User Tag List

Sayfa 22/46 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
870 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

sonvedam11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, benim dti da hibrit TF035 mevcut.. sıkıntısız 6.000km dir biniyorum.Bu turbo yerine sıfır olarak alıp daha verimli olsun diye takabileceğimiz kesme,biçme yapmadan hangi turbolar mevcut.
    açık göz turbo nun yapmış olduğu tf035 den bi boy büyük hibrit var

al tak şekilinde yeni çıkardı zaten daha takan oldumu bilmiyorum

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

gt2056 veya gt1749 gibi sıfır (palleri vb. oynanmamış) turbo alıp takma niyetim var, alt devirlerde falan şehir içi kullanımda rahat edeceğim başım ağrıtmayacak bir turbo arıyorum.

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesme biçme olmadan bolt on turbo yok diye biliyorum. Tf035 den memnun değil misiniz. Nerede yaptırınız ?

@sonsevdam turbo sıfır mı nerede yaptırdınız.

Bende hybird e geçmek istiyorum. Hangi pal veya hangi firma da yaptırma konusunda kararsızım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesme biçme olmadan bolt on turbo yok diye biliyorum. Tf035 den memnun değil misiniz. Nerede yaptırınız ?

@sonsevdam turbo sıfır mı nerede yaptırdınız.

Bende hybird e geçmek istiyorum. Hangi pal veya hangi firma da yaptırma konusunda kararsızım
    ege turbo izmirde yaptırdım, memnunum da işte böyle bir imkanımız var ise değerlendirip sonuçları görmek amacım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ege turbo izmirde yaptırdım, memnunum da işte böyle bir imkanımız var ise değerlendirip sonuçları görmek amacım.
    Kesme biçme olmadan farklı bir turbo kendi turbosu hariç yok malesef.Flanş veya klima iptali olmasını istemiyorsanız manifold işçiliği gerektiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sonvedam11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açık göz turbo nun yapmış olduğu tf035 den bi boy büyük hibrit var

al tak şekilinde yeni çıkardı zaten daha takan oldumu bilmiyorum
    50mm'den büyük hibrit paller için; turboda sıkıntı olması durumunda turbonun gövdesinde yeteri kadar pay kalmadığı için yeni turbo alınması gerektiğini söylediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @korki demek istediğinizi anlamadım. Tornacı 50 mm pal girecek şekilde genişletti diyelim. Turbo kırıldı. 51 mm pal takamaz mıyız. 1 mm daha traşlar. 49 mm takamayız ama. Fazla boşluk kalır. Bir de sağlık bir şekilde en fazla kaç mm oturuyor ? En sağlıklısı hangisidir hybird de ? Hangi firmaya yaptırmalıyız. ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @korki demek istediğinizi anlamadım. Tornacı 50 mm pal girecek şekilde genişletti diyelim. Turbo kırıldı. 51 mm pal takamaz mıyız. 1 mm daha traşlar. 49 mm takamayız ama. Fazla boşluk kalır. Bir de sağlık bir şekilde en fazla kaç mm oturuyor ? En sağlıklısı hangisidir hybird de ? Hangi firmaya yaptırmalıyız. ?
    1.7 için turboyu hibritleyen firmaların ellerinde pal çap ölçüleri belirli , belli seçenekler sunuyorlar. Yani 50mm çaptan 51'e geçeyim ordan 52 yaparım diye birşey malesef yok , özel pal yaptırman gerekir heralde veya uygun pali bulman. Şu an Turbocu Açıkgözde TF035 hibrit çapı 49mm stage2 diye geçiyor yanılmıyorsam daha sonra billet kanat diye daha büyük çaplı stage3 hibrit turbo yapmaya başladı. Ege turbo da ise 51mm stage2 diye geçen bir pal mevcut, bir de 56mm var o da stage3 oluyordur heralde. İstanbul'da Fe-ka iyi diyorlar ama bilgim yok. Stage3 için konuştuğumda turbonun tekrardan revizyon olmayacağı yenisinin alınması şeklindeydi. Egzoz pali ile oynayınca da çok sıkıntılar oluştuğunu söylediler. Benim aracımda ege turbonun stage1 pali var, max 1,5bar basıyorum. Yaklaşık 30bin km oldu. Çoğunluğu uzun yol yazın torosları da çıktım, kışın afyon-kütahya taraflarında da kullandım çok şükür bir sıkıntısı yok,memnunum. Genellikle uzun yol kullandığım için aracı bakıma götürdüğüm kişi stage3'leri önermedi. Gereği de yok bence 200 ve üstü güçleri hedefliyorsan k03,k04 tarzında big turbo projesi daha sağlıklı olur iyi işçilik ve malzeme ile. Zaten stage2 pal+ enjektör+cooler+hard yazılım ile 180hp-190hp'lere 2bar üstü basınçlara gelir. O da 1.7'ye yeter de artar.
    Konu korki tarafından (24-05-2017 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

yoshimura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozaman hem şehir içi altlar ölmesin, hemde uzun ömür ve sağlık bir hibrit turbo olarak, tf035 hibrit diyebilirmiyiz?
    Ayrıca tf035 yaparken eksoz tarafınıda değiştiriyorlar dimi, sadece emmeyi yapmıyorlardır
    DTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yoshimura Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozaman hem şehir içi altlar ölmesin, hemde uzun ömür ve sağlık bir hibrit turbo olarak, tf035 hibrit diyebilirmiyiz?
    Ayrıca tf035 yaparken eksoz tarafınıda değiştiriyorlar dimi, sadece emmeyi yapmıyorlardır

bu kadar net konuşmamak lazım, hibrit turbo şans işi bence td035 3'kere pal değiştirende var arkadaş gibi 30bin kmler binende vardır ama bu konu hakkında çok daha fazla örnek ve tecrübe edinmiş arkadaşlar yorum yaparsa bizde bilgi sahibi oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yoshimura Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ttf035 denmesinin sebebi göbek emme ve egzoz pali tf035 turbosununki ile komple değiştiği için öyle niyor mitsubishi colt czt araçlarının orji turbosu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece emmeyi büyütmek sağlıklı oldemayacaktır bence. Giren havanın çıkması lazım. Belirli oradan egzoz palini büyütmek de gerekli.

Bende ege turbo ile fe-ka maslak arasında gidip geliyorum. Billet pal mi TF035 mi bilemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin için corsa ile alakalı 3 video çektim işinize yarar umarım

buda extra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 aydir cift pal buyuk 2.2 transit palli hybrit kullaniyorum. Herhangi bir sıkıntım yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni dikkatimi çeken araba 4 bin devire kadar devir saatı ok gibi fırlarken 4bin bi tutuluyormuş gibi acaba orijinal boru var üst devirlerde o mu kastırıyor arabayı fikri olan var mı ?

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar maf sensörü, krank sensörü veya egzantrik devir sensörü ile ilgili arıza başına gelen var mı ?
    Konu vtec26 tarafından (07-06-2017 Saat 16:53 ) değiştirilmiştir.
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar maf sensörü, krank sensörü veya egzantrik devir sensörü ile ilgili arıza başına gelen var mı ?
    maf ile map sensörleriyle ilgili sıkıntı yaşamıştım.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba, piyasa uçmuş durumda ama yine sorayım. Max 20bine alacağım bir corsa dti beni üzer mi? Kronik arızalarını gidermek çok tuzlu mudur? Duman veya roll işini hiç sevmiyorum, soft yazılımla ve egzozla binerim en fazla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, piyasa uçmuş durumda ama yine sorayım. Max 20bine alacağım bir corsa dti beni üzer mi? Kronik arızalarını gidermek çok tuzlu mudur? Duman veya roll işini hiç sevmiyorum, soft yazılımla ve egzozla binerim en fazla.
    direksiyon kutusunu 500 liraya yaptıracaktım vazgeçtim . beyinlerin taşınması lazım max 150 lira . birde beyine mazotu çeken lanet müşür 450-500 tl arası olmuş kabloları soymak 500 liradan sizi kurtarabilir.
    nickime kadar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler