User Tag List

Sayfa 32/46 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
870 sonuçtan 590 ile 608 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakşa bir pompa uydurma şansı yok mu ki yada enjektör yoluyla yakıt artırılamaz mı acaba ?
    -_-_-_-

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu noktada fiziksel olarak pompa ayarını açıp yakıt verme şansımız olması gerekiyor. Bu mümkün mü deneyen oldu mu? Bildiğim kadarıyla pompa Bosch VP44.
    pompa ilet yakıt verilir ama atmosferık arabanın avans ayarı gibi her usta yapamaz o işi cok iyi bi pompa enjektor tamircisi yapması lazım
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle pompa avaremi yoksa ayarlı mı ona bakın. Yani triger takılırken pompa kasnağı da belirli bir pozisyona almak gerekiyor mu gerekmiyor mu?

Eğer avare ise yani bir ayarı yoksa işiniz daha kolay. Fiziksel uyan bir pompayı çalıştırmak çok ta zor değil. Tabi bunun için bir pompa&enjektör ustasından destek almanız gerekiyor.

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valaa o kadar bilgim yok
    Canin sagolsun abi beraber bakip gorecegiz

Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baska bir pompa uydurma sansi yok mu ki yada enjektor yoluyla yakit artirilamaz mi acaba ?
    Baska pompa uydurmak tahminimce epey bi para ve zaman harcatir geldisi gittisi. Ugrasmaya degecegini pek dusunmuyorum cunku gercekten zamanim hic yok desem yeridir. Kendimi biliyorum sonunda "keske 1.9 CDTi swaplasaydik"a doner o is yada "satip sunu/bunu alsaydik'a" Amacimiz gundelik gidiklama. Enjektorde pompa ne basarsa ona gore yakit basiyor. Sanirim pompa ile baslamamiz gerekiyor. Niyetim pompacida yarim gun gecirip aksamina hafif hafif yurumek. Tabi sorun ne zaman sanayiden yarim gunde cikabildik. Hic bir zaman. Sen sanayiden cikmazsan, ben sanayiden cikmazsam nasil cikar karanliklar aydinliga.

Alıntı bLackModeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pompa ilet yakit verilir ama atmosferik arabanin avans ayari gibi her usta yapamaz o isi cok iyi bi pompa enjektor tamircisi yapmasi lazim
    Pompacinin isinide kolaylastirmak adina log ala ala arttirmak yakiti en dogrusu olacak sanirim. Daha evvelden vp44'lu dizel yurutmus bir iki tanidigim var. Onlar Ankara'da bir pompaciya referans olursa gidip gorusecegim. Is yogunlugunu atmayi bekliyorum.

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle pompa avaremi yoksa ayarli mi ona bakin. Yani triger takilirken pompa kasnagi da belirli bir pozisyona almak gerekiyor mu gerekmiyor mu?

Eger avare ise yani bir ayari yoksa isiniz daha kolay. Fiziksel uyan bir pompayi calistirmak cok ta zor degil. Tabi bunun icin bir pompa&enjektor ustasindan destek almaniz gerekiyor.
    OM606 Mercedes pompalarindan bir miktar anlarim. Bununda onun ki gibi adjustable denen ayarli sekilde kendi sentesi olmasi gerekli. Ama emin degilim. Bunun icin cikmacidan yada pompacidan bozuk birtanesini incelemek istiyorum. ikinci bir fikrimse su. Sente'de olması gerekiyorsa pompanın sentesiyle oynamaktansa icindeki rotoru buyuturum diyorum. Sentesi aynı yerde durur yakıt zamanına ellememis oluruz ama aynı timing'de daha fazla yakıt gonderir. Nasil fikir sizce?

Bu motordan Tayland'da bir amca Isuzu pickup'a swapladı. 2.3 stroker (ki cok kolay 2.2 dti ile tek farklari strok) ve gtx28 ayarında bir turbosu vardı. 400-450hp lerden bahsediliyordu. Pixel pixel anadolu bir videosu vardi ama bulamadim. Ha bizim yola cikis noktamiz kirmadan dokmeden cokta kofteciye donmeden 150-160hp. Buyuk paralar harcamaya degecek bir arac oldugunu dusunmuyorum zaten.

Yorum yapan herkese tesekkuru bir borc bilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadosan'da eski mercedes pompalarını iyi tanıyan ve güzel bir şekilde güçlendiren, ayarlayan bir usta var. Fidex Performans Ahmet ustaya sorarsan muhtemel yönlendirir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    400-450 çok çok iyi bi değer
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadosan'da eski mercedes pompalarını iyi tanıyan ve güzel bir şekilde güçlendiren, ayarlayan bir usta var. Fidex Performans Ahmet ustaya sorarsan muhtemel yönlendirir.
    Dudullu'da sanirim kadosan. Istanbul tarafina yolum duserse sayet iletisime gecerim mutlaka. Ankara'da bir deneyelim bakalim sansimizi.

Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    400-450 çok çok iyi bi değer
    videosunu bulsam dahada sasirtici veriler elde edecektik ama yok silmisler heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dudullu'da sanirim kadosan. Istanbul tarafina yolum duserse sayet iletisime gecerim mutlaka. Ankara'da bir deneyelim bakalim sansimizi.

Aynen. Dudullu da

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu motordan Tayland'da bir amca Isuzu pickup'a swapladı. 2.3 stroker (ki cok kolay 2.2 dti ile tek farklari strok) ve gtx28 ayarında bir turbosu vardı. 400-450hp lerden bahsediliyordu. Pixel pixel anadolu bir videosu vardi ama bulamadim. Ha bizim yola cikis noktamiz kirmadan dokmeden cokta kofteciye donmeden 150-160hp. Buyuk paralar harcamaya degecek bir arac oldugunu dusunmuyorum zaten.
    @OMTechJr. o tayland lı amcayı tanımak isitiyoruz
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @16EC813

O amcalar bu amcalar sanirim ama artik uzaya cikmis dayilar 4 silindir dizelle. O eski pixel pixel videolardan eser yok Kaldirmislar eskileride. Bir facebook sayfalari vardı 500-600 takipcili orda koyarlardi. ama artik popiler.

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımlı corsa için bu debriyaj iyi midir, kullanan oldu mu ?

Byte-R
    instagram: dogancglr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafı göremiyorum bakanlık neti kısıtlı ama takviyeli olanlar varmış onlardan bul. Vectra C nin kiler falan uyuyor takıyorlar.
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımlı corsa için bu debriyaj iyi midir, kullanan oldu mu ?

ugraşma bunlarla bronz 5 yaprak en iyisi biraz kalkışlarda titretir ama çok farkediyo ,tabi aracın speçleri bilmiyorum gerek duyarmısın duymazmısın ama
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ugraşma bunlarla bronz 5 yaprak en iyisi biraz kalkışlarda titretir ama çok farkediyo ,tabi aracın speçleri bilmiyorum gerek duyarmısın duymazmısın ama
    Şu an yazılım düzboru ve gerekli iptaller yapılı. Debriyaj ara sıra kaçırıyor. Cooler aldım, emme genişletilip takılacak. Yaza doğruda hybrit yaparım diyorum. Bu takviyeli sachs lar baya iyi diye duydum ama deniyeceğiz artık. Olmazsa bronz yaparız. Aracı günlük kullanıyorum, roll falan yapma niyetim yok. Sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum.
    Byte-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben daha geçen hafta taktım aynısından aracımda soft yazılım egr wg iptali var şu anda bir sıyırma falan yok 1000 km oldu. Gayet memnunum şu an
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben daha geçen hafta taktım aynısından aracımda soft yazılım egr wg iptali var şu anda bir sıyırma falan yok 1000 km oldu. Gayet memnunum şu an
    Teşekkürler. Yarın bende taktırayım bundan bari.
    Byte-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200hp ve üzeri Corsa lar tutunma konusunda nasıl aksiyon alıyorlar?

Süspansiyon?
    Jant-lastik kombinasyonu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an yazılım düzboru ve gerekli iptaller yapılı. Debriyaj ara sıra kaçırıyor. Cooler aldım, emme genişletilip takılacak. Yaza doğruda hybrit yaparım diyorum. Bu takviyeli sachs lar baya iyi diye duydum ama deniyeceğiz artık. Olmazsa bronz yaparız. Aracı günlük kullanıyorum, roll falan yapma niyetim yok. Sorun çıkarmaz diye tahmin ediyorum.
    bende de hybrit big enjektör vs.vs yazılım mevcut bronz 5 yaprak taktık günlük kullanıyorum pek büyük bi sıkıntı yaşamıyom ama müthiş farkediyor gücü direk hissediyosun biraz kalkışlarda titretiyo ama zamanla ben minimuma indirdim ilmini aldıktan sonra

senin speclere mutlaka gerekli sana hele ki hybrit yaparsan o sıfır aldıgın bile boşa çıkar o kadar diyim
    Konu 16EC813 tarafından (19-02-2018 Saat 07:50 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki sadece bronz balata mı takılıyor yoksa başka işlem yapılıyormu. Ben ürünü aldım daha taktırmadım. Bu yeni baskıyı kullanarak kendi balatası yerine bronz balata taksam olur mu ?
    Byte-R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler