User Tag List

Sayfa 19/46 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
870 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulduğun araca bağlı arkadaşım o durum ben antifreeze yerine su bile konulmayan dti gördüm . senden önceki sabi/sahipleri nasıl baktıysa o kadar az sorun çıkartır . kroniklerini forumu araştırarak bulabilirsin . big turbolu corsam hiç olmadı ama motor dayanıklı bir motor turbo sağlığına göre en fazla turboyu kırarsın gibi . benim sana tavsiyem ailede işin içindeyse 5 kapı 1.3 cdti bakmanız olur
    nickime kadar..

wonderkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler coil mi eibach mı ? amacım aracı aşırı basmak değil sadece sportif görüntü sağlayıp konfordanda çok ödün vermemek
    Civic SiR

Nihatcan-Yıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi İçin Teşekkürler Dediğim Gibi Sadece Babam Hafta Sonu 1 Gün Biniyor Şuanki Aracımızada Geri Kalan Günlerdede Bir Kaç Kere Ben Kullanıyorum
    Sahibindende ilk sahibinden Buldum 26.000 tl istiyor 135.000 km de Boya Değişen Yok Pazarlık Var Demiş Sizce Edermi O Fiyat Biz Aracı Alınca 2 yada 3 Sene Bineriz Diye Düşünüyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nihatcan-Yıldız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi İçin Teşekkürler Dediğim Gibi Sadece Babam Hafta Sonu 1 Gün Biniyor Şuanki Aracımızada Geri Kalan Günlerdede Bir Kaç Kere Ben Kullanıyorum
    Sahibindende ilk sahibinden Buldum 26.000 tl istiyor 135.000 km de Boya Değişen Yok Pazarlık Var Demiş Sizce Edermi O Fiyat Biz Aracı Alınca 2 yada 3 Sene Bineriz Diye Düşünüyoruz
    onu bilemem boyasına,değişenine göre değişir. Rengi bile önemli . 135 k km 1.7 dti için çok düşük km 26 eder etmez , başka araç alınır alınmaz o tartışılır

sadece tavsiyem forumu biraz araştırın beyinlerin taşınması gerekiyor . kronik sıkıntıdır bu . alınca yapılması gereken bakım dışında kronik sıkıntıları engellemek için gerekeni yapın mümkünse . gerisi 10 k kmde yağ-filtre değişimi
    nickime kadar..

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dti tecrübelerime göre stock dti alınmaz işi bilen iyi bakan birinden almak daha mantıklı bence. Hangi arkadaşım alıp birşeyler yaptıysa sorun çıktı. Kronikleri giderilmiş temizliği bilinen bir araç almaya bakın. Facebook'ta Corsa gruplarını takip edin çok işinize yarar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raja52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dti tecrübelerime göre stock dti alınmaz işi bilen iyi bakan birinden almak daha mantıklı bence. Dti tecrübelerime göre stock dti alınmaz işi bilen iyi bakan birinden almak daha mantıklı bence. Hangi arkadaşım alıp birşeyler yaptıysa sorun çıktı. Kronikleri giderilmiş temizliği bilinen bir araç almaya bakın. Facebook'ta Corsa gruplarını takip edin çok işinize yarar.
    sonuna kadar katılıyorum bu kısıma yükledikçe en zayıf yerden patlak veriyor
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam net ile ilgili sıkıntım var düzelince tekrardan paylaşacağım. Araçta düz boru olduğu için ben sadece egzoz sesi duyuyorum o da diğer corsalara göre daha düşük seviyede belki de motorun sesini bastırıyordur ama rahatsız edecek düzeyde değil kesinlikle yani ben farkedemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8100 ne aldınız ? Hangi seri be hangi numara ? Memnun musunuz
    Aracımın ustasına sordum macera arama dedi mobile devam ettim.

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz 3 kişiyiz ve sadece babam hafta sonu kullanıyor o kadar geri kalan günler büyük ihtimal ben kullanırım
    ve birşey daha sormak istiyorum big turbolu bir corsa sorun çıkarırmı biz çünki bir kaç sene binmeyi düşünüyoruz
    buyuk turbo sorun cikarmaz ama butce lazim,
    baba kullanirken sorun tuketimi olacaktir...
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba
    1.7 aracımda p1125 hatası vardı onu bugün itibariyle map sensörünü değiştirerek çözdüm. ama mapı değiştirince bu sefer boost saçmalamaya başladı. 2500 de boost veriyor tam gazlamada daha sonra düşüş oluyor ve 3600 civarı tekrar boost vermeye başlıyor. Takdığım map facet marka . Aracım komple orjinal halde yazılım falan yok. Şimdiden teşekkürler

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    1.7 aracımda p1125 hatası vardı onu bugün itibariyle map sensörünü değiştirerek çözdüm. ama mapı değiştirince bu sefer boost saçmalamaya başladı. 2500 de boost veriyor tam gazlamada daha sonra düşüş oluyor ve 3600 civarı tekrar boost vermeye başlıyor. Takdığım map facet marka . Aracım komple orjinal halde yazılım falan yok. Şimdiden teşekkürler
    Akışmetre'den olabilir mi acaba ? Map sensörü yanlış da okuyor olabilir.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saglıklı bi corsa sizi çok eglendirir ,ben şahsen kullanırken severek kullanıyom hemde egleniyorum
    hem uzun yolda hem şehir içinde kullanımı çok güzel ,istersen ekonomi yapıp istersen spor otomobil gibi gazlarsın yani süpriz yumurta gibi üçü bi arada değil ikisi bi arada
    PROSTOCK GARAGE

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye hiç Astra kurcalayan yok?Aynı motor;sınıf farkı,konforu...İkinci el mevzusu böyle bir nimetten mahrum etmemeli bence.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akışmetrede alakası olduğunu düşünmüyorum Redcan. Wesgate iptali yaptım boost düzeldi. Ama bu sefer tekrar p1225 hatası veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    p400 arızası veriyor araç ama egr iptal. araç bazen ışık yakıp 4200 rpm i geçmiyor. Çekişde düşme güç kaybı vs olmuyor sadece 4200 rpm i geçmiyor.Kontak ac kapa yapınca sıfırlıyor düzeliyor ama tekrar ne zaman yapcagı belli olmuyor. belki 3-4 km sonra belki hiç yapmıyor. Egr kör conta ile iptal acaba ortasına ufak bi delik mi açsam yada iptal olmasına ragmen egr doluysa boyle bişi yapar mı ?

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bişey sormak istiyorum yakın arkadaşımda var bi dti aracında hybrid turbo yazılım ve bronz var . Bir ay öncesinde silindir kapağı değişti. Kapak değiştikten sonra yakıt anlamsız bi şekilde arttı. Örneğin uzun yolda 16 17 kuruş yakan araba 30 35 kuruş yakıyor. Şehir içi yakıttan bahsetmiyorum bile.
    Sorum şu kapak değiştikten sonra yapılması gereken birşey var mıdır bu konuya yönelik. Mesela yazılımda bi değişiklik vs. Yapılması gerekir mi bu yakıttaki değişimin sebebi nedir kapakla bi alakası var mıdır ?

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Casillas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    p400 arızası veriyor araç ama egr iptal. araç bazen ışık yakıp 4200 rpm i geçmiyor. Çekişde düşme güç kaybı vs olmuyor sadece 4200 rpm i geçmiyor.Kontak ac kapa yapınca sıfırlıyor düzeliyor ama tekrar ne zaman yapcagı belli olmuyor. belki 3-4 km sonra belki hiç yapmıyor. Egr kör conta ile iptal acaba ortasına ufak bi delik mi açsam yada iptal olmasına ragmen egr doluysa boyle bişi yapar mı ?
    contanın ortasına nokta kadar delik açın sorun düzeliyor.

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    wastegate takılığında basıncın düşmesi gayet normal wastegate boşaltıyor zaten.basınç saatiniz var mı ? kaç basıyor ne kadar düşüyor ? bu arada map sensörünü aftermarket sensörler takmayın boşa para, denso'dan başkası sağlıklı olmuyor.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye hiç Astra kurcalayan yok?Aynı motor;sınıf farkı,konforu...İkinci el mevzusu böyle bir nimetten mahrum etmemeli bence.
    Ben düşündüm ama piyasası yok diye girmedim ama şu devirde çok mantıklı belki corsa dan sonra bi macera yapabilirim ama sedan arka kısmı hoşma gitmiyor hb de olsa aynı motor düşünmezdim bu kdar
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler