User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Marş almıyor punto

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes marşa vs gidiyorda fiat kulllanıcıların en çok dikkat etmesi gereken nokta akünün altından çıkıp şanzımanın ön tarafına bağlanan şase kablosudur bu kablo kısa sürede nedense kopuyor sanzıman baglantı yerinden ben çok karşılaştım bu durumla akünün altına eğilince ne demek istediğimi anlarsınız ha bu kopsa ne olur araba çalışmazmı çalışır ama motordaki şase ihtiyacını artık hangi civataya dokunuyorsa yükü oraya bindirir dikkat etmek gerek kopsada malıyeti 1 tl bişey kablo kafası alıp takıcaksınız
    Aynen hocam sorun ondanmıs 1 lıralık şey ustanın yüzünden 150 liraya mal oldu onu sonradan gördü ama bız marş motoru otomatıgı bozuktur dıye degıstırdık yan sanayı taktık çalışmadı en son o şase kablosunun kopuk olduğunu gördü sımdı bazen 2-3 marş da alıyor nedenı yan sanayı takılan otomatık olabılır mı

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Le10ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam sorun ondanmıs 1 lıralık şey ustanın yüzünden 150 liraya mal oldu onu sonradan gördü ama bız marş motoru otomatıgı bozuktur dıye degıstırdık yan sanayı taktık çalışmadı en son o şase kablosunun kopuk olduğunu gördü sımdı bazen 2-3 marş da alıyor nedenı yan sanayı takılan otomatık olabılır mı
    yan sanayı otomatikten olacağını zannetmem uyarının otomatik dediğimiz olay halk diliyle ta**ak denilen malzeme bu aletin 3 çıkışı olur
    1- Direk ceyran kalın bir kablodur
    2- kömürlerin kablosu
    3- marş ceyranı

araç direkt enjektör olduğu için çok soğuk olmayan havalarda ısıtmayı beklemeden bile başınç nedeniyle çalışır yerinizde olsam bilgisayara bağlar sistemdeki uyarılara bakarım uyarılar derken arıza lambası yanmıyor ne uyarı dersiniz ama arızalar 2 ye ayrılıyor gördüğüm kadarı ile küçük olanlar lamba yakmaz büyük olanlar yakar herşey den önce pc de bakın hatalara

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 ay oluyor arabamı alalı kızdırma bujisi ışığı yanıyor her çalıştırmada henüz sıkıntı yok. Geç marş alana kadar devam daha hiç 2. kez marş yaptırtmadı. Demem o ki buji arızası dizel arabada çok büyük sıkıntı değil. 1-2 buji ateşleme yapmasa da diğerleri işi götürür.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kızdırmalar çabuk patlıyor fiatta. 6 senedir multijet var 5-6defa patlamıştır, hatta şuan 1 yada 2 tanesi yine patlak bazen hemen alıyor bazen gecikmeli marş alıyor. benim arabada da akü şarj olmuyor yada az oluyor kaçak vs de yok defalarca bakıldı heryerine. marş otomatiği kömürleri vs değişti ama araç atıyorum 1 hafta çalışmasın marş almada güçlük çektiriyor yada çalışmayabiliyor aküden güç alamıyor. yeni akü almak ta çare değil akü daha 2 yıllık bu durum bir senedir var. ya biz usta bulamıyoruz yada bu arabalar anlamsız yerden anlamsız arızalar veriyo anlamadım altı üstü bu durumun nedenini bulamadılar malesef
    Barış

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum az once soyledim bak arızanı,valeo marka mars dinamosu kömür yatagi alicaksin,problemin tamamen cozulecek. Kesinlikle valeo olmasi gerekiyor digerleri randuman vermiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada kusura bakma yaşa bakmadan konuştum,dostum kelimesi icin özür diliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kızdırmalar çabuk patlıyor fiatta. 6 senedir multijet var 5-6defa patlamıştır, hatta şuan 1 yada 2 tanesi yine patlak bazen hemen alıyor bazen gecikmeli marş alıyor. benim arabada da akü şarj olmuyor yada az oluyor kaçak vs de yok defalarca bakıldı heryerine. marş otomatiği kömürleri vs değişti ama araç atıyorum 1 hafta çalışmasın marş almada güçlük çektiriyor yada çalışmayabiliyor aküden güç alamıyor. yeni akü almak ta çare değil akü daha 2 yıllık bu durum bir senedir var. ya biz usta bulamıyoruz yada bu arabalar anlamsız yerden anlamsız arızalar veriyo anlamadım altı üstü bu durumun nedenini bulamadılar malesef
    Evet fiatin kronik problemleri arasında. Ama durumun nedeni kontak acik 3 4 saniye beklememekten kaynaklanıyor.sizin olay aküden eger mars basma gücü normalse sizde mars dinamosunun kömürlerine baktirin. Valeo olmak kosuluyla degistirin. Gene diyorum eger guzel basiyor ve cslismiyorsa problem bu.ama aksi takdirde akü veya altarnator cikmasiyla deneyerek bakilabilir

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet fiatin kronik problemleri arasında. Ama durumun nedeni kontak acik 3 4 saniye beklememekten kaynaklanıyor.sizin olay aküden eger mars basma gücü normalse sizde mars dinamosunun kömürlerine baktirin. Valeo olmak kosuluyla degistirin. Gene diyorum eger guzel basiyor ve cslismiyorsa problem bu.ama aksi takdirde akü veya altarnator cikmasiyla deneyerek bakilabilir
    deneme yanılma yoluyla işlem çözecek usta sayısı az bulmak zor uğraşmıyor kimse sök tak değiştir gönder yapıyolar sorun çözülmüş çözülmemiş gel bide şunu deneyelim diyecek yok ben bulamadım yani. bekletmeden çalıştırmam aracı zaten ışıklar sönene kadar ama hertürlü patlıyor kızdırmalar tek zararı marşı biraz geç alması diye biliyorum
    Barış

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    beyler multıjetlerın hepsınde geç alma sorunu var aslında bu sorunda deıl yapısı oyle, 3 kere marş vurunca çalışıyor..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum az once soyledim bak arızanı,valeo marka mars dinamosu kömür yatagi alicaksin,problemin tamamen cozulecek. Kesinlikle valeo olmasi gerekiyor digerleri randuman vermiyor.
    Hocam su 2 gündür araç ılk Mars'ta alıyor sorun gözükmüyor yarın yan sanayı marş otomatıgı sokulup orijinal takılacakta ilk sökülürken kömürler iyi demişti usta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam su 2 gündür araç ılk Mars'ta alıyor sorun gözükmüyor yarın yan sanayı marş otomatıgı sokulup orijinal takılacakta ilk sökülürken kömürler iyi demişti usta
    Eger ustundekiler orjinal değilse bi sure sonra uzatiyor marşı. Ilk zamanlarda problem olmuyor ama sonradan meydana çıkıyor. Pompa enjektor degisen mi dersin )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger ustundekiler orjinal değilse bi sure sonra uzatiyor marşı. Ilk zamanlarda problem olmuyor ama sonradan meydana çıkıyor. Pompa enjektor degisen mi dersin )
    Arac sıfırından bu yana bende pompa enjektör felan katma aman sorun bence yan sanayı takılan marş otomatıgı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler