User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 301 1.6 hdi çekiş düşüklüğü ( 92 hp 115hp olur mu?)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

301 1.6 hdi çekiş düşüklüğü ( 92 hp 115hp olur mu?)

301 deki 92 hp motoru 115lik dumansız orjinal gibi yapmak ( yani sadece yakıtı aşırı artırıp zengin karışım yerine ideal karışımla yürütmek) istiyoruz. 92hp lik 230 nm dv6d kodlu motor ile 115 hp 270 nmlik dv6c motor görünüş olarak aynı ama mekanik olarak hangi parçaları farklıdır. Amacımız aracın alt devirleri 2000 ile 2250 devre kadar canlı olmasına rağmen üst devirler cansız örneğin lineada 1.3 multijette tam tersi idi.Gerçi 5 vites oranı yada difransiyel oranı (17/61) dolayısıyla araç 5. vites uzun tutulduğundan zorlanıyo 5 bitiremiyor belkide fabrika elektronik pedal olduğundan yakıt tüketimini düşünerek çekişde dizginlenmiş olabilir. İşin özü 0-100 fabrika verisi 11.2 sn yi 10.2 sn ile 9.8 sn düşürmek. (Ankarada yaptırabileceğimiz yer tavsiye remap ve turbo enjektör büyütme)

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım işini çözer 115-120 alıyorlar.Turbo ve enjektöre gerek yok

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana ortalama bu tarz bilgilere sahip 10 müşteri telefondan ulaşıyor. Anlayamıyorum çoğu zaman. Yakıtı aşırı artırmak ne demek ? Afr hakkında bi bilgiye sahip olmayan kimseler bu yanlış bilgilere nasıl ulaşıyor.

Demek ki çok yalan yanlış bilgilendiren tunerlar mevcut. Çünkü tuner terimleriyle konuşan müşteri kitlesi oluştu anlayamıyorum..

Sözüm size değil yanlış olmasın. Turbo Enjektöre gerek yok. Bilindik bi firmaya gidip istediğiniz artışı sağlıklı olarak alabilirsiniz..

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    115 likle fark turbo ve enjektör olmalı 90 hp ile 110 hp lik 308 arasındaki farklar bunlardı

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    115 liğin turbosu farklı diye biliyorum .

Birde bu hdi-tdcı motorlar garip 301 92 lik 2 de bile sara sara köpek gibi gidiyo . Bende coruier 1.6 tdci 95 var hiç öyle yürümüyo mesela vites oranlarıda cok yakın üstelik .

Sadece yazılım toparlar bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada serdar anık var ulaşırsanız yardımcı olur illa ki

guneycimen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Celysee yazılım dp kn kutu içi bronz baskı son susturucu iptali yaptım araç kasada hafif olduğundan keyif vermeye başladı. Turbo büyültme konusunu bende düşündüm 115 hdi turbosu direk oturuyor diye duymuştum.

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eren_otto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301 deki 92 hp motoru 115lik dumansız orjinal gibi yapmak ( yani sadece yakıtı aşırı artırıp zengin karışım yerine ideal karışımla yürütmek) istiyoruz. 92hp lik 230 nm dv6d kodlu motor ile 115 hp 270 nmlik dv6c motor görünüş olarak aynı ama mekanik olarak hangi parçaları farklıdır. Amacımız aracın alt devirleri 2000 ile 2250 devre kadar canlı olmasına rağmen üst devirler cansız örneğin lineada 1.3 multijette tam tersi idi.Gerçi 5 vites oranı yada difransiyel oranı (17/61) dolayısıyla araç 5. vites uzun tutulduğundan zorlanıyo 5 bitiremiyor belkide fabrika elektronik pedal olduğundan yakıt tüketimini düşünerek çekişde dizginlenmiş olabilir. İşin özü 0-100 fabrika verisi 11.2 sn yi 10.2 sn ile 9.8 sn düşürmek. (Ankarada yaptırabileceğimiz yer tavsiye remap ve turbo enjektör büyütme)
    Evet fiat grubunda gereksiz olarak devir cevirmek gerekiyor arac yurusun diye ama peugeot da altlar gayet canlı oldugu icin ozellikle sehir icinde devir donmeden gayet seri kullanabiliyorsunuz.

Turbo enjektor isine hic kasmadan direk guzel bu işin uzmani olan yerlerde bi yazilim yaptirip. Katalizorunuzu söktürüp yerine duz boru cektirip (downpipe) guzel verimler alabilirsiniz. Amma velakin son susturucunuzu iptal etmeyin edicekseniz bile araya birazda olsa geri basınç icin spor tüp diye gecen susturuculardan takarsiniz. Ortalama 115 - 120 hp olacaktir araciniz. Tabi yazilim esnasinda egr iptali yapilacaktir zaten onu demiyorum.
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler