmeyi söktürüp kurumdan temizletmen olur.
    Abicim balata gittiği yere kadar idare eder olmazsa sonrasında bronz takviyede bulunuruz tekrar, emmede sökülecek arabam 64 binde yaklaşık 10 12k yazılımla bindim, şimdi turbomuz geldi dp işinin yerine boş bir katalizör bulduk boru çapı orjinalde 48lik orjinal bırakalım dedik araba doyurmaz diyerek yazılım falan bugün yarın arabamız bitmiş olacak Allâhın izniyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içi boş kat.takarsan muaynedede ugraşmazsın.mantıklı olur.

hedefledigin güç nedir??? stock 75hp dimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içi boş kat.takarsan muaynedede ugraşmazsın.mantıklı olur.

hedefledigin güç nedir??? stock 75hp dimi
    Hedeflediğim güç 125 hp civarı stock 75 hp evet eğer 125 hp civarı olursaki düşüncemiz öyle aracın ağırlığı 1140 kilo ondan tatmin edici olur diyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımı nerde yaptırıcan dynoya çıkıcanmı.bence dynolu yazılım yaptır.
    sınırın 125hp gibi.benim fikrim rahat 115hp.çıkar.eksozuda 51 düz sonada 51lik susturucu koy derim.biraz daha rahatlar.

elm327 aldınmı.iş bitiminde ordan iat ı konturol edersin.eger 60-65 üzerine çıkarsa buyuk cooler gerekebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımı nerde yaptırıcan dynoya çıkıcanmı.bence dynolu yazılım yaptır.
    sınırın 125hp gibi.benim fikrim rahat 115hp.çıkar.eksozuda 51 düz sonada 51lik susturucu koy derim.biraz daha rahatlar.

elm327 aldınmı.iş bitiminde ordan iat ı konturol edersin.eger 60-65 üzerine çıkarsa buyuk cooler gerekebilir
    Aracın orjinal boruları 48lik 48 bırakmamız önerildi susturucuyu oem bıraktık turbo takıldı kat iptal yazılımımız bugün hallolucak sanırım vakit bulamıyoruz pek elm alacağım büyük cooler gerek duyulursa onuda takacağız artık tokatta gündüzleri bu aralar sıcak 34 derece civarlarında ama genel olarak 30un altında olur gecikme yaşamamak için cooler büyütmeyelim dedik ama gerek olursa onu da halledeceğiz 125 sınır gibi evet enjektorlere falan ellemedik çünkü

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler