User Tag List

Sayfa 46/46 ÝlkÝlk ... 36444546
870 sonuçtan 856 ile 870 arasý

Konu: 1.7 DTI Kullanýcýlarý Dayanýþma ve Destek Hattý

TarikS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý grkm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    tam 2 yýl sonra tekrar hortlatayým

2021 yýlýna gelmiþken uzun þanzýman için hazýrda bulunabilecek parçalar var mý ?

Frenlerde güçlendirme alternatifleri var mý ? Örneðin Corsa D OPC veya Astra H diski balatasý v.b. gibi?
    Sen hortlatýp hatýrlatmýþken benim de aklýma gelmiþken;

trafikte gündüzü geceye çevirerek gazlayan tüm dizelcilerin pistonu delinsin inþallah diyeyim

dumansýz gazlayanlar canýmýz ciðerimiz

geçen gün UH mi UT mi ne plakalý koyu yeþil veya siyah bir 1.7 denk geldi, motorla gidiyordum, 300 metre falan arkasýndaydým ama kaskýn içinde nefessiz kaldým ölüyordum aw. Allah belasýný versin

grkm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam 2 yýl sonra tekrar hortlatayým

2021 yýlýna gelmiþken uzun þanzýman için hazýrda bulunabilecek parçalar var mý ?

Frenlerde güçlendirme alternatifleri var mý ? Örneðin Corsa D OPC veya Astra H diski balatasý v.b. gibi?
    + olarak Intercooler alacaðým buna. Bolt on 6-7lt bir ürün var mý Linea 1.6 nýn ki örneðin veya Insignia 2.0 ýn ki falan dümdüz olabiliyor mu ?

Niyetim ön tampon aksamýný veya radyatörü pek bozmadan bir þeyler yapabilmek.

Fren sistemi hala muallakta.

Þanzýman uzatmak hala belirsiz.

Yýl 2021 ilanlara ve gördüklerime bakýlýrsa hala derme çatma toparlanmýþ onlarca araç görüyorum. Bir aklý baþýnda kiþi binmemiþ mi bu arabalara?

Yaþ
    41
    Þehir
    ankara - ataþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [FONT=Arial][FONT=Arial Black][FONT=Arial Narrow][FONT=Tahoma][[B][B]QUOTE=grkm;8723179]+ olarak Intercooler alacağım buna. Bolt on 6-7lt bir ürün var mı Linea 1.6 nın ki örneğin veya Insignia 2.0 ın ki falan dümdüz olabiliyor mu ?

Niyetim ön tampon aksamını veya radyatörü pek bozmadan bir şeyler yapabilmek.

Fren sistemi hala muallakta.

Şanzıman uzatmak hala belirsiz.

Yıl 2021 ilanlara ve gördüklerime bakılırsa hala derme çatma toparlanmış onlarca araç görüyorum. Bir aklı başında kişi binmemiş mi bu arabalara?[/QUOTE]

Intercooler olarak tamponda taþma veya kesip biçme istemiyorsan hazýr intercooler için klimayý iptal etmen gerekiyordu. Þimdi verdiðin ve istediðin litreye göre imalat yapanlar var, özel imalat yaptýrýlýp , belki tampona kesme biçme yapmadan montajlayabilirsiniz.

Fren sistemini opel combo veya 4 bijon 16'' astra h janta takarak astra h 'ýn fren sistemini aktarabilirsiniz. Green Stuff veya baþka performans fren sisteminin parçalarýný kullanabilirsiniz.

Þanzýman olarak opel tigranýn 4. ve 5. vites diþlisini takabilirsiniz , son hýz 230 lara yükseliyordu , Tigra'ya göre; tork ve beygir deðeri yüksek olduðu için kýrar mý? Deneyenler oldu. Telefon ile Ýstanbul'da bir garaj ile konuþmuþtum , deneme aþamasýnda demiþti.

Veya Vw Pd 6 ileri þanzýman montajlayanlar var.

Satýlmadan önce bu konuyu araþtýrmýþtým , motoru kurcalanmýþ olarak süreklii uzun yol kullandým , oran çok kýsa kaldýðý için , turbo uzun yolda düþük hýzda bile basýnç üreteyim derdindeydi. Yakýt olarak þehir içi ve þehir dýþý deðerler birbirine çok yakýndý.

Bu zamana kadar her türlü varyasyonun denendiði bir araç , bence araþtýrýrsanýz ortaya bir þeyler çýkacaktýr.
    Konu korki tarafýndan (08-11-2021 Saat 15:44 ) deðiþtirilmiþtir.

meganes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaþlar

opel astradaki 1.7 dti motor þanzýman ile corsadaki 1.7 dti motor þanzýman aynýmý acaba ?
    Konu meganes tarafýndan (14-12-2021 Saat 17:10 ) deðiþtirilmiþtir.
    aracý yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazýsý varmý ??

OmerAkdemir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa alýp motor toplayanlar kervanýna bende katýldým. Motoru topladýk, koyduk buraya kadar sýkýntý yok. Sýkýntý þurada baþlýyor, aracým marþ almýyor ve mazot çekmiyor. Aracý el yardýmý ile çalýþtýrabiliyoruz. Bu konu hakkýnda bilgi sahibi abilerim ve kardeþlerim yazarsa sevinirim.

Ýyi forumlar

Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk 1.7dti aldýk hayýrlýsý artýk
    istnabul kçekmecedeyim
    baþtan savma iþ yapmayan iþin tekniðinide bilen düzenli özenli bir usta tabsiyeniz varmýdýr ? ( inþallah çok þey istememiþimdir )

AliGizda - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Çamlýca
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý meganes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    istnabul kçekmecedeyim
    baþtan savma iþ yapmayan iþin tekniðinide bilen düzenli özenli bir usta tabsiyeniz varmýdýr ? ( inþallah çok þey istememiþimdir )
    Sami Ertaþ vardý zeytinburnu tarafýnda. 1.7 DTI üzerine epey iyiydi, ben 5 sene önce gitmiþtim ama. Hala devam ediyorsa eðer çok memnun kalmýþtým.

OmerAkdemir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    26
    Þehir
    Türkiye/Istanbul -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý meganes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    istnabul kçekmecedeyim
    Emre Arap adlý biri var fakat daha önce hiç iþ yapmadým. Çoðu araç sahibi oraya gidiyor. Anadolu yakasýnda Hams Garage ayný þekilde.

Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teþekkür ederim arkadaþlar avcýlarda sanýrým otoportta biryer var , eski þirketten arkadaþým onu aradým bugün boþ zamanda uðra ilk önce bakalým ne yapýlacak tespit ederiz ona göre malzeme alýrsýn yaparýz dedi saðolsun þuanlýk bi yað soðutucum deðiþecek birkaçda sensör arýzasý var onlarý halledicez,
    Bu arada emme ve egr kendimiz söküp temizleyebilirmiyiz ? elektronikten mekanikten anlarým basit derseniz giriþirim

Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar arkadaþlar , tamircide gereken þeyler yapýldý ama bazý þeyler kafamý kurcalýyor
    altta þöyle bir sensör sökük hemde wasgate hortumu sökülmüþ anladýkki araç yazýlýmlý turbo ve eksoz orjinal yalnýz, þuan krank sensörü arýzasý veriyor basýnç gelince mesela normal sürüþte arýza yanmýyor araç yazýlýmlý diye sensörü deðiþtirmedik þuan birde 2000-2100 devir arasý anlýk bir kesiklik var araçta , yazýlýmýn nerde nasýl yapýldýðý belli deðil þuanki arýza lambasý ve anlýk kesiklik güzel bir firmada tekrar yazdýrsak düzelirmi sizce ? egr’yi komple iptal etmeyi düþünüyorum motoru dahil söküp coolerdan emmeye direk boru yapýcam sorun yaparmý bu bana ecu’dan off yapýlýyormu komple merak ettim Sökük olan sensörü aþaðýda upload ettiðim yerde paylaþtým telefondan yaptým umarým yanlýþ olmamýþtýr
    FF20-DC18-2-E89-4-E8-B-8222-E8062-D757-BBA — ImgBB

grkm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de bir sorun paylasayim..

Aracým orj intercooler ve orj egzoz sistemi üzerine hybrid turbo, yazýlým ve wg hortumu iptali sekilde 2 - 4.5devir arasý malesef dumanlý ama bayagi hýzlý ve istekliydi. Alt takým vs bakýmý yapýlýrken böyle sacma is olmaz diyerek WG hortumunu geri taktýrdým. Niyetim yazýlýmý dumansýza cevirmek ama hala hýzlý tutabilmek. Egzoz ve Intercooler için islemlere basladýk ancak bugün ilk kez mevcut düzeni WG aktifken kullandýðýmda þu durumla karþýlaþtýk

2-2.5 devir asiri canlý ve hýzlý ancak 3binde asiri derecede týkanmýs sekilde yavaslýyor ve böyl devir dönmeye devam ediyor. Duman daha da fazla gibi görünüyor.

Tüm teorim yazýlýmýn WG ile uyusmayan bir boost cut v.b. bir pozisyonu yaratmasý sebepli. Arýza ýþýðý yok, ekstra bir arýza durumu yok.

Özetle yarým gazla gelen yarým basýncla top speede kadar gayet geliyor hatta tam gazdan daha hýzlý oluyor.

Baþýna gelen oldu mu ?

Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de bir sorun paylasayim..

Aracým orj intercooler ve orj egzoz sistemi üzerine hybrid turbo, yazýlým ve wg hortumu iptali sekilde 2 - 4.5devir arasý malesef dumanlý ama bayagi hýzlý ve istekliydi. Alt takým vs bakýmý yapýlýrken böyle sacma is olmaz diyerek WG hortumunu geri taktýrdým. Niyetim yazýlýmý dumansýza cevirmek ama hala hýzlý tutabilmek. Egzoz ve Intercooler için islemlere basladýk ancak bugün ilk kez mevcut düzeni WG aktifken kullandýðýmda þu durumla karþýlaþtýk

2-2.5 devir asiri canlý ve hýzlý ancak 3binde asiri derecede týkanmýs sekilde yavaslýyor ve böyl devir dönmeye devam ediyor. Duman daha da fazla gibi görünüyor.

Tüm teorim yazýlýmýn WG ile uyusmayan bir boost cut v.b. bir pozisyonu yaratmasý sebepli. Arýza ýþýðý yok, ekstra bir arýza durumu yok.

Özetle yarým gazla gelen yarým basýncla top speede kadar gayet geliyor hatta tam gazdan daha hýzlý oluyor.

Baþýna gelen oldu mu ?
    Bende birþeyler sordum ama kimse oralý olmuyor
    Ýnsanlar artýk forumlarda takýlmýyor sanýrým , araca ait bütün bilgileri topluyorum kendim çözücem yapýcam her iþini

Þehir
    kocaeli-körfez
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaþlar 6 sene corsaya bindim. Dti zevklidir ama arabadan anlamýyorsanýz dti almayýn. Tamirciden baþka yere gidemezsiniz. Satýn kurtulun sizlere en iyi tavsiyem . Dr DTÝ.
    Dr DTÝ

1998corsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Bodrum
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam, combo 1.7 için cruize control baðlanmasý için beyinden kablo çekilmesi gerekliymiþ. Ya beyin þemasý yada hangi pin olduðu ile ilgili bilgisi olan var ise yardýmcý olabilir ise sevinirim. Hayýrlý günler
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Þahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaþlar , hibrit setup araçlarýnýza ne basýnç basýyorsunuz ? Örneðin 51mm oem hibrit turbolu enjektörsüz aracýmda 2barda kullanýyorum güvenlimi daha gideri varmý sizce ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 2 kullanýcý var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler