User Tag List

Sayfa 20/46 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
870 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben düşündüm ama piyasası yok diye girmedim ama şu devirde çok mantıklı belki corsa dan sonra bi macera yapabilirim ama sedan arka kısmı hoşma gitmiyor hb de olsa aynı motor düşünmezdim bu kdar
    bende aynı dusunuyorum hb varmıs

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basınç sattim var 1.2 basıyor wesgate sökülüyken. düşme olayı çok saçmalıyor araç tam gazlarken 2500 rpm de boost veriyor daha sonra kesiyor tekrar 3500 de veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aramızda 1.7 DTI a oil catch yapan var mı ??
    TeKS@S

wonderkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delta0o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramızda 1.7 DTI a oil catch yapan var mı ??
    Evet ben yaptım. Verimli bir parça
    Civic SiR

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ sıcaklık bağlayan var mı ? Oil Catch fotosu var mı ?

Ve son olarak büyük turbo setupta yağ soğutucu taksak mı ki ?
    -_-_-_-

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla yok yurt dışı var mı bakmak lazım.
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.7 dti aracı ile ilk yazını gecirecek özellikle yüklü motorlu arkadaşlara tavsiyem , hararet müşürü ve termostat bakımınızı yaptırın. Bu araçlarda kış ile yaz arasındaki sıcaklık farkı diğer araçlara göre daha fazla oluyor
    Civic SiR

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar aklıma takılan sorular var 1.7 ler hakkında yardımcı olursanız sevinirim astra 1.7 dti ve 1.7 cdti arasında ne fark var alıp corsalara uygulanan space uygulasak aynı tepkileri verirmi ? space dediğim; egr iptali dp düz boru yazılım birisi yeni nesil biri eski nesil hangisi daha iyi tepki verir yada daha iyi olur ? 4 kapı oluşu sedan ve fiyat makul geliyor şu soru işaretlerini öğrenirsem düşünüyorum şimdiden teşekkürler

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @by serçe
    O işlemi araştırmıştım hem aşırı pahalı hem de gereksiz olacağı söylenmişti
    @herKES

Beyler aracımda şöyle bir durum var . Yazılımsız stock olmasına rağmen biraz fazla duman atıyor . Çoğu zaman üst devirlerde çekiş kesik kesik ve isteksiz sizce sorun nedir ? Maftan şüphelenmiyor değilim
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deryaank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @by serçe
    O işlemi araştırmıştım hem aşırı pahalı hem de gereksiz olacağı söylenmişti
    @herKES

Beyler aracımda şöyle bir durum var . Yazılımsız stock olmasına rağmen biraz fazla duman atıyor . Çoğu zaman üst devirlerde çekiş kesik kesik ve isteksiz sizce sorun nedir ? Maftan şüphelenmiyor değilim
    Krank sensörü bence. Yan sanayi çare olmuyor malesef
    Civic SiR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ne zamandır takipteyim konuyu, şöyle bir sorum var , 4 yıldır dizel c2 kullanıcısıyım. ancak corsa 1.7 dti'lar çok hoşuma gidiyor. aracımdan memnunum. yakıt tüketimi olsun 2 kişilik bir aile için çok ideal bi kere bile yolda bırakmadı. 130 binlerde aldım 203 binde şuan. şimdi aracı değiştirme niyetim var. siz corsayı bir kullanıcı olarak tavsiye edermisiniz. kendi aracıma yazılım yapma konusunda bir iki ön hazırlık adına katın içini boşalttırdık. ama henüz diğer aşamalara geçmedim. hazır yapılı bir corsa almak daha mi mantıklı çok kafamı kurcalıyor. çeşitli sıkıntılar okudum burda . bunların benzeri yada aynısıyla kendi aracımda hiç karşılaşmadım. anlatmak istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ne zamandır takipteyim konuyu, şöyle bir sorum var , 4 yıldır dizel c2 kullanıcısıyım. ancak corsa 1.7 dti'lar çok hoşuma gidiyor. aracımdan memnunum. yakıt tüketimi olsun 2 kişilik bir aile için çok ideal bi kere bile yolda bırakmadı. 130 binlerde aldım 203 binde şuan. şimdi aracı değiştirme niyetim var. siz corsayı bir kullanıcı olarak tavsiye edermisiniz. kendi aracıma yazılım yapma konusunda bir iki ön hazırlık adına katın içini boşalttırdık. ama henüz diğer aşamalara geçmedim. hazır yapılı bir corsa almak daha mi mantıklı çok kafamı kurcalıyor. çeşitli sıkıntılar okudum burda . bunların benzeri yada aynısıyla kendi aracımda hiç karşılaşmadım. anlatmak istediğimi umarım anlatabilmişimdir.
    Araç tasarım olarak mı hoşunuza gidiyor yoksa perf. konusundan dolayı mı ilginizi çekiyor? Tarasımsa ok, geçmişi belli düzgün bir araç ile mutlu olursunuz yok performans içinse 2 sorum daha var

a) Roll vs. kovalamayacak amaç sadece gücü hissetmek ve yeri geldiğinde kullanmak mı?
    b) Roll vs. de kovalarım, uçan sineklede sıkarım mı?

Cevap;
    a) ise elinizdeki arabaya 4-5 harcayın ve alacağınız gücün keyfini sürün. Huyunu suyunu bildiğiniz dertsiz tasasız araba. Ne yapılaiblir derseniz de
    DP
    Egzoz
    Oem intercooler
    Hybrid turbo
    Yazılım
    Sonuç 130-140hp civarı güç demek. Şu anki gücünden sonra aynı araba o güce ulaşınca bir 4 sene daha binmek isteyebilirsiniz

b) O zaman aracınızı satıp direk corsa alın. Kronik sorunlarını hallettikten sonra gazlayıp durursunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ sıcaklık saati bağlayan var mı arkadaşlar. Nasıl bağladınız yardımcı olur musunuz? Karteli delmek yada tapasına işlem yapıp riskli durumlar oluşturmak istemiyorum.
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç tasarım olarak mı hoşunuza gidiyor yoksa perf. konusundan dolayı mı ilginizi çekiyor? Tarasımsa ok, geçmişi belli düzgün bir araç ile mutlu olursunuz yok performans içinse 2 sorum daha var

a) Roll vs. kovalamayacak amaç sadece gücü hissetmek ve yeri geldiğinde kullanmak mı?
    b) Roll vs. de kovalarım, uçan sineklede sıkarım mı?

Cevap;
    a) ise elinizdeki arabaya 4-5 harcayın ve alacağınız gücün keyfini sürün. Huyunu suyunu bildiğiniz dertsiz tasasız araba. Ne yapılaiblir derseniz de
    DP
    Egzoz
    Oem intercooler
    Hybrid turbo
    Yazılım
    Sonuç 130-140hp civarı güç demek. Şu anki gücünden sonra aynı araba o güce ulaşınca bir 4 sene daha binmek isteyebilirsiniz

b) O zaman aracınızı satıp direk corsa alın. Kronik sorunlarını hallettikten sonra gazlayıp durursunuz
    tam kafamdaki sorulara cevap verdiniz teşekkürler. kesinlikle a seçeneği tarzında kullanım yapma niyetim var. yani güç elimin altında olsun ama gerektiği zaman gerektiği kadar kullanayım. elimde bir miktar bütçe var şuan cooler işine girebilirim hybrid turbo için samsundayım ve piyasayı hiç bilmiyorum. katın içini boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. kat'ın konumundan dolayın dp yaptıramamıştık. ama şuan katın içinden de boru geçirtmek istiyorum diğer işlemlere geçmeden. sizce boş katın içinden boru geçirtmek katkı sağlar mı şuanki haline. içi boş iken bile katlı halinden performans olarak çok farklı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wonderkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben yaptım. Verimli bir parça
    Resım ve nerden aldınız vs kısa bı acıklama hıc fena olmaz
    TeKS@S

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam kafamdaki sorulara cevap verdiniz teşekkürler. kesinlikle a seçeneği tarzında kullanım yapma niyetim var. yani güç elimin altında olsun ama gerektiği zaman gerektiği kadar kullanayım. elimde bir miktar bütçe var şuan cooler işine girebilirim hybrid turbo için samsundayım ve piyasayı hiç bilmiyorum. katın içini boşaltıp son susturucuyu iptal ettik. kat'ın konumundan dolayın dp yaptıramamıştık. ama şuan katın içinden de boru geçirtmek istiyorum diğer işlemlere geçmeden. sizce boş katın içinden boru geçirtmek katkı sağlar mı şuanki haline. içi boş iken bile katlı halinden performans olarak çok farklı.
    Cosra alıp almama konusunda ben gene yorum yapmayayım. C2 VTS ve Corsa dti karşılaştırma yapacak kadar kullandım. Yol ve rüzgar sesi konusunda C2 daha başarılı bir araba. Bunu da dip not olarak belirteyim.

Cooler işi gerek burada gerek google'da zebil gibi fotoğraflı örnekleri var zaten.
    Hybrid konusunda işini layıkıyla yapan 3-5 usta var diye biliyorum. Ben tavsiyeler üzerine Maslak Fe-Ka turboyu tercih ettim. Allah'a şükür bir sıkıntım yok.
    Katın içinden düz boru geçirmek araban için daha sağlıklı olur. Hissiyat anlamında bir şey hissedilebileceğini düşümüyorum.
    Dp yapılır. İş tamamen usta ile bitiyor. Büyük şehirlerde isim yapmış egzozcular her türlü yapar bence. Mesele güvenle araba bırakabileceğin, insanların referans olacağı bir yer bulman. Cooler'ın montajı, borulanması, dp, komple egzoz işi en iyi ihtimalle gene 8-10 gün sürer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delta0o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resım ve nerden aldınız vs kısa bı acıklama hıc fena olmaz
    Eski dti ımda takılıydı. Tam markasını hatırlamıyorum , ürünü İzmir ' de Tekin Subap - Fehmi Tekin takmıştı. Araçta üfleme vardı , amacımız üfleme kaynaklı çıkan yağın turboya dönmesini engellemek ve mümkün oldukça turboyu korumaktı
    Civic SiR

sonvedam11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wonderkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski dti ımda takılıydı. Tam markasını hatırlamıyorum , ürünü İzmir ' de Tekin Subap - Fehmi Tekin takmıştı. Araçta üfleme vardı , amacımız üfleme kaynaklı çıkan yağın turboya dönmesini engellemek ve mümkün oldukça turboyu korumaktı
    dediginiz cihaz oil cacth tank diye biliyorum fiyatı 100 liralarda bişey üst kapaktan çıkan yagı haznesıne süzdürüyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler