User Tag List

Sayfa 16/46 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
870 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 ile 5 yaprak arasında +- ler nelerdir ?
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bronz işinde kimisi sadece balata değiştirip sertleşti titreme yapıyor diyorlar.Ama titremenin sebebi baskı değil midir ? Sağlıklı çalışmayan baskı titremez mi ?
    Bayadır araştırıyorum bu bronz işini coğu kişi balatayı takıp geçiyor. Standart baskı ile nasıl ve ne kadar sağlıklı olur ki

Şahin usta ile görüştüm 2 hafta once felan. 4 yaprak + Baskı güclendirilmiş ayarlarını yapıp gönderecekti 650 TL demişti.Kendi volant ve baskı mı gonderecektim ona.
    Şuan stok baskı balata basınc gelince kaçırıyor.Yok ben sakın sakın gazlarım derseniz idare ediyor ama sakin bincekseniz zaten hybrite ve hard yazılıma gerek yok.Soft bi yazılım ilede sorunsuz kullanışlı oluyor.

huncherry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar selam,ben de corsamı yeni aldım.Standart bakımları,detaylı temizliği,ses izolasyonumuzu yaptık derken bir gün evden çıkarken yağı kontrol edeyim dedim;araç 24 saattir düz zeminde hiç çalışmadan durmuş olmasına rağmen motor yağı max çizgisinin 1 buçuk cm kadar üstündeydi. hemen ustamıza gittik yağı normal seviyeye çektik, 20 km kadar yol yaptım tekrar max çizgisinin üzerine çıkmıştı,buna da şükür dedik Allahtan yağa su karışmamış dedik söktük enjektörleri bosch servisine gönderdik,gelen enjektörler bugün takıldı 60 km yol yaptım tekrar yağ seviye ölçümü yapıldı şuan için sorun yok. hikaye buradan sonra başlıyor; aracı teslim aldıktan sonra yağ lambası belirsiz aralıklarla yanıp sönmeye başladı,araç vitesteyken lamba hiç yanmıyor fakat boşa alındığında göz kırpıyor. tabi hemen ustamızın yanına döndük;yağ müşürüne mazot kaçıp bozulmuş olabileceğini söyledi,hemen müşürü aldık fakat yoğunluktan dolayı takılamadı. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır? var ise yardımlarınız rica ederim. teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba durduk yere immoyu silmez üst beyinde sıkıntı oluşmaya başladığı an immoyu siler benim sildi mesela kç tane anahtar denedik çip değiştirdik olmadı sonra komple beyin aldık taktik kodlattık ancak yapabildiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba herkese
    P1125 kritik sistem arıza hatasını çözen var mı ? Araç rampa yukarı çıkarken 115 km - 120 km hızla gazlayınca kasılıp ışık yakıp korumaya alıyor kendini. Bütün vakum hortumları turbo hortumları kontrol edildi ama gene aynı araç komple stock. Bu yukarıda yazdığım hızlarda sanki turbo rampa yukarıyken aptallaşmaya başlıyor gibi hissediyorum sallamaya başlıyor araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese
    P1125 kritik sistem arıza hatasını çözen var mı ? Araç rampa yukarı çıkarken 115 km - 120 km hızla gazlayınca kasılıp ışık yakıp korumaya alıyor kendini. Bütün vakum hortumları turbo hortumları kontrol edildi ama gene aynı araç komple stock. Bu yukarıda yazdığım hızlarda sanki turbo rampa yukarıyken aptallaşmaya başlıyor gibi hissediyorum sallamaya başlıyor araba
    boruları cok iyi kontrol edın ufacık delik olsa bıle bu arızayı verır. sorun muhtemelen borularda ve map sensörünüde kontrol edin.
    Konu aroglu tarafından (14-03-2017 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boruları cok iyi kontrol edın ufacık delik olsa bıle bu arızayı verır. sorun muhtemelen borularda ve map sensörünüde kontrol edin.
    teşekkür ederim tekrar kontrol edeceğim

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huncherry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam,ben de corsamı yeni aldım.Standart bakımları,detaylı temizliği,ses izolasyonumuzu yaptık derken bir gün evden çıkarken yağı kontrol edeyim dedim;araç 24 saattir düz zeminde hiç çalışmadan durmuş olmasına rağmen motor yağı max çizgisinin 1 buçuk cm kadar üstündeydi. hemen ustamıza gittik yağı normal seviyeye çektik, 20 km kadar yol yaptım tekrar max çizgisinin üzerine çıkmıştı,buna da şükür dedik Allahtan yağa su karışmamış dedik söktük enjektörleri bosch servisine gönderdik,gelen enjektörler bugün takıldı 60 km yol yaptım tekrar yağ seviye ölçümü yapıldı şuan için sorun yok. hikaye buradan sonra başlıyor; aracı teslim aldıktan sonra yağ lambası belirsiz aralıklarla yanıp sönmeye başladı,araç vitesteyken lamba hiç yanmıyor fakat boşa alındığında göz kırpıyor. tabi hemen ustamızın yanına döndük;yağ müşürüne mazot kaçıp bozulmuş olabileceğini söyledi,hemen müşürü aldık fakat yoğunluktan dolayı takılamadı. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır? var ise yardımlarınız rica ederim. teşekkürler.
    Yağ pompası da olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ pompası da olabilir
    arıza için güncelleme yapayım; korktuğum olmadı yani yağ pompasında sorun yokmuş.
    birkaç usta ve arkadaşın önerisiyle ilk önce sadece yağ filtresi değişelim dedik (bazen filtrelerin hatalı çıkabildiğini,başlarına geldiğini söylediler)
    filtreyi söktük fakat ne görelim ah güzel ülkemin güzel ustaları elle-gözle dünyanın en hassas ayarlarını yapabilen ustalarım benim yaa
    arkadaşlar ustamız sıkarken yağ filtre kütüğünü kırmış ve yeterli basıncın oluşması engellenmiş;bu arada kütüğü dışardan kontrol ettiğinizde herhangi bir sızıntı görülmüyor,filtre söküldüğü zaman içindeki bakalit parçalar kırılmış. yarın kırılan parçanın fotosunu yüklerim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arıza için güncelleme yapayım; korktuğum olmadı yani yağ pompasında sorun yokmuş.
    birkaç usta ve arkadaşın önerisiyle ilk önce sadece yağ filtresi değişelim dedik (bazen filtrelerin hatalı çıkabildiğini,başlarına geldiğini söylediler)
    filtreyi söktük fakat ne görelim ah güzel ülkemin güzel ustaları elle-gözle dünyanın en hassas ayarlarını yapabilen ustalarım benim yaa
    arkadaşlar ustamız sıkarken yağ filtre kütüğünü kırmış ve yeterli basıncın oluşması engellenmiş;bu arada kütüğü dışardan kontrol ettiğinizde herhangi bir sızıntı görülmüyor,filtre söküldüğü zaman içindeki bakalit parçalar kırılmış. yarın kırılan parçanın fotosunu yüklerim.
    İyi bari ilk atışta hedefi vurmuşsunuz. Geçmiş olsun.

Ustalara laf yok, adamlar Ar-Ge alanında dünyada öncüler

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba edirnede mi bu usta?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba edirnede mi bu usta?
    evet hocam edirne'de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bari ilk atışta hedefi vurmuşsunuz. Geçmiş olsun.

Ustalara laf yok, adamlar Ar-Ge alanında dünyada öncüler
    eyvallah abi sağolasın, ''corsa pişmalıktır'' deme arifesiydeydim neyse ki düzeldi

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet hocam edirne'de.
    Trakya ustaları neden böyle ya :/, ben 1.7 aldığımda bakım için sanayiye gittim bana sat bu arabayı hemen dediler, sat dedikleri arabayla 40 bin km yaptım sorun yaşamadım yolda kalmadım, sattığım arkadaş da bi o kadar yaptı.

Alışmışlar 1.5 dci 1.3 multijet başka arabaya bakmak zor geliyor arkadaşlara.

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durumu ben de yaşadım , henüz kapağın çıkmasını aramaktayım , içindeki uzun parça kırık sanırım sizin de , çözüm cidden bu mudur ? son durumunuz nedir
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aranılan yağ filtre kapağının altında ki uzun çubuk kapakla beraber değil mi ?

Yağ Fi̇ltre Kapaği Astra H (05-) / Corsa C (03-) - n11.com
    nickime kadar..

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi o 1.3 cdti ın kapağı bizimkine olmuyor
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OPEL CORSA Kutu 2003 1.7 DTI 16V 74 Beygir Yaglama Yedek Parca Fiyatları | Aloparca.com

bu sitenin müşteri hizmetleriyle görüşün derim . arka sileceği iptal edince tapayı burdan bulmuştum baya yer aramıştım . enteresan parça stokları var
    nickime kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba
    Otobanda 10 dk felan 180-200 gittikten sonra araç yazılımsız gibi oldu. Korumaya almıyor ama stok 1.7 gibi oluyor ve duman atmıyor. Yazılımsal bir sorun mu yoksa map sensörü mü böyle yaptırıyor araca akışmetrem yeni Bosch orijinal. Kontaktı kapatıp acınca bu problem gıttı ama 2 kere felan yaptı bunu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler