User Tag List

Sayfa 28/46 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon
870 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sır gibi saklanan enjektör büyültme olayı nedir arkadaşlar nasıl büyültülüyor meme mi değişiyor hangi ürünün memesi takılıyor bilgi sahipleri bilgilendirirse sevinirim.
    Piston kafasını yanma odasını eritiyor gibi söylemler duydum ne kadar doğru ne kadar yanlış ?
    meme değişiyor arkasındaki kütük dedikleri aynı kalıyor her pompacı yapamıyor zamanla işemeye başlayıp pistonu eritiyor.

Alıntı derviscapaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktılar map sensörünü temizlediler zaten değişen bişey olmadı sorun düzelmedi başka bi gün sabahtan bırak bakalım dediler ama neyden kaynaklanıyor acaba

Ha bu arada bişey tespit ettim sorunla yokuş aşağı yolda bi sorun yok ama aynı yokuşu çıkarken bırak 120 yi 80 de 90 da iken 5 de gaza bastıgımda aynı şey oluyo servis lambası yanıyor güç düşüyor. Yani araç tamamen yüke bindiği zaman hata ortaya çıkıyor.
    üzerine düşmeyin bu kadar 3-4-5 devirli hızlanın yapmaz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilinçsiz ustalara düşen corsa ve corsacılara çok üzülyorum çook.
    PROSTOCK GARAGE

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı playhard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meme değişiyor arkasındaki kütük dedikleri aynı kalıyor her pompacı yapamıyor zamanla işemeye başlayıp pistonu eritiyor.

üzerine düşmeyin bu kadar 3-4-5 devirli hızlanın yapmaz.
    4 ün son devırlerınde de yapıyor doğru dürüst sollamada hızlanamıyorum takma olur mu

yok mu bu durumun asıl sebebını bılen ?

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımla alakalı olabilir mi acaba
    -_-_-_-

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 ün son devırlerınde de yapıyor doğru dürüst sollamada hızlanamıyorum takma olur mu

wg iptalı varsa eskı halınde dene bırde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yapar şimdi genelde corsada bu büyük sıkıntı orjinal arabada bazı arkadaşlar wg in hortumunu mekanik olarak çekiyor daha sonra araba 120 km civarlarına geldiği vakit limp mode a geçiyor. sen wg hortumunu kontrol ettir eger gene çözüm olmazsa mazot pompasının altındaki turbo selenoid valfini kontrol ettir tamir ettirmen zor bu corsalarda artık hatalarla uğraşmaktan çözdüm hemen hemen herşeyi o yüzden hortum çıkık ise yerine tak dene düzelecektir eğer sensörlerin arızxalı değilse eğer arızalı ise soft dumansız bir yazılım attır kurtul en basit çözümü bu kardeşim boşa tamircilerle uğraşma boşuna para harcama corsada anlayan adam çok az malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımla alakalı olabilir mi acaba
    yazılımla alakası yok mekanik sıkıntı ve fazla basınç gelince korumaya alma sorunu

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılımla alakası yok mekanik sıkıntı ve fazla basınç gelince korumaya alma sorunu
    Hemen hemen tüm corsaların wastegate'si iptal. Dediğinize göre tüm corsalarda bu durumu yaşamalıyız. Sonuçta mekanik. Wastegate'den olacağını sanmıyorum. Aracımda wastegate iptal ve 1.8 bar basıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır demek istediğim orjinal y17dt de wg i iptal edersen p1125 o arıza ışığını yakar. Bu basınç hatası çünkü kendi aracım orjinalken denedim tecrübem var wg horumunu söküp gazlayınca 120 de ışık yakıyordu ama hortumu yerine takınca düzeliyordu . Map sensörü Wg hortumu çıkık iken fazla basınç gelir map o fazla basıncı okumadığı an turboyu korumak için kendini korumaya çeker düzgün peak okumaz okumadığı zaman tak limp mode alır aracı. benimde wg iptal soft yazılımda 1.7 bar basıyorum orjinal araç 1.7 basması imkansız Orjinal corsa 1.0 -0.9 arası basar bende öyleydi şahsen .
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkürler . Özel servis de çözdük olayı turbonun basıncının geçtiği hortum gevremiş özelliğini yitirmiş. bundan kaynaklıymış değiştirince hortumu sorun ortadan kalktı şuanda acaba bu da wastegate le alakalı bi durummuydu ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen tüm corsaların wastegate'si iptal. Dediğinize göre tüm corsalarda bu durumu yaşamalıyız. Sonuçta mekanik. Wastegate'den olacağını sanmıyorum. Aracımda wastegate iptal ve 1.8 bar basıyorum.
    Katılıyorum. Ama sorun çözülmüş geçmiş olsun
    -_-_-_-

erhanaytac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba millet 1.7 dti aracim var persembe gunu hic bir sorun yoktu cuma gunu gazladigimda 4 bin devirde basinc dusurdu 4 bin deviri gecmedi ariza isigi filan yakmadi ve attigi dumanda beyazlik hissettim tam siyah degil gibiydi. Ustaya gittim mazot filtresini degistirdik denedik ayni. Mazot pompasina baktik sorun yok. En son dun hava akismetreyi soktum denedim yine ayni o arada yagina baktim ciddi azalma vardi yolda gazlama yapmadigim halde kendi kendine stop etti ariza yakti ve yag lambasi yandi yagini tamamladim isiklar sondu. Dun aksam da biraz dolastim gazlamadan tekrar gazladim 4bini gevti kesiciye girdi fakat basinc dusuyor normalde 1.4 1.5 bar basiyordu 1.5 e gelmeden dususe geciyor 4 bin devirde kesme yapmiyor. Krank sensoru diyen oldu lifte kaldiramadim deneyemedim. Turbonun emmesine baktim sorun gorunmuyor. Turboda hafiften bir islik sesi geliyor. Hard soft arasi yazilim var gt2052 turbo intercooler krom borular var aracta. 4 binde kestigi zaman yavas yavas hizlandigimda 4 bini geciyordu ama ani hizlanmada 4 binde kesiyordu. Basinc kacagi gibi geldi bana yardimlarinizi bekliyorum. Yagi az oldugu icin yapmis olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala yağ azaltıyor mu ?
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun bakamadim bakinca yazayim

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Merhaba, öncelikle kazasız belasız hayırlı günler diliyorum. Aracımda westgate - egr iptal, emme geniş, yazılım mevcut.
    İlk çalıştırmada arıza ışığı yanmıyor belli bir deviri geçtikten sonra(bu değişiyor) arıza ışığı yanıyor fakat gidişinde vs. hiçbir sorun yok.
    Bazen ise sanki hiç yazılım yokmuş gibi duman atmıyor. 140km/h geçmiyor.
    Bilgisayara bağlattığımızda sonuç yukarıdaki gibi. Sorun neyden kaynaklanıyor bilgi verebilir misiniz?
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba, öncelikle kazasız belasız hayırlı günler diliyorum. Aracımda westgate - egr iptal, emme geniş, yazılım mevcut.
    İlk çalıştırmada arıza ışığı yanmıyor belli bir deviri geçtikten sonra(bu değişiyor) arıza ışığı yanıyor fakat gidişinde vs. hiçbir sorun yok.
    Bazen ise sanki hiç yazılım yokmuş gibi duman atmıyor. 140km/h geçmiyor.
    Bilgisayara bağlattığımızda sonuç yukarıdaki gibi. Sorun neyden kaynaklanıyor bilgi verebilir misiniz?
    Benzer sorunu ben de yaşadım map sensörü temizlendi ve turbonun basınçla alakalı kalem kalınlığında bi hortumu değişti sorun düzeldi .. Ben de düz yolda dediğiniz gibi bir sorun vardı fakat yokuş tırmanırken daha düşük hızlarda bu sorun ortaya çıkıyordu 80-100 gibi hızlarda. Fakat yokuş aşağı inerke böyle bi arıza ışığı olmuyordu. Çok teknik bilgim yok ustanın ilettiğini söylüyorum .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala yağ azaltıyor mu ?
    Suan eksiltmemis yagini normal seviyede duruyor dun aksam 4. 5. Viteste denedim 1.5 bar basiyor ama sonra dusuyor gibi anlamadim. Tahminim yag azalinca turbo yaglama yapamadi ve 4 binde korumaya aldi yagi tamamlayinca 4 bin devirde kesme yapmaz oldu cunku. Sanki basinc kacagi var gibi geliyor son durum bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanaytac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan eksiltmemis yagini normal seviyede duruyor dun aksam 4. 5. Viteste denedim 1.5 bar basiyor ama sonra dusuyor gibi anlamadim. Tahminim yag azalinca turbo yaglama yapamadi ve 4 binde korumaya aldi yagi tamamlayinca 4 bin devirde kesme yapmaz oldu cunku. Sanki basinc kacagi var gibi geliyor son durum bu
    Ama yag neden eksildi turboya mi basti sorulari geliyor aklima 4 binde kestigi zaman siyah olan duman beyaza yakindi cunku

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İntercooler borularını sök bak bakalım bi yağlanma durumu nasıl. Koruma değilde mil ısınıp şişti basamadı dicem ama turbo cortlardı öyle bişey olsa ben anlayamadım sorunu
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler